Jakoś TV LCD.

sokarok

New member
Jakoś TV LCD.
Do tej pory miałem zwykła panroamke Thomsona z dolnej półki + dobry kabel Euro (prolinka) + DVD Panasonica. Obraz z DVD był śliczny, tak samo divxy. Ale jakoś się stało że wpadło mi trochę kasy więc pomyślałem. Że skoro mam kupić „N” to sprawię sobie LCD. Więc kupiłem sobie LCD Samsunga LE27S71B. I jakie było moje zdziwienie jak odpaliłem film DVD (mam parę sztuk oryginalnych więc nie było kompresji) jakoś tragiczna pikseloza, itp. Wziąłem od brata DVD z HDMI Samsunga i to samo. Więc mam pytanie czy mam do d… LCD czy np. LCD Panasonic TX-32LX60P lub TX-32LE60P. Bo jak wszędzie jest tak samo to wracam do CRT Slima. Sasung WS-32Z409P dobre te cudo? czy może wybrać jakś Plazme?
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
sokarok napisał:
Jakoś TV LCD.
Więc mam pytanie czy mam do d… LCD czy np. LCD Panasonic TX-32LX60P lub TX-32LE60P.
No cóż. Troche dziwne, że masz słaba jakość. Sprawdz kable, podłączenia, pogrzb w ustawieniach Jeśli nic nie pomogło to wal do sklepu z tym TV, weź jakis film dvd, który "grał" bylejak i tam sprawdź na innym modelu. Zostawiłem Twój cytat. Jego treść jest niejasna. Jakby niedokończona. Te Panasoniki mają dobra opinię. Poczytaj na forum. Najlepiej jest jak sam zobaczysz obraz na interesującym Ciebie modelu.
 

sokarok

New member
miałem na mysli czy nie wybrać Panasonica, moja Żonka mówi że jest obraz jest oki. ale dla mnie jest cos nie tak znim. poczekam na "n:
 

sadaman

New member
Witam
Uważam że "GATAR" może mieć tu dużo racji...prawdopodobnie z twoim egzemplarzem jest coś nie tak.
Na tym forum jest już trochę użytkowników Samsunga S71B ale w wersji 32", i jak do tej pory nikt nie zgłaszał takiego problemu.
Zresztą sam jestem posiadaczem takiego TV i umnie obraz jest OK - nawet DIVX-y odtwarzane są bardzo ładnie i bez znaczenia czy jest to poprostu DIVX czy DIVX przerobiony do formatu DVD - obraz jest dobry i nie występuje pikseloza.

Nie napisałeś nic o kablach które stosujesz do połączenia urządzenia z TV.
Często winę za zły obraz ponoszą kable...niestety ale jeżeli ktoś decyduje się na zabawe z LCD lub PLAZMĄ to musi się przygotować na wydatek związany z kabelkami - i takim optymalnym zakupem są kabelki (mowa o przewodach typu SCART czyli EURO), w cenach zaczynających się od około 60 zł w góre, Komponent to także wydatek minimum jakieś 60 zł, HDMI trochę więcej.

Na koniec mała uwaga...jeżeli oglądasz LCD ze zbyt bliskiej odległości zawsze będzie widoczne lekkie pikselizowanie - ale zakładam że nie oglądasz go z odległości 1-2 metrów?!

Pozdrawiam
 

Mazoku

New member
1. Zapewnij dobre połączenie między DVD a telewizorem - HDMI, komponent albo RGB przez Euro.
2. Wyłącz wszelkie upiększacze obrazu (w Samsungu będzie się to chyba DNIe nazywało).
3. Skalibruj dobrze telewizor (jasność, kontrast, intensywność). Można na oko, ale najlepiej użyć do tego plansz testowych (z komputera albo płyt DVD z THX Optimizerem).
4. Pamiętaj, że kineskop wiele wybacza. Na LCD'ku High Definition będzie zawsze widać więcej niedociągnięć w materiale źródłowym. Usiądź dalej i nie wpatruj się w detale, szczególnie jeśli oglądasz DivXy lub gazetowce ;)
 

sadaman

New member
Mazoku napisał:
Pamiętaj, że kineskop wiele wybacza. Na LCD'ku High Definition będzie zawsze widać więcej niedociągnięć w materiale źródłowym. Usiądź dalej i nie wpatruj się w detale, szczególnie jeśli oglądasz DivXy lub gazetowce

Mazoku - pomyślałem sobie żeby uzupełnić ostatni czwarty punkt twojej wypowiedzi.

