Jakimi podłogówkami zastąpić MA BX2

samfisher74

New member
Jeżeli powiesisz je w tym układzie meblowym to i tak za dużo nie osiągniesz, niestety żeby cokolwiek poprawić w brzmieniu kolumn musisz coś zadziałać z meblami, ten układ jest fatalny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SDman

Banned
Tak to wygląda obecnie:

View attachment 13182

Podłogówki wejdą w te szpary.Jedna tuż przed REL-em.
Co o tym myślicie?

Witam,
przy większej inwestycji mam propozycję na Davone mojo.
Grają lepiej od rozsławionego KEF`a LS50. W bezpośrednim porównaniu każdy wybiera mojo.
https://www.google.pl/search?q=davo...ved=0ahUKEwie9vifoOXKAhWk_nIKHauoBq4Q_AUIBygB

Co najważniejsze nie są wymagające co do miejsca ustawienia -taka ich konstrukcja.

Pozdr.
 

3echo

Member
Bez reklam
Tak to dokładnie wygląda:

DSCF9345.jpg

Teraz opcje o których myślałem:
1-dosunąć meble do środkowej półki+podłogówki na skrajach
2-dosunąć meble do środkowej półki+standy do MA na skrajach
3-zostawić jak jest+standy do MA w widocznych szparach,ale wysunięte do przodu na równi z szafką rtv
4-zostawić jak jest+wieszaki do MA i powieszenie ponad półkami
5-wpisz swoją wizję :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
A nie masz gdzie przestawić tych dwóch szafek, tak aby została tylko rtv-ka?
Lewa ostatecznie mogłaby "pójść" max do narożnika, ale z prawą problem, bo drzwi...
 

3echo

Member
Bez reklam
Niestety one muszą tu zostać.Wcześniej było jeszcze gorzej bo była szafa :(
Co do drzwi,to zostaną zamienione na harmonijkę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
Skoro drzwi zostaną zmienione, to masz dwie opcje:
dosunięcie tych szafek do rtvki bądź do narożników, zrobi się trochę więcej przestrzeni dla kolumn.
 

3echo

Member
Bez reklam
W tym przypadku co podałem górny blat jest o 6 cm mniejszy jak głębokość kolumny
A jakie to ma znaczenie?Zawsze myślałem,że kolumna powinna stać całą powierzchnią.

wysłane z mojego ciapatalk-a
 

3echo

Member
Bez reklam
Pytałem o wagę tych standów szklano aluminiowych.Ważą ok.2,5kg
Chyba niebezpiecznie za mało?
 

Digimonix

New member
No trochę mało. Gdy je zasypiesz, może uda się podwoić ich masę. O ile mają taką możliwość. Moje ze stali ważą bez zasypania 15kg.
 

3echo

Member
Bez reklam
Dotarły do mnie standy.Zamawiałem na Allegro u Tombase.Cena z kolcami i podkładkami 450zł.Wykonanie pierwsza klasa.Nie ma się do czego przyczepić.
Tak to wygląda:
DSCF9398.jpg

DSCF9395.jpg
 

3echo

Member
Bez reklam
Myślę nad zmianą amplitunera na TX-NR656 lub na amplituner stereo TX8150.Głównie dla poprawy stereo.Czy jest sens do tego zestawu,czy nie ma co przesadzać?
 

3echo

Member
Bez reklam
No właśnie jeszcze się waham,czy 656 czy 8150,lub Yamaha RN602.Filmów oglądam dość sporo(40%),jednak przy 656 nie wykorzystałbym Atmosa.Mało filmów z BD,tylko z sieci.Czasem jakiś koncert na BD.Tak szczerze,to do filmów wystarczy mi to co mam.Chciałem poprawić stereo.Zależy mi również na funkcjach sieciowych w jednym urządzeniu.Teraz do streamowania używam ,jak mi się uda, BD Pioneer 160,ale przy tym klocku to można dostać depresji.Co ważne...abym bez problemu mógł podłączyć do ampli inne urządzenia typu laptop,cd,BD.Z tym problemu nie będzie w przypadku AV.A jak w przypadku amplitunara stereo?
Ma być wygodnie,z lepszym dźwiękiem :)
Jeśli 8150,to zostają BX2 i REL t5,natomiast przy 656 zostaje to co w stopce,bo rozbudowywać nie mam zamiaru.Ewentualnie tylko zmiana frontów w dalekiej przyszłości :).Czy warto zainwestować w 8150 przy tych frontach,zamiast w 656?
Co sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Onkyo TX8150 już u mnie gra,ale cały czas chodzi mi po głowie wymiana głośników.Co w zamian za BX2?Mam na oku kilka podłogówek,ale nie wiem czy akurat podłogówki,to będzie dobry pomysł na tak małej odległości od siebie(160cm).Myślałem o MA BX5 lub MA BR4.Które lepiej grają?Te drugie mają większe średnioniskotonowce.
A może zainwestować w lepsze monitory.Rozpatrywałem MA Bronze 2,ale różne opinie można spotkać.Są nawet opinie,że BX-y grają lepiej.
Czy ktoś miał styczność z taką polską firmą jak BMN?Zaciekawił mnie model BMN BII z 21cm średnioniskotonowcem i przednim bassrefleksem.Raczej firma niespotykana w salonach audio,więc posłuchać nie będzie gdzie.
Jak macie jakieś propozycje to proszę pisać.
 
Do góry