Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

mostom

New member
- Panasonic 50St60
- Sharp 50LE 752
- Philips 47PFL 6008
- Panasonic 47ET60
- Thomson 47FW 8765

Mały edit - oglądałem dziś tv w miejskiej macalni i jednak 47" zdecydowanie za mały, a 50" podobno matryce jakieś mało popularne są - więc chyba zostaje jedynie 55".
Trzeba będzie też odpowiednio budżet zmodyfikować.
Nie można edytować posta więc piszę w osobnym.
KiKi czy ty masz jakieś promocyjne ceny na tv - tak jak w przypadku innego sprzętu?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ava007
To proste. W tym przypadku Panasonic 42ET60.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html

================================
mostom

Brałbym wielkość, bo masz dużą odległość:
- Panasonic 50St60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
- Sharp 50LE 752
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...jecia-nowych-serii-sharpa-le-650-i-le750.html

=================================
marpol85

Philips 47 PFL 6008
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html
Panasonic 47ET60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
Panasonic 50ST60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html

================================
6marcin6

Sharp 22"Le250

================================
mostom

Do jakiej kwoty?

================================
rychg

Odpowiedz proszę jakie masz warunki w mieszkaniu ?

================================
 

mostom

New member
kiki

Do jakiej kwoty?

55" - nie zależy mi na dobrym dźwięku w TV (mam amplituner). Na smart, Wi-fi i internecie też mi nie zależy (mam zewnętrzny box). Pewnie już bez tych bajerów się nie dostanie TV - bo są w standardzie.
Cena - tak w granicach 4.500zł -5.000 zł i raczej skłaniam się ku LCD (LED) niż plazmy - ze względu na pobór prądu. 3d pasywne wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

marian 1

New member
Witam
Czy mogę prosić o jakieś konkretne propozycje?

1. Odległość od ekranu? 2.5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? z boku, ale można zasłonić
3. Jak duży jest pokój: 4m x 3m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport, edukacyjne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: częściej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? róznie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie mam zdania
11. Preferowana wielkość telewizora? 32 cale
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? snużenia, rozmytego obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? X-Box
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV 50%, 50% gry
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? przewaznie na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie ma znaczenia
22. ma mieć 3D? nie
23. ma mieć slot na karty SD ? nie ma znaczenia
24. ma mieć tuner DVB-S? nie ma znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, czasami usb
26. Jaki masz sygnał: naziemna dvbt
27. ile programów HD? 2
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t, DVB-C: nie ma znaczenia
31.Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, brak smużenia
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-5
33.Sugerowana cena ? 1000-1200 pln

Z góry dzięki za propozycje.
Przejrzałem trochę stron tego wątku i widzę, że powtarzają się cały czas te same modele firm - Philips, Panasonic, Sharp, co z innymi firmami jak Samsung czy Lg.
Potrzebuję w miarę tani i dobry odbiornik TV do małego pokoju, to nie będzie mój główny telewizor

__________________
 

rychg

New member
1. Odległość od ekranu? ok 5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? pokój jasny ale słońce nie pada na tv
3. Jak duży jest pokój: 58m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? JVC DV1 - 47cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór i dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? pół mrok
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? najlepiej mat
11. Preferowana wielkość telewizora? chyba jak największy
12. Preferowana marka? brak (JVC -ale nie ma)
13. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder , kino domowe, xbox
14. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost najczęściej.
15. Czy ważne jest wifi ? nie mam zdania
16. czy będziesz korzystać z widgetów? nie
17. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie mam zdania
18. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie przez tv
19. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie ma znaczenia
20. ma mieć 3D? tak
21. ma mieć slot na karty SD ? nie ma znaczenia
22. ma mieć tuner DVB-S? nie ma znaczenia
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, czasami usb
24. ma stać czy wisieć? wisieć
25.Rozdzielczość: Full HD
26.Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, efektowny wygląd
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5 -6
28.Sugerowana cena ? do 5-6 tyś
 