Tak to prawda LCD zawsze był i będzie czulszy na wszelkie niedociągnięcia.
LCD - bo o tej technologii póki co tu mowa, najpiękniej zagra kiedy zostanie mu dostarczony prawdziwy sygnał HDTV o rozdzielczości 720p lub 1080i ponieważ do tego został stworzony.
Natomiast wszelki sygnał który podpinamy czy to ze zwykłego cyfrowego Tunera SAT np po EURO złączu, czy też z DVD które posiada np złącze HDMI - to nie okłamujmy się ale jest to nadal obraz PAL o rodzielczości 576 lini w poziomie upscalowany w góre albo przez sam odtwarzacz albo przez LCD do minimalnej rozdziałki 720 lini...więc wiadomo co to oznacza, zazwyczaj utratą jakości obrazu...ale nie zawsze.

Mazoku - wybacz - nie mogłem się powstrzymać...ale kilka słów łopatologii niektórym się przyda ;)
 
Ostatnia edycja:

sokarok

New member
dzieki za info. Pobawiłem się z HDMI DVD i obraz jest cool. Może to moje zboczenie, satry CRT rozmazwyał obraz. Mam 2 pytania. w sumie 3. Da sie jakos wylaczyc DNie bo w opcji nie ma takiej mozliwosc, moze w trybie serwisowym? Kolejne pytanie to gdzie znajde obraz plyty "THX Optimizerem"
I ostanie czy Plazmy sa lepsze od LCD?
a kable mam za HDMI - 120zł, Componet za 110 zł, Euro-Euro za 90zł
 

sadaman

New member
Witam
Pobawiłem się z HDMI DVD i obraz jest cool. Może to moje zboczenie, satry CRT rozmazwyał obraz

Jeżeli obraz ze zwykłego DVD podany poprzez złącze HDMI cię zadowala, to wole nie myśleć co w Tobie wywoła prawdziwy sygnał HD:D

Da sie jakos wylaczyc DNie bo w opcji nie ma takiej mozliwosc, moze w trybie serwisowym?

Hmm, możliwe...może ktoś na tym forum ci pomoże, ja nie pakuje paluchów w menu serwisowe.

Kolejne pytanie to gdzie znajde obraz plyty "THX Optimizerem

Spróbuj to:
http://17de.com/thx/optimizer/optimizer.zip

I ostanie czy Plazmy sa lepsze od LCD?

Staraj się nie porównywać LCD z PLAZMĄ - to zupełnie inne technologie i doszukiwanie się czegoś wspólnego jest bezsensowne.
Teoretycznie Plazma będzie lepsza dlatego że ma obraz najbardziej zbliżony do CRT, co dla potencjalnego klienta będzie mniejsym szokiem wizualnym po przesiadce - jednak sama jakość obrazu jest strokrotnie lepsza.
Natomiast według mnie LCD są lepsze od PLAZM pod jednym względem - mają lepsze odwzorowanie szczegółów obrazu który jest ostry i wyraźny (ale to też zależy od modelu)...minusem LCD jest pikselizacja przy słabszym sygnale co przy plaźmie prawie się nie zdarza.
Aczkolwiek mam pewien dylemat od kilku dni...od kiedy stałem się posiadaczem Plazmy Pioneera PDP-4270XA, mam wrażenie że obraz HD jest może taki sam, a nawet napewno lepszy niż na LCD - mam na myśli wyłącznie ową ostrość i wyrazistość przy sygnale HD np DISCOVERY HD, czego nie miała np Plazma Panasonica Panasonic TH-42PV600E nad którą także się zastanawiałem...i według mnie w ostrości przegrywała nawet z Samsungiem S71B.
Dodam że i Panasa i Pionka testowałem dwa dni w domu.

Zatem sa pewne szczegóły które będą przemawiać za Plazmą a inne za LCD - i co ciekawsze różnica cenowa rzędu kilku tysięcy nie odgrywa tutaj aż takiej roli.
Zaznaczam jednak że jest to moje subiektywne odczucie...i ktoś inny porównując ze sobą owe Plazmy po części w konfrontacji z LCD niekoniecznie Samsunga może mieć inne odczucia co będzie przekładało się na zajmowane stanowisko.

Zatem nie traktując tego jako autoreklamy, biorąc te trzy modele - 2 plazmy i lcd gdyż takie miałem pod ręką, według siebie sklasyfikowałbym je następująco.
Obraz DH - Ostrość i wyrazistość:
1. Pioneer (PLAZMA)
2. W moim przypadku SAMSUNG (LCD), nie zdziwiłbym się gdyby i inne marki LCD rónie dobrze wypadały - ale nie miałem porównania.
3. Panasonic (PLAZMA)

Ogólna jakość obrazu nie licząc Sygnału HD
1. Pioneer (PLAZMA)
2. Panasonic (PLAZMA)
3. Samsung (LCD) - bo taki akurat miałem.

a kable mam za HDMI - 120zł, Componet za 110 zł, Euro-Euro za 90zł

Jak dlamnie wystarczające - nie sądze by droższe wniosły jakąkolwiek poprawe - no może jedynie tą we wpływach producenta.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry