Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Magic

New member
lcd

Witam

jesli chodzi o samsunga to mozesz go kupic za 4889 w sklepie Max 24 ja tam kupilem LE37S71B i jestem z niego zadowolony pozdrawiam :)
 

hazard

New member
Wiem, ze mozna kupic go taniej ale tylko przez internet, a ta opcja mnie nie zadowala bo wole miec wszystko pod reka wrazie jakis problemow jade do sklepu i finito, a 300/400 zł nie jest spora roznica.

Swoja droga na skapiec.pl cena tego telewizora waha sie od ~4900 do ~6500 :)
 

pandzik

Member
Bez reklam
hazard napisał:
Wiem, ze mozna kupic go taniej ale tylko przez internet, a ta opcja mnie nie zadowala bo wole miec wszystko pod reka wrazie jakis problemow jade do sklepu i finito,(...)

Ja miałem to "szczęście" i kupiłem lcd po okazyjnej cenie w Saturnie.
;)
 
Ostatnia edycja:

Ghostrider

New member
Siemka

Ja mam takie pytanie - co do tv oczywiscie

Wiem ze chce 32" i teraz

Bylem juz zdecydowany na Samsunga le32n71 - na necie za okolo 3300 i za tyle moglbym go miec w normalnym sklepie, ale poszukalem i znalazlem Samsunga le32m61.

I teraz - cena powiedzmy ze nie gra roli - to czy bardziej opłaca sie wziac le32m61 - jedno co mnie niepokoi to to ze ma tylko 1 hdmi, le32n71 ma 2.

Wg nazewnictwa M jest lepsze od N - przynajmniej tak sie mi zdaje, ale czym objawia sie ta "lepszosc"

Do tv chce podpiac na poczatku dvd, a pozniej telewizje "N" - i wlasnie dlatego mysle nad tymi dwoma gniazdami hdmi

I drugie pytanie - podlaczanie kablami - czy jest duza roznica miedzy kablami hdmi a component - nie chodzi mi o marke - ale o funkcjonalnosc - czy component wykorzysta to co daje lacze hdmi - moze i gdzies to pisze na forum -ale od tego czytania wszystkiego juz sam nie wiem co jest co.

I czy to prawda ze divx nie pojdzie po hdmi ?

Z gory dzieki za odpowiedzi
 

jerryx

New member
Jaki LCD 37"

Witam,

Chciałbym kupic LCD i jak wielu forumowiczow mam metlik co wybrac.

TV bede ogladal z odleglosci 2,5 - 3 m
Sygnał: Kablówka (Aster), DVD, Tuner Cyfrowy (C+ w Aster)

Mysle o 37" (32 to raczej mało), nastepujacych modelach:

JVC 37s60 (40s70 raczej jest za duzy)
Sharp 37XD1E
Samsung 37R71
Toshiba 37WL66z

Ktory z tych modeli byscie polecili i moze co wazniejsze jakie sa ich wady i zalety.

Z gory dziekuje za pomoc.
 

mario1

New member
Witam,

Ja mam podobny problem. Pogubiłem sie juz nieco w gąszczu ofert. Potrzebuje telewizora do 6000 zł. Głównie do dvd: harman/kardon 22. Telewizję odbierazm prze cyfrowy polsat. Czy móglibyscie cos doradzić? Słyszałem dobre opinie o loewe xelos 32, philips 32pf9531 oraz panasonic'u tx-32lx600p.

Dziękuję i pozdrawiam
 

PROGRESYWNY

New member
Do kiki

A mozesz dokladnie napisac jaki posiadasz tv. Ewentualnie jesli potrafisz na ktores z pytan odp. Zamierzam kupic lcd full hd:
1. Czy tv full hd 40(46) cali sprawdzi sie w grach hd (X360, PS3) ? Czy moze troche mniejszy bedzie lepszy.
2. Czy jesli bede posiadal full hd to obraz 720p wyswietlany z X360 na takim tv bedzie sie sprawdzal i bede porazony - dajmy jesczcze ze 40/46c
3. Jestem zainteresowany SAMSUNG LEF71B a takze SONY..2500 (full hd) - Czy te telewizorki sie sprawdza dla konsol hd?
4 Ew. modele full hd w przedziale 40-46 cali, ktore najlepiej sie sprawdza w konsolach.
5 Zawsze lubilem i nigdy nie zawiodlem sie na Panasonicu, ale nie moge nigdzie odszukac jakiegos tv 40-46 full hd. Jest cos w stylu ''odpowiednika'' na LEF71B albo BRAVIE full hd 2500 (..zapomnialem doklednie ten model sony ale chodzi o 2500 full hd z funkcja 1080p juz z mysla m.in. o PLAY STATION 3
6 SAMSUNG LEF71B - Czy poziom czerni w tym tv jest na nienajwyzszym poziomie???
Z GORY DZIEKI I GORACO POZDRAWIAM - Wiktor (Dublin)
 
Ostatnia edycja:

PROGRESYWNY

New member
Help!

