Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

zxvb12344

New member
Witam

Kiki, jeśli można to proszę o radę. Z góry dzięki

1. Odległość od ekranu: 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna od strony wchodniej
3. Jak duży jest pokój: około 3,5x5m;
4. Preferowana technologia: lcd/led
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sharp 32LE320E
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Sport, Informacyjne, Dokumentalne, Film
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudnie i wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy minimalnym oświetleniu
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa, ale niekoniecznie
11. Preferowana wielkość telewizora: 37-40"
12. Preferowana marka: nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenie
14. Jakie urządzenia będą podłączone: czasami pc
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% telewizja, 20%pc
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost, kąty boczne
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: raczej nie
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi dekoder upc, pc vga/hdmi
26. Jaki masz sygnał: upc cyfrowe sd+hd
27. Ile programów HD: 20
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość:
30. Dvb-t: niekoniecznie
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobry obraz sd, brak smużenia
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6-8h
33. Budżet: do 2000pln
 
Ostatnia edycja:

flymar

New member
Proszę o poradę zgodnie z wymaganiami zamieszczonymi poniżej. Planuję zakup w najbliższych 2,3 m-cach. Z góry dziękuję.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - nieduże
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 230cm
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - naksymalnie 45 stopni
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okno na południową strone, z lewej strony telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - Sharp 46XL2
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - full HD, 3D, zgodność z 3Dplay nVidii, wyjście optyczne dźwięku, wejścia HDMI, jak największe możliwości kalibracji przez użytkownika, jak najmniejsze zużycie prądu, minimalistyczna, ciemna obudowa
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - komputer (przez DVI), DTV przez HDMI
10.Jakie urządzenia ? - komputer, głośniki
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - średnio 7-8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - gry, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Niekoniecznie. Jeszcze nie korzystałem i nie wiem jak z ergonomią i elastycznością
15.Czy zamierzasz grać w gry ? Tak
16.Preferencje co do marki ? - Sharp, ale nieortodoksyjnie
17.Preferencje co do wielkości ? - 46'
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - nierównomierne podświetlenie matrycy, rwanie krawędzi przy kontrastowym tle, obecny odbiornik rozlewa mi kolor czerwonmy na sąsiednie piksele i na obrazie z kompute jest to widoczne i denerwujące, jasne obudowy
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - różnie, raczej wieczór/noc
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 5-6 tys.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Tak

Chcę zmienić telewizor aby spróbować pograć w 3D. Co do odwzorwania kolorów i ogólnej jakości jestem zadowolony z obecnego (oprócz nierównomiernego podświetlenia matrycy, zużycia prądu i rozlewania czerwonego koloru). Bardzo fajnie obecny skaluje obraz SD i obraz z komputera o innych niż natywna rozdzielczościach. Nie chciałbym tego stracić Konieczna jest zgodność z 3DTV Play nVidii - umożliwia wykorzystanie przetwarzania 3D telewizora razem z możliwościami karty graficznej do uzyskania obrazu 3D w grach.

Dzisiejsza lista zgodnych telewizorów: Wymagania 3DTV Play
 

thalik

New member
Witam Kiki

Z 4 lata temu poleciłeś mi JVC R90 z którego jestem bardzo zadowolony ale czas na coś większego. Mam nadzieję, ze tym razem również doradzisz coś dobrego :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5x5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? narazie stać, później wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój jest średnio nasłoneczniony. Cały czas stał tam 29" CRT i po zasłonięciu rolet nie było większych problemów
7.Jaki masz obecnie telewizor ? JVC 42" R90
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? nie zwracam uwagi na udziwnienia
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? n-tv
10.Jakie urządzenia ? ps3, xbox, kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? ja sport, żona TLC
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? można spróbować aczkolwiek od tego jest ipad
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50% użycia TV to gry. W sumie TV będzie kupowany pod gry bo żonie i tak wszystko jedno.
16.Preferencje co do marki ? panasonic, sharp, philips
17.Preferencje co do wielkości ? minimum 50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? input lag powyżej 50
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? może mieć 3D obojętnie jakie

Osobiście zastanawiam się nad:
Panasonic 50 lub 55 ST50
Sharp 52LE830
Ewentualnie philips 55" 5507

TV kupuję w przyszłym tyg więc jakbyś znalazł chwilę żeby odp to będę bardzo wdzięczny :)
 

Dorotaba

New member
Witam,
Zakup telewizora to dla mnie zupelna nowosc i szczerze mowiac kompletnie nie znam sie na technologiach. Postaram sie wypelnic co moge i bardzo prosze jakas profesjonalna dobra dusze o rade.

