Jakość 3D LG vs SAMSUNG - Dramat..

zeon

New member
Witam,

Mam pytanie i prośbę i Wasze odczucia.
Otóż wybieram już jakiś czas TV i myślę między Samsung i LG

I dzisiaj pojechałem do MM zerknąć jak wyglądaj a video 3d

Powiem wam, byłem z dwoma kolegami i porównywałem LG zwykłe okulary pasywne no obraz SUPER!!
normalnie wyskakiwał z TV (fakt że video robione pewnie pod LG)

ale mówię sprawdzę Samsunga (chciałem ten model wybrać) ale na początku kung fu Panda, kurcze jakoś słabo te 3D ale mówię bo to film, podszedłem do video już chyba robionego przez Samsunga, i to samo jakość w porównaniu z LG szczerze..... beznadzieja, mało tego widziałem jakby odświeżanie migało w okularach?(męcząca sprawa)
Koledzy to samo mówili :(

No i teraz mam dylemat myślałem miedzy UE55D6500 (lub7000) a teraz LG LW570S

Nie wiem czy to kwestia TV czy wogole
Video porównywałem na UE55D800 i na LG chyba nowość jakiś chyba 980s
Czy faktycznie LG ma lepsze 3D? czy może jednak w Samsungu jakieś słabe filmy 3D puścili??
 

klaus71

New member
Bez reklam
przede wszystkim powinieneś porównywać taki sam materiał 3d na obu tv.
jedne materiały bardziej wychodzą z tv inne mniej.
wg mnie 3d jest podobne na każdym tv 3d (lcd i plazma) i kluczowe dla lepszego lub gorszego postrzegania są wady jakie daje określona technologia 3d.

aktywna miga (w dzień bardziej to widać), obraz jest mocno przyciemniony i ma większy crosstalk (zwłaszcza w lcd)
pasywna ma połowę rozdzielczości pionowej ale super jasny obraz bez migania i mniejszy crosstalk.

obie mają swoich zwolenników - widać każdemu co innemu pasi - trzeba samemu popróbować.
model d6500 ma skopane 3d - łączy wady obu technologii.
 

tomek976

Member
Dokładnie, ja ostatnio tak porównywałem pasywne LG z aktywnym Sonym i stwierdziłem że system pasywny to dramat.
Wszystko jednak zalezy od materiału filmowego
 

panorafix

Member
Oglądając demo LG i Samsunga u siebie na samsungu stwierdzam,że nie widziałem lepiej zrobionych dem od LG.Więc tu też jest przekłamanie.Powinieneś oglądać dokładnie takie samo 3D najlepiej nagrane na pena i sprawdzać na modelach Ciebie interesujących.
 

plejak

Banned
Oglądając demo LG i Samsunga u siebie na samsungu stwierdzam,że nie widziałem lepiej zrobionych dem od LG.Więc tu też jest przekłamanie.Powinieneś oglądać dokładnie takie samo 3D najlepiej nagrane na pena i sprawdzać na modelach Ciebie interesujących.

