Jakim 5.1 nagłośnić 16m2 za 6 tyś.

marsss

Member
Temat troszkę nietypowy bo strasznie mi zależy na wykończeniu kolumn w kolorze czerwonej wiśni , lub jakimś który jest jego namiastką , po prostu chce tym zestawem "ocieplić " salon .
W tej cenie chciałbym nabyć zestaw 5.1 + ampli .
Zastosowanie szerokie : PS4 , Bravia KDL50W805 no i oczywiście muza .
Lubię głęboki bass , ale słucham prawie wszystkiego : hardstyle , techno , rock , pop , rap a nawet czasami metal się puści
:)
Wstępnie upatrzyłem sobie Indiana Line Tesi 5651 , tylko zastanawiam się czym to napędzić i czy taki zestaw wystarczy na te 16m2 ?
Ewentualnie co polecilibyście w tej cenie , w najgorszym wypadku mogę odpuścić suba którego dokupię w przyszłości , jeśli oczywiście będzie takowa potrzeba .
;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Poważnie masz tyle miejsca w pokoju żeby wstawić cały zestaw ?

Z tego co widzę cały zestaw 5.1 jest drogi na amplituner zostaje niewiele .Z głośnikami surround trzeba coś zrobić ,albo podstawki ,albo uchwyty do mocowania bezinwazyjnego (bo dziurawić takie kolumny to zbrodnia) ,więc cena jeszcze wzrośnie .

Zestaw swobodnie sobie poradzi w 16 metrach . Szczerze mówiąc do takiego rodzaju muzyki widziałbym inne kolumny - JBL (tylko obawiam się że nie ma w kolorze wiśni ) .Gdyby wybór padł na JBL dokupienie amplitunera jest bardzo proste ,wybierasz Harman Kardon który jest wręcz stworzony do tych głośników (na dodatek te oba urządzenia pochodzą z jednej stajni)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z Indiany na twój metraż lepiej NOTA 550, także są w kolorze wiśni, są trochę mniejsze,tańsze i też mają przedni bassreflex i tego basu jakby więcej od TESI.
Nie są to co prawda wymarzone kolumny do muzy, której słuchasz ale spokojnie dadzą radę.
Zostanie ci jeszcze sporo kasy na fajny amplituner (Denon X3000, Marantz 5008, 6008, HK370)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tego co widzę, to zestaw mozna kupic w granicach 4k ze subem, więc 2k by zostalo na amplituner. Tylko musisz posłuchac jak to gra, bo do cięzkiej muzy mogą niespecjalnie się nadawać. Subwoofer też jakoś wrażenia nie robi, jeśli chodzi o parametry. Można również zerknąć na ofertę Klipsch i Paradigm, tylko nie wiem jak w nich z kolorystyką.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Indiana Nota 5.0 kosztuje 2k zł z małym hakiem ;) , a suba z kompletu też bym odpuścił i wolał dołożyć do czegoś w konstrukcji zamkniętej
Jednak dobrze posłuchaj tych kolumn, bo jak pisałem wyżej i o czym też Krzysiek wspomina nie jest produkt, "dedykowany" do muzy, której słuchasz, ale też sobie dobrze poradzą.
Są to dobrze wyważone i zestrojone kolumny z mocnym basem.
Kilka osób na forum ma Noty więc może dopisze o wrażeniach z codziennego użytkowania
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do muzyki jaką wymieniłeś marsss, moimi faworytami do odsłuchania są : JBL 270 5.0 (tylko JBL chyba nie ma wiśni), Klipsch RF-52 5.0, Paradigm Monitor 7 v.7 5.0. To są bardzo dynamiczne konstrukcje. Polecę również Melodikę. Trochę łagodniejsze brzmienie, uniwersalne z mocnym głębokim basem. W zależności od upodobania co do ilości basu i akustyki BL30 lub większe BL40. Tylko niestety są w czarnym. Z amplitunerów Harman 270/370, Marantz 5008/6008, Denon X3000. A suba dokupisz w przyszłości. Wybierz się posłuchać :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ja bym jeszcze podpowiedział opcję ampli - preout - wzmak. Inaczej cały czas będzie słuchana w konfiguracji 2.1, bo sam ampli do 2.0 do tej muzyki nie da rady.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Opcja fajna tylko pytanie czy budżet wytrzyma. Co do tego czy amplituner nie da rady to tak nie do końca się zgodzę. Oczywiście sporo zależy od kolumny. Ja słyszał głównie rocka, ale moja żonka słucha rnb, hip-hop i takie klimaty i jeśli chodzi o bas to na samym amplitunerze jest całkiem nieźle. Jak trochę mocniej podkręci volume to chałupę chce rozsadzić:) Co nie zmienia faktu, że na wzmacniaczu jest jeszcze lepiej. Jak amplituner nie spełni oczekiwań to zawsze tak jak piszesz można dokupić wzmacniacz. Ważne żeby kupić amplituner z preout.
 

