Jakim programem i jak nagrać plik MKV na płytę DVD?

Lemoniada

Member
Witam
Ściągam z torrentów filmy w mkv takie żeby mieściły sie na płycie DVD tak do 4.5 GB. Jakim programem muszę to wypalić i jak żeby chodziły na odtwarzaczu BD który czyta pliki mkv np. LG 370?
 

Lemoniada

Member
ok, dzieki wielkie
A jeszcze z innej beczki pytanie, jak ściągnę film po angielsku i chcę mieć napisy to wystarczy że jakieś ściągnę i dam taką samą nazwę jak plik z formatem mkv i będzie chodzić, a nagram to jako dane dvd
 

Kristobal

New member
Tak oczywiscie, mkv + napisy odtwarzane jest bez problemu:) Dla pewności najlepiej ściagac napisy w formacie srt (polecam napisy.me) - ale txt też w wiekszosci przypadkow działaja ;)
 

SławekSS

New member
Bez reklam
otwierasz mkvmergeGUI, wybierasz zakładke "global" i tam zaznaczasz opcje splitting, nastepnie zaznaczasz odpowiednia opcję i wpisujesz odpowiednie dane.
np. ...after this size <<wpisujesz na jakiej wielkości pliki ma podzielić>> albo wybierasz z rozwijanej listy
....after this duration <<czas ile ma trwać kazdy plik np. 1h>> w rozwijanej liscie sa przykłady
 

Lemoniada

Member
otwierasz mkvmergeGUI, wybierasz zakładke "global" i tam zaznaczasz opcje splitting, nastepnie zaznaczasz odpowiednia opcję i wpisujesz odpowiednie dane.
np. ...after this size <<wpisujesz na jakiej wielkości pliki ma podzielić>> albo wybierasz z rozwijanej listy
....after this duration <<czas ile ma trwać kazdy plik np. 1h>> w rozwijanej liscie sa przykłady

Jeżeli uważasz że to jest krok po kroku to ja dziękuję za taki opis bo ten szczątek informacji niestety nie pozwala mi na podzielenie.
pozdrawiam
 

SławekSS

New member
Bez reklam
otwierasz mkvmerge gui -
1 sposób: klikasz file - new - wybierasz plik filmowy
nastepnie obok okna z lista plików klikasz "add" i wybierasz plik z napisami.
2 sposób: przeciagasz myszka plik do okna "input files" nastepnie to samo robisz z plikiem tekstowym

teraz tylko na dole zmieniasz nazwe pliku(ja dopisuje do istniejacego xxxxxxxxxxxxxxxxxxx POL.mkv i klikam start muxing(na dole po lewej) i czekam az zmuksuje.\

nazwe pliku zmieniam, bo inaczej nadpisze mi zródłowy plik, gdyby cos nie tak, to wtedy go tracę, a tak zawsze zostaje.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
matroska nie obsługuje mpl2
pobieraj srt, ssa, ass lub przekonweruj na jeden z powyzszych programem subtitleworkshop. otwierasz plik, i nic nie robiac zapisujesz jako jeden z powyzszych
 

Lemoniada

Member
otwierasz mkvmerge gui -
1 sposób: klikasz file - new - wybierasz plik filmowy
nastepnie obok okna z lista plików klikasz "add" i wybierasz plik z napisami.
2 sposób: przeciagasz myszka plik do okna "input files" nastepnie to samo robisz z plikiem tekstowym

teraz tylko na dole zmieniasz nazwe pliku(ja dopisuje do istniejacego xxxxxxxxxxxxxxxxxxx POL.mkv i klikam start muxing(na dole po lewej) i czekam az zmuksuje.\

nazwe pliku zmieniam, bo inaczej nadpisze mi zródłowy plik, gdyby cos nie tak, to wtedy go tracę, a tak zawsze zostaje.

Ok dziękuję już załapałem jakie rozszerzenie napisów mam ściągnąś tylko nie wiem gdzie zmienić tą nazwę
cytuję
"teraz tylko na dole zmieniasz nazwe pliku(ja dopisuje do istniejacego xxxxxxxxxxxxxxxxxxx POL.mkv"
w której zakładce
INPUt czy GLOBAL?
chyba chodzi o INPUT/Output filename?
 
Ostatnia edycja:

kate59588

New member
Convert mkv to mpg using Pavtube MKV Converter.Then author DVD via ReJig and ImgBurn,these two are freewares.I had a video that I could not convert no matter what I did to it, so I thought this will try Pavtube out. Away we went and very quickly I must say, and the result, well it was very high quality and no synch problems. I really was impressed and I wish I could afford other software in Pavtube range because if they worked as well as the MKV Converter.
 
Do góry