Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

chomiczki

New member
Teściowie zdecydowali że czas na nowy TV. Stary 22' Philips wyzionął ducha tak więc zaczynamy poszukiwania.

1. Odległość od ekranu: 3,5 - 4m;
2. Jak słońce świeci w pokoju: tv na ścianie zach lekko pod kątem na pd-zach, okno obok na ścianie pd;
3. Jak duży jest pokój: około 5x4m (może ciut więcej);
4. Preferowana technologia: LCD LED;
5. Jaki masz obecnie telewizor: brak;
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Ogólnodostępne, Przyrodnicze, Informacyjne;
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór, noc, w weekendy również wcześniej;
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu lub bez;
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny;
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem;
11. Preferowana wielkość telewizora: 50' i więcej
12. Preferowana marka: Sony, ale nie upieram się tylko przy tym;
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabych kątów bocznych, nierównomiernosci podświetlenia!!!.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder C+, odtwarzacz DVD (docelowo bluray);
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% telewizja, 10% inne;
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost, choć przy większej ilosci osób oglądajacych również pod kątem;
17. Czy ważne jest wifi: nie, jeśli będzie może będą korzystać
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: niekoniecznie;
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
22. Ma mieć 3D: niekoniecznie;
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie;
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi tuner HD
26. Jaki masz sygnał: z anteny satelitarnej;
27. Ile programów HD: max 15;
28. Ma stać czy wisieć: stać;
29. Rozdzielczość: tylko Full HD
30. Dvb-t: Tak;
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepsza jakość obrazu, płynność, skalowanie SD, kolory, dobra strukturalna czerń, równomierne podświetlenie matrycy, dobra współpraca z modułem Aston pod Cyfrę+;
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-7 godzin;
33. Budżet: do 6500 zł;
 
Ostatnia edycja:

Mroku

New member
Witam. Wreszcie udało mi się odłożyć trochę kasy, także pora wymienić stary telewizor kineskopowy na coś lepszego. Przeglądałem to forum już od jakiegoś czasu ale jako że nie udało znaleźć mi się satysfakcjonującej podpowiedzi, to postanowiłem samemu zgłosić się o pomoc.


1. Odległość od ekranu: 2-2,5 metrów;
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna na przeciwko telewizora z tym że są szczelne rolety
3. Jak duży jest pokój: około 3,5x4m;
4. Preferowana technologia: LED;
5. Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy philips
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: najczęściej sport no i filmy przez konsole
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudnie, wieczór, w weekendy również wcześniej;
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: bardziej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: od 37 w górę
12. Preferowana marka: nie mam konkretnych preferencji, ale odpada manta, tcl
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej ostrości, "artefaktów"
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder vectry z hd i przede wszystkim ps3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% telewizja 60% konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
22. Ma mieć 3D: niekoniecznie, raczej w tej cenie się nie znajdzie z 3d
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem co to jest
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi konsole
26. Jaki masz sygnał: dekoder vectry
27. Ile programów HD: ok 10
28. Ma stać czy wisieć: stać;
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: ???
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepsza jakość obrazu przy grach, brak opóźnień, głębia czerni, brak wypaleń
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5 godzin czasem więcej czasem mniej
33. Budżet: około 1900zł
Myślałem nad LG 42LS5600, LED SHARP LC-40LE510E i LED SHARP LC-40LE240 co myślicie o tych opcjach?
Dziękuję za wszelkie rady
 
Ostatnia edycja:

MiszaGda

New member
Jeszcze jedna próba: :)

Planuję zakup TV 46" (a może i więcej). Zakładałem SAMSUNGA,ale naczytałem się opinii na różnych portalach i nie jestem pewien.