marsss

Member
No chłopaki wielkie dzięki , nie spodziewałem się aż tak dużego zainteresowania .
Ten zestawik z subem 850 mogę mieć za 4 tyś. więc i tak liczyłem że wydam jeszcze na HK 2.5 tyś , oczywiście podstawki to osobny temat .
W tym salonie poza kanapą , barkiem i oczywiście ów sprzętem nic innego nie stanie , więc bez obaw o miejsce .
:D
Największy problem to ten kolor , jest jakby wymogiem ze względu na projekt salonu .
:(
Oczywiście wszystkie Wasze rady będę analizował na spokojnie , ale nie wiem dlaczego nie jestem przekonany jakoś do tej serii nota , porównam obie w weekend na odsłuchu i zobaczymy
;)
 

marsss

Member
Koledzy nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie , co będzie lepszą opcją : seria Tesi i wyższej klasy amplituner czy seria Nota z niższej klasy ampli + wzmak ?
Jakie ewentualnie wzmak polecalibyście do tych skrzynek ?
Jaki sub zamiast tego basso 850 , on ma 150 RMS więc myślałem że do kina się sprawdzi
:(
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do muzyki jaką wymieniłeś marsss, moimi faworytami do odsłuchania są : JBL 270 5.0 (tylko JBL chyba nie ma wiśni), Klipsch RF-52 5.0, Paradigm Monitor 7 v.7 5.0. To są bardzo dynamiczne konstrukcje. Polecę również Melodikę. Trochę łagodniejsze brzmienie, uniwersalne z mocnym głębokim basem. W zależności od upodobania co do ilości basu i akustyki BL30 lub większe BL40. Tylko niestety są w czarnym. Z amplitunerów Harman 270/370, Marantz 5008/6008, Denon X3000. A suba dokupisz w przyszłości. Wybierz się posłuchać :)
Też bym szedł w kierunku ostrzej brzmiących kolumn. JBL, Canton, Paradigm, Klipsch...
 

marsss

Member
No właśnie ten kolor jest na prawdę ważny bo jak wstawię czarne to już będzie mroczno w tym salonie :(
Aż dziwi mnie fakt że tak ciężko dostać ten odcień u innych producentów
Na 2-3 lata będę zmuszony zadowolić się Indianami , potem jak się nazbiera zmienię fronty na coś z wyższej półki
:)
Ponawiam zapytanie odnośnie wzmacniacza i suba , co byście polecili do tego zestawu ?

A jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o JBL Studio 190 ?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ja bym do tego zestawu poszedł w kierunku Marantza/Denona,
Teraz w bardzo dobrej cenie możesz dostać wysokie modele tych firm,
jeśli myślisz aby za jakiś czas wymienić fronty to śmiało możesz celować w Denona X3000; X4000; Marantza 6008 może nawet 7008. Te amplitunery grają na tyle dobrze w stereo, że zakup wzmacniacza mógłbyś spokojnie odłożyć na jakiś czas i kupić przy okazji zmiany frontów....
Gdybyś chciał wzmacniacz wcześniej, to ewentualnie Marantz 1604+ wzmak, nie wiem jak teraz stoją wzmacniacze Marantza z opcją Main-In, ale skoro ampli poszły tak w dół, to sytuacja może być analogiczna...( fajną opcją był PM7004, ale chyba nowego już się nie dostanie, a następca bez main-in:()

