Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

sefko1

New member
Nie będę oryginalny. Mam problem jak większość ludzi, którzy "przesiadają się " ze starego poczciwego CRT-a na LCD-eka. Są pieniądze (około 3500 zł), są chęci (zwiedzone kilka najbardziej popularnych sklepów typu MM), ale efektu niet. Każdy sprzedawca mówi co innego. To co można obejrzeć w sklepach to, albo super jakoś "demo", albo kiepska jakość puszczona z "kabla". Ja osobiście mam w domku Cyfre+ (do telewizorka zamierzam wymienić decoder, na taki z obsługą HD), a dodatkowo fajnie jakby nowy telewizorek przyzwoicie pozwałał oglądać dvix-y.
Czytając to forum i sugerując się opiniami "fachowca" z Electro Worldu obecnie jestem na etapie fascynacji Sharpami. Nie wiem czy słusznie. W EW mogę mieć LC32 SV1E za 3400zł. Samsungi R72 to wydatek rzędu 3100zł (ale to raczej masówka, która ma za bardzo świecącą obudowe). LG raczej nie biore pod uwagę - złe dośwaidczenia z monitorami. Jedyne co mnie przeraża w Sharpach to słaby dżwięk (2x10W), podczas gdy u konkurentów norma to (2x20W).
Mam różnież kolejne pytania:
1. Pan "znawca" w MM powiedział, że ludzkie oko wychwytuje tylko obraz powyżej 28ms, to co za różnica czy mam 8ms czy 6ms (odświeżanie)
2. Dlaczego w jedych telewizorach kontrast podaje się 5000:1 a w innych 1200:1 a i tak sprzedawca uważa, że jest lepszy jest ten drugi. Czy te kontrasty są różnie liczone?
3.Czy naprawde jest istotne, żeby mieć więcej niż jedno gniazdo HDMI. U mnie będzie ono zajęte na decoder cyfry+.

No i ostatnie sakramentalne pytanie. Czy jest coś w tej cenie (3500zł) wartego polecenia dla kogoś kto przede wszystkim ceni sobie bezawaryjność i chciałby móc wieczorkiem w spokoju i w dobrej (niekoniecznie super-ekstra) jakości obejrzeć mecze piłki nożnej lub Prison Breaka z laptopa.

Pozdrawiam sefko1
 

Vegas

New member
32" do "n"

tak jak w temacie .Jaki model proponujecie do TV "n"32" LCD.Odległośc ok.2m do dziecinnego pokoju.Bardzo bardzo proszę o pomoc.2x HDMI dobra jakosc bez ziarna obrazu.Pozdrawiam wszystkich
 

Lech

New member
Bez reklam
noelo napisał:
witam, mam zamiar kupic tv lcd w cenie max 2500, wiem ze to nie jest zbyt duzo ale mam nadzieje ze cos ciekawego w tej cenie sie znajdzie, sluzyc bedzie do odbioru sygnalu z kablowki oraz wyswietlania filmow dvd/divx. co mozecie polecic? zainteresowalem sie modelem LG 27lc2r 27''(2286zl), ale czy to dobry wybor? pozdrawiam

Mam ten odbiornik i rzeczywiście nie jest zły, ale w tej chwili wybrał bym tv o minimalnej wielkości ekranu - 32"
 

slavko.z

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
A może ktoś z doświadczonych użytkowników zaproponowałby kilka modeli stosując jako PODSTAWOWE kryterium stosunek JAKOŚĆ/CENA. Każdy z użytkowników na tej podstawie mógłby łatwiej dokonać wyboru stosując dodatkowe kryteria np. ilość złącz, moc głośników itp. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

balet

New member
Witam Wszystkich.
Jak wiekszosc ludzi tutaj mam problem...jaki model LCD wybrac.
Przegladnalem pilnie caly ten watek ale nie znalazlem odpowiedzi na pytanie , ktory z tych TV LCD bedzie najlepiej wspolpracowal z komputerem.
Jest to dla mnie w tej chwili najwazniejsze kryterium zakupu ( oprocz ceny oczywiscie ).
Reasumujac szukam TV LCD 32' w cenie max 4000 pln ktory da rade uciagnac ( plynnosc,odswierzanie,brak smuzenia ) mocno wymagajace i wysokodetalowe gry z PC typu np World of Warcraft.
Komputer ma karte graficzna GF6800GS i 2gb RAM.
Po tygodniu szukania i przegladania ofert moj typ to w tej chwili :
Sony KDL-32S2530 za okolo 3800 pln.
Prosze o komentarz co sadzicie o tym modelu.
Oczywiscie propozycje innych,wyprobowanych firm i modeli ktore dobrze sprawdzaja sie w praktyce sa bardzo mile widziane.
Pozdrawiam i z gory dziekuje za rady.
 

sidi

New member
Witam serdecznie !

Jest to moj pierwszy post na tym forum i mam nadzieje ze nie ostatni. Niestety musze zasiegnac waszej rady i opinnii.
Nosze sie z zamiarem kupna tv lcd na placu boju zostały 3 telewizory
Sony KDL 40v 2000
Sharp LC 37 SA1E
TOSHIBA 42 WL 66
Samsung 36 R71
Wszystkie są w podobnych cenach i rozmiarach ceny to około 4700 zł (Sony jest na jakies gigantycznej przecenie wiem ze to model wyprzedazowy)

Proszę doradzcie prawie zdecydowałem sie na soniaka ale moze jakies za lub przeciw co do innych modeli moze jakies porownianie ? Przeczytałem wątek a tym modelu ale mam mętlik w głowie a suma pomimo obnizek niemała.
Proszę was o pomoc pozdrawiam Sidi
 

jarwisz

New member
Bez reklam
sidi napisał:
Sony KDL 40v 2000
TOSHIBA 42 WL 66

wybieraj z tych dwóch - ja bym brał Sony
ps
to na pewno v2000 a nie U2000
jak to V to wiesz już co brać /jeżeli oczywiście jest sprawny technicznie/

@balet - ten model jest też lepszy dla Ciebie

pozd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
czasy i ceny się ciągle zmieniają. Zmieniaja się też Modele

Sidi- źle dobrałeś zestawy. Masz telewizory z różnych półek cenowych.
Dlatego dla tych modeli wybór jest prosty - oczywiscie Sony 40 V 2000 . Ale to jest model wychodzący.
do 5000 zł - masz też Sharpa 37 RA 1 , 37 G 80 JVc , 37 Toshiba Regza oraz 37 Benq - full Hd.
Oczywiscie decyzja należy do Ciebie.

balet - lcd 32 - do 4000 zł sprawdziłbym
32 LG LB2
32 LG LX 2
samsung 32 r 88
32 Loewe Xelos - ja dołożysz trochę

pozdrawiam
 

plagiator

New member
SHARP 37rd2e v TOSHIBA 37WLT68

Po dlugim szukaniu i przeszukaniu roznych for i opinii wyklarowal mi sie wybor nowego LCDka. Na placu boju zostaly dwa:
Sharp 37 RD2E
Toshiba 37 WLT68

Sharp jest troche drozszy. Oba z czestotliwoscia 100Hz. Toshiba generalnie juz sprawdzona, duzo roznych opinii i recenzji na jej temat. Przewazaja b.dobre, chociaz czasem spotykam sie z opiniami uzytkownikow niezadowolonych ze zbyt jasnej czerni.
Z kolei o tym Sharpie malo jest informacji ( poza specyfikacja ). Podobno prezentuje sie bardzo dobrze tylko, ze jest chyba na tyle nowy, ze jeszcze nikt nie uzytkowal go przez jakis okres czasu, zeby powiedziec jak sie sprawuje w codziennym uzytkowaniu...
No i teraz pytanie. Czy lepiej wybrac sprawdzona Toshibe, chyba dobra i tansza? Czy tez skusic sie na nowego Sharpa, nie do konca sprawdzonego, ale wedlug opinii swietnego? POMOCY PROSZE! :hmm:
 

rafamaja

New member
Mnie z kolei interesują:
32RD2E Sharp
32LX700 Panasonic
32LMD70 Panasonic
32WL68 Toshiba
moje preferencje to 32 cale do oglądania SAT i programów w HD....
ogległość do 3 m w pomieszczeniu.
100 Hz, przynajmniej 2 Scarty i tyleż HDMI....
Cena do 5 000, myślałem jeszcze o sharpie z full HD, ale :confused: cena nie ta...
Chyba, że jeszcze inny model byłby godny polecenia...
Proszę fachowców o opinię.....
R.
 

bietka

New member
Witam.Im więcej czytam tym mniej rozumniem.Nie mam do kogo zwrócic się o obiektywną poradę.Kupując ekspres ciśnieniowy zaufałam paniom z Media M i teraz mam naprawdę problem za spore pieniadze.Planuję zakup tv za 5000-6000 tys zł.Mam cyfrę+ dekoder stary-philips 6010.Pokój słoneczny do ok 13.Odległość do tv ok 3-4 m.Mieszkam w małej mieścinie i czy możliwe jest zamówienie prezentacji i jak to wyglada?Proszę o wyrozumiałość za moje marudzenie ale naprawdę nie mogę liczyć na pomoc męskiej części rodziny-kup co chcesz mi wszystko jedno aby dobre było.A potem będąśmiechy jak z tego ekspresu i znowu sama zostanę z problemem.Z góry dziękuję.Miłego dnia życzę.
 

autorus

New member
Wiec tak zlap mnie na gg chetnie pogadam i doradze.

Autorus


bietka napisał:
Witam.Im więcej czytam tym mniej rozumniem.Nie mam do kogo zwrócic się o obiektywną poradę.Kupując ekspres ciśnieniowy zaufałam paniom z Media M i teraz mam naprawdę problem za spore pieniadze.Planuję zakup tv za 5000-6000 tys zł.Mam cyfrę+ dekoder stary-philips 6010.Pokój słoneczny do ok 13.Odległość do tv ok 3-4 m.Mieszkam w małej mieścinie i czy możliwe jest zamówienie prezentacji i jak to wyglada?Proszę o wyrozumiałość za moje marudzenie ale naprawdę nie mogę liczyć na pomoc męskiej części rodziny-kup co chcesz mi wszystko jedno aby dobre było.A potem będąśmiechy jak z tego ekspresu i znowu sama zostanę z problemem.Z góry dziękuję.Miłego dnia życzę.
 

noise

New member
Co daje w lcd 100 Hz? Pytam bo malo ktory to ma
Ten Samsung 40" FullHd ma 100Mz? Pytam bo cena kolo 6tys jest niezla
 

kts

New member
Do postu powyżej:
Z tego co zaobserwowałem to 100Hz poprawia płynośc ruchów przy szybkich scenach w materiałach filmowych- jest to zasługa własnie 100Hz oraz róznych "systemów" np w Samsungu Movie Plus, w Sharpie TRue D.
Ale pytanie pozostaje otawarte: co z obecnych paneli Full HD i zapowiedzianych w najbliższym czasie bedzie w 100HZ.
Wspomniana seria Samsunga M86 podobno nie ma 100Hz. werska 32 tak.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Bietka - sprawę prezentacji masz na priv.
Co do modeli to do Twoich potrzeb powinnaś prosić na prezentacji modele:
37 RD2 Sharpa
37 Benq - full hd
37 Loewe Modus
37 JVC G 80
moze Plazma Pioneera 4270 Xa. Musisz być zadowolona

Rafamaja - powinieneś sprawdzić koniecznie:
Sharp 32 Rd2
32 Loewe Xelos
32 Samsung R 82
Szczególnie dla Twoich potrzeb.
pozdrawiam
 

noise

New member
a co z 37" samsungiem serii F - nie polecasz go? JEst tanszy niz ten benq
Nie wiem za duzo na temat benq bo na forum wszyscy milcza na jego temat. A o samsungach sporo wiadomo ;), a w gazetce eurortv jest za 6,5tys
 

Jurand_3

New member
Witam. Pytanie glownie do kiki ale was tez prosze o opinie. Mam wielki problem ktory wybrac panel. Ktory jest wedlug Ciebie najlepszy. Podaje w kolejnosci w ktorej ja bym sie sklanial kupic:

JVC 32a80 - 2761zl
Panasonic 32LX60P - 2779zl
Sharp 32GA8E - 2779zl

Z gory dziekuje
 

brzdaq

New member
Ja również mam problem z wyborem LCD 32" zastanawiam się nad:
- Philips PFL7332
- Samsung le32r82
który lepszy? Pomieszczenie dobrze nasłonecznione ;/, metraż 25m2. Ewentualnie w chodzi w grę jakiś inny model, TV będzie odbierało sygnał ze zwykłej anteny (takiej siatki), również z KD Panasonica i xboxa360.
 
Ostatnia edycja:
Do góry