WojciszPL

New member
1. Odległość od ekranu? ok 1,5-3m - zależy czy z fotela, czy z łóżka
2. Jak słońce świeci w pokoju? pokój średnio-jasny, telewizor będzie bokiem do okna
3. Jak duży jest pokój: 13,5m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Thomson CRT 21''
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? zdecydowana większość filmy, czasem jakiś sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: filmy głównie wieczorem, w dzień czasem tv gra a ja zerkam od czasu do czasu
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej z jakąś lampką, żeby oczy nie bolały
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie bardzo rozumiem :p wyraźny i czysty :)
10. Matryca błyszcząca czy matowa? hmm a jaka to różnica? może półmat, żeby nie odbijała tak bardzo światła.
11. Preferowana wielkość telewizora? Tutaj właśnie mam problem, 32'' wydaje mi się za mało, z kolei boję się że 40'' lub 42'' będzie za dużo. oglądając z łóżka mam 3m do ekranu, ze środka pokoju 1,5m, siedząc przy kompie tv będę miał tuż obok (niecały metr).
12. Preferowana marka? Samsung ze względu na opinie znajomych i dobre Smart TV, Philips ze względu na Ambilight :)
13. Jakie urządzenia będą podłączone? komputer, w przyszłości konsola, dysk zewnętrzny z filmami.
14. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Z łóżka pod lekkim kątem, ale zawsze można przekręcić :)
15. Czy ważne jest wifi ? ważne, ale jeśli jakiś model bez wifi będzie bardzo polecany, zawsze mogę dokupić przystawkę do TV.
16. czy będziesz korzystać z widgetów? to się okaże :p pewnie na początku tak, później się zobaczy :)
17. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? jeśli będzie to w miarę wygodne, to czemu nie.
18. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? jeśli się da to chciałbym, jeśli nie mogę to robić z poziomu kompa.
19. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? zdecydowanie TAK!
20. ma mieć 3D? chciałbym aby miał, ale zastanawiam się czy warto? oglądałem u znajomych 2 filmy w 3D na LG 42LW4500 i strasznie bolały oczy, a nic nie wychodziło z TV, także kiszka. Czy zbyt wiele oczekuję od 3D czy tamten TV to kit?
21. ma mieć slot na karty SD ? nie ma znaczenia
22. ma mieć tuner DVB-S? nie ma znaczenia
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Głównie USB, no i HDMI do konsoli
24. ma stać czy wisieć? stać
25.Rozdzielczość: Full HD
26.Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, płynność, a także dobre 3D jeśli miałbym kupić TV z 3D. Dobre SmartTV także by się przydało, ale to nie jest najważniejsze, bo można to zawsze poprawić przystawką do TV.
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-5
28.Sugerowana cena ? do 2,5tys

Witam, powyżej starałem się opisać jak najlepiej swój problem. Generalnie mam 2 główne dylematy:
- Jaką przekątną kupić do mojego pokoju. Boję się że 40'' lub 42'' będą za duże i w nocy nie da się oglądać, będą boleć oczy no i trzeba będzie latać oczami po ekranie.
- Czy warto kupować TV z 3D czy nie. Jak napisałem, oglądałem na LG 42 LW4500, który na porównywarkach ma bardzo dobre opinie jeśli chodzi o 3D, i ja osobiście nie widziałem żadnych efektów, a bolały mnie oczy. Czy to ze mną jest coś nie tak, czy to wina TV?

Z tego co rozglądałem się, to wpadły mi w oko te modele:
- Philips 42PFL5008 -zalety: fajna opcja Ambilight, ładny design, dobre opinie na ceneo i skąpiec, wady: 2'' większy niż Samsung, a boję się aby TV nie był za duży :)
- Samsung UE40F6400 - rozmiar wydaje się kompromisem, między 32 i 42, podobno dobre SmartTV. Wady: 3D aktywne (na pasywnym LG bolały mnie oczy, co będzie na tym?) no i bardzo sprzeczne opinie co do jakości obrazu.

Z prostszych konstrukcji i tańszych (bez 3D i smarta) mam do kupna:
-Philips 39PFL3088 za 1300zł
-Panasonic TX-L42E6 za 1600zł

Błagam o pomoc, bo czytam i czytam różne opinie i już głupieję :)

Pozdrawiam Wszystkich,
WojciszPL!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
WojciszPL -
Oczywiście że nie będą za duże. Ale z uwagi na zdrowie wielkość 42" to wielkość wymagana.
I do tych potrzeb mistrz jest tylko jeden ,. Nazywa się Panasonic 42ST60.

http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
=============================
rychg -
Masz extra telewizor ii ogromny salon.
Czas teraz na Wielkość min 60":
- Philips 60PFL 6008
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html
- Sharp 60LE 840

- Panasonic 65ST60 - za dopłatą
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html

==============================
marian 1
Ale rozumiem że chcesz model trwały, z dobrym obrazem i sprawdzony do warunków które podałeś.
Jeśli chcesz Samsunga czy LG to sprawdź przynajmniej czerń i równość podiwtlenia matrycy. Sharp lepiej skaluje obraz dlatego jest polecany.

==============================
mostom

To brałbym :
- Philipsa 55PFL 6008
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html
- Panasonic 55ET60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
- Thomson 55FW8785
 

WojciszPL

New member
Kiki, dziękuję Ci za szybką odpowiedź i opinię.
Co masz na myśli, pisząc "ze względu na zdrowie... wymagane 42'' "?
Hmm dziękuję Ci za podanie konkretnego modelu, jednak wolałbym LED TV, plazmy jakoś mnie odstraszają :)

Pozdrawiam,
WojciszPL
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to że na leżąco patrzysz pod kątem i ciało jest w tzw relaksacji.
Więc wymaga większego ekrany aby właśnie rozprężać organizm a nie go pobudzać do wysiłku.
Są badania na ten temat.
 

WojciszPL

New member
Bardzo profesjonalna odpowiedź, widać że znasz się na rzeczy. Ja myslalem ze za duzy ekran moze meczyc wzrok :) Dlatego jeszcze trochę Cię pomęczę :)
Jak już mówilem, wolałbym LED TV, ekologia i energooszczędność za mną przemawiają :)
Dlaczego zaproponowałeś akurat plazmę? Jaki LED TV byłby dobry do moich warunków.
Przyznam, że bardzo spodobał mi się Philips 5008 za Ambilight i ogólnie opinie co do jakości obrazu, niestety podobno nie działa DTS :(
Czy ten Samsung będzie lepszy? A może jeszcze co innego?

Czy całkiem dać sobie spokoj z 3D bo to lipa jest i kupic za 1600zl Panasa TX-L42E6 (mam go okazje kupic za 1600zł - chyba dobra cena?) a za roznice w cenie dokupic sobie konsole :)

Prosze pomoz, bo mam metlik w glowie :)

Pozdrawiam,
WojciszPL
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma daje łagodny i bardziej naturalny obraz. I to jest dokładnie to co najbardziej potrzebujesz do sypialni.
Plazma ostatnie generacji w tym przekroju do oglądania wieczorami i w nocy - pobiera niewiele więcej prą du nić LED.

Jeśli miałbym prać LCD LED - to Philips 42PFL 5008 z ambilightem jest z tych modeli najlepszy. I znów kłania się zdrowie.
Światło rozbija koncentrację uwagi i nie meczy wzroku ( też są badania)
A że bardzo dobrze gra to jest Twój target.
 

WojciszPL

New member
Muszę przyznać, że ten Philips od początku najbardziej mi się spodobał. Funkcja Ambilight, choć okrojona jak wyczytałem, bardzo mnie zainteresowała. Boli mnie tylko, że nie działa DTS.
Powiedz proszę, czy w tym okresie, warto troszkę poczekać na spadek, np. 6008? Czy jest możliwe żeby w najblizszym czasie spadl ponizej 2500? I czy on ma DTS? Czy nie warto czekać i inwestować w tego 5008? Do niego jakaś przystawka z androidem ktora obsluguje DTS?;>

Nie odniosłeś się też do tej oferty Panasa, z tego co widzę na necie są o 300zł droższe niż mam do kupna. Można olać 3D i warto się na to skusić?

Pozdro!
 

