Jakiś sprzęcik do 1.5 kzł dla total lajkonika ;-)

pedro1972

New member
Witam, przymierzam się powoli do zmiany starego sprzętu pod nowy TV 47'', który pewnie niedługo nabędę u Kikiego. Teraz mam wysłużonego Technicsa SA-EX320, który grał na głośnikach quadrall hts- ... coś tam (mam remont i leżą spakowane w piwnicy, ale to mniej więcej takie - kolega sprzedaje ;-)
QUADRAL zestaw kolumn głośnikowych 5+1 Lublin
przy czym fronty większe, a subwoofer nawet identyczny).

Po remoncie pokój dzienny z TV skurczy mi się do ok 15m2 (4,2 x 3,6) i raczej 5.1. ani tym bardziej większa ilość głośników nie wchodzi w grę - nie ma opcji żeby pociągnąć kable i zrobić satelity z tyłu. W grę wchodzi tylko ustawienie 2 frontów z przodu z centralem i jakimś subem.

Docelowo do nowego ampli chcę podłączyć nowy TV i dekoder nc+ - oglądam głównie filmy 70%, PS3 - ok. 20% + muza - ok. 10% bo niestety nie mam czasu na więcej (głównie rock i często na ostro).

Wybaczcie :blagam: , jestem w tej dziedzinie totalnym lajkonikiem i nie znam się kompletnie na obecnych rozwiązaniach, a cały w/w sprzęt (+ cd i decka technicsa) kupiłem sobie po studiach jeszcze za dojczmarki w 1998r.


Nie wiem czy są jakieś rozwiązania typu 2.1., czy 3.1 które mogą "udawać" dźwięk przestrzenny, czy w takich okolicznościach pozostanie mi tylko zostać przy stereo.

Pytanie - czy i na co zmienić tego Technicsa (pozostając tymczasowo przy tych głośnikach) zamykając się w budżecie do 1,5kzł. Obił mi się gdzieś o oczy Denon x1000 w tej cenie
 
Do góry