1. odległość od ekranu? ok. 3,5m
2. jak słońce świeci w pokoju? Okno 1,5m na prawo od TV, ekspozycja południowa.
3. Jak duży jest pokój: 4x8m - salon z aneksem; okno właśnie na 4m ścianie.
4. Preferowana technologia: LED - i tu naczytałem się o Edge/Full w/dimming - i nie mam pojęcia co jest lepsze - na pewno nie chciałbym naciąć się na clouding/banding.
5. jaki masz obecnie telewizor? Sharp 37"
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy TV, filmy z dysku, Discoveries, Wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu wieczorem, w weekendy różnie
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Delikatne światło za mną.
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? Chyba łagodny, ale nie rozmyty
10. matryca błyszcząca czy matowa? Raczej matowa
11. preferowana wielkość telewizora? 46-47" ale może powinienem brać większy
12. preferowana marka? nie mam zdania
13. czego nie lubisz w telewizorach? refleksów światła, cloudingu/bandingu, powolności reakcji na polecenia.
14. jakie urządzenia będą podłączone? XBOX (hdmi) , Dekoder kablówki - teraz lokalny dostawca później może 'n' (teraz hdmi), Laptop (hdmi), z czasem pewnie BR, jakiś system nagłośnienia.
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% TV, 20% filmy z laptopa, 10% inne
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Raczej na wprost
17. czy ważne jest wifi ? szczegóły pod ankietą
18. czy będziesz korzystać z widgetów? szczegóły pod ankietą
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? szczegóły pod ankietą
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? szczegóły pod ankietą
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? ważne by czytała napisy - zawsze mogę przekonwertować polskie znaki na bezogonkowe.
22. ma mieć 3D? na pewno nie jest to istotne; jeśli różnica w cenie jest nieznaczna, to czemu nie, ale jeśli to już większa kwota (+np. zakup okularów) to wolę lepszy TV bez 3D
23. ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie, chociaż pod kątem przeglądania zdjęć z aparatu.. może...
24. ma mieć tuner DVB-S? szczegóły pod ankietą
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? XBOX (hdmi) , Dekoder kablówki (hdmi), Laptop (hdmi), z czasem pewnie BR, jakiś system nagłośnienia; dobrze byłoby jeszcze przejrzeć zdjęcia z aparatu albo pendrive.
26. Jaki masz sygnał: Lokalna kablówka koncentrykiem wchodzi do dekodera (Fergusson jakiś) i z niego HDMI do TV (sygnał cyfrowy)
27. ile programów HD? oglądam ok. 10.
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.DVB-T: szczegóły pod ankietą, DVB-C: szczegóły pod ankietą
31.Na czym najbardziej Ci zależy: przyjemność oglądania; trawię 'złą jakość filmu' np z dysku, ale złego wyświetlania (plamy, kolory, braki kolorów, smugi) już nie.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: w tygodniu ok 2-4h, w weekend zależy od pogody.
33. Budżet: do 4000. Jeśli trafią się dobre systemy ratalne (np. 40x0% jak w Euro) to górna granica. Jeśli duże koszty rat lub ich brak to dolna.

Internet [a] TV: w temacie serwisów, wifi, widgetów etc: na pewno fajnie byłoby mieć jakieś opcje... ale głównie jak teraz sobie myślę, to tylko w zakresie sprawdzenia prognozy pogody na szybko (meteo.pl) i tyle. Jeśli różne VOD są/będą w przystępnych cenach to może to również być lepszym wyjściem niż Torrent, ale bez szału. A już na pewno nie będzie mi się chciało łazić tam po necie bez myszki/klawiatury. Jedyne co sobie wyobrażam jeszcze ewentualnie to oglądanie streamów ze stron jak own3d.tv czy twitch.tv.

DVB-T/S/C: Na chwilę obecną korzystam z lokalnej kablówki (jak opisane wcześniej: koncentryk do Fergussona, w nim jakaś tam karta, z niego HDMI do TV). Jeśli dzięki DVB-C nie musiałbym używać rzeczonego Ferga (a bardzo mnie irytuje: m.in. jego EPG kretyńskie, resetujące i nie wczytujące się) to jasne. DVB-T - chyba nie potrzebuję skoro korzystam z kablówki a w przyszłości i tak pewnie przeniosę się na n'kę multiroom z nagrywarką (tylko instalacja anteny mnie przeraża bo muszę zrobić instalację odgromową - montaż na skraju tarasu wyżej niż 2m od szczytu dachu i dalej niż 1,5m od elewacji). DVB-S - już w ogóle nie mam zdania.

Z góry dziękuję za pomoc.