Dokładnie tak jak napisał kolega powyżej.Mój znajomy usłyszał w salonie tv taki sam tekst mimo iż jak laik założy okulary to tego nie potwierdzi iż pasywne 3d w Lg to trick marketingowy super widoczny na ich cudownym demo a jak do tv podłączysz normalny film 3 d to czar pryśnie ( a dotyczyło to lg 980 s flagowy najwyższy model z pełnym podswietleniem) natomiast Sony HX920 który ma podświetlenie również segmentowe ale 3d aktywne (firma wyeliminowała w swoich okularach migotanie ) masz fantastyczne 3d z pełną rozdzielczością .
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/75908-pelny-led-sony-46-hx-920-czy-lg-47lw-980-s.html
Ja na pierwszy rzut oka wybralbym jeszcze miesiąc temu lg pasywne - jasne piękne 3 d w tanich lekkich okularach.Ale to trick.Problem jest taki że nie jesteś w stanie bez podłączenia (zaznaczam )takiego samego żródła sygnału stwierdzić co jest lepsze i Ci odpowiada .W wielu sklepach Ci nie pozwolą.
Gdy wchodzisz do salonu to prawie wszystkie tv ekstra świecą.Czemu? To proste podpięte pod bluraya.W domu masz albo kablówkę jeszcze analogową albo cyfrową - nieliczni bluraya większość dvd lub platformy cyfrowe i co? Czar znika.Praktycznie prawie nic w full Hd.
To tak jak kupić ferrari i jeżdzić po polnych drogach.
Dopasowuj tv do warunków domowych .Każdy ma inne .Inaczej nasłonecznione mieszkanie- różny metraż , ciche lub głośne mieszkanie.Prezentacja w domu to dobre rozwiązanie.Ważne jak modele konkretne radzą sobie ze skalowaniem Sd - czasami przecież oglądasz też normalną tv .
Jedni wolą plazmy inni led lcd tv.Ilu ludzi tyle opinii.Sprzedawawca jak ma prowizję to wlepi Ci taki model jaki mu pasuje nawet forum nigdy nie było i nie będzie obiektywne w tej kwestii.
Jśli ktoś jeszcze ma sygnał analogowy to niezaleznie co kupi i tak długo będzie tęsknił za CRT które do Sd jest bezkonkurencyjne,Taki kontrast kąty patrzenia i naturalnosć barw nie grozi żadnemu nowemu płaskiemu tv oczywiscie mówimy tylko o sd a nie o hd.
Nikt ci nie wmówi że czarny jest czarny a biały jest biały.
Obejrzyj jak skaluja sd tv u znajomych kolegów i rodziny- w konkretnych mieszkaniach - to zobaczysz cienie, podwójne linie, rozmazane kontury ,nienaturalne barwy, nierówne podświetlenie ,plamy .Niestety coraz częściej kupujemy piękne tv z brzydkim obrazem.Ale wyjścia nie ma trzeba podjąc decyzję.
I nie nastawiaj się na długi okres użytkowania jak pociągnie Ci tv -5-7 lat to bedziesz szczęśliwy bo o użytkowaniu 10-15 lat to zapomnij .Tak miał tylko naprawialny crt .
I warto kupić do dobrego sygnału maxymalnie duży tv (crt było tylko do 32-36 cali) teraz często warto mierzyć w 50-55 cali przy 3,5-4 metrach ale przy słabym sygnale to nie zniesiesz na takim kolosie wad obrazu z kolei.
Moim zdaniem warto brać 5 lat gwarancji bo tv płaskie są bardzo wadliwe i po 2 latach użytkowania często wysiadają a tu masz tylko do wyboru Sony led albo plazmy Panasonica.
3 d to gadżet wybieraj w oparciu o 2d (choć 3d raczkuje to warto to mieć)
Za kilka lat standard to 3d bez okularów oraz technologia Oled gdzie piksele same w sobie świecą która zmiecie z rynku wadliwą technologię zarówno plazmową jak i lcd led.
A w lipcu 2013 pół Polski ruszy na zakupy tv i dekoderów bo kończy sie era analogowej tv...
Najbardziej chore są ceny gdzie dobra plazma 55 calowa kosztuje 8 tysięcy zł a dobry Led lcd ponad 10 tys zł co zważywszy na nasze apanaże jest kpiną....
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Ja się wtrącę, bo akurat zakupiłem 47' lg LW4500.

Nie jest prawdą, że 3d wygląda dobrze tylko na demówkach. Działa bardzo dobrze na BLURAY 3d, na mkv 3d obraz też jest super (tu jest z kolei problem z dzwiękiem - o nim zaraz napiszę).
Działa super z Playstation - testowałem KZ3 i The fight.

Demówki fakt zrobione są pod tą technologię, więc muszą być dobre, ale przecież to nie jest tak, że im lepiej wygląda demo tym gorszy tv :) bo tak mniej więcej piszą przedmówcy.

Nie mam jednocześnie wrażenia, że coś mi migocze na głowie. Z tego powodu nie kupiłem tv Sony, chociaż do tej pory byłem 100% zwolennikiem TV tej firmy.

Ludzie - idźcie i zobaczcie, bo standy z tymi tv są w każdym markecie. Po co kupować drogie migotające okularki, od którym może mózgi się Wam zlansują :). Proste rozwiązania są najlepsze.

Wadą tych TV dla kinomaniaków będzie to, że jak podepniemy usb z mkv, to nie czyta to dźwięku DTS.
Może ktoś znalazł rozwiązanie - w jaki sposób zmienić i na jaki format audio w mkv?
 