...Kurcze utworzylem nieumyslnie duplikat swojego postu - mozna to jakos wykasowac. Adminow Przepraszam. Zmienilem jedynie na ''deleted text'' zeby nie zajm. tyle miejsca. Jak mozna ten i powyzej post usunac to prosze.
 
Ostatnia edycja:

Nymfi

New member
LE 40N71B czy LE40R71B lub 71B

Witam, mam zamiar kupic sobie tv, glownie do ogladania tv z cyfry i filmow na dvd. Do PC nie mam zamiaru podlaczac. Wiem, ze jest na forum o nich tu i owdzie, ale tak w paru zdaniach - chyba ze poza Samsungiem jest cos lepszego w tej cenie - do 5500zl. Im wiecej czytam, tym mniej wiem:-(
 

pamps

New member
witam,
na forum jestem nowy i to moj pierwszy post tutaj-w zwiazku z czym witam wszystkich forumowiczow :)
tematem telewizorow/lcd/ interesuje sie od ok.2tyg - z uwagi na chec kupna sobie takiego cuda.
i moje pytanie i prosba o rade: na telewizor przeznaczam ok.3500-3800zl i tutaj dylemat: czy za taka kwote kupie cos w miare rozsadnego 37", czy raczej rozsadniej zainwestowac to w 32"/kryterium to jakosc obrazu-nie jestem co prawda "videofilem", ale jesli 37" lcd w okolicach 3700 nie oferuja dobrej jakosci obrazu-wtedy zdecydowanie wole wybrac 32"/.
wstepnie zastanawialem sie nad samsungiem LE37R72B, jednakze jako absolutny dyletant nie mam pojecia, czy to dobry wybor.
w zwiazku z moja niewiedza w tym zakresie-bede bardzo wdzieczny za pomoc w wyborze :)
 

jackuc

New member
Nie napisałeś nic z jakiej odległości oglądasz itp.
Ja kupiłem 37" (oglądamy z max 3m) i już nieco żałuję, że wziąłem 37" a nie 40". Może lepiej nieco więcej dozbierać i kupić większy ? Biorąc 32" możesz mieć potem pewien niedosyt.
Co do jakośći to ważne jaki masz sygnał. Jak kiepski to na lcd będzie znacznie gorzej niż na crt
Interesujesz się dopiero 2 tyg i już chciałbyś kupić :D Ja badałem różne fora ponad rok :grin:
 

pamps

New member
przede wszystkim dzieki za odpowiedz ;)
tv bedzie ogladane z podobnej odleglosci-tzn. max. 3m.; telewizor ma sluzyc glownie do odtwarzania filmow, grania na konsoli ;D i moze, w niedlugiej przyszlosci, N ;].
obawiam sie, ze z uwagi na chwilowy brak tv oraz ewidentny brak cierpliwosci-nie jestem w stanie wytrzymac roku;D
co do konkretnego modelu-czy ten, ktory podalem wyzej nadaje sie do czegos, czy powinienem pomyslec nad czyms innym? jeszcze raz dodaje, ze nie jestem typem czlowieka, ktory zwraca uwage na ledwo dostrzegalne roznice w obrazie; co innego, jesli sa one naprawde ewidentne.
 

tom226

New member
Nymfi napisał:
Witam, mam zamiar kupic sobie tv, glownie do ogladania tv z cyfry i filmow na dvd. Do PC nie mam zamiaru podlaczac. Wiem, ze jest na forum o nich tu i owdzie, ale tak w paru zdaniach - chyba ze poza Samsungiem jest cos lepszego w tej cenie - do 5500zl. Im wiecej czytam, tym mniej wiem:-(
Wszystko zalezy od zrodla sygnalu jezeli masz tuner HD to bierz 40 cali i tylko SAMSUNG ja mam 40 i ogladam z odleglosci ok 2.5 metra i jest super
 

nimda

New member
Witam.

Jesli nie wiesz jakiego kupic LCDka - KUP PANASONIC LX60P ;)

Od 2- ch dni jestem posiadaczem Panasonica LX60P.
Szukalem juz od kilku miesiecy odpowiedniego LCDka. Bylem ograniczony kwotowo do 3 tyś max, musial sie miescic w moich meblach, naturalnie musial miec ladny, schludny i estetyczny wyglad, no i musial dzialac ladnie na slabszym sygnale. Oczytsalem sie roznych opini na przerozne modele LCDkow. Kazdy polecal kazdego i jednoczesnie odradal :) - niestety ale tak wlasnie jest na tym forum.

Nie mialem mozliwosci sprawdzenia TV w domu co bylo dodatkowym utrudnieniem, nawet po wizycie w Media Markt widzac ten tv nie wywarl na mnie szalonego wrazenia, gdyz stal akurat obok dwa razy wiekszej plazmy :/. do konca nie bylem przekonany czy robie dobrze wybierajac ten model.

Teraz jednak jestem przekonany, ze dokonalem dobrego wyboru. TV na pierwszy rzut oka w domu (nie na tle innych) wyglada REWELACYJNIE !
Prezentuje sie siwetnie, naprawde robi wrazenie na kazdym kto go zobaczy.
Na chwile obecna sygnal jest wlasnie ze ZWYKLEJ ANTENY SZEROKOPASMOWEJ, i tu zganie wszystkich, ktorzy twierdzili ze na slabym sygnale obraz sie do niczego nie nadaje. Otoz nadaje sie, obraz jest bardzo dobry, oczywiscie nie taki jak z cyfrowego sygnalu :), ale ja po przejsciu ze starego 21 calowego CRT jestm naprawde zdziwiony jakoscia. TVP1, TVP2 jest super, TVN, Polsat kiepsko, lecz ja akurat mieszkam na terenie, gdzie ogolnie sygnal z anteny naziemnej jest bardzo slaby, ciezko sie stroi.
Nie musze nawet sie domyslac, jaki bedzie obraz z DVD, czy n-ki , gdyz w niedlugim czsie sie w nia zaopatrze

Po doslownie 15 minutach juz poznalem podstawowe funkcjie
, co za tym idzie menu jest w nim intuicyjne, bardzo przejzyste i jak dla mnie bardzo dopracowane, niemniej przed rozpoczeciem pracy na nim niezbedne jest zajrzenie do instrukcji, ktora to jest w kilku jezykach, w tym po polsku.

Dziwek w LX60P jest naprawde dobry, mozna dowolnie go ustawic, w pokoju o powierzchni okolo 20m i w odleglosci od TV okolo 2,5-3 metrow dzwiek rozchodzi sie przyzwoicie, jest bardzo czytelny, i przyjemny.

Czytalem naprawde mnostwo opini na temat lx60p, jedni doradzali , inni nie, a jeszcze inny doradzali inne modele, porownujac np. z Samsungami, Sharpami i innymi . Tych doradzaczy jak zwykle jest najwiecej. Na szczescie jak tych, ktorzy pisza "...lepiej dolozyc 500 zl i kupic ..."kompletnie nie bralem pod uwage, gdyz w nieskonczonosc bym dokladal po te 300, 500 zl i tak nie kupilbym zadnego LCD. Kazdy LCD jest inny, jeden ma te funkcje , ktorych nie ma inny, i tak w nieskonczonosc. Mozna dostac zawroty glowy :) Dlatego watro w moim odczuciu wybrac ten model, ktory spelnia max 3 warunki.
Dla mnie liczyla sie KWOTA, odbior ze SLABEGO SYGNALU, oraz WYGLAD (kolor, rozmiary), no i dodalbym do tego jeszcze te 2 HDMI :)

Pragne dodac, iz nikomu tutaj nie sugeruje, zeby kupil akurat Panasonic'a LX60P a nie zadnego innego, lecz jedynie moge stwierdzic stanowczo, ze jest wart uwagi przy wyborze 32 calowego LCD, i przy ograniczeniu budzetu do 3 tys.

Bylem swiadkiem w MM jak stal sobie jakis LG, obraz naprawde POWALAJACO BEZNADZIEJNY, koszmar, lecz... stal przy nim sprzedawca, stala rowniez mala grupka ludzi