Jako TV 75-85 cali

baru_

New member
Cześć,

już od grudnia namyślam się nad nowym TV, ale zawsze coś wychodzi a teraz widzę, że ceny wystrzeliły, także trzeba pomyśleć dokłaniej.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 33m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 4-4,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 90% czasu na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna od południa i zachodu, więc popołudniu będzie świeciło. Co prawda mam rolety, ale nie chce ich zasłaniać. Poza tym narazie synek jest mały ale pewnie zaczniue oglądać TV a wtedy chciałbym, żeby w śodku dnia nie niszczył oczu, bo nic nie widzi.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś stary Samsung 40 cali FUllHD UE40F5500 chyba. Jak kupowałem poczytałem trochę forum i w tym czasie był super.
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? 4k, SmartTV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Narazie będzie służył głównie do Netflixa i możę naziemną wepnę :).
10. Jakie urządzenia?
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Narazie mało max 2h, ale w przyszłości kto wie.
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy - Netflix, Youtube, czasem jakiś sport
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie, choć młody pewnie jaką konsole będzie chciał w przyszłości
16. Preferencje co do marki? Nie mam. Zawsze chciałem mieć LG z magic remote, ale w sumie nie wiem na ile z tego bym korzystał.
17. Preferencje co do wielkości? Przy takiej odległości pewnie 75 cali, choć myślałem o 85
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak płynności i jak się psują :p
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniu/wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Tak planowałem do 8000, ale jak trzeba to 10k wydam
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Po poprzednim TV można poznać że bardzo żadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Nie
 

mpDante

Member
Bez reklam
Czasami mozna kupić (np. na allegro) Samsungs 85Q80A do 10k, więc to najlepsza propozycja w twoim budżecie.

Jeżeli może być 60Hz, to masz oleda LG 77A13... z pilotem magic.
 
Ostatnia edycja:

baru_

New member
Z tego magic pilota to się raczej wyleczyłem, bo zdałem sobie sprawę, że to chyba nie aż tak ważne przy wyborze TV.
A mogę zapytać jaka jest różnica między Q70A a Q80A?

Czy może być 60Hz? A czy rzeczywiście to widać tylko kiedy gramy konsoli z takim odświżaniem, czy jednak przy szybkich akcjach w filmie, czy podczas meczu to również zauważę? Ogólnie nie chcę zaoszczędzić 500zł czy 1000 zł a potem się wściekać. W końcu TV jest duży więc będę widziął więcej niż na 40'.

Dodatkow czy oled będzie dobrym pomysłem w salonie gdzie od południa i zachodu mam duże okna? Czytałem, że przy ich małej jasności raczej powinno się ich unikać.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Oled nie ma powłoki antyodblaskowej... więc jak ma ci na niego "świecić" to możesz nie być zadowolony z A13. Ja kupiłem niedawno 77B13 i odbijanie się wszystkiego w ekranie nie jest fajne :/ chociaż jakość obrazu jest warta pewnych ustępstw.

Q80 od Q77 różni się wygaszaniem strefowym (ok.50 stref) i większą ilością głośników, do tego ma jakąś powłokę poprawiającą kąty. Różnica przy 120Hz w filmach też jest widoczna, poza tym w tym rozmiarze nie bardzo jest na czym ściąć ceny. Możesz oszczędzić do 1500zł przy czymś lepszym 60Hz (np.Q60)... a 120Hz modele Q77 czy Sony X85J bez wygaszania kosztują już minimalnie mniej, więc jak pisałem, szukaj promki na Q80A, ostatnio np. neonet oddawał część kasy w bonach. Były też dobre ceny na allegro.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To brałbym Sony 85XH90.
To najlepsza oferta do Twoich potrzeb.
Jak będziesz niebieski, masz z pełnym pakietem dodatkowo.
 

baru_

New member
Też myslałem o Sony bo ma niby ten tryb kalibracji pod Netflix, z którego głownie korzystam, ale czy to rzeczywiście działa i poprawia jakość. Spojrzałem na ceny 75 i 85 i jest przepaść cenowa na tym samym modelu. Zastanwiam się czy nie zejść na 75, zachować kilka tysiecy i wcześniej zmienić TV na inny. Ten Sony 85 - 11k, 75 - 6,5 k. To jest jakieś szaleństwo.
Rozumiem, że raczej nie mam co czekać na jakieś wyprzedaże na wilkanoc, bo do tego czasu TV zdrożeją o 30% i przecenią o 15% :).