Michał
 

rio102

New member
Witam proszę o pomoc w wyborze telewizora LED (plazma nie biorę pod uwagę) główny nacisk kładę na jak największą ilość obsługiwanych kodeków audio video (mkv, avi, dts ).
Drugie kryterium to jakość obrazu
1. Odległość od ekranu: 4 - 5 metrów;
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno od strony południowej i od zachodniej ale telewizor jest w ciemnym rogu salonu więc osłonięty
3. Jak duży jest pokój: około 4x8m;
4. Preferowana technologia: LCD LED;
5. Jaki masz obecnie telewizor: LG 47LW4500;
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy, Przyrodnicze, Dokumentalne;
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudnie, wieczór, noc, w weekendy również wcześniej;
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu lub bez;
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny;
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia;
11. Preferowana wielkość telewizora: 50-55".
12. Preferowana marka: Samsung, LG;
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, słabych kątów bocznych, nierównomiernosci podświetlenia!!!.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder C+, dysk usb z filmami, PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: obecnie 40% telewizja, 40% filmy z dysku, 20% PS3;
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost, choć przy większej ilosci osób oglądajacych również pod kątem;
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak (preferowana pełna przeglądarka);
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: raczej tak
22. Ma mieć 3D: tak;
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: może być ale nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi - urządzenia wymienione w p.14 oraz usb;
26. Jaki masz sygnał: z anteny satelitarnej i naziemnej;
27. Ile programów HD: ok 30 (ale zwykle korzystam z ok. 15);
28. Ma stać czy wisieć: stać;
29. Rozdzielczość: tylko Full HD
30. Dvb-t: Tak;
31. Na czym najbardziej Ci zależy: W pierwszej kolejności jak najlepsza obsługa multimediów (mkv z dts czytanie napisów txt srt)jak najlepsza jakość obrazu, płynność, równomierne podświetlenie matrycy.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-10 godzin;
33. Budżet: do 5500 zł;

Z góry dzięki za pomoc
 

skopek01

New member
Wybór LCD 3D 40''

Witam forumowiczów.

Chcę kupić nowy telewizor. Według mnie najlepszym rozmiarem będzie 40 cali, chciałbym żeby miał 3d, fajnie gdyby miał Wifi, nagrywanie USB.

Upatrzyłem sobie wstępnie 3 modele:
Philips 40PFL5507K
Samsung UE40ES6100
Toshiba 40TL933

Czytałem, myślałem, już miałem zamówionego Philipsa ale muszę jednak poprosić o pomoc żeby nie mieć potem zgagi.

Potem skłaniałem się ku Samsungowi ale z kolei słyszałem, że mają gorszy obraz.

Czytałem też o różnych matrycach w Philipsie (Samsung vs. Sharp) i może kupić Philipsa ale z matrycą Sharpa?

Napiszcie jakie TV w moich warunkach byście kupili.

Wszystkich, którzy pomogą pozdrawiam.

Zależy mi głównie na niezawodności, jakości obrazu, jakości wykonania.

Oto moja specyfikacja:
1. Odległość od ekranu: 2,5 metrów;
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno od północy, okno od zachodu, TV będzie stał obok okna zachodniego.
3. Jak duży jest pokój: około 4x5m, 20m^2;
4. Preferowana technologia: LCD LED 3D;
5. Jaki masz obecnie telewizor: LG CRT 21'' płaski
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: 60% TV (głównie przyrodnicze (Discovery, Travel), sportowe oraz informacyjne), 40% filmy BDRip lub DVDrip z Philips HMP 3000;
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudnie, wieczór;
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu;
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny ale wyraźny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: 40-42''
12. Preferowana marka: Samsung, Philips, Sony
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej ostrości, smużenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Polsat Cyfrowy HD, Philips HMP 3000, później kino domowe
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% telewizja, 40% filmy;
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: dobrze żeby było
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
22. Ma mieć 3D: tak;
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: hm...bez znaczenia, chyba że działa tak dobrze jak tuner HD Polsatu Cyfrowego i mógłbym się pozbyć zbędnego urządzenia.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, Polsat Cyfrowy HD, Philips HMP 3000, później kino domowe
26. Jaki masz sygnał: Polsat Cyfrowy HD
27. Ile programów HD: na razie 10
28. Ma stać czy wisieć: stać;
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: nie wiem
31. Na czym najbardziej Ci zależy: niezawodność, najlepszy obraz, design
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 4;
33. Budżet: max. 2500 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skopek01 -
Dla Twoich potrzeb Philips 40PFL 5507.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
=================================================
rio102 -
Tu sprawa bardzo prosta , nazywa się Sharp 60LE 740
Do porównania
Panasonic 55DT 50
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...najladniejszy-telewizor-w-historii-firmy.html
Philips 55PFL 6007
Sony 55HX750

=================================================
MiszaGda
Na większy kasy nie wystarczy - chyba że dołożysz do Sharpa 52LE 830.
A wystarczy na :
Sharp 46LE 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Panasonic 47ET5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
Toshiba 46TL 933
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/83...t-kontynuujemy-rozpoczete-dzielo-jakosci.html
Philips 47PFL 6007

===================================================
Mroku
Dla Twoich potrzeb musisz dołożyć do Philipsa 40PFL 5007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
===================================================
chomiczki -
Tu widać wreszcie, że komuś zależy na jakości obrazu.
Do takich potrzeb :
Sharp 60 LE 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Philips 55PFL 6007
Panasonic 55st50
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...test-kto-mnie-nie-docenia-robi-duzy-blad.html
Panasonic 55DT50
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...najladniejszy-telewizor-w-historii-firmy.html
Sony 55HX 750
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/85...ismy-niezwyklego-kroku-skalowania-obrazu.html
 

miskieusz

New member
jeszcze raz

Witam,
Jeszcze raz poproszę o pomoc:
1. Odległość od ekranu: 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna po prawej, słońce do południa
3. Jak duży jest pokój: około 4x5
4. Preferowana technologia: LCD LED;
5. Jaki masz obecnie telewizor: 22'' Phillips CRT
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: to, co leci w TV, seriale, wiadomości, filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej popołudnie i wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie, coś tam raczej lekko świeci
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny ale wyraźny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: 37''
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej ostrości, smużenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone: hm ciężko powiedzieć, obecnie słaba kablówka, docelowo coś cyfrowego(czy to naziemnego, czy TV z netii)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% telewizja, od czasu do czasu film DVD;
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost a wieczorem mocny bok
17. Czy ważne jest wifi: raczej nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie mam takiej potrzeby
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
22. Ma mieć 3D: bez znaczenia
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: bez znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi, euro
26. Jaki masz sygnał: antena
27. Ile programów HD: 0
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość, skalowanie SD, użyteczne kąty
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-8 godzin;
33. Budżet: <2500
Jestem ograniczony ofertą sklepu na raty, w tym przypadku E-R-A, więc widzę: Philipsa 37PFL3507H lub LG 37LS570S, LG 37LS5600, LG 37LM611S. Czy którykolwiek się nadaje, głównie do oglądania TV, jedynym problemem mogą być kąty widzenia?
I w przypadku drugiego telewizora waham się pomiędzy, Panasem TX-L42E5E lub Toshiba TL838, w sensie, 838 ma wartość dodaną w postaci 3D, które pewnie i tak często używane nie będzie, czy różnica w jakości obrazu jest mocno na korzyść Panasonica?
Z góry dzięki :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
N ie wiem skąd się bierze preferowana wielkość 37" - ale do warunków możesz brać nawet 46".
Jeśli zostajesz przy 37" - to Philips 37 PFL 6007 lub Panasonic 37Et5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
Lepszym rozwiązaniem są 40:
Sharp 40LE630
Philips 40PFL 5007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
Toshiba 40TL 838
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test.html
 

miskieusz

New member
Jeśli chodzi o 37'' to problemem jest wielkość 'miejsca', gdzie telewizor ma stanąć - 86cm szerokości.
Drugi telewizor ma być do innego pokoju, stąd stanęło na 838 lub 42e5e, ale widzę, że 40PFL5007K też jest ciekawy i ten sharp też. Teraz mam mętlik w głowie.
 
Ostatnia edycja:

conan

Klub HDTV.com.pl
VIP
pomoc w wyborze TV

Witam serdecznie forumowiczów, bardzo proszę o pomoc w wyborze TV

1. Odległość od ekranu? 2-2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno po prawej stronie telewizora, odl. 1,5 m, skierowane na wschód, świeci przez chwilę tylko z rana
3. Jak duży jest pokój: 3,60 x 3,30, ok 12m2,
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 25"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, dokumenty, programy informacyjne, czasem sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu popołudnie/wieczór, weekend w dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? różnie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ciężko powiedzieć ale skłaniam się ku ostremu,
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie mam zdania
11. Preferowana wielkość telewizora? 40-42 cali
12. Preferowana marka? nie mam zdania
13. Czego nie lubisz w telewizorach? wolnego działania (przełączanie kanałów, dostęp do menu, itp)
14. Jakie urządzenia będą podłączone? pendrive, PC
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80/20
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost, jak również pod kątem ok. 20°.
17. Czy ważne jest wifi? tak, podłączenie PC przez WIFI, dostęp do internetu
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? myślę że tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. Ma mieć 3D? nie koniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD? nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S? nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? PC przez hdmi/wifi, pendrive przez usb
26. Jaki masz sygnał? antena pokojowa, cyfr. telewizja naziemna
27. Ile programów HD: ??
28. Ma stać czy wisieć? początkowo stać, w przyszłości najprawdopodobniej zawiśnie
29. Rozdzielczość: full hd
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu i dźwięku , szybkość działania, płynność w grach
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 4-5h
33. Sugerowana cena? ok 2000-2300zł

