Jakiej firmy kabel Coaxial ?

broda1725

New member
Bez reklam
Witam, wiec tak kupiłem dvd model 410V-K kupiłem kabel HDMI TECH+LINK z serii WIRES, ale niestety nie kupiłem kabla Coaxial i tu mam pytanko który kabel wybrać, jestem zmuszony zamówić przez neta niema nigdzie u mnie w okolicy?

ULTRALINK - MATRIX-2 (raczej 0,5m bo 1m jest dość drogi choć najlepiej by było gdyby miał 1m co prawda 0,5m powinien starczyć w końcu dvd do ampla nie ma kilometra) lub CHALLENGER-2

TECH+LINK - WIERS XS

BANDRIDGE - PROFIGOLD lub PROFIGOLD SKY

Który będzie najlepszy ? potrzebny mi kabel 1m.

Pozdrawiam Grzegorz.
 
Ostatnia edycja:

Debuger

New member
A ja polecę Ci bardzo dobry kabel za śmieszne pieniądze : TUTAJ
Użytkuję od 2 lat i jestem bardzo zadowolony.
Solidna robota i super jakość, jak na konfekcję "domową".
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jednak wolał bym kupić coś pewnego coś pokroju co polecił Blackninja, nie chciał bym za rok, 2 czy 3 lata kupować nowy bo będzie za kiepski do dobrego kina, na które ciułam kaskę.
Cena Blackninja jest atrakcyjna, może ma ktoś jeszcze jakieś propozycje poparte dobrym przykładem ?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
głeboko wierze ze black ma dobre intencje , ale puzniej kup jakis zwykły coax za 20 pln i zobacz czy widzisz róznice.. ja tam lubie kable sam sobie robic i jezeli mam mozliwosc to taki składam fakt wychodzi drozej ale zabawa przednia .. no i satysfakcja :)
 

yaneq

New member
Bez reklam
Debuger napisał:
A ja polecę Ci bardzo dobry kabel za śmieszne pieniądze : TUTAJ

słuchaj naprawdę warto brać tego klotza? dokładnie nad czymś takim się zastanawiam... chce coaxial i do suba kupić kabelek w dobrej cenie. klotz to dobra jakość za rozsądne pieniądze... ale czy napewno? jak z jakością??
 

Debuger

New member
W klasie kabli budżetowych - warto ! Kupowałem go ponad 2 lata temu od Rogoża, fakt - na innych solidniejszych wtykach, ale i te Neutriki nie są złe.

Jakość wykonania i brzmienie jak dla mnie super, zresztą poczytaj opinie o tym IC na audiostereo.
 

Majonez44

New member
Re

Po przeszukaniu Allegro tez moj wybor padl na ten kabel Klotz od firmy Rogoz i uwazam ze jest super za 30 zl.Szkoda wydawac duzej kasy na drogie kable bo i tak roznicy nie odczujesz.Majonez44
 

yaneq

New member
Bez reklam
zrobiłem podobnie. na razie zamówiłem do coaxial i subwoofera. jak się sprawdzą, podmienię wszystkie na klotz+neutrik.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Ja bym bral wireworld, kiedys dla zabawy zrobilismy z kolega test coaxiali bo kupil sobie jakis wypasny. CHcielismy sprawdzic czy faktycznie mozna wyczuc jakas roznice. Okazalo sie ze mozna, zalezy tez pewnie od sprzetu i ucha. Roznice nie byly jakies miazdzace ale slyszelismy ze w lepszym kably gora byla przyjemniejsza i dzwiek zrobil sie bardziej otawarty w gornych rejestrach. Testowalismy to przy muzyce z dvd harmana.

Poki co nie dopatrzylem sie roznicy w jakosci obrazu przy kablach hdmi, lecz moze nie mialem jeszcze do czynienia z high endem swiata kabli hdmi. Kiedys przetestuje optyki, tu podobno ma nie byc roznicy, najpierw musze dorwac dobry optyk.
pozdro
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
wireworld to swietna firma, tak samo jak ultralink. Warto by bylo wypozyczyc kabel przed zakupem na testy, lub kupic z mozliwoscia zwrotu. Ciężki powiedziec ktory bedzie lepszy i czy w ogole taki zakup ma u CIebie sensu. U mnie roznice w kablach slychac, ja je slysze, ale czy ty uslyszysz?:)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Pamiętaj że kabel kupuje nie na rok żeby później zmienić przy nowym amplu tylko na zaś. Nie chciał bym wydawać kasy dwa razy. Mam odłożone na kabelek to dlaczego nie kupić czegoś porządnego tym bardziej że jest to kabel analogowy, poprzednio jak miałem optyka to mi nie zależało na firmie bo wiadomo to optyk.

Więc co radzisz Wireworld Chroma 5.2 czy Ultralink Chalenger 2 lub Matrix 2 ?
 

a4tech

New member
@broda1725


Sensowni producenci (w rozsądnych pieniądzach):

- Ultralink
- TechLink - seria WiresXS - podobno spoko :D
- Profigold PGD4000 - tego miałem przyjemność słuchać ale na "wypasionym" sprzęcie. REWELA !!! :eek:k:

No i oczywiście coś z QED-a :)


Najlepiej samemu, w zaciszu własnego domu i na własnym wygrzanym sprzęcie testować takie kabelki.


Nie wiem jak na moim sprzęcie brzmiał by PGD4000, ale jeżeli tak smacznie jak słyszałem u znajomka to bym się ani chwili nie zastanawiał.
Póki co musi mi starczyć wysłużony Oehlbach ;) Też jest spoko.


@yaneq


Do SUB-a szczerze polecam, na metry...
DLS-a seria- Ultimate Balanced - kierunkowy interconnect + sensowne wtyki RCA.

UPSSS... Dopiero doczytałem, że już inne zamówiłeś. Ale niech info zostanie ;)
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Mam do was pytanko bo jest tak że czym grubszy kabel tym lepszy (więcej ekranu, lepiej izolowany) ale znalazłem kable z Techlinka który ten tańszy jest o sporo grubszy niż ten z najwyższej półki chodzi mi o kabel Coaxialny.
oto linki:
-ten tani a gruby seria Wiress grubość średnia
-troszkę droższy ale nadal niska półka Wiress XR gruby 9mm !
-najwyższa półka Wiress XS cieńszy pomiędzy Wiress a Wiress XR

Czyżby grubość się nic nie miała do jakości kabla ?
 
Do góry