Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

insurerman

New member
1. Odległość od ekranu: 2,5m-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno jest na ścianie obok komody na której będzie stał tv
3. Jak duży jest pokój: 4m-5m
4. Preferowana technologia: LED?
5. Jaki masz obecnie telewizor: PHILIPS 26 stary rupiec CRT
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: TV głownie dla rodziców tata b lubi sport, więc tego będzie sporo a mama wiadomo film, serial i przyrodniczy.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniu/wieczorem .. weekendy to cały dzień będzie włączony
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wieczorem bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: hmm... raczej przejrzysty :p
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam zdania bo nie znam różnic.
11. Preferowana wielkość telewizora: najbliżej mi do 42cali
12. Preferowana marka: Samsung, Panasonic, Sony, Philips, Sharp.
13. Czego nie lubisz w telewizorach: niewyraźnego obrazu, cieni, smużenia, kiepskiej jakości video/audio:D
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder polsatu, sporo filmow z usb albo komp jak sie da bezposrednio jako projektor
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% telewizja i 10% pozostale lub 95/5
16. Siedzicie na wprost telewizora :na wprost i z boku
17. Czy ważne jest wifi: może byc ale nie priorytet
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: hmm nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: może być nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD: byloby milo
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem, a co to:D
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB - dysk zewnętrzny z filmami
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy polsat
27. Ile programów HD: 10-15
28. Ma stać czy wisieć: stac na komodzie
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: - czysty i wyraźny obraz, ładne kolory
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 8
33. Sugerowana cena: +- 3000 zł

moje propozycje: Panasonic TX-P42ST50 lub TX-L42ET5E
ale inne tez wchodza w gre oczywiscie, pozdrawiam
 

patyko

New member
Ograniczony wybór tylko do trzech modeli :)

Witam wszystkich forumowiczów. Po przeczytaniu masy stron z testami i opiniami udało mi się ograniczyć wybór do zaledwie trzech tv :) (Philips 40 PFL5507K/12, Toshiba 40TL933, Sharp 40LE730 -niestety 830 przekracza budżet) Warunki wyglądają następująco:

1. odległość od ekranu? od 1,8 do 4 metrów
2. jak słońce świeci w pokoju? Telewizor będzie ustawiony tyłem do okna
3. Jak duży jest pokój:3x5m
4. Preferowana technologia: LED
5. jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 32''
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Sport, Film, Programy pop-nauk
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: W tygodniu wieczorem, w weekendy w dzień i wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy delikatnym świetle
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? Wyraźny i naturalny
10. matryca błyszcząca czy matowa? Matowa
11. preferowana wielkość telewizora? 42
12. preferowana marka? Bez znaczenia
13. czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia, powidoków, słabej ostrości, słabego skalowania sd, ziarnistości, kiepskiego dźwięku,
14. jakie urządzenia będą podłączone? DVD, dysk zewnętrzny, pendrive, laptop
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% TV 10% inne
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Raczej na wprost
17. czy ważne jest wifi ? Może być
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Tylko czasem
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Niekoniecznie choć pełna przeglądarka mile widziana
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Było by dobrze - ważne żeby dyski NTFS działały
22. ma mieć 3D? nie ma znaczenia
23. ma mieć slot na karty SD ? Raczej tak
24. ma mieć tuner DVB-S? Niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? USB- pendrive, HDMI –dvd , dekkoder UPC, laptop
26. Jaki masz sygnał: kablówka upc (sygnał cyfrowy)
27. ile programów HD? 22
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: FULL HD
30.Dvb-t: Tak, DVB-C: Nie mam zdania
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Dobra jakość obrazu,filmy z USB z napisami DLNA, pełne 100Hz i wiecej
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: W tygodniu ok. 5h dziennie, w weekend roznie

Z góry dziękuję za pomoc. Niestety im więcej się czyta tym mniej się wie. Myślę że te trzy modele które wybrałem są ok, ale oczywiście nie jest to sztywna lista. Na zakup max chcę przeznaczyć 2500zł.
 