Wstępnie przyglądałem się następującym modelom:
LG 42Ls5600
LG 42Ls570s
Philips 42PFL4007
Samsung UE 40ES5500

Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

uns

New member
Witam

Potrzebuję porady w sprawie kupna TV.Kiedyś pomogliście mi kupić tv, więc i teraz zwracam się do Was :) Telewizor ma być dla rodziców, jako że nie jestem w ogóle w temacie, nie chciałbym im polecić jakiegoś badziewia.
Oto wymagania

1. Odległość od ekranu? 1,5 - 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno po lewej stronie telewizora, odl. 1 m, skierowane na wschód, świeci przez chwilę tylko z rana
3. Jak duży jest pokój: ok 4 x 5m , +/- 20 m2
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 29"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy,seriale, dokumenty, programy informacyjne, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: nie ma szczególnej pory = cały dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? różnie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ciężko powiedzieć ale skłaniam się ku ostremu
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie mam zdania
11. Preferowana wielkość telewizora? 40-46 cali
12. Preferowana marka? nie mam zdania
13. Czego nie lubisz w telewizorach? wolnego działania, trudnej obsługi
14. Jakie urządzenia będą podłączone? pendrive, dvd
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 99/1
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost, jak również pod kątem ok. 20°.
17. Czy ważne jest wifi? Opcjonalnie, może być ale nie musi
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? Jak wyżej
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie koniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. Ma mieć 3D? Nie musi a wręcz najlepiej by nie było
23. Ma mieć slot na karty SD? nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S? nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi , usb
26. Jaki masz sygnał? analog oraz cyfrowy
27. Ile programów HD: ?
28. Ma stać czy wisieć? początkowo stać, w przyszłości najprawdopodobniej zawiśnie
29. Rozdzielczość: full hd
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu i dźwięku , szybkość działania , wygląd
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 6 - 12h
33. Sugerowana cena? maksymalnie 3000 - 3200
 

tig33r

New member
1. Odległość od ekranu? 2-3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno za telewizorem
3. Jak duży jest pokój: 5 x 4
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 21"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Mecze piłki nożnej, filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? obojętnie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? obojętnie
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie mam zdania
11. Preferowana wielkość telewizora? 32 cale
12. Preferowana marka? w domu samsung 32c6500 i samsung 40d5500
13. Czego nie lubisz w telewizorach? wolnego działania (przełączanie kanałów, dostęp do menu, itp)
14. Jakie urządzenia będą podłączone? nbox HD, pc przez hdmi
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80/20
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? przydałoby się, ale nie jest priorytetem
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? obojętnie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. Ma mieć 3D? obojętnie
23. Ma mieć slot na karty SD? obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-S? obojętnie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? nbox HD przez HDMI, pc przez HDMI, pendrive/dysk przez usb
26. Jaki masz sygnał? cyfr. telewizja naziemna, cyfra+, n
27. Ile programów HD: około 20
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: full hd
30. Dvb-t: obojętnie
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu i dźwięku, niski input lag
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 3-4h
33. Sugerowana cena? ok 1400zł

Z tego co się zorientowałem to do wyboru jest: philips 32PFL5606, toshiba 32HL833, samsung 32eh5000, lg L32E3E, który z nich będzie najlepszy w swojej klasie. Wiem, że nie da się spełnić wszystkich wymagań, ale chodzi mi o najrozsąniejszy wybór.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tig33r -
do Twoich potrzeb Samsung 32eh5000
====================================================

uns-
Samsung 46ES5500
Panasonic 47ET5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
Sharp 46LE 630

====================================================
conan-
Samsung 40ES 550
Philips 40PFL5507
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
Toshiba 40TL 838
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test.html
Sharp 40LE 630
Panasonic 42E5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html

