Jakiej mocy kino i kolumny do pokoju 13/m2

nowy01

New member
Chce żeby dźwięk był bardzo czysty. Dużo będe używać do oglądania filmów (lubie efekty specjalne, fajny bas, ale nie dudniący. Poza tym używać będe do gier ps3
i słuchania muzyki. Muzyka to: HOUSE, MINIMAL, ENYA, REGGAE, rzadziej HIP HOP (Busta Rhymes) ATB i na końcu troche RNB. Grałem na fortepianie kilkanaście lat
mam bardzo wyczulony słuch i słysze każde zniekształcenie. Jakość dźwięku ma dla mnie bardzo duże znaczenie!
W sklepie polecono mi to:
Amplituner Yamaha RX-V567

kolumny KODA HARMONY K-5000 F C S + SW-5000

Powyższe kolumny graja nawet ładnie słuchając muzyki, ale przy większych efektach "Bas" oglądając film. Subofer i kolumny jakby zniekształcają troche dźwięk :/
Poza tym lubie ładny dizayn, a te kolumny wyglądają kiepsko :/ i chyba były juz dostępne w roku 2005 ( troche stare :/ )

Jeśli chodzi o głośność słuchania to niżej podaje skale:
Muzyka siła gł. od 1/6 z reguły 3/4 rzadko bardzo głośno 6
Filmy siła gł. od 1/6 z reguły 3/4
Gry Ps3 siła gł. 1/6 z reguły 3/4
Ja szukając czegoś innego wybrałem ten zestaw. Tylko nie wiem czy nie będzie za mocny.Świetny dizayn! ale pokój 13m2
Amplituner RX-V667 albo RX-V1065 ten ma więcej mocy , chyba bardziej odpowiedni.
Kolumny Yamaha NS-555 + NS-333 + NS-C444 + RX-V467 + BD-S667

Proszę o pomoc w wyborze, ewentualnie inne oferty. Dziękuje i Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z pewnością przy takich warunkach nie będzie to zestaw który Ci polecono.
Przy takich warunkach musisz sięgać do muzyki po Harmana 260 i kolumny Dali ,MA lub Kef C7
To zagra tak ze będziesz się bał sam oglądać horry w nocy ,a przy muzyce będziesz się rozpływał w satysfakcji.
Czyli będzie extra i do kina i do muzyki , bo Harman daje szerszą scenę muzyczną.
 

jejek78

New member
Jeżeli ci zależy na scenie muzycznej to polecam Top-Audio CAMBRIDGE AUDIO jeżeli ma być coś tańszego to zdecydowanie Harman 260 albo 255 bo też fajną ma scene muzyczną albo ONKYO ale tylko do kina moim zdaniem marne ma stereo ale ma pełno bajerów.
 

pkomp

New member
jak stawiasz na jakośc i chwalisz sie słuchem to wogóle to olej łacznie z harmanem tylko kup studyjny odsłuch z subem(bo pokrycie pasma zwykłym stereo jest dość kosztowne)
do tego dobra karta i słuchanie z kompa

a do gier i filmów kup sobie z5500 logitecha

nie ma szans by jakas koda czy harman z tanimi kolumnami dał ci dobry dźwiek
niestety musiałbys wyładowac z dobre 4 tysiaki albo i lepiej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli ma być dużo jak napisałeś filmów - to pozostań przy ampli Harmana.
 

nowy01

New member
kiki a możesz podać konkretne modele kolumn. Bo z tego co patrzyłem to za zestaw 5.0 /5.1 same kolumny około 4000/5000 tysięcy a ja moge wydać maksymalnie 5000,- z amplitunerem. Slyszalem o harmanie że to wyższa półka. Jeśli dźwięk faktycznie też jest z wyższej półki to zaczynam sie zastanawiać nad tym modelem.
 

nowy01

New member
Kupić studyjny odsłuch ? tzn? Mówisz że logitech z5500 będzie lepszy np od tego
amplituner yamaha RX-V667
kolumny yamaha NS-555 + NS-333 + NS-C444 + RX-V467 + BD-S667
 

nowy01

New member
Ciężko mi się zdecydować. Ponieważ dość często gram,filmy oglądam też dość często. A muzyke do tej pory to najczęściej słuchałem w samochodzie bo w domu nie mam do tego sprzętu. A przy muzyce lubie bas. Natomiast słucham też Chilout, RnB, żadko hip hopu, i reszta tak jak poniżej napisałem.

