Jakim kabelkiem podłączyć TV PANASONIC TX-P50C10Y z laptopem

gadi

New member
Witam
Jakim kablem uzyska się najlepszy obraz podłączając laptopa do TV plazmowego PANASONIC TX-P50C10Y. Dodam że laptop ma tylko wyjście D-SUB a w TV takiego wejścia niema. Ma natomiast EURO I COMPONENT
Mam kabel EURO - D-SUB, tylko jak podłanczam go laptop zaczyna wariować i się zawiesza.
 

gadi

New member
Ale czy zadziała
"
Teraz juz wysztkie nowoczesne urzadzenia przekazu wizji i Audio wymagaja polaczenia HDMI, Tylko po to aby oddac najlepsza jakosc sygnalu.

Nalezy jednak pamietac ze HDMI podaje sygnal cyfrowy a VGA analogowy, dlatego nie we wszystkich urzadzeniach podlaczenie bezposrednie bedzie mozliwe, jesli kabel przy bezposrednim podlaczeniu nie bedzie dzialal nalezy zaopatrzyc sie w specjalny modul zmieniajacy sygnal cyfrowy na analogowy.
nowe urzadzenia elektroniczne czesto juz posiadaja taki modul wbudowany w sobie.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Raczej szans nie ma by ten "kabelek" zadziałał.
(musi następować gdzieś konwersja).

gadi - masz masz Euro->D-Sub a potrzebujesz np. odwrotnego (i to też nie jest tak prosto).
 
Ostatnia edycja:

gadi

New member
Dzięki za pomoc
Chodziło mi w ostatnim pytaniu o to że sygnał D-SUB z laptopa jest nadawany analogowo i w TV wejście COMPONENT równierz odbiera sygnał analogowy. Myślałam że obejdzie się bez konwertera.
 

amlas

New member
mam taki kabel vga-component, ale nie mogłem podłączyć laptopa do tv, nie wykrywał telewizora. Trudno powiedzieć jaka była przyczyna. Podłączyłem kablem vga-vga, ale Ty nie masz takiej możliwości.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Na Allegro jest kabelek za ok 42zł z konwerterem we wtyczce właśnie do podłączenia VGA komputera do Euro w TV.

Kiedyś te kabelki były b.popularne, ale teraz trzeba sprzedawcę wypytać, czy zadziała bo nowe grafiki mają czasami kłopot z wysłaniem niskiej rozdzielczości.. .;)
 
Do góry