1. odległość od ekranu: ok 2-2,5 m
2. jak słońce świeci w pokoju: okno z prawej strony, pokoj od poludnia
3. Jak duży jest pokój: 5x5 m
4. Preferowana technologia: LED/LCD
5. jaki masz obecnie telewizor: LCD Sony 42
6. jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, sport,bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzien, wieczorem i w nocy
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: naturalny, ostry bez przesady
10. matryca błyszcząca czy matowa: chyba lepiej matowa zeby sie nie odbijal pokoj
11. preferowana wielkość telewizora: 46'-50 -w tej kwestii też proszę o radę
12. preferowana marka: brak
13. czego nie lubisz w telewizorach: awaryjności, pikselowatosci, kiepskiego dzwieku
14. jakie urządzenia będą podłączone: DVD, laptop, pendrive, moze kiedys kino domowe
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80%TV 10%DVD 10% laptop
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost ale też z boku
17. czy ważne jest wifi: tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów: nie mam zdania
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: byloby super
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie mam zdania
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. ma mieć 3D: byloby super
23. ma mieć slot na karty SD: nie jest to konieczne moge podlaczyc laptopa
24. ma mieć tuner DVB-S: nie mam zdania
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: usb – pendrive, HDMI
26. Jaki masz sygnał: naziemna cyfrowa i analogowa, cyfrowy kablowy
27. ma stać czy wisieć: wisiec
28.Rozdzielczość: full HD
29.Dvb-t: tak, DVB-C: nie mam pojecia
30.Na czym najbardziej Ci zależy: dobry stosunek cena/jakosc
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: caly dzien wiec musi byc oszczedny
32.Sugerowana cena: max 4000
 

jacwin77

New member
Jeszcze jedno pytanie. Sprzedawca mocno polecał mi Sony KDL-46NX720. Jak ten model ma się do Panasonica TX-P42VT30. Cena podobna i mam dylemat:)
 

xeo151

New member
Bez reklam
Jeszcze jedno pytanie. Sprzedawca mocno polecał mi Sony KDL-46NX720. Jak ten model ma się do Panasonica TX-P42VT30. Cena podobna i mam dylemat

To dwie zupełnie różne technologie LCD LED i Plazma, nie będę się wypowiadał, bo subiektywnie uznaje jedynie plazmy.
 

jacwin77

New member
To dwie zupełnie różne technologie LCD LED i Plazma, nie będę się wypowiadał, bo subiektywnie uznaje jedynie plazmy.

Wiem, że to są różne technologie. Ja jednak nie mam zdania czy chcę LCD czy plazmę chodzi mi tylko o dobrą jakość obrazu i komfort oglądania i dlatego szukam za i przeciw tym modelom.
 

relyt

New member
Kiki, bardzo prosze o rade.

1. Odległość od ekranu? 3m max
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno po lewej stronie od TV, pokój mocno nasłoneczniony od popoludnia do wieczora, ale zamykam zaslony.
3. Jak duży jest pokój: 5x3.5m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Stary CRT 29''
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Film, serialy, przyrodnicze, dokumenty, kreskowki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: i za dnia i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy lampce nocnej
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Pośredni
10. Matryca błyszcząca czy matowa? MATOWA
11. Preferowana wielkość telewizora? 47-50''
12. Preferowana marka? nie lubie Sony
13. Czego nie lubisz w telewizorach? nienaturalne kolory, odbicia w szybie
14. Jakie urządzenia będą podłączone? kablówka SD SCART (moze w przyszlosci HD), mediapalyer (HDMI)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 10-20% TV, 70% filmy z odtwarzacza, moze gry z kompa.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Przydalo by sie, ale nie koniecznie.
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie koniecznie.
22. Ma mieć 3D? Nie, 3d mnie malo interesuje. Wole wiecej cali za ta sama cene
23. Ma mieć slot na karty SD? nie koniecznie 24. Ma mieć tuner DVB-S? nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? kablowka scart, odtwarzacz hdmi, ewentualnie komputer/consola hdmi
26. Jaki masz sygnał? kablówka
28. Ma stać czy wisieć? wstępnie stać, potem może będzie wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość wyświetlanego obrazu, naturalne kolory, wyglad
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-5
32. Sugerowana cena? do 4000 tys zł, ale wole zostac w granicach 3500

