jakim kablem łączyć?

tomekb3

New member
Witam.
Jakim kablem najlepiej jest połączyć laptop Amilo L1310G oraz LCD Samsung LE37A556P

  • Złącza zewn laptopa.
    • 4x USB
    • S-video
    • CRT (VESA)
    • IEEE 1394
    • RJ11 (modem)
    • RJ45 (LAN)
    • SPDIF
    • Mikrofon
    • Słuchawki
  • Złącze PCMCIA
    • typ I
    • typ II
 

ivf

New member
w Twoim wypadku tylko i wyłącznie kablem D-Sub - D-Sub (VGA-VGA). choć w instrukcji napisali, że obsługuje wyłącznie monitory CRT.. za bardzo w to nie wierzę, jednak dla pewności najpierw lepiej pożycz od kogoś taki kabel i sprawdź..
pełnych możliwości tego tv jednak i tak nie wykorzystasz bo wg instrukcji ten laptop obsługuje maksymalną rozdzielczość 1600x1200 i to przy obniżonej wartości kolorów.. jak podłączysz to się przekonasz, może przy niższym odświeżaniu będą dostępne również większe rozdzielczości..

wprawdzie jest jeszcze możliwość połączenia tych sprzętów kablem S-Video, jednak jakość będzie odbiegać od powyższego połączenia ;)
 

tomekb3

New member
dzieki za szybka odpowiedz, a moglbys podeslac fotke tego kabla? musialbym wiedziec czego szukac. mieszkam w UK i nie znam nazwy angielskie tego kabla.

P.S. dzieki raz jeszcze znalazłem juz kabelek na necie. zaraz skoczę do sklepu i kupię coś takiego. pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
tak jest, na pewno znalazłeś łatwo właściwy. to jest kabel, który od xx lat był stosowany (i jest często do dziś) do standardowego połączenia komputera z monitorem ;)
 

tomekb3

New member
kabelek mam, podlaczylem do lcd jedyna rzecz jaka się wyświetla to zdjęcie które mam na pulpicie. nie widać żadnych ikon i kursora.

P.S. doszedłem do tego że ekran telewizora działa tak jakby byłby drugim monitorem i kiedy wyjadę jakimś kursorem po za obręb monitora, to przechodzi on na lcd. jak to przestawic aby obydwa obrazy były główne?
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
PPM - właściwości - ustawienia - zaawansowane i tam szukaj opcji klonowania .
Dawno nie miałem karty Ati i mało już pamiętam ale gdzieś ta opcja musi być .
 
Ostatnia edycja:

tomekb3

New member
za nic nie moge tego znalezc, wrzucam prtScr z karty, w adresie strony brakuje trzech liter www

fotosik.pl/pokaz_obrazek/0103fd17caea4520.html
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
A masz zainstalowane Ati CCC ( Catalyst Control Center ) ?
Na płycie ze sterownikami powinno być .
Wtedy szukasz w Start - Programy lub masz ikone na pulpicie .
Po otwarciu ccc masz wszystko co potrzebne do zarządzania kartą .
No i w właściwości - ustawienia też powinno wszystko być .

Zajrzyj TU .
 
Ostatnia edycja:

tomekb3

New member
na płycie tego programu nie ma więc pobrałem z internetu, kiedy chce odpalić wyskakuje taki komunikat link do zdjecia
fotosik.pl/pokaz_obrazek/2596fd6353262c89.html

wersja programu CCC to 8-10_xp32-64_ccc_lang2_69563
 

BlackC

New member
A masz zainstalowane NET Framework ?
Jeśli nie to ściągaj i instaluj w wersji co najmniej 2.0 .
Bez tego ccc nie działa .
 

tomekb3

New member
uprzednio mialem zainstalowanego frame work w wersji 2.0 i wyskakiwał błąd. ponownie zainstalowałem ale tym razem w wersji 3.5 i na obecna chwile program nie odpala. tzn niby klepsyra sie pokazuje (tylk na chwile) ale zaden program sie nie otwiera.
 

tomekb3

New member
nie mogłem znależc opcji edytuj wiec pisze post pod postem. udało mi sie juz wszysto zrobic, ale tak jak mowiłes nie moge wykorzystać pełnych mozliwości LCD. jesli wyswietle obraz maxymalnie mozliwy jai daje mi karta 1600x1200 to filmy które dam na full scren zajmuja mi tylko jedna czwartą ekranu. nie mam tez mozliwosci zmniejszenia czestotliwosci odswierzania 60Hz to jedyna opcja jaka mam. przy nizszych rozdzielczosciach jest juz lepiej ale kazdy element pupitu- ikony są poruszone. za rok chce kupic kompa i wtedy pomysle o jakies solidnej karcie graficznej. jak narazie ciesze sie tym co mam. byłbym szczesliwy gdybym mógł zlikwidować efekt poruszenia czcionki, ikon innych elementów. jesli jest na to jakis sposob to bede bardzo wdzieczny za pomoc. pozdrawiam..

P.S. 1024x 768 to moja aktualna rozdzielczosc- kazdy odpalony film wychodzi po za obreb TV wiec czesto jest tak ze nie widze napisów a postacie są poobcinane.
 
Ostatnia edycja:
Do góry