Faraon

New member
Witam ponownie,
Po raz kolejny zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze TV

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 do 5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony (zachód) przez duże przeszklone wyjście na taras (około 2,3 x 3 m ) na środku ściany zachodniej. TV będzie wisiał na ścianie północnej.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? sony kdl40w5500
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Zależałoby mi na możliwości korzystania z pakietu Ipla Sport lub innego programu posiadającego kanały Polsat Sport i nadającego je LIVE, do których mógłbym czasowo wykupić dostęp i oglądać przez internet w TV bez podłączania komputera. Jest to jeden z najważniejszych warunków.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HDMI, TV naziemna
10.Jakie urządzenia ? dekoder nc+, być może xbox one
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (tenis, siatkówka, piłka nożna, snooker), filmy przyrodnicze, filmy akcji
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? min. 46 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń, długie przełączanie kanałów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 złotych
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętne

Na chwilę obecną rozważam TV Philips 47pfl6008K lub Samsung ue46f6770, za Samsungiem przemawia wspomniane wsparcie dla Ipla Sport Live i lepsze Smart. Za Philipsem Ambilight, +1'' i na podstawie opinii z forum chyba lepsza jakość obrazu.
Czy różnica w jakości obrazu jest bardzo duża między tymi TV? Efekt Ambilight daje dużo podczas oglądania sportu, czy jest to bardziej "bajer"? Czy na tych TV będzie można oglądać audycje z weeb.tv i podobnych serwisów?
 

ElComendante

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 4x4m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Głównie tylko ja, okazjonalnie może kilka osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Nie wiem jeszcze dokładnie ale będę się starał ustawić go tak by był przodem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno południowo-wschodnie ale na ogół mam zaciągniętą roletę
7. Jaki masz obecnie telewizor? Crt Sony w dużym pokoju ale teraz chce kupić coś dla siebie
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart Tv, Wi-Fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Prawdopodobnie będzie to NC+
10. Jakie urządzenia? Na początku tylko dekoder, z czasem konsola i może komputer
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Średnio pewnie ze 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam zdania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Myślę, że w 90% będzie to sport, głównie piłka nożna
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeśli już to okazjonalnie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie mam jeszcze konsoli więc to się dopiero okaże
16. Preferencje co do marki? Nie posiadam
17. Preferencje co do wielkości? Na początku miały być 32 cale, teraz skłaniam się raczej ku 42 ale wciąż nie jestem pewien
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepski obraz
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Około 2000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? 3D jest mi całkowicie zbędne

Mam nadzieję, że uda Wam się coś doradzić i z góry za to dziękuję.
 

shaquel

New member
shaquel
Masz 80% wieczorem i 80% TV.
Wskazanie jest wyraźne na Panasonica 42ST60
Panasonic TX-P50ST60E test otwarty -nowa generacja plazm Panasonica puka głośno do...

Lub 42ET60
Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !
Modele mają w klasie cenowej matrycę natywną 100 HZ.

=======================================

dzięki kiki za informacje nie mniej mam jeszcze jedno pytanie - a co byś doradził w rozmiarze 40' ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 40" to : Philips 40PFL 8008, Sharp 39LE752, Samsung 40F6800

===========================================

WojciszPL

- funkcja DTS działa dopiero od modelu PFL7008.
Panasonic ma bardzo dobre skalowanie i płynność.

===========================================
Faraon
Jeśli Cie denerwuje słaba czerń - to wybór może być tylko jeden - Philips 47PFL 6008

===========================================
ElComendante
Spokojnie możesz sięgać po 42E6 Panasonica>

===========================================
 

WojciszPL

New member
@kiki, coraz więcej mi rozświetlasz, wielkie dzięki!
nurtuje mnie jedno - napisałeś że ze względów zdrowotnych najlepiej PFL5008 no i także bardzo dobra jakoś obrazu i dźwięku. Przyznam że siedzi mi ten model w głowie przez to Ambilight i zastanawiam się ile by kosztowała jakaś przystawka aby obsłużył DTS?

Jakie jeszcze modele w tej klasie cenowej mają DTS? Co sądzisz o Samsungu F6400?

Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znów wracamy do punktu wyjścia. Telewizor jest bardzo dobry.
Pytanie raczej jest typu - czy spełnia Twoje warunki ?
 
Do góry