Jakiego samsunga wybrać ?

daromonia

New member
Witam. Mam możliwość kupić nowy telewizor za dobre pieniążki. Do wyboru są 2 modele. Pierwszy to Samsung UE48JU6050 UHD 4K za 400 euro , a drugi to Samsung UE48J5670 FHD za 350 euro. Telewizory przywozi znajomy z Niemiec. Moje niezdecydowanie odnosi się głównie do telewizora z Ultra HD. Jest 50 euro droższy, ale raczej na dzień dzisiejszy nie uda mi się zdobyć treści w rozdzielczości Ultra HD. Ponadto telewizor przekształca treści dostarczane mu w jakości SD, HD lub Full HD na format Ultra HD. Z tego co słyszałem to przy marnym przeskalowywaniu obraz na ekranie telewizora obfituje w wyraźne plamy. Na domiar złego jest mało kontrastowy i brakuje mu ostrości. W najgorszym wypadku jakość obrazu spada nawet poniżej poziomu Full HD. Dlatego mam wątpliwości. Może kupić tego samsunga z FHD ? Co moglibyście doradzić ?
 

daromonia

New member
Właśnie z tym jest problem, że dostęp do treści 4K mam (i pewnie nie tylko ja ) ograniczony. Nie wiadomo kiedy i czy dostępność takich materiałów będzie "ułatwiona". Martwi mnie temat jakości przeskalowania obrazu na UHD. Jak pisałem wyżej "w najgorszym wypadku jakość obrazu spada nawet poniżej poziomu Full HD". Nie mam możliwości obejrzenia obrazu LIVE ponieważ tego modelu nie ma w sprzedaży w PL. Co do sygnału to mam oczywiście neta, nc+ oraz BluRay. Normalnie na dzisiejszym poziomie dostępności treści UHD wybrałbym ten TV z FHD , lecz różnica 50 euro w cenie budzi moje niezdecydowanie.
 

daromonia

New member
Po grubym namyśle jestem za Samsung UE48J5670 FullHD. Kaska nie za duża i TV na 3-4 latka starczy, a format UHD jeżeli w ogóle zagości na dobre to właśnie za te 3-4 lata.
 
Do góry