Może black coś podpowie, choć z cenami pewnie będziesz musiał poczekać, bo widziałem, że się urlopuje :cool:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Koledzy nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie , co będzie lepszą opcją : seria Tesi i wyższej klasy amplituner czy seria Nota z niższej klasy ampli + wzmak ?
Jakie ewentualnie wzmak polecalibyście do tych skrzynek ?
Jaki sub zamiast tego basso 850 , on ma 150 RMS więc myślałem że do kina się sprawdzi
:(

Jesli chodzi o suba, to ja sugerowałem się Basso 830, bo przeważnie to ten jest w kompletach. Tylko własnie za cenę prawie 1600zł czy nie dostanie się lepszego suba? Jakiegoś REL'a, Velodyne, czy innych bardziej znanych producentów? Nie słuchałem tego Basso, więc nie chcę niczego sugerować, ale osobiście w tej kwocie bym wolał coś bardziej znanych producentów. Co do koloru kolumn i rozjaśnienia salonu masz np. Dali Zensor 5, w kolorze białym z czarnymi maskownicami i głośnikami. Kolumny białe czy czarne są jednak bardziej uniwersalne, bo kiedyś możesz zmienić kolorystykę salonu. Podobnie jak z wystrojem pokoju. Zawsze można dodać meble, dywan czy inne akcesoria co nam rozjasnią salon. Szkoda opierać wybór na jednych kolumnach, bo akurat są w kolorze wiśni;-)
 

hans2

Banned
do 16m2 wez zamkniety sub, bas bedzie gleboki ale krotszy.
zamkniety mozesz podlaczyc do stereo i bedzie to brzmialo bardzo dobrze.
w kinie koszulka i nogawki nie beda latac ale to dobry kompromis.

jesli chodzi o marki to REL ma ta zalete ze mozna go latwo podlaczyc do wzmaka i do ampli jednoczesnie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Hans, a jak ci sprawują Noty na co dzień?
Ja mam co prawda porównanie tych kolumn jedynie z odsłuchów i jak na mój gust, to przy rocku też całkiem fajnie wypadają, być może nie tak jak Paradigmy, JBL czy Roth'y/Melodika...
jak dla mnie to są bardzo zbliżone do MA BX czy Dali Zensor, a jakoś nikt nie narzeka, żeby MA i Dali przy słuchaniu rocka się "męczyły"
 

hans2

Banned
Hans, a jak ci sprawują Noty na co dzień?
Ja mam co prawda porównanie tych kolumn jedynie z odsłuchów i jak na mój gust, to przy rocku też całkiem fajnie wypadają, być może nie tak jak Paradigmy, JBL czy Roth'y/Melodika...
jak dla mnie to są bardzo zbliżone do MA BX czy Dali Zensor, a jakoś nikt nie narzeka, żeby MA i Dali przy słuchaniu rocka się "męczyły"

dla mnie brzmią na poziomie MA tylko cenę mają niższą, ładniej wyglądają, niżej schodzą i mają bardziej aksamitną górę :)
spokojniejsze kawałki brzmią pięknie, przy "rocku rocku" jest bardzo dobrze.
jak jest dobry mastering to coś ostrzejszego typu metallica, satriani, megadeth, buckethead też brzmi świetnie.
cięższych nie słucham to nie powiem.

prądowo nie są najłatwiejsze, u mnie dla nich na pewno jest ograniczeniem denonek 2113.
po dodaniu RELa dostaly lekkosci, przy podlaczeniu mocnego ampli albo wzmaka na pewno byloby jeszcze lepiej.
trochę szkoda że nie można ich podłączyć w bi-amp no ale za tą cenę nie można narzekać.
bardzo dobre "pierwsze kolumny".
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bo niektórzy myslą że jak polecane są do metalu np. Paradigm czy Klipsch, to inne kolumny nie zagrają?. Każde kolumny zagrają pełen wachlarz gatunków muzycznych, tylko niektóre lepiej wypadają w pewnej muzie niż inne, i to wszystko. W rocku czy metalu fajnie jak podkreślone są skraje pasma, bas mocny i szybki, góra delikatnie wyeksponowana. A jak podepniemy kolumny bardzo wyrównane i z delikatną/aksamitną górą też będzie dobrze, ale już nie z takim pazurem jak przy w/w. Działa to tez w drugą stronę, czyli nie każde kolumny które swietnie zagrają w szybkim repertuarze, zagrają równie dobrze w muzyce klasycznej czy jazzie.
 
Do góry