Jakimi podłogówkami zastąpić MA BX2

3echo

Member
Bez reklam
Ostatnio zrobiło się trochę miejsca na to aby postawić podłogówki.Czy wymiana moich MA BX2,na np. Pylon Audio Pearl 20 Front,to dobry pomysł?Tak na szybko podałem taki przykład.
http://hd-opinie.pl/26152,audio,znowu-im-sie-udalo-recenzja-pylon-pearl-20.html
Jeśli nie jest to dobry pomysł to proszę o jakieś sugestie,ale na ewentualnie droższe kolumny musiałbym trochę poczekać z zakupem.Max.1500zł.
Elektronika to narazie Onkyo HTR 558.W przyszłości Onkyo TX646 lub Yamaha RX779.Pokój ok.22m2
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
W BX2 pasuje mi stereofonia i detaliczność.Natomiast bas mógłby być bardziej punktowy.Z minusów jeszcze(tylko nie wiem czy to wina monitorów a nie elektroniki)słaba jakość nagranego materiału brzmi fatalnie.I nie chodzi o pliki mp3 a płyty CD czy Flacki.
Wymieniłem te Pylony ze względu na cenę i opinie.A z tego co wyczytałem to wyszła poprawiona druga wersja tych podłogówek.Podobno lepsza.One były by na już.Jak grają to nie wiem.Czy warto trochę poczekać i dołożyć do BX5.Czy duża jest różnica w brzmieniu na kożyść BX5?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Ja bym najpierw odsłuchał BX5. Sam je posiadam. Muszę Ci przyznać iż jak kupiłem te głośniki - wszystkie MP3 wylądowały w przysłowiowym "śmietniku", słucham tylko CD i flacki i głosniki brzmią rewelacyjnie. Przymierzam się na zakup do nich wzmacniacza wiec powinno być jeszcze lepiej.
Przypuszczam że pograją u mnie jeszcze rok i już mi swita wymiana ich na coś lepszego.
 

3echo

Member
Bez reklam
Tak to wygląda obecnie:

DSCF9343.jpg

Podłogówki wejdą w te szpary.Jedna tuż przed REL-em.
Co o tym myślicie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli BX2 wylądują na standach poprawi się stabilność dźwięku i stereofonia to na 99 %
Na mój gust za mało miejsca na sensowne ustawienie kolumn podłogowych ,jeżeli zamiana to ewentualnie na inne (lepsze) kolumny podstawkowe
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Faktycznie malo miejsca... ostatnio sprawiłem sobie standy pod moje BX2. Niektórzy na forum stwierdzili że wygladają jak słupki oddzielające droga od chodnika, a mi się podobają. Koszt wykonania znikomy. Wiec pomysl również nad standami...
 

samfisher74

New member
Zostaw bx2 i zainwestuj w standy, ja miałem taki sam problem również mam te kolumny tyle że na standach wygląda fajnie i również fajnie gra. Wydaje mi się że zakup podłogówek w tej sytuacji to niepotrzebny wydatek.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
U mnie to wygląda tak:
DSC_2147.jpg

Może rura powinna być trochę grubsza, ale tylko taką udało mi się dostać. Za to jest grubościenna.
Troszke biały kolor nie pasuje do okleiny BX2, ale wkrótce zmiana.
Koszt jednego standu wyszedł 40 zł. Więc za niewielkie pieniadze można miec coś ciekawego.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Seba wygląda elegancko .Jeżeli jest możliwość wypełnij rurę piaskiem brzmienie powinno się jeszcze poprawić
 

3echo

Member
Bez reklam
Czego Ci brakuje w obecnym brzmieniu?

Tak naprawdę to chyba niczego.Pomysł na podłogówki przyszedł jak żonie pokazałem standy pod monitory.Stwierdziła,że wyglądają jak drapak dla kota.I w taki sposób mnie naszło_Ogólnie monitorki grają fajnie.Myślę,ze słabszym ogniwem jest ampli,dlatego od niego planuję wymianę.
Wracając do standów...żona się powoli oswaja,ale stawia na drewniane.Znalazłem coś takiego:
podstwy,standy,stendy - 60cm, kolory,z drewna XL (5945022141) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Co Wy na to?

Seba o podobnych myślałem,ale żelazo muszę sobie wybić z głowy :(
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Seba wygląda elegancko .Jeżeli jest możliwość wypełnij rurę piaskiem brzmienie powinno się jeszcze poprawić

Aby schować kabel mam wycięty otwór podstawie, wiec w tym wykonaniu brak możliwości zasypania piaskiem... ale planuje kolejne wykonanie standów, gdzie główna rura będzie grubsza do zasypania, a w środku niej bedzie mniejsza rurka służąca do poprowadzenia kabla....
 

3echo

Member
Bez reklam
Jeszcze myślałem o powieszenie monitorów, ale nie wiem czy to dobry pomysł?

wysłane z mojego ciapatalk-a
 
Do góry