A w 75 jest coś ciekawego do polecenia?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Tanio to już było ;) Sam rozważałem 85XH90 jak kosztował jeszcze 8699... ale jak się nim pobawiłem to blooming był nieakceptowalny... Przy twojej odległości do TV nie ma co brać 75". Mam bliżej i już czuję niedosty przy 77" :)

Przy 75" masz te same opcje, ewentualnie dochodzi ci 120Hz TCL C728 bez wygaszania strefowego. Chyba, że 60Hz 75C725 ma przyzwoitą cenę.


Q80A 85" znajdziesz poniżej 10k i jest trochę wyżej niż XH90, bliżej mu do XH95... Poczytaj sobie pozostałe tematy gdzie przewija się XH90 vs Q80A.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym z Sony 85XH90.
Jeśli chcesz bezkompromisową jakość - to Oled 77C11.
Masz w specjalnej cenie- za nie wielką dopłatą.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Ja bym wybrał sony xh90 85 cal dla mnie wielkość ma znaczenie. Czym większy ekran tym lepsze wrażenia z oglądania i grania jak dla mnie ja kupiłem sony xh9505 65 i jestem mega zadowlony ale już bym zmienił na 85 bo 65 za mały z 3.5 metra
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pełny pakiet dla niebieskich

Pełen pakiet dla niebieskich
- Kalibracja profesjonalna gratis
- Wtyczki gratis
- Sprawdzenie zafarbu
- Aktualizacja
- Dostawa gratis.
- Montaż gratis
 

tomhusky

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czytając ten temat zacząłem przychylać się do Q80A, u mnie potrzebne 75" - o ile trafi się na matryce VA, ponieważ mam podobne jak autor wymagania i potrzeby względem TV, ale na yt jest jeden test dość krytycznie opisujący ten model.

Spodziewałem się czegoś więcej po obrazie 100 Hz i głośnikach 2.2.2, które myślałem że dadzą namiastkę Doby Atmos jak w zapowiadanym na ten rok którymś modelu Panasonic, a okazują się tylko trochę lepszym stereo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To telewizor dla Twoich potrzeb.
W tej klasie wybrałbym Sony 75Xh95.
Z pełnym podświetleniem strefowym.
Bardzo dobre recenzje zbierał i zbiera.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Krytycznie o Q80 z jakiego powodu, bo w tej klasie to jeden z najlepszych TV? Jak TV może ci dać namiastkę atmosa? Pomijam już, że Samsung atmosa przez głośniki nie odtworzy. Te dodatkowe głośniki mają sens dopiero z dededykowanym soundbarem... Nawet jak dopłacisz do XH9505 od Sony to i tak niewiele więcej nie zyskasz.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wręcz przeciwnie zyskasz bardzo wiele :
- jakość
- DV
- Aplikacje
- podświetlenie
 

baru_

New member
Niestety z różnych powodów nie udało się kupić TV, ale może nie wyszło to na złe bo wchodzą nowe, to może stare będą tańsze, ale może będzie warto dołożyć do nowego modelu. W każdym razie rozmiarowo decyzja padała na 75 cali i okolice, 85 były za duży. W związku z tym poszukałem i znalazłem OLEDa LG 77A1 w dobrej cenie, tylko straszy mnie to 60 Hz matrycy, czy to rzeczywiście będzie widać. A może wiadomo już o czymś nowym na co warto poczekać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie cenowej bez szans.
A jaką masz cenę ?
Dla niebieskich masz specjalną ofertę z pełnym pakietem dodatkowo.
 
Do góry