Jakość 46HX820, czy ...wielkość 55EX720?!

imalas

New member
W różnych dziedzinach życia te relacje są różne, ale chodzi mi o wybór TV tzn:
Brać Sony KDL-55EX720, czy Sony KDL-46HX820 ? Oglądam z 3.5-4 metrów, pokój raczej bez słońca, tuner sat. n-ki.
Różnice techniczne znam i tu przewagę ma TV 46 cali, ale wielkość kusi ...czy procesory Sony ( bez PRO) wyrabiają się w wersji 55EX720 ?
Dylemat wynika z limitu kasowego, narzuconego przez tzw. "czynnik żeński" :grin::grin::grin:
Pomocy! :niewiem:
 

imalas

New member
Dzięki za odpowiedź!
Przyszła mi do głowy właśnie taka myśl:, a może poszukać kompromisu cenowo-wielkościowego np.Sharp LC52LE830, albo coś innego?, ale CO!?:niewiem::niewiem::niewiem:
Sharp ma swoje wady (znam je doskonale), z resztą, które ich nie mają?

A przecież kupno konkretnego już TV, to jak ... "zawarcie małżeństwa"..."zawsze losy ciągnie pijana małpa!" Namówiłem kolegę na kupno Panasonica z serii VT30 (też miałem ochotę). padaka totalna tzn. lekka oliwkowa plama na środku ekranu widoczna na białym tle np.śnieg.

A więc, poszukuję kompromisu cenowo-wielkościowo-jakościowego!!! (ładnie to zabrzmiało!:)), tzn. 6000zł -50do52 cali -możliwe najwyższa jakość obrazu. Proszę Was o podpowiedzi w tej sprawie.

Kiki, a Scharp szykuje jakieś fajne promocje z okazji jubileuszu ?(100 lat), przecież wiesz WSZYSTKO! w tej materii. Może warto zaczekać chwilę i zarobić "prezenta"? :grin::):roll:
 

WojtR

Member
Bez reklam
W różnych dziedzinach życia te relacje są różne, ale chodzi mi o wybór TV tzn:
Brać Sony KDL-55EX720, czy Sony KDL-46HX820 ? Oglądam z 3.5-4 metrów, pokój raczej bez słońca, tuner sat. n-ki.
Różnice techniczne znam i tu przewagę ma TV 46 cali, ale wielkość kusi ...czy procesory Sony ( bez PRO) wyrabiają się w wersji 55EX720 ?
Dylemat wynika z limitu kasowego, narzuconego przez tzw. "czynnik żeński" :grin::grin::grin:
Pomocy! :niewiem:

wg mnie przy 4m będzie rozczarowany 46" sam zdecydowałem się przy tych samych rozterkach na rozmiar , przewaga PRO .... materiałów 3D maleńko + jeszcze błyszcząca matryca ( zależy jak masz okna ) pod koniec przyszłego roku pewnie będzie zalew OLED-ów i ten super hiper HX820 ... będzie już lekką prehistorią :grin:

jeszcze co do skalowania .. czy ktoś jeszcze ogląda kanały SD przecież na to patrzeć nie można :) .. a samo skalowanie OK
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
WojtR - buhaha oczywiscie oledy w rozmiarach LED'a w przyszlym roku w normalnej cenie przestań
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
3,5-4m zdecydowanie 55'' to optimum, a nawet mozna pomyslec o 60''
46'' jest idealne na 2m max 2,5m, ja sie zastanawiam czy nie wpakowac 46HX820 na 1,5m :) ale sie troszke obawiam czy wtedy nie za duzy sie okaże i czy nie lepiej wziasc 40HX850 na te zaledwie 1,5m. Moze ktos mi wybije z glowy 46'' ? Prosze :)

ofkoz wszystko pod kątem dobrego materiału 1080, bo jak ktos oglada kablowke w SD to i 32'' sie sprawdzi z 3,5-4m.

Bierz 55HX750
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
46" zdecydowanie za mały przy tej odległości, szczególnie gdy będziesz chciał obejrzeć coś w 3D.
Ja mam 42" i siedzę 2,5 od TV i jest akurat (choć gdyby budżet pozwolił, kupiłbym już coś większego - okolice 46").
55" na 4m też nie brzmi jakoś "za bogato", ale będzie o niebo lepszy efekt z tej odległości. Nowe HX850 namieszają trochę w cenach HX820 więc może to będzie Twoja szansa na ciut tańszy TV w odpowiednim rozmiarze ;).
 

imalas

New member
Wszyscy w sumie macie rację!
No tak, ale wszystko rozbija się o kasę...55hx750 za 6600zł, 55hx850 za 8000zł.
W dodatku "kąty widzenia" nie zachwycają . Z soniaków to seria NX ma moim zdaniem najlepsze kąty, ale błyszcząca matryca i ... cena nie chce spadać!!! :cry:, a 60 cali to dopiero robi wrażenie ...eh! (szczególnie na mojej "starej", gdy powiem za ile!)
Biegam po sklepach i kombinuję, pewnie na jesieni kupię OLED-a z ... przeceny!...hehehe!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rozmiar w kinie ma znaczenie bez dwoch zdan. Nic nei zastapi wielksoci ekranu przy ogladaniu dobrego filmu, chyba ze sie oglada komedie to taki mozna i na mneijszym poogladac tv.
Lolek
 

eM!

New member
Dla ułatwienia wyboru podeślę Ci tabelkę rozmiar/odległość x sygnał, którą skonstruowało Sony pod kątem swoich TV.

Jak widzisz - nie trzymasz się standardów i dalece przekraczasz normy ;), także przy tej odległości raz jeszcze sugerowałbym EX720 w 55". Z większej odległości i z dobrym sygnałem "N-ki" obraz będzie na prawdę w porządku!
 

Attachments

  • odlegoscisony.jpg
    odlegoscisony.jpg
    39,1 KB · Wyś: 275

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym brał na razie Sharpa 60LE 635 i poczekał aż stanieją oledy.
 
Do góry