RafZielak

New member
Witam.
Czytam i czytam, oglądam i oglądam, zwiedzam kolejne sklepy i ... nie mam póki co pomysłu na jaki telewizor się ostatecznie zdecydować.

1. Odległość od ekranu: ok 2,5-3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: z boku telewizora jednak są rolety zaciemniające 100% (telewizor na ścianie północnej, a okna na ścianie wschodniej)
3. Jak duży jest pokój: 5x5 metrów
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: brak
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: głównie filmy HD i SD, rozrywka
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: delikatne światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: wyraźny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa, ale bez specjalnego przekonania
11. Preferowana wielkość telewizora: nie mniej niż 40, ale i nie więcej niż 46-47 cali
12. Preferowana marka: brak konkretnych preferencji chociaż wolałbym by producent matrycy był również producentem telewizora (nie lubię składaków)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: niewyraźnego obrazu, cieni, smużenia, szumów
14. Jakie urządzenia będą podłączone: komputer (HDMI), internet (VOD internetowe)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% telewizja, 40% filmy z dysku sieciowego, 20% filmy z dysków USB
16. Siedzicie na wprost telewizora :na wprost i z boku
17. Czy ważne jest wifi: raczej tak, ale nie musi
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej tak, ale nie musi
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: zdecydowanie tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: raczej tak, ale nie musi
22. Ma mieć 3D: raczej nie
23. Ma mieć slot na karty SD: raczej nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: raczej tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB - dysk zewnętrzny z filmami, HDMI (BlueRay, laptop)
26. Jaki masz sygnał: analogowa telewizja kablowa Vectra
27. Ile programów HD: 0
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: zdecydowanie tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: czysty i wyraźny obraz, ładne kolory, energooszczędność
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-5
33. Sugerowana cena: max 4000 PLN

Zastanawiam się obecnie nad Samsungiem UE46D6500, ale wszelkie inne, mądre propozycje są mile widziane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
RafZielak -
Dobry wybór do potrzeb.
Ale jeszcze sprawdź koniecznie przed zakupem :
Sharp 46LE830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Philips 47PFL 6007
Panasonic 47ET5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
=======================================================
patyko -
Do Twoich potrzeb nie będzie łatwo w klasie cenowej. Bo jak telewizor posiada jedno to nie posiada czego innego.
Ja byłbym za :
Sharp 40LE 730
Philips 40PFL 5007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
Panasonic 42E5
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
Samsung 40ES 5500

========================================================
insurerman -
Z tych co podałeś byłbym za Panasonic ET5 z uwagi na długość grania w weekendy i dynamikę obrazu z uwagi na nasłonecznienie pokoju.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html - Tu masz test poczytaj.

========================================================
dareklag
Nie potrzebnie się boisz wielkości.
Do Twoich potrzeb brałbym
Sharpa 46LE630
Panasonica 47ET5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
Philipsa 46PFL 5507
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
Samsunga 46D6500

========================================================
W1AD
- masz do wyboru tylko jeden extra model - nazywa się Sharp 486LE830.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html

========================================================
madmikebanks
Dla Twoich potrzeb :
Panasonic 47ET5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
Sharp 46LE 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Philips 47PFL 6007
Samsung 46D6500
Toshiba 46TL 933
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/83...t-kontynuujemy-rozpoczete-dzielo-jakosci.html
========================================================
 
Ostatnia edycja:

gruszek1982

New member
Cześć,

szukam nowego TV do salonu . Generalnie oglądam dużo. Prosba o pomoc w wyborze. Dzieki z góry!

Podaję parametry:

1. odległość od ekranu? 3,5-4m
2. jak słońce świeci w pokoju? rano do 10, TV na scianie zachodniej.
3. Jak duży jest pokój? salon z aneksem kuchennym ok salon 20m plus kuchnia ok 5m
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL32ex500
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Sport 60%, filmy + inne programy 40%
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: całą dobę
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? obojętnie
10. matryca błyszcząca czy matowa? Obojętnie
11. preferowana wielkość telewizora? 46-47
12. preferowana marka? sony , samsung, toshiba, sharp
13. czego nie lubisz w telewizorach? Awaryjności
14. jakie urządzenia będą podłączone? UPC Cyfrowy , PS3
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 85% TV, 15% PS3
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? głownie na wprost
17. czy ważne jest wifi ? wazne ale nie decydujace o wyborze
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie koniecznie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie koniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej nie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak ale nie koniecznie
22. ma mieć 3D? raczej tak
23. ma mieć slot na karty SD ? Nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? raczej tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - dekoder cyfrowy + PS3
26. Jaki masz sygnał: UPC
27. ile programów HD? okolo 20
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: full hd
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Na bardzo dobrej jakości obrazu
32.Ile osób ogląda: 2-4
33.Jaka klasa cenowa ? Max 4000, lepiej mniej

Widze ze nasz expert powrocil wiec ponawiam prosbe o info
Po tygodniu poszukiwac wybralem 2 modele. Poki co najbardziej podoba mi sie Samsung ES6800 i Sharp LE830E.


Pozdro
Marek
 

dareklag

New member
dziękuję bardzo za odpowiedź
z dwóch modeli które do tej pory dzieki różnym opiniom wybrałem jest jeden z nich: Panasonic 47ET5
drugim moim modelem jest Samsung 46ES6100 którego nie ma w Twoich propozycjach.
gdybym miał wybrać z tych dwóch modeli ?
 

MiszaGda

New member
Witam wszystkich.

Planuję zakup TV 46". Zakładałem SAMSUNGA,ale naczytałem się opinii na różnych portalach i nie jestem pewien.

1. odległość od ekranu? ok. 3,5m
2. jak słońce świeci w pokoju? Okno 1,5m na prawo od TV, ekspozycja południowa.
3. Jak duży jest pokój: 4x8m - salon z aneksem; okno właśnie na 4m ścianie.
4. Preferowana technologia: LED - i tu naczytałem się o Edge/Full w/dimming - i nie mam pojęcia co jest lepsze - na pewno nie chciałbym naciąć się na clouding/banding.
5. jaki masz obecnie telewizor? Sharp 37"
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy TV, filmy z HDD, Discoveries, Wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu wieczorem, w weekendy różnie
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Delikatne światło za mną.
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? Chyba łagodny, ale nie rozmyty
10. matryca błyszcząca czy matowa? Raczej matowa
11. preferowana wielkość telewizora? 46-47"
12. preferowana marka? nie mam zdania
13. czego nie lubisz w telewizorach? refleksów światła, cloudingu/bandingu, powolności reakcji na polecenia.
14. jakie urządzenia będą podłączone? XBOX (hdmi) , Dekoder kablówki (hdmi), Laptop (hdmi), z czasem pewnie BR, jakiś system nagłośnienia.
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% TV, 20% filmy z laptopa, 10% inne
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Raczej na wprost
17. czy ważne jest wifi ? szczegóły pod ankietą
18. czy będziesz korzystać z widgetów? szczegóły pod ankietą
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? szczegóły pod ankietą
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? szczegóły pod ankietą
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? ważne by czytała napisy - zawsze mogę przekonwertować polskie znaki na bezogonkowe.
22. ma mieć 3D? na pewno nie jest to istotne; jeśli różnica w cenie jest nieznaczna, to czemu nie, ale jeśli to już większa kwota (+np. zakup okularów) to wolę lepszy TV bez 3D
23. ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie, chociaż pod kątem przeglądania zdjęć z aparatu.. może...
24. ma mieć tuner DVB-S? szczegóły pod ankietą
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? XBOX (hdmi) , Dekoder kablówki (hdmi), Laptop (hdmi), z czasem pewnie BR, jakiś system nagłośnienia; dobrze byłoby jeszcze przejrzeć zdjęcia z aparatu albo pendrive.
26. Jaki masz sygnał: Lokalna kablówka koncentrykiem wchodzi do dekodera (Fergusson jakiś) i z niego HDMI do TV (sygnał cyfrowy)
27. ile programów HD? oglądam ok. 10.
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.DVB-T: szczegóły pod ankietą, DVB-C: szczegóły pod ankietą
31.Na czym najbardziej Ci zależy: przyjemność oglądania; trawię 'złą jakość filmu' np z dysku, ale złego wyświetlania (plamy, kolory, braki kolorów, smugi) już nie.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: w tygodniu ok 2-4h, w weekend zależy od pogody.
33. Budżet: 2500-4000. Jeśli trafią się dobre systemy ratalne (np. 40x0% jak w Euro) to górna granica. Jeśli duże koszty rat lub ich brak to dolna.

Internet [a] TV: w temacie serwisów, wifi, widgetów etc: na pewno fajnie byłoby mieć jakieś opcje... ale głównie jak teraz sobie myślę, to tylko w zakresie sprawdzenia prognozy pogody na szybko (meteo.pl) i tyle. Jeśli różne VOD są/będą w przystępnych cenach to może to również być lepszym wyjściem niż Torrent, ale bez szału. A już na pewno nie będzie mi się chciało łazić tam po necie bez myszki/klawiatury. Jedyne co sobie wyobrażam jeszcze ewentualnie to oglądanie streamów ze stron jak own3d.tv czy twitch.tv.

DVB-T/S/C: Na chwilę obecną korzystam z lokalnej kablówki (jak opisane wcześniej: koncentryk do Fergussona, w nim jakaś tam karta, z niego HDMI do TV). Jeśli dzięki DVB-C nie musiałbym używać rzeczonego Ferga (a bardzo mnie irytuje: m.in. jego EPG kretyńskie, resetujące i nie wczytujące się) to jasne. DVB-T - chyba nie potrzebuję skoro korzystam z kablówki a w przyszłości i tak pewnie przeniosę się na n'kę multiroom z nagrywarką (tylko instalacja anteny mnie przeraża bo muszę zrobić instalację odgromową - montaż na skraju tarasu wyżej niż 2m od szczytu dachu i dalej niż 1,5m od elewacji). DVB-S - już w ogóle nie mam zdania.

Z góry dziękuję za pomoc.

Michał
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację w domu to się przekonasz.
I powinieneś brać 52"

======================================

dareklag - ja wybrałbym do podanych potrzeb Panasonica.
 

Krebs

New member
Witam i proszę o pomoc w wyborze TV.

1. Odległość od ekranu: ok 1,5-3,5m.
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna od strony wschodniej, a telewizor będzie stał naprzeciwko nich (strona zachodnia), mam jednak w oknach rolety.
3. Jak duży jest pokój: 3,5 m x 4,4 m połączony z aneksem kuchennym 2,6 m x 2,2m.
4. Preferowana technologia: LCD/LED.

5. Jaki masz obecnie telewizor: SHARP LC-32DH66E.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: głównie sport, później filmy, seriale, rozrywka.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dni powszednie od godz. 15 do nocy, w soboty i niedziele od rana do nocy.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: słabe światło lub bez.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: wyraźny.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: w tej chwili mam matową, ale nie mam zdania.
11. Preferowana wielkość telewizora: 42''-47''
12. Preferowana marka: Panasonic, Philips, LG.
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, powidoków, słabej ostrości, słabego skalowania SD, ziarnistości, kiepskiego dźwięku.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: xbox360, dekoder Cyfrowego Polsatu, Blu-Ray.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% telewizja i 10% inne.
16. Siedzicie na wprost telewizora : na wprost i z boku (4 osoby).
17. Czy ważne jest wifi: tak.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak.
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak.
22. Ma mieć 3D: tak.
23. Ma mieć slot na karty SD: tak.
24. Ma mieć tuner DVB-S: tak.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB - dysk zewnętrzny z filmami, HDMI - kino domowe, dekoder, xbox360.
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy Polsat.
27. Ile programów HD: 28.
28. Ma stać czy wisieć: na razie stać, w przyszłości może powieszę.
29. Rozdzielczość: Full HD.
30. Dvb-t: tak.
31. Na czym najbardziej Ci zależy: czysty, płynny i wyraźny obraz, ładne kolory, energooszczędność.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 8-10 (soboty i niedziele 16-18).
33. Sugerowana cena: ok. 3500.

Mój faworyt to Panasonic TX-L47ET5E, drugie miejsce Philips 46 PFL5507K/12, trzecie LG47LM620S.
Wiem, że to dziwne pytanie, ale gdyby istniała możliwość zakupu telewizora Panasonic TX-L47ET50 w cenie TX-L47ET5E, to byłby dobry wybór?

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

RafZielak

New member
Witam ponownie.

Doradzacie w zasadzie wszystkim jako prawie lekarstwo na wszelkie bolączki Sharpa, ale ... ja go osobiście nie kupię. Byłem dzisiaj w sklepie i go sobie pooglądałem i niby nie miałem porównania do jakiegoś sensownego Samsunga, ale Sharp na mnie aż tak oszałamiającego wrażenia nie zrobił. Druga kwestia ... jego NET+ jest jednak baaardzo ubogi w stosunku do SmartTV Samsunga. Jak pisałem wyżej ...
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej tak, ale nie musi
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: zdecydowanie tak
Wszelkiej maści VOD są dla mnie zdecydowanie ważniejsze od telewizji. Co by nie mówić, póki co ... Samsungowi nikt jeszcze nie potrafi w tej kwestii dorównać.
Zastanawiam się obecnie nad Samsungiem UE46D6500, ale wszelkie inne, mądre propozycje są mile widziane.
A może jakiś inny model Samsunga? Jest ich tyle, że gubię się w różnicach między seriami 5500, 6000, 6100, 6500, 6510, 6750. Myślę tu oczywiście o tych oznaczonych literą D bo czym one się róznią od serii ES też nie wiem. :)

Pozdrawiam
Rafał
 

patyko

New member
patyko -
Do Twoich potrzeb nie będzie łatwo w klasie cenowej. Bo jak telewizor posiada jedno to nie posiada czego innego.
Ja byłbym za :
Sharp 40LE 730
Philips 40PFL 5007
Panasonic 42E5
Samsung 40ES 5500

Dziękuje kiki za błyskawiczną podpowiedź. Z tego co czytam i oglądam najbardziej przekonuje mnie ten Philips i Panasonic. Niestety Panas ma błyszczącą matrycę i choć tv stoi tyłem do okna to pokój jest bardzo jasny i boję się o odbicia światła. Pomijając wszystkie "gadżety" a skupiając się tylko na odbiorze telewizji któryś z nich uzyskuje większa przewagę?Chodzi mi o płynność :)
 

Dorotaba

New member
Ej, pomozcie laikowi!!

Witam,
Zakup telewizora to dla mnie zupelna nowosc i szczerze mowiac kompletnie nie znam sie na technologiach. Postaram sie wypelnic co moge i bardzo prosze jakas profesjonalna dobra dusze o rade.

1. odległość od ekranu: ok 2-2,5 m
2. jak słońce świeci w pokoju: okno z prawej strony, pokoj od poludnia
3. Jak duży jest pokój: 5x5 m
4. Preferowana technologia: LED/LCD
5. jaki masz obecnie telewizor: LCD Sony 42
6. jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, sport,bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzien, wieczorem i w nocy
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: naturalny, ostry bez przesady
10. matryca błyszcząca czy matowa: chyba lepiej matowa zeby sie nie odbijal pokoj
11. preferowana wielkość telewizora: 46'-50 -w tej kwestii też proszę o radę
12. preferowana marka: brak
13. czego nie lubisz w telewizorach: awaryjności, pikselowatosci, kiepskiego dzwieku
14. jakie urządzenia będą podłączone: DVD, laptop, pendrive, moze kiedys kino domowe
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80%TV 10%DVD 10% laptop
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost ale też z boku
17. czy ważne jest wifi: tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów: nie mam zdania
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: byloby super
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie mam zdania
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. ma mieć 3D: byloby super
23. ma mieć slot na karty SD: nie jest to konieczne moge podlaczyc laptopa
24. ma mieć tuner DVB-S: nie mam zdania
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: usb – pendrive, HDMI
26. Jaki masz sygnał: naziemna cyfrowa i analogowa, cyfrowy kablowy
27. ma stać czy wisieć: wisiec
28.Rozdzielczość: full HD
29.Dvb-t: tak, DVB-C: nie mam pojecia
30.Na czym najbardziej Ci zależy: dobry stosunek cena/jakosc
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: caly dzien wiec musi byc oszczedny
32.Sugerowana cena: max 4000

Kiki poradź coś! Bądź czlowiekiem ;)
 

krzysio_m

New member
Witam. Jeśli można to jeszcze raz bardzo proszę nakierowanie na odpowiedni telewizorek:

1. Odległość od ekranu: 4-5 metrów;
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna od strony południowej
3. Jak duży jest pokój: około 6x5m;
4. Preferowana technologia: LCD LED;
5. Jaki masz obecnie telewizor: Panasonic 32LX600
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Sport (głównie piłka nożna), Przyrodnicze, Informacyjne;
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudnie, wieczór, w weekendy również wcześniej;
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu lub bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny ale wyraźny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: 52-55
12. Preferowana marka: Sony ale nie jest najistotniejszym kryterium
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej ostrości, smużenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder C+ HD, BR
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% telewizja, od czasu do czasu film DVD;
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi: może być ale nie musi
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie mam takiej potrzeby
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
22. Ma mieć 3D: tak;
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem co to jest :roll:
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi
26. Jaki masz sygnał: antenę i dekoder HD C+
27. Ile programów HD: ok 30
28. Ma stać czy wisieć: stać;
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: ???
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepsza jakość obrazu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-8 godzin;
33. Budżet: 5000-6000 zł, chyba że warto troszkę dołożyć

Jeśli się da to proszę o poradę w formie klasyfikacji, taki TOP 5 dla moich potrzeb :wink: Generalnie jestem zadowolony ze swojego Panasonica, tylko się troszkę mały zrobił.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za ewentualną pomoc
 

roa

New member
Cześć,

mam okazję wymienić sobie lcd i znowu staję kolejny raz przed dylematem.

Mam w tej chwili Samsunga UE40C6000 i obraz mi się podoba. Nie mogę mu nic zarzucić do moich potrzeb ale przydałby się trochę większy. A mówiliście mi żeby brać większy 2 lata temu :)

W międzyczasie kupiłem teściom Pansonica 50VT30 i też mi się podoba z niego obraz choć jest inny.

Teraz przymierzam się do Panasonica TX-L47ET5E. Jak sprawi się w moich warunkach? Może inne propozycje? Nie jestem uprzedzony do żadnej marki.

1. Odległość od ekranu: 3,5 m;
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna od tyłu i boku od strony południowej, jasny pokój
3. Jak duży jest pokój: około 6x5m;
4. Preferowana technologia: brak;
5. Jaki masz obecnie telewizor: Samsung UE40C6000
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Przyrodnicze, Informacyjne, filmy, bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudnie, wieczór, w weekendy również wcześniej;
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu lub bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny ale wyraźny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: 46-47
12. Preferowana marka: nie jest najistotniejszym kryterium
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej ostrości, smużenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder N HD, DVD i chyba kupię dla dzieci PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% telewizja, od czasu do czasu film DVD;
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi: powinno być
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: fajnie jak by było
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
22. Ma mieć 3D: tak;
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem co to jest
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi
26. Jaki masz sygnał: antenę i dekoder HD N
27. Ile programów HD: ok 29
28. Ma stać czy wisieć: stać;
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepsza jakość obrazu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4h w weekendy 5-6h;
33. Budżet: 3500PLN

Z góry dzięki AR
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
roa
- do Twoich potrzeb w klasie cenowej ten Panasonic
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html - będzie extra rozwiązaniem.
Widać że już przebywanie w obecności telewizora LCD zrobiło swoje. Dlatego bardzo dobrze że to opisałeś.


============================================================

krzysio_m -
Zrobił się bardzo mały. Ale do tego co napisałeś będziesz mieć też dobre modele.
Odległość swoje robi i byłbym za 60" - Sharp LE740.
Do porównania :
- Panasonic 55ET5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
- Philips 55PFL 6007
- Panasonic 55St50
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...test-kto-mnie-nie-docenia-robi-duzy-blad.html
- Sony 55HX750

=============================================================
Dorotaba -
Do takich potrzeb :
- Sharp 46LE830 ( mam w domu gra super)
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Szczególnie że masz nasłonecznione pomieszczenie i 80% do TV.
- Philips 47PFL 6007
- Panasonic 47ET5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
- Toshiba 46TL 933
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/83...t-kontynuujemy-rozpoczete-dzielo-jakosci.html

=============================================================
patyko - do Twoich potrzeb Philips powinien być najlepszy.

=============================================================
RafZielak - jak się wczytasz to zauważysz wszystkie firmy w ofertach.
Samsung w serii ES 6800 powinien być Twoją realizacją multimedialną lub Panasonic DT 50.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...najladniejszy-telewizor-w-historii-firmy.html

=============================================================
Krebs-
Jeśli masz taką możliwość to nie ma się nad czym zastanawiać.
 

kazik74

New member
Witam. Kiki bardzo proszę o poradę.

1. Odległość od ekranu: 3-3,5 metra;
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno od strony północno-zachodniej, więc mało co świeci;
3. Jak duży jest pokój: około 4x4m;
4. Preferowana technologia: LCD LED;
5. Jaki masz obecnie telewizor: LCD Pioneer KRL32V;
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy, Sport (głównie piłka nożna), Przyrodnicze, Informacyjne;
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudnie, wieczór, noc, w weekendy również wcześniej;
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu lub bez;
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny;
10. Matryca błyszcząca czy matowa: błyszcząca;
11. Preferowana wielkość telewizora: 40-42'.
12. Preferowana marka: Panasonic, Philips, Sony;
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej czerni, smużenia, słabych kątów bocznych, nierównomiernosci podświetlenia!!!.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder C+, nagrywarka DVD i odtwarzacz DVD (docelowo bluray);
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: obecnie 90% telewizja, 10% filmy DVD;
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost, choć przy większej ilosci osób oglądajacych również pod kątem;
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak;
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
22. Ma mieć 3D: tak;
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: tak, najlepiej taki który dobrze współpracuje z modułem C+;
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi - urządzenia wymienione w p.14;
26. Jaki masz sygnał: z anteny satelitarnej;
27. Ile programów HD: ok 30 (ale zwykle korzystam z ok. 15);
28. Ma stać czy wisieć: stać;
29. Rozdzielczość: tylko Full HD
30. Dvb-t: Tak;
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepsza jakość obrazu, płynność, skalowanie SD, kolory, dobra strukturalna czerń, równomierne podświetlenie matrycy, dobra współpraca z modułem Aston pod Cyfrę+;
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-10 godzin;
33. Budżet: do 5000 zł;
Moje typy: Philips 40 PFL7007k, Philips 40 PFL8007k (ale niestety chyba poza budżetem), Panasonic 42WT50e (tylko, co z tą czernią???), Sony HX855 ( ciężko już kupić wersję z DVB-S i ta nieszczęsna podstawka).
Wiem, że pierwsza rada będzie, że lepiej było by kupić większy tv, ale z pewnych względów - o których nie chcę się tutaj rozpisywać - pozostanę raczej przy 40-42'.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście zanim doczytałem do końca to od razu kierunek był na 46".
Ale skoro siła wyższa to byłbym do napisanych potrzeb za Philipsem 40 Pfl 7007
 

dareklag

New member
witam,
zdecydowałem się na zakup TX-47ET5E. poszedłęm jeszcze dziś do sklepu sprawdzić jak odtwarza filmy z dysku zewnetrznego.
ale generalnie nie o tym, sprzedawca zaczal odradzac mi ten telewizor a polecał LG 47LW5500.
czy rzeczywiście są powody do zastanowienia się nad tym modelem czy pozostać przy Panasonicu ?
 
Do góry