jakim kablem HK 980 z MA BX6

grzeseik

New member
moim zdaniem 4mm^2 juz traci przesada. tak grubymi przewodami moznaby sie probowac na dolne pasmo gdyby stosowac biamping, ale i tak celujesz w tanie druty wiec mozna sie pobawic.

wszytkie sztuczne regulacje oczywiscie powylaczaj!
tylko pure/direct czy jak to sie u Ciebie nazywa ;)
teraz, gdy masz juz jakis zestawik, gdy minie pierwsze zauroczenie nastepnym krokiem jest zadbanie o wnetrze i jego akustyke.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
jak korzystasz z regulacji tonu to tak - jak nie to wyłącz....2x4mm to zdecydowanie przesada - takie żyły to stosuje się na koncertach do napędzania 1000 watowych subwooferów.....2.5mm to max do sprzętu konsumenckiego a i często wystarczy zupełnie 1.5mm (do 80 wat na kolumnę na luzie)...i bas nie ma nic do tego - takie żyły zasilają tez niektóre sprzęty po 1000 wat przy 220 woltach
grzesieik co to za różnica?przy biampingu w ampli i tak każdy wzmacniacz daje to samo więc stosowanie grubszych kabli do basu to bzdura
 

mazilo

Member
zastanawiam się nad Profigold BassFlex,Bridge BERC255-BASS Conducter,OEHLABACH SILVERLINE luu STREAMILINE wszystkie 2,5mm2
 

grzeseik

New member
nie ma co dzielic wlosa na czworo. kabel to kabel. o brzmieniu najbardziej decyduja kolumny i ich ustawienie w pomieszczeniu i na tym sie skup.
 

mario1969

New member
A z czym zakupiony zestaw będzie grać? CD DVD BR i jakie formaty mp3, flac, wav, oryginały. Bo dla samego radia czy mp3 wystarczy brać kabel z metra do 2 zł.
 

mario1969

New member
Dzejoo widzisz sygnatura pojawiła się dopiero w dzisiejszych postach której nie zauważyłem. Na 1 i 2 stronie nie ma stopki, ale mea culpa. Dzięki.
Choć mam Procab-a to są opinie że profigold z tanich jest lepszy widziałem w MM. Mam też srebrzone Jamo, jednak wg mnie Procab jest lepszy.
 

pkomp

New member
srebrzone to pomyłka - nie miesza się różnych metali bo zamiast pomóc to tylko pogarszają sprawę(co innego złoto na styki)

a dla mp3 czy radia masz rację - nic porzadnego nie trzeba...
 

grzeseik

New member
Panowie, znow niepotrzebnie uogolniacie!
niektore stacje (albo wrecz audycje) radiowe brzmia bardzo dobrze. ze juz o internetowych stacjach radiowych o wysokich bitrate nie wspomne. na takie warto kompletowac porzadne klocki i laczyc je przyzwoitymi przewodami.
 

pkomp

New member
heh - kolego dobrze to brzmi flac, cd audio SACD czy DVD Audio - nie mówię że stacja nadająca 256kbps to tragedia ale nie rewelacja....
kabel też nic tu nie zmieni i z g...a bata nie ulepisz

i do tego nie trzeba wskakiwać na niewiadomo jaką półkę

50% to akustyka
29% to kolumny
20% to wzmacniacz
i zostaje 1% na kabelki albo i nawet mniej

tak to mniej więcej wygląda w praktyce
 
Do góry