Czyli chce kupic razej podstawowy TV bez zbednych bajerow z dobra jakoscia obrazu i jak najwiecej cali w ramach budzetu. Z rekomendacji dla innych zastanawiam sie nad Sharp LC-46LE630, Phillips 46PFL5007, Panas TX-L47E5E, jezeli tam jest taki samy panel co w TX-L47ET5E. Jezeli nie, to wlasnie TX-L47ET5E, chociaz 3d jest mi niepotrzebny, ale zato 1 cal wiecej :) od Sharpa i Phillipsa. Moze jeszcze cos?
Nie tak dawno zobaczylem na stronie Samsunga 50'' z serii 5 (ue50eh5300w, ue50es550w). To mnie zainteresowalo, +3cali i bez 3d, wiec cena moze byc rozsadna. Ale nie ma ich jeszcze w sprzedazy, nie ma takze zadnych reviews. Czy inne producenci maja w ofercie cos takiego?
 

sirmike1

New member
Ja tez mam dylematy.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - ok. 15-16 m2 - 4,5 m x 3,5 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - od 2,5 do 3 m no chyba że usiądę po przekątnej
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Póki co to 2 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - raczej na wprost, ale ponieważ dysponujemy kanapą narożną istnieje ewentualnośc siedzenia bokiem do tv
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - na początku ma stać....ale nie wykluczam powieszenia za jakis czas
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - tv będzie na ścianie prostopadłej do ściany z oknem, mamy rolety jakby co...chociaz nie jestem zwolennikiem zaciemniania pokoju w ciągu dnia aby ogladac tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - CRT Philipsa, jak równiez monitor do komputera z tunerem dvb-t
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - to co napisze opieram na swoich obserwacjach lub zasłyszanych informacjach: naturalne barwy, jakość obrazu, duża płynnośc w transmisjach sportowych czy filmach akcji - nie wiem na ile te herce AMR, CMR itd to faktyczna liczba hercy z CRT...widziałem kiedyś demo w SONYM Motion Flow 400hz i obraz wydawał sie płynny..., duża multimedialność - skype, przeglądarka, czytanie najbardziej popularnych plików z usb, pvr, mozliwośc podpięcia myszki lub klawitury komputerowej, duża liczba róznego rodzaju złączy... więcej dopisze później....
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - na samym początku zanim uda sie na dobre sprowadzić do nowego mieszkania....tv naziemna cyfrowa, później albo tv Toya cyfrowa, albo jakis talerz np n-ki
10.Jakie urządzenia ? - laptop po złączu hdmi.... może kiedyś jakaś konsola, kino domowe z blu ray bezie tylko później
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - głownie od 18.00 w ciągu tygodnia....a w weekend prawie na okrągło
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie mam zdania :(
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - sport, filmy, rozrywka, filmy dokumentalne 14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - z poziomu tv byłby to fajny i czasem przydatny gadżet dlatego chciałbym podłączyć myszkę lub klawiaturę, chciałbym równiez móc uzywać skype na duzym ekranie (chciałbym móc podłączyć jakąs "normalną" kamerkę z PC...)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - z lapka napewno nie, jak kiedys pojawi sie konsola byc może....głownie wyścigi lub jakieś gierki sportowe lub zręcznościowe dla zony
16.Preferencje co do marki ? - najpierw od dłuższego czasu byłem napalony na Samsungi lecz po czytaniu forum troche zacząłem sie zastanawiać.... słysze pochlebne informacje o Sony ( do tej firmy mam ogormny sentyment z lat dziecinnych choć wiem że to juz pewnie nie ta jakość), o Panasonicu, Sharpie i nawet jakims modelu Philipsa
17.Preferencje co do wielkości ? - wychodzi na to że optymalne byłoby 40 cali lub 42..... Choc marzenia sa na 46 cali ale raczej nierealne
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - zła jakośc obrazu, brak funkcji które wydają sie byc bardzo logiczne, długa zwłoka w działaniu pilota...byc może coś jeszcze o czym nawet nie wiem
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - trudno powiedzieć
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 3500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - fajnie by było gdyby miał choćby z racji tego że podbno tv z 3D mają "więcej herców" a to wg mnie może świadczyć o lepszej płynności obrazu podczas np transmisji z meczy piłkarskich i transmisji sporotwych. Nie wiem które 3D lepsze....wydaje mi sie, że mój wzrok mniej sie męczy przy aktywnym...