===================================================
 

chomiczki

New member

Póki co w grę wchodziły Sony 55HX750, Sharp 60LE830 i ewentualnie Panasonic 55DT50. Nawiedziłem dziś nasze radomskie centrum SONY i zostałem całkiem miło nagabywany do zakupu wspaniałego modelu 55HX850. Telewizor z podstawką i trzema parami okularów 3D wyceniony został na kwotę 7579zł. Model 55HX50 kosztuje obecnie 6000zł. Czy warto dołożyć te ponad 1500zł?? Co ma w sobie ten HX850?? Powierzchownie fajnie, jakość obrazu też fajnie, ale czy oby przypadkiem nie jest to nowy model, który warto mieć bo jest nowszy od tego starszego i dlatego kosztuje tyle i ile kosztuje? 7k zł to dużo stąd te moje dylematy :sad: Może zmienić podejście kupić takie coś: http://allegro.pl/lg-50pa5500-gwarancja-lg-polska-full-hd-i2646375039.html lub takie coś: http://allegro.pl/samsung-ps60e530-gwarancja-samsung-polska-i2638495951.html i cieszyć się że w kieszeni została jednak całkiem spora sumka nie patrząc na te wszystkie motionflowy i inne wynalazki, jednocześnie modląc się i jak najdłuższa żywotność.

Kiki 55HX850 wart tych 7500zł czy nie koniecznie :?::?::blagam:
 
Ostatnia edycja:

Shankor

New member
Oto moja specyfikacja:
1. Odległość od ekranu: 3,5~4 metrów;
2. Jak słońce świeci w pokoju: na dłuższej ścianie (5m) 2x okna + podwójne drzwi balkonowe od południa (za dnia bardzo dużo słońca), TV będzie stał na krótszej ścianie (3m).
3. Jak duży jest pokój: około 3x5m, 15m^2;
4. Preferowana technologia: LCD LED 3D;
5. Jaki masz obecnie telewizor: Panasonic CRT 21'' płaski
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Obecnie tylko programy analogowe, w perspektywie któraś z platform cyfrowych/satelita, czyli sport i film
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudnie, wieczór;
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu;
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: żeby słońce nie przeszkadzało/ zależy od ceny
11. Preferowana wielkość telewizora: 46' lub więcej'
12. Preferowana marka: Samsung, Sony, ale jestem otwarty na propozycje
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej ostrości, smużenia, powolnego działania
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Polsat Cyfrowy HD, później kino domowe/PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% telewizja, 20% filmy;
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: mam kabel w pokoju więc niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak-głównie po to kupuję nowy TV
22. Ma mieć 3D: tak;
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: może mieć, ale przeżyje z dodatkowym pilotem.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, Polsat Cyfrowy HD, później kino domowe/PS3 komputer przez sieć LAN/Ethernet
26. Jaki masz sygnał: Satelita+Antena analogowa
27. Ile programów HD: -
28. Ma stać czy wisieć: stać; ale nie wykluczam powieszenia w przyszłości
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: niezawodność, najlepszy obraz, funkcje sieciowe/aplikacje
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 4;
33. Budżet: max. 4000 zł
 
Ostatnia edycja:

Dakon

New member
Witam. Czytałem dość dużo na tutejszym forum oraz w testach, nie mogę się jednak zdecydować i proszę o pomoc :) Poszukuję dla siebie dwóch TV – do salonu oraz sypialni. Na początek parametry do salonu:


1. Odległość od ekranu: trochę ponad 3 metry;
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna wychodzą na południe, telewizor stoi na krótszej ścianie wschodniej, część okien z boku telewizora lub pod dużym kątem, jedno pod małym kątem oświetlające TV po południu.
3. Jak duży jest pokój: 5x3,5 m;
4. Preferowana technologia: LCD LED;
5. Jaki masz obecnie telewizor: monitor Philips LCD 24”, matryca IPS
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: programy i filmy w TV, sport (piłka i siatkówka), czasem filmy z netu
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie popołudnie i wieczór;
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu;
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa, ale może być błyszcząca z dobrym filtrem
11. Preferowana wielkość telewizora: 46-47 cali
12. Preferowana marka: Sharp, Panasonic, Toshiba, ale może być wszystko poza Sony :)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: nienaturalnych kolorów, słabych kątów, odbić światła na ekranie
14. Jakie urządzenia będą podłączone: kablówka HD, komputer (najchętniej poprzez DLNA), w przyszłości odtwarzacz DVD lub Blue Ray
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% telewizja, 10% filmy;
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost, ale zdarza się pod kątem
17. Czy ważne jest wifi: mam kabel w pokoju więc niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: jeśli to będzie łatwe w użyciu, ale raczej sporadycznie – głównie komputer
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak
22. Ma mieć 3D: tak;
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: przyda się, ale tylko Cl+.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI – kablówka, laptop najlepiej poprzez DLNA lub sieć, kino domowe w przyszłości
26. Jaki masz sygnał: cyfrowa kablówka
27. Ile programów HD: ok. 10, część oglądanych niestety nie HD :(
28. Ma stać czy wisieć: stać; ale nie wykluczam powieszenia w przyszłości
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: przede wszystkim dobry obraz, czerń, płynność, dobre skalowanie z sygnału SD, następnie DLNA, przydatne (ale niekonieczne) nagrywanie na USB lub SD, plus za odtwarzanie plików mts (kamera Panasonic) z dysku/pendrive
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 4-8;
33. Budżet: około 4000 zł