Deimos

Banned
Cytat:Wadą tych TV dla kinomaniaków będzie to, że jak podepniemy usb z mkv, to nie czyta to dźwięku DTS.
Może ktoś znalazł rozwiązanie - w jaki sposób zmienić i na jaki format audio w mkv?
Prawdziwy kinomaniak nie ogląda skompresowanego badziewia typu mkv...
 

plejak

Banned
Cytat:Wadą tych TV dla kinomaniaków będzie to, że jak podepniemy usb z mkv, to nie czyta to dźwięku DTS.
Może ktoś znalazł rozwiązanie - w jaki sposób zmienić i na jaki format audio w mkv?
Prawdziwy kinomaniak nie ogląda skompresowanego badziewia typu mkv...

Dokładnie.Tam gdzie kompresja tam żadna jakość.
 

zeon

New member
Dzięki za odpowiedzi :)
Mam jeszcze tydzień czasu to będę pewnie ...czytał, myślał, czytał, oglądał, porównywał itd :)
 

cacumen

Member
Bez reklam
Za takie kaleczenie filmu i skompresowanie go z 30GB na 7,5GB to powinna być kula w łeb.:fool:


Ja mam TV Manta 3D..i używam Mini-HD...tak jak zamiast DVD używałem plikłów HQ-avi.
A wiele osób ma podobny sprzęt..i doprawdy mniejsze zasoby finansowe , żeby pakować
kasę w sprzęt AV za kilkanaście bądź ..nawet -dziesiąt tysięcy :x

I nie narzekam ..też wygląda przyzwoicie :)
 

smyczka2208

New member
Witam
Ja zakupiłem 10 dni temu tv LG42LW5400 i szczerze jestem bardzo zawiedziony wczoraj ogłądałem piranie w 3D i marne efekty były, a do tego strasznie mnie oczy bolały i głowa (nawet do dzisiaj !!!!).
Po prostu się wkurwiłem dzisiaj jade do MM odstępuje od tej umowy i biore sobie sony. widziałem prezentacje na tamtym tv, TAM BYŁY SUPER EFEKTY!!!
 

klaus71

New member
Bez reklam
no to na aktywnych okularach oczy na pewno nie będą mniej boleć - raczej dwa razy więcej.

&Deimos
naprawdę przesadzasz - nie wierzę że w chacie zainstalowałeś sobie owalny ekran i kilka projektorów - każdy o klasę lepszy od X9 - no bo chyba na czymś gorszym oglądanie to by była profanacja. :)
 

Deimos

Banned
no to na aktywnych okularach oczy na pewno nie będą mniej boleć - raczej dwa razy więcej.

&Deimos
naprawdę przesadzasz - nie wierzę że w chacie zainstalowałeś sobie owalny ekran i kilka projektorów - każdy o klasę lepszy od X9 - no bo chyba na czymś gorszym oglądanie to by była profanacja. :)
A widzisz w mojej sygnaturce kilka projektorów, lub owalny ekran?
 

zeon

New member
Dobra wracając do tematu :)

Dzisiaj byłem w sklepie i porównywałem obraz 3D na LG i Samsungu
porównanie na próbce z USB
I wyszła cała prawda jedno i drugie wygląda praktycznie identycznie, i wcale wrażenia super nie było.
Tylko w samsungu co mi przeszkadzało to migający obraz.
W sumie żadnej rewelacji nie było, stwierdzam że obecnie 3D jak dla mnie to dodatek i trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać.
Oglądałem próbkę Panasonica 3d golfa. Nie chodziło o jakość 3d tylko o efekt 3d, raczej słabo to wyglądało


To jest moja opinia i tyle :)

Pozdrawiam
 

cacumen

Member
Bez reklam
To zobacz taki "materiał" chociażby na 100" ekranie, to sam sobie odpowiesz, czy to da się oglądać... i nie wkurzać.

A skąd ja wziąłbym taki ekran i ile to kosztuje :oops:

Doprawdy u mnie oglądało już kilkanaście różnych osób..i nie narzekało.
Sprawdzałem jeszcze na 60' Sharpa...może jestem biedniejszy :sad: ..i przez to mniej wymagający ??
 
Do góry