Pomożocie cośwybrać? Jakies podpowiedzi modeli....Bardzo proszę.
Póki co to poczytałem o tych tv:
SAMSUNG UE 40ES6800
Samsung UE 40ES6570
SONY KDL-40HX750
Philips 40PFL5507K
i pod kątem ogólnych funkcji nahbardziej skłaniałbym się ku Samsungowi....ale w końcu kupuję TV więc jakośc obrazu powinna byc najważniejsza.
Czy cos ciekawego w porownywalnej cenie jest jeszcze z Toshiby, Sharpa czy Panasonica?
 

moog

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? 90/10 na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? tv ma za plecami okno, zasłona jest. Oglądanie głównie popołudniem/wieczór
7.Jaki masz obecnie telewizor ? miałem le40c650
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? żadnych bajerów nie potrzebuję
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfr. naziemna
10.Jakie urządzenia ? xbox 360 + pc
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? okolo 5-6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nieistotne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? grać tak, ale ile czasu nie potrafię sprecyzować.
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 46 minimum?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? buczenie :)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2700
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie potrzebuje 3d


W związku z wyborem zakupu ratalnego są dwa modele: TX-L47E5E ewentualnie Samsung 46" 5300

Za gotówkę natomiast rozważam Philipsa 3007. Który z nich? Zależy mi też na Eco.
 

shallet

New member
witam proszę o poradę
1. Odległość od ekranu: 2-2,5 metra;
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno od strony południowo - wsch
3. Jak duży jest pokój: około 5x3,5m;
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor: starą plazmę Panasonic 42cale, b.dobry obraz ale niestety brak HD no i wielkość :/
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy, Muzyka, Przyrodnicze, Informacyjne, seriale,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: i w dzień i w nocy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu lub bez;
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny;
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojetne;
11. Preferowana wielkość telewizora: 46-47.
12. Preferowana marka: Panas,
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej czerni, smużenia, słabych kątów bocznych, nierównomiernosci podświetlenia.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder C+
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% telewizja, 20% filmy
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost, choć czasami lekkie kąty
17. Czy ważne jest wifi: nie koniecznie ale jakby było...
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: czasami na ile pozwoli internet mobilny (ograniczenie transferu)
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: od czasu do czasu
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak jak w pkt.18
22. Ma mieć 3D: tak
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi - 2 lub 3 sztuki - tuner sat, BR
26. Jaki masz sygnał: z anteny satelitarnej c+ HD;
27. Ile programów HD: ok 26 (ale zwykle korzystam z ok. 10);
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: Tak;
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepsza jakość obrazu, brak smużenia, dobre wyświetlanie także programów SD (obecny telewizor robi to b.dobrze i nie chciałbym pogorszenia), kolory, dobra strukturalna czerń, równomierne podświetlenie matrycy, nie cierpię tzw "teatrzyku" jak to się zdarza na niektórych LED
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-7 godzin;
33. Budżet: ok 4000.

Zastanawiam się nad Panasem TX-P46GT30 i TX-L47ET5. Waśnie chciałbym poradę który z tych dwóch TV wybrać (oczywiście jestem świadomy że to inne technologie - PDP - LED) ale nie mam preferencji co do technologii. Napewno nie chce gorszej jakości SD niż mam obecnie - jestem b. zadowolony ze wszystkich aspektów wyświetlania obrazu, także z zewnętrznego odtwarzacza -Asus O!Play mini (filmy są wyświetlane z lepszą jakością niż na 17calowym laptopie HD)
Zastanawiałem się jeszcze nad Panasonic ST50 ale 50cali to za dużo, a 42cale z kolei za mało, poza tym cena :/ Chcę kupić na raty (cena ET5 - ok 3900, GT30 - 3200 ale tu dochodzą jeszcze minimum 2 pary okularów po ok. 350 wiec cena robi się zbliżona do ET5)
Za ET5 przemawia też mniejsze zużycie energi (co nie jest bez znaczenia) i większy minimalnie ekran, ale z kolei plazma ma tą przewagę że na pewno nie smuży (nie wiem właśnie jak to jest w przypadku ET5) i nie ma kłopotów z cloudingiem, nie wystąpi też efekt "teatru". 3D ma być dodatkiem więc pasywna czy aktywna jest bez znaczenia.
 
Ostatnia edycja:

Filozof

New member
Im dłużej myślę, tym chyba gorzej... Już byłem zdecydowany na Philips 42PFL 4007H/12, później na serię PFL5007K, a teraz już sam nie wiem co kupić. W jednym jest zerowy input lag, na czym mi bardzo zależy, ale przeczytałem tutaj opinię, że z kolei seria 4007, 4307, jak i 5007 nie nadają się do oglądania piłki nożnej bo obraz strasznie smuży.
Pytanie, mam nadzieję już po raz ostatni, jaki telewizor polecicie (kiki) 40-46 cali, jeśli zwiększę budżet do max 2700zł? Zależy mi na niskim input lagu (PS3 w sieci) oraz jak najlepszym odbiorze przy meczach piłki nożnej i na filmach, bo głównie do tego będzie TV służyć...
 

macdeez

New member
1. Odległość od ekranu? 4-5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? zza telewizora , lecz od stony północnej więc tylko rano jest uciążliwe
3. Jak duży jest pokój: 5x4.5
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Stary CRT 29''
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Raczej wszystko
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Cały dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Pośredni
10. Matryca błyszcząca czy matowa? lepiej żeby była matowa ale wiadomo cenna
11. Preferowana wielkość telewizora? 40
12. Preferowana marka? dowolna
13. Czego nie lubisz w telewizorach?
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Telewizja na karte HD , zwykła antena
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90 % zwykła telewizja
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Przydalo by sie, ale nie koniecznie.
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? jak by dało rade to tak , ale nie koniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie koniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie koniecznie.
22. Ma mieć 3D? nie
23. Ma mieć slot na karty SD? nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? kablowka scart, odtwarzacz hdmi, ewentualnie komputer
26. Jaki masz sygnał? dekoder
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość wyświetlanego obrazu, naturalne kolory, wyglad
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-10
32. Sugerowana cena? 2000 zł

Myslałem nad toshiba 40tl838
 

scorer1

New member
Witam.
Proszę o pomoc w wyborze telewizora

1. odległość od ekranu? od 1,8 do 3,8 metrów
2. jak słońce świeci w pokoju? Telewizor na ścianie zachodniej. Na ścianie południowej okno
3. Jak duży jest pokój:4,5x5m
4. Preferowana technologia: LED
5. jaki masz obecnie telewizor? Philips 32'' 5604H
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Sport, Film, wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: W tygodniu wieczorem, w weekendy w dzień i wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? I tak i tak
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? Wyraźny i naturalny
10. matryca błyszcząca czy matowa? nie mam zdania
11. preferowana wielkość telewizora? Od 42" do 46"
12. preferowana marka? Bez znaczenia
13. czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia, powidoków, słabej ostrości, słabego skalowania sd, ziarnistości, kiepskiego dźwięku,
14. jakie urządzenia będą podłączone? DVD, dysk zewnętrzny, pendrive
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% TV 10% inne
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost
17. czy ważne jest wifi ? nie jest konieczne
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Raczej tak (pelna przegladarka mile widziana)
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. ma mieć 3D? nie ma znaczenia
23. ma mieć slot na karty SD ? Raczej tak
24. ma mieć tuner DVB-S? Niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? USB- pendrive, HDMI –dvd
26. Jaki masz sygnał: kablówka upc (sygnał cyfrowy)
27. ile programów HD? 15
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: FULL HD
30.Dvb-t: Tak, DVB-C: Nie mam zdania
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Dobra jakość obrazu, Ethernet (LAN)internet tv, filmy z USB z napisami, multimedialne aplikacje jak w smart-TV, DLNA, pełne 100Hz i wiecej
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: W tygodniu ok. 4g dziennie, w weekend praktycznie caly czas
33.Sugerowana cena ? do 3000 (max 3500)

z góry dziekuję za podpowiedz
 

gruszek1982

New member
Cześć,

szukam nowego TV do salonu . Generalnie oglądam dużo. Prosba o pomoc w wyborze. Dzieki z góry!

Podaję parametry:

1. odległość od ekranu? 3,5-4m
2. jak słońce świeci w pokoju? rano do 10, TV na scianie zachodniej.
3. Jak duży jest pokój? salon z aneksem kuchennym ok salon 20m plus kuchnia ok 5m
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL32ex500
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Sport 60%, filmy + inne programy 40%
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: całą dobę
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? obojętnie
10. matryca błyszcząca czy matowa? Obojętnie
11. preferowana wielkość telewizora? 46-47
12. preferowana marka? sony , samsung, toshiba, sharp
13. czego nie lubisz w telewizorach? Awaryjności
14. jakie urządzenia będą podłączone? UPC Cyfrowy , PS3
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 85% TV, 15% PS3
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? głownie na wprost
17. czy ważne jest wifi ? wazne ale nie decydujace o wyborze
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie koniecznie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie koniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej nie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak ale nie koniecznie
22. ma mieć 3D? raczej tak
23. ma mieć slot na karty SD ? Nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? raczej tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - dekoder cyfrowy + PS3
26. Jaki masz sygnał: UPC
27. ile programów HD? okolo 20
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: full hd
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Na bardzo dobrej jakości obrazu
32.Ile osób ogląda: 2-4
33.Jaka klasa cenowa ? Max 4000, lepiej mniej

Będę wdzięczny za info.


Pozdro
Marek
 

madmikebanks

New member
Kiki bardzo liczę na Twoją pomoc w wyborze TV. Z góry dziękuję.

1. Odległość od ekranu: 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: rano do 13 od lewej strony telewizora
3. Jak duży jest pokój: 3,5m x 3,4m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: brak
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Bajki(dziecko), filmy, seriale, wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: lekkie światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 40", ale prosiłbym o doradzenie przekątnej.
12. Preferowana marka: Brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Kiepskiej jakości obrazu.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: PS3, laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% tv, 50% ps3 do grania lub odtwarzania filmów
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Na wprost jak i również z kątów
17. Czy ważne jest wifi: Nie jest to niezbędne.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie koniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, VGA
26. Jaki masz sygnał: Kablówka analogowy
27. Ile programów HD: naziemna cyfrowa
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu(200Hz, żywe kolory-LED, PEŁNE PODŚWIETLENIE, Design
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4 godziny.
33. Ile osób ogląda: max. 4 osób
34. Sugerowana cena: max. 4500 zł, zakup raczej przez internet z racji dużo niższych cen niż w sklepach.
 

W1AD

New member
tv 46" do 4500zł

witam.Proszę o pomoc
1. Odległość od ekranu: ok 2,5-3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: z boku telewizora
3. Jak duży jest pokój: 6x6,5 metry
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: LCD SHARP 32
6. Jakie programy najczęściej oglądasz:filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: wyraźny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 46''
12. Preferowana marka: nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach: niewyraźnego obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder "N" lub xbox360
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% telewizja 60% xbox360
16. Siedzicie na wprost telewizora :na wprost i z boku
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: tak
23. Ma mieć slot na karty SD: tak
24. Ma mieć tuner DVB-S: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB - dysk zewnętrzny z filmami, HDMI - kino domowe,xbox360
26. Jaki masz sygnał: dvd,konsola ,"n",komp
27. Ile programów HD: 30
28. Ma stać czy wisieć: obojętnie
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: - niski input lagu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: od 6 do 8
33. Sugerowana cena: od 3500 do 4500zł
dzięki za pomoc.pozdrawiam
 

dareklag

New member
witam.
mam zamiar kupic tv. odwiedziłem ostatnio kilka sklepów i muszę powiedzieć że głowę mam kwadratową! co sprzedawca to poleca coś innego. ten co polecał panasonica w następnym sklepie skrytykowal, samsungi niby podkrecone częstotliwości mają. mysle że to 100Hz powinien mieć telewizor ale jak tu nie dać się oszukać?

1. Odległość od ekranu: ok 2-3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: z boku telewizora
3. Jak duży jest pokój: 4x5 metry
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: PHILIPS 32
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: głównie sport, później filmy, rozrywka
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem no chyba ze sobota i niedziela to wtedy caly czas
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: małe swiatlo
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: wyraźny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam zdania
11. Preferowana wielkość telewizora: nie wiem do końca myślałem o 46'' ale boje sie czy nie za duży
12. Preferowana marka: Samsung, Panasonic, Sony, Philips, mogą być inne
13. Czego nie lubisz w telewizorach: niewyraźnego obrazu, cieni
14. Jakie urządzenia będą podłączone: komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 95% telewizja i 5% komp
16. Siedzicie na wprost telewizora :na wprost i z boku
17. Czy ważne jest wifi: może byc
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: może być nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD: tak
24. Ma mieć tuner DVB-S: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB - dysk zewnętrzny z filmami
26. Jaki masz sygnał: telewizja kablowa UPC
27. Ile programów HD: 10
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: - czysty i wyraźny obraz, ładne kolory
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5
33. Sugerowana cena: max 3500

bardzo proszę o pomoc w dokonaniu wyboru!
darek
 
Do góry