Na razie zwróciłem uwagę na telewizory: Panasonic TX-L47ET5E, Panasonic TX-L47ET50E (jeśli warto dopłacać...), Sharp LC-46LE830 E (czy jest duża różnica w obrazie w porównaniu z 630?), Toshiba 46TL838 – czy polecasz do wymienionych warunków któryś z tych modeli, a może coś zupełnie innego?




Mały telewizor do sypialni (tu kompletnie nie wiem co wybrać):


1. Odległość od ekranu: około 1,7 metra ;
2. Jak słońce świeci w pokoju:okna na wschód, słońca świeci ok. 3 godziny.
3. Jak duży jest pokój: 2,5x3
4. Preferowana technologia: LCD LED;
5. Jaki masz obecnie telewizor: monitor Philips LCD 24”, matryca IPS
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: programy i filmy w TV, sport (piłka i siatkówka), czasem filmy z netu
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór;
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu;
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora: 26-32 cale
12. Preferowana marka: obojętnie, poza Sony :)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: nienaturalnych kolorów, odbić światła na ekranie
14. Jakie urządzenia będą podłączone: kablówka HD, komputer (najchętniej poprzez DLNA)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% telewizja, 10% filmy;
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: mam kabel w pokoju więc niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: jeśli to będzie łatwe w użyciu, ale raczej sporadycznie – głównie komputer
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak
22. Ma mieć 3D: nie;
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: tak, Cl+.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI – kablówka, laptop najlepiej poprzez DLNA lub sieć
26. Jaki masz sygnał: cyfrowa kablówka
27. Ile programów HD: ok. 10
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: przede wszystkim dobry obraz, następnie DLNA, plus za odtwarzanie plików mts (kamera Panasonic) z dysku/pendrive
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około1-3;
33. Budżet: najlepiej okolice 1000-1500


Pozdrawiam


Dawid
 

Novek

New member
Witam

Chciałem prosić o pomoc w wyborze telewizora, który będzie znajdował się w salonie wraz z podłączonym do niego komputerem.

1. Odległość od ekranu? 3,0 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno na przeciwko telewizora ale słońce świeci jedynie 2-3 godziny (są rolety)
3. Jak duży jest pokój? 4,6 m x 4,1 m (około 19 m)
4. Preferowana technologia: led, lcd, plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmowe, informacje, popularnonaukowe
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie i wieczór, weekendy 50/50
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle górnym lub łagodnym lampki
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? wyraźny i naturalny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? > 46"
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia, powidoków, słabej ostrości, słabego skalowania sd, ziarnistości, kiepskiego dźwięku, buczenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone? komputer, tuner satelitarny
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 65% telewizja, 35% komputer (filmy, Internet, gry)
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost i z kątów
17. Czy ważne jest wifi ? niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? nie (będzie podłączony komputer z Internetem)
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie
22. Ma mieć 3D? niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi, euro, USB, podłączyć chce: komputer, tuner cyfrowy
26. Jaki masz sygnał: sygnał naziemny cyfrowy (MUX 1 i MUX 2)
27. Ile programów HD? 1 (TVP 1 HD)
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: brak smużenia, dobrej jakości obraz z głęboką czernią i dobrze odwzorowanymi barwami, dobre kąty, brak problemów z wykorzystywaniem telewizora jako monitora do komputera (filmy 45%, Internet 45%, gry 10%)
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4h, w weekendy więcej
33. Jaka klasa cenowa ? 3500 zł

Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam Novek
 
Do góry