No i pozatym nie mam pojęcia o kinie domowym i kolumnach :/

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy te kolumny yamahy ns555 - 250W stereo Przy głośnym słuchaniu będzie wyraźny dźwięk? Bo 100W Sonego które polecano mi dzisiaj w sklepie, troche sie nie wyrabiały przy głośniejszym odsłuchu. I dźwięk zaczynał sie zniekształcać. :/
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Obejrzyj Monitor Audio M4+MC+M1, tera w promo MSW10 gratis. Dobry ampli do zmieszczenia się w budżecie to Harman AVR255.
 

pkomp

New member
a czy logitech ma cokolwiek wspólnego ze studiem?

jak akustyka twojego pokoju?bo to BARDZO WAZNE

black ninja nie neguję tych całkiem fajnych kolumn ale może juz bez ......wciskania bo promocja? w MM satrunie i euro tez maja promocje.....
 

nowy01

New member
Ja myśle obecnie o takim zestawie:
Amplituner Yamaha RX-V767
Kolumny Yamaha NS-777 NS-333 NS-C444 czyli zestaw 5.0
Kwota za całość 5000zł
Co do kolumn to yamaha ma jeszcze fronty NS-555 są tańsze o 500zł ale podobno gorszy dźwięk. Wole dopłacić 500żł i być zadowolony. Chyba że nie ma żadnej różnicy to wziął bym te tańsze. Jutro jak starczy mi czasu to ide na odsłuch żeby porównać Ns777 z Ns555.

Jeśli możecie polecić coś co gra lepiej a jest w tej samej cenie lub tańsze. To z góry dziękuje za inne oferty!
 

vandoom

New member
Ja mam ns555, podłączone do Onkyo 578. NS-777 były dla mnie za duże. Używam ich w dosc dużym salonie, ale spokojnie dają radę. Wyróżniają się fajnym, niskim basem, dobrą separacją i szeroką sceną.
 

nowy01

New member
Niskim basem tzn brakiem mocniejszego basu?
Ja chce je wstawić do pokoju 13m, możliwe ze pozniej bedą stały w wiekszym pokoju, ale to za kilka lat :)
I sie zastanawiam czy lepiej dopłacić do ns-777 czy nie warto i kupić tańsze ns-555.
 

nowy01

New member
Mam pytanie :
Które amplituner jeśli chodzi o marke jest najlepszy no i co za tym idzie dźwięk wymiata.
Ja ustwiłem to tak: Z tego co wiem dobrą firmą jest onkyo Czyli pierwsze miejsce! (podobno wiatrak chłodzący zaczyna głośno chodzić),na drugim Yamaha i 3 miejsce Denon kojarzy mi się z podróbką. Aczkolwiek dzisiaj usłyszałem ze to podobno lepsza firma niż yamaha ???

Nie znam sie na tym kompletnie. A w sklepach każdy chwali swój produkt. Co mam w końcu wybrać za tą kase ? Pomocy!
 

vandoom

New member
.... jeśli chodzi o bas i n555 to powiem tylko tyle, że nie potrzebny mi sub. Niskich tonów jest wystarczająco dużo i to niezłęj jakości. Zastanawiasz się nad wnętrzem 13m, u mnie jest spoko do muzyki i filmów w salonie 30 m, otwartym na jadalnię i kuchnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry