Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Rafo37

New member
1. Odległość od ekranu: 2m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Okna od zachodu. W lato mocne słońce. Rolety troche pomagają
3. Jak duży jest pokój: 3 m x 5 m
4. Preferowana technologia: Obojętne
5. Jaki masz obecnie telewizor: Plazma LG HD Ready (1024x768)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Sporadycznie mecze piłki nożnej
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Różnie
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Lampka przy TV
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Wolałbym matową
11. Preferowana wielkość telewizora: 39-42"
12. Preferowana marka: Philips
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Laga w grach
14. Jakie urządzenia będą podłączone: PS3, PS4
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% gry, 10 % TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost raczej
17. Czy ważne jest wifi: Fajnie jak by było
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: Być może
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Jeśli byłby flash to kto wie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: czasami
21. Czy ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: Obojętne
23. Ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: Nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: PS3 HDMI, PS4 HDMI
26. Jaki masz sygnał: TV naziemna
27. Ile programów HD: 4
28. Ma stać czy wisieć: Jeszcze nie wiem
29. Rozdzielczość: Full Hd
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakosc obrazu w czasie grania i ogladanie filmow hd. Fajnie jak by miał Ambilight
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4
33. Sugerowana cena: do 2500zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To prosty wybór z uwagi na gry i na niski Input Lag:
- Philips 42PFL 4007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-philips-uwaga-wracamy-do-gry.html

lub Philips 42PFL 5008
001_P1590610.JPG



004_P1590656.JPG
 

tomasz.k

New member
Hej,

Cos dla mnie:

1. Odległość od ekranu? 3 - 3.5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Swieci z prawej i lewej strony ogladajacego ale nie ma bezposredniego slonca (okna od poludnia) i sa dobre zaslony.
3. Jak duży jest pokój? 4 x 10 m,
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE40A551 z 2008r.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy z NC+, bajki (format 4:3) oraz czasem YT i jakis film mkv lub BR.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? o różnych porach, wieczorem filmy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy minimalnym swietle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ciezko powiedziec
10. Matryca błyszcząca czy matowa? troche matu by sie przydalo, ale jezeli podczas ogladania nie bedzie to duzy problem przy normalnym naswietleniu to moze byc blyszczaca
11. Preferowana wielkość telewizora? od 47" do 60" (sciana za tv pozwala na max 60")
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia, słabej jakości obrazu, jak mi bajko 4:3 zostawiaja pasy na ekranie.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder N, PS3, Wii, Stary analogowy amplituner ONKYO.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% TV (nc+), 10% materialy mkv, 10% ps3,
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost,
17. Czy ważne jest wifi? nie, router jest pod TV
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Youtube i moze jakas ipla, choc w razie czego mam dongla chinskiego. Zasadniczo jak beda jakies, to powinny dzialac.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? wydaje mi sie, ze nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - jest taka szansa, ale nie priorytet
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? jest wskazane
22. Ma mieć 3D? tak, wskazane pasywne
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI tuner i konsole, chinch audio do amplitunera, wii za pomoca composite *czy jakos tak)
26. Jaki masz sygnał? cyfrowy (nc+)
27. Ile programów HD? chyba duzo
28. Ma stać czy wisieć? na poczatku stac, docelowo wisieć.
29. Rozdzielczość: 1080p
30. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, znosne 3d, menu obslugiwalne przez kobiete.
31. Ile osób ogląda: zazwyczaj 2, czasem 3
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-3 w tygodniu, w weekend moze i 8
33. Jaka klasa cenowa ? do maksymalnie 4000 zł, choc jak mnie ktos przekona to troche mozna podbic.

Mialem juz sugestie (na razie bez konkretnej ceny) z audiovideo.com.pl na 47pfl6008, wyglada sensownie (choc ze wzgledow zawodowych wspolpraca z ta firma nie jest dla mnie przyjemnoscia, ale troche inna branza niz tv). Mialem przez 3 dni sharpa 46le730enet, ale 3d to byla jakas kupa i oddalem - reszta przyjemna.
Sprawa wyglada tak, ze miejsca mam na telewizor 60", lub 47 z ambilight (zeby mial na co swiecic po bokach. Dodatkowo jezeli sa jakies funkcjonalnosci/bajery, to powinny dzialac - nie tak jak 3d w sharpie :p. Dodatkowo nie chcialbym aby ogladanie bajek w 4:3 powodowalo jakies slady na matrycy (obecny LCD je posiada, choc teoria mowi ze nie powinien).

Jeszcze jedna sprawa - w dobie dzisiejszego badziewia jakie sie produkuje chcialbym cos, co bedzie dzialac te 3-4 lata (tak jak obecny szajsung) i nie bede musial w serwisy sie bawic.
 
Ostatnia edycja:

Dudek

New member
1. Odległość od ekranu? 3 - 3.5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? - Słońce w "plecy" TV.
3. Jak duży jest pokój? 20m^2,
4. Preferowana technologia: Bez różnicy
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 32" Full HD
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Programy z dekodera nTV na kartę
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? w lecie tylko wieczór, zima o różnych porach
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy minimalnym swietle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ciezko powiedziec
10. Matryca błyszcząca czy matowa? troche matu by sie przydalo, ale jezeli podczas ogladania nie bedzie to duzy problem przy normalnym naswietleniu to moze byc blyszczaca
11. Preferowana wielkość telewizora? 42"
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach?
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder N, USB z filmami 720p/SD,X360
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% TV (nc+), 35% materialy mkv, 5% X360
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost,
17. Czy ważne jest wifi? nie, brak internetu
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? NIE
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? NIE
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - NIE
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? TAK, zdecydowanie TAK
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD ? bez różnicy
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI tuner i konsola
26. Jaki masz sygnał? cyfrowy (nTV)
27. Ile programów HD? mało
28. Ma stać czy wisieć? jeszcze nie wiem
29. Rozdzielczość: 720/1080p
30. Na czym najbardziej Ci zależy: menu obsługiwane przez 76 letniego emeryta, który skończył poznawać nowe technologie na AK-47.
31. Ile osób ogląda: zazwyczaj 1, czasem 2-3
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3h
33. Jaka klasa cenowa ? Najlepiej do 2000zł

Witam serdecznie, wypełniłem ankietę dosyć poglądowo. TV ma być dla mojego dziadka, najważniejsze jest proste menu i znakomita obsługa filmów z pendriva. Dziadek emeryt już swoje lata ma, chce wpiąć, odpalić i niech dalej Szarik biega z Rudym 102. Nie potrzebuje Smartów itd. bo nie będzie w stanie tego obsłużyć. Chce tylko większy i łatwy TV.

Pozdrawiam.
 

tomasz.k

New member
Do Twoich warunków :
Philips 47PFL 6008
Panasonic 47ET60


Panasonic wyglada bardziej przyjaznie, ale widze ze chyba nie ma opcji gry w 2 osoby na jednym ekranie (nie jest to krytyczne).
Pytanie mam jeszcze jedno - czy te telewizory dadza rade z NFS/CIFS/SAMBA korzystac, czy tylko DLNA w przypadku NAS?

@Kiki: podeslij prosze jeszcze ceny Panasonica 47" i 50".
 

amazur

New member
Witam wszystkich :).
Proszę o najlepszy wybór dla mnie.


1. Odległość od ekranu? 2,5m-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Praktycznie nie dotyczy, ponieważ na telewizor w ogóle nie będzie padało słońce.
3. Jak duży jest pokój? 3,5 x 5m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś stary Panasonic.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Dużo sportu, filmy, teraz chcę oglądać filmy w 3D.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? O różnych porach, wieczorem filmy.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Wolę bez.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Chcę jak najlepszej jakości, zatem powinien być wyraźny.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Bez różnicy.
11. Preferowana wielkość telewizora? 46"-50", z tym że 47" do odległości z jakiej oglądam będzie chyba optymalne.
12. Preferowana marka? Philips (ze względu na Ambilight), LG, Samsung, Panasonic, Sharp.
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Różnego rodzaju prześwitujących plam, pasków, smużenia, a także jak muszę czekać aż kanał się długo przełącza.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Myślę nad zakupem karty taką którą włożę w telewizor z NC+, internet przez WiFi, Playstation 4, Komputer-telewizor może czasami posłuży jako monitor.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50/50
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Raczej na wprost.
17. Czy ważne jest wifi? Fajnie, jeżeli będzie.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Youtube i Ipla.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? Tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen? Tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Myślę, że tak.
22. Ma mieć 3D? Tak, raczej preferuję pasywne.
23. Ma mieć slot na karty SD ? Nie jest wymagane.
24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB.
26. Jaki masz sygnał? Zamierzam wykupić pakiet telewizji NC+.
27. Ile programów HD? Jak najwięcej w pakiecie.
28. Ma stać czy wisieć? Wisieć, jednak gdzieś czytałem, że telewizory z tymi cieniutkimi ramkami nie powinny wisieć na ścianie ze względu na jakiś ucisk. Sądzę, że to raczej głupota, a jak jest z tym naprawdę?
29. Rozdzielczość: Oczywiście FullHD.
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu, mały iput lag, ponieważ będę grał w PS4, dobre 3D.
31. Ile osób ogląda: 2.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 12h.
33. Jaka klasa cenowa ? 4000zł. Może delikatnie więcej.

Po odpowiedzi na wszystkie pytania dodam coś od siebie. TV kupię jakoś na przełomie lipca/sierpnia. Byłem już praktycznie zdecydowany na LG 47LA690s, jednak ten Ambilight w Philipsie 47PFL6008k robi na mnie wrażenie. Zastanawiam się właśnie nad modelami Philips 47PFL6008k/12 a 47PFL6198K/12. Jaka jest różnica między tymi modelami, czy warto dać więcej za ten drugi? Liczba 12 po / oznacza, że to TV z 2012r? Zależy mi na czymś z tego roku. W grę wchodzi jeszcze Samsung UE46F6800, sam nie wiem co będzie dla mnie najlepsze. Proszę o odpowiedź na moje pytania. Pozdrawiam! ;)
 

kaszawgarnku

New member
Witam, chęc zakupu nowego telewizora przywidła mnie na to najlepsze forum :
- 2,5 -3,5 m od telewizora
- raczej wieczorem a jak w dzień to są rolety.
- dużo sygnału SD
- kanały HD są ale to powinno na każdym grac
- odtwarzacz blue-ray obecny
- filmy,sport
- obrotowa stopka
- srebrna ramka
- 3 D to raczej incydentalnie.
- telewizja kablowa UPC z kalałami HD

Zastanawiam sie pomiedzy 2 modelami 50 cali Tzn Panasonic TX-L50ET60E oraz Sharp LC-50LE750E .
Doradzcie proszę.
Panasonic trochę lepiej wygląda a Sharp nie ma okularów w zestawie zdaje się.
 

Sprite

New member
Cześć,
Bardzo prosiłbym o pomoc w wyborze TV:) Odpowiedzi poniżej:

1. Odległość od ekranu: około 4,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: nie świeci, mam pokój z oknami na północ
3. Jak duży jest pokój: około 30m^2
4. Preferowana technologia: led
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sharp LC-42XD1EA
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: -
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: przeważnie wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy małym, delikatnym świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: coś pomiędzy
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora: 55"
12. Preferowana marka: -
13. Czego nie lubisz w telewizorach: braku płynności, słabej czerni, rwania/niepłynnego obrazu przy 3d
14. Jakie urządzenia będą podłączone: x360, pc
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% filmy z PC, 50% konsola x360
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: zwykle na wprost
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: tak
23. Ma mieć slot na karty SD: nieistotne
24. Ma mieć tuner DVB-S: nieistotne
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB - pendrive,
26. Jaki masz sygnał: -
27. Ile programów HD: -
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: FULL HD
30. Dvb-t: nieistotne
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość, ale też stosunek ceny/jakości
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-6h
33. Sugerowana cena: od 5000 do 6500 zł
 

qmite

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2 (3x5m) 2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć lub stać ale na dowolnej wysokości (ściana pusta)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku (tv na długiej ścianie, okna na krótkiej)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 22" monitor
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy - kablówka
10.Jakie urządzenia ? Dekoder HD telewizji kablowej (Vectra), komputer.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Pewnie ok. 4-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie, ale raczej nie lubię odblasków
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale, od czasu do czasu sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Prawdopodobne.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 25%.
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? realnie patrząc na stosunek cena-jakość 42", optymistycznie 46", minimalnie 40"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Marketingowe pseudo polepszacze, sztuczne wyostrzanie, brak czerni, nienaturalne, przejaskrawione kolory i ogólnie sztuczność. Efekt "soap opera". W ciszy - piszczenie transformatora! (mam bezgłośny komputer i słyszę głównie monitor.. jestem na to uczulony).
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej późnym popołudniem i wieczorem.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000-2600zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Mile widziane jako bonus, ale nie obowiązkowe (nie kosztem gorszej matrycy i mniejszego ekranu.)



Ogólnie to nie mamy tv, i oglądaliśmy jedynie sporadycznie tvonline vectry na monitorze i wystarczało. Ale jednak głupio płacić abonament za 100 kanałów a oglądać 10 w jakości streamowanej. Poza tym film na 40+ cali jednak trochę inaczej się odbiera niż na monitorze 22".

Chcieliśmy kupić Toshibe 40HL933G za 1111zł w promocji MM ale nie zdążyliśmy... byłby taki "lepszy niż żaden" tv za stosunkowo małe pieniądze. No ale teraz nie ma nic w aż takich promocjach, a dawać 1500-1700zł za słaby mały TV nam się nie uśmiecha więc mierzymy w średni (mam nadzieje:p) pułap 2000-2600.

W promocji jeszcze 2 dni jest Philips 42PFL5008 za 2390zł który ma chyba nie najgorsze opinie. Ma (okrojonego co prawda) ambilighta ale fajnie to wygląda, zwłaszcza że będziemy mieli do niego spora względnie pustą ścianę. Jednak wahamy się bo patrząc w sklepie jego obraz (na ustawieniach demo) wyglądał chyba najgorzej ze wszystkich tv obok. Zarówno tańszych jak i droższych. Nie mówiąc o porównaniu z stojącym obok philipsem 40" serii 700x który miał obraz jak żywy, ale dosłownie z każdym. 5008 miał paskudnie duży kontrast, obwódki wokół krawędzi (jak wyostrzanie obrazka z kompresją jpg). No ale liczę że to kwestia ustawień?

Zastanawiam się też nad matrycą 50hz. Co prawda głównie zależy nam na oglądaniu filmów w jak ”najkinowym” ustawieniu - 24fps i nie lubię sztucznie upłynnionego obrazu (soap opera efekt) ale nie wiem na ile przeszkadza to w codziennym oglądaniu - na niektórych tv stojących obok obraz wyglądał sporo mniej „skokowo”.

Parę dni wcześniej skończyła się dobra cena na Sharpa LC46LE730EVNET (2199zł), sprzedawcy dzisiaj zamiast Philipsa mocno proponowali Panasonica 42et60e (ale 2990 to jednak 600zł więcej niż Philips 5008, do wyboru od cholery ładnie wyglądających 42-46” LG i innych. Totalny mętlik.

Zastosowanie Tv to głownie oglądanie filmów, seriali czasem jakieś wiadomości w tv. Byłem na początku zwolennikiem plasmy jednak chce podpiąć (albo przynajmniej mieć możliwość) do kompa gdyż czasem edytuje video, zdjęcia i przydał by się podgląd na drugim - dużym ekranie. Zdarza się również zasnąć przy kompie i nie chce się martwić że obudzę się rano z wypalonym menu start windowsa:p. Rachunki za prąd też istotne.

Może całkiem zrezygnować z 3d, smartów (na 80% będzie podpięty do kompa) i dzięki temu kupić większą/lepszą matryce?

Może w drugą strone? Coś całkowicie bez bajerów, jedynie z dobrym obrazem i 42-46" ale poniżej 2000?

A może teraz zły moment na kupowanie, lepiej poczekać i za kilka miesięcy będzie można za podobną kwotę kupić klasę wyższy 100hz 46-50"? Czy to realne?

No to się rozpisałem..
Dzięki
 
Ostatnia edycja:

martino.ae

New member
tv 40-42' dla rodziców

witam,

Jestem zupełnie zielony w tej tematyce, szukam telewizora dla rodziców, dlatego najważniejsza jest jakość obrazu, dźwięk, a wszelkie dodatkowe bajery nie są konieczne (ale jeśli będą to zawsze jakiś plus)

pokój w którym ma stać telewizor jest w ciągu dnia znacznie nasłoneczniony, dlatego zastanawiam się nad LCD LED, z tego co czytałem to plazma raczej odpada, ale może się mylę..


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20-25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od 2 do 4 metrów
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? 1-2 osoby na wprost, 3 bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój mocno nasłoneczniony, okna na krótszej ścianie południowej i dłuższej ścianie wschodniej, tv na ścianie zachodniej (bez okien)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary tv marki sony z lat 90-tych
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobra jakosc obrazu, przyzwoity dziek
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? naziemna telewizja cyfrowa, czasem dvd
10.Jakie urządzenia ? sporadycznie laptop, pendrive, aparat fot, karta pamięci ze zdjęciami
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 2-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? informacyjne, film, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie (być może raz na jakiś czas vod onet, tvn..)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 40-42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? przejaskrawienia, ostre kolory, smugi przy szybkim ruchu postaci, efekt teatru czy jak niektórzy piszą serialu latino
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zarowno w dzien przy sporym naslonecznieniu jak i wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie koniecznie

bardzo dziękuję za wszelkie sugestie
pozdrawiam
Marcin
 

mastan

New member
46-47 cali dla rodziny, bajek, wieczornych seansów

Witam

Stoi przede mną wybór telewizora, najlepiej na przynajmniej 10 lat, bo obecny crt samsung choć daję radę, to chcemy w końcu także mieć coś przyzwoitego.

Wszystko chyba poniżej opisałem. Nie chcemy większego niż 47", 3D nie musi być, ale smart jak najbardziej. Szczególnie chciałbym tvn player, bo czasami na kompie korzystam i puszczam dziecku bajki. Przeglądając forum mam tylko mętlik, bo tu jedno nie pasuje, tam coś innego, to znowu test itp więc proszę o pomoc i sugestię.

1. odległość od ekranu? około 2,7 -3,8 metra
2. jak słońce świeci w pokoju? Słońce świeci od rana do 18, okna na południe, za telewizorem
3. Jak duży jest pokój: 3,5x5,8
4. Preferowana technologia: brak
5. jaki masz obecnie telewizor? CRT Samsung 28”, 13 lat ma
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy z C+, z kompa, z pendrive
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Po południu, wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Zawsze jakaś lampka jest włączona
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? Raczej nie mam preferencji
10. matryca błyszcząca czy matowa? Chyba matowa. Teraz TV będzie miał za sobą okna, ale za 2-3 lata pewnie zmienimy ustawienia. Oglądamy TV głównie wieczorami.
11. preferowana wielkość telewizora? 46/47 cali,
12. preferowana marka? Kilka modeli poniżej, ale to tylko wstępny wybór
13. czego nie lubisz w telewizorach? Awaryjności, powolności
14. jakie urządzenia będą podłączone? dekoder UPC, Pendrive/Dysk zewnętrzny, Laptop przez HDMI, amplituner bez HDMI
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80%TV/UPC, 20%reszta
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Na wprost i ok. 15% od tego odchylenia
17. czy ważne jest wifi ? Tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak, szczególnie mile widziane tvnplayer – bajki dla córki
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. ma mieć 3D? nie musi, jak już to wolę pasywne 3D
23. ma mieć slot na karty SD ? nie
24. ma mieć tuner DVB-S? raczej nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? USB- pendrive, HDMI –UPC i Laptop, amplituner przez inne (bo nie ma HDMI),
26. Jaki masz sygnał: dekoder UPC
27. ile programów HD? kilkanaście
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak, DVB-C: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: 1) jakość i płynność obrazu, 2) bardzo dobre skalowanie SD bo teraz to jeszcze większość SD , 3) energooszczędność, 4) niezawodność
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5, choć za ok. 1-2 lata córka może bardziej będzie go eksploatować
33.Sugerowana cena ? maksymalna 3,7 tys.

Przeglądając forum i ofertę sklepów internetowych mam kilka typów, ale to typy a nie ograniczenie do tych konkretnych modeli:
Samsung UE46F6400
Philips 47PFL5008H
LG 47LA641S
Samsung UE46F6500
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mastan
LG nie ma TVN Player- więc odpada.
Z tych co podałeś hm.... wybrałbym Philips ale 47PFL 6008,
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97666-philips-seria-pfl-6008-nowosci-2013-a.html
Panasonica 47ET60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
Thomsona 47FU8765
http://www.hdtv.com.pl/forum/thomso...tyl-nowy-desing-nowa-jakosc-niech-piekno.html

=====================================
martino.ae
Do tego co napisałeś rodzicom bardziej przypadnie Panasonic 42ST60 - plazma !
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html

=====================================
qmite
Jeśli masz taką promocję na Philipsa to bym się nie zastanawiał
Tylko pamiętaj o koniecznej kalibracji obrazu.
 

Pracoholik84

New member
Witam,

Obecnie przymierzam się do zakupu nowego TV dla moich rodziców (sam zakup planuje na lipiec/sierpień - ewentualnie wrzesień).


1. odległość od ekranu? 3,8-4,1 metra
2. jak słońce świeci w pokoju? Słońce świeci od 9:00 do 11;00 - okna na wschód
3. Jak duży jest pokój: 4x6m
4. Preferowana technologia: brak
5. jaki masz obecnie telewizor? CRT 27”, 8 lat
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Sport, przyrodnicze,filmy z kompa, z pendrive
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? wolę bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? Raczej ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? matowa.
11. preferowana wielkość telewizora? 40 cali,
12. preferowana marka? Brak
13. czego nie lubisz w telewizorach? Awaryjności, słabej ostrości,
14. jakie urządzenia będą podłączone? tuner satelitarny nbox HDTV ITI-5800s oraz Pendrive
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80%TV, 20%reszta
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? również z kątów bocznych
17. czy ważne jest wifi ? Tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. ma mieć 3D? nie musi
23. ma mieć slot na karty SD ? nie
24. ma mieć tuner DVB-S? raczej tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? USB- pendrive, HDMI Laptop,
26. Jaki masz sygnał: dekoder nbox HDTV ITI-5800s
27. ile programów HD? kilka
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak, DVB-C: nie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: 1) jakość i płynność obrazu, 2) energooszczędność, 3) niezawodność
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5,
33.Sugerowana cena ? maksymalna 2500 tys.


pozdrawiam
Rafał
 
Ostatnia edycja:

kazzmij

New member
Witam,

Powoli przymierzam się do zakupu TV do nowego mieszkania.
Do tematu podchodziłem już w lutym, wybrałem wtedy Philipsa 60PFL9607S, niestety różne sprawy opóźniły zakup o pół roku, no i mój dawny faworyt nie jest już chyba produkowany/dostępny.


1. odległość od ekranu? 3.5 - 4m
2. jak słońce świeci w pokoju? okna wychodzą na południowy-zachód, ale w słoneczne dni są opuszczone rolety lub żaluzje, więc panuje półmrok i nie ma bezpośredniego nasłonecznienia
3. Jak duży jest pokój: 5 x 5.5m
4. Preferowana technologia: LCD
5. jaki masz obecnie telewizor? Philips 46PFL9704H
6. jakie programy najczęściej oglądasz? sporo Discovery, NG, przyrodnicze filmy z Animal Planet, trochę sportu, praktycznie wszystkie kanały w trybie HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy lekkim oświetleniu dodatkowym
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? matowa
11. preferowana wielkość telewizora? 60"
12. preferowana marka? może Philips ze względu na Ambilight
13. czego nie lubisz w telewizorach? kiepskiego obrazu, dodatkowych odgłosów/pisków w czasie pracy, bad pixeli
14. jakie urządzenia będą podłączone? tuner satelitarny HDTV, odtwarzacz Bluray
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 95% tuner satelitarny HDTV, 5% TV naziemna, sporadycznie filmy BD, komp
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost
17. czy ważne jest wifi ? mile widziane
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? bardzo rzadko
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? rzadko
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nieistotne
22. ma mieć 3D? nie musi
23. ma mieć slot na karty SD ? nie
24. ma mieć tuner DVB-S? nieistotny
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - tuner sat, odtwarzacz BD, laptop
26. Jaki masz sygnał: dobrej klasy tuner HDTV, BD
27. ile programów HD? prawie wszystkie
28. ma stać czy wisieć? raczej stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak, DVB-C: nie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, ergonomia i energooszczędność, niezawodność
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5
33.Sugerowana cena ? 15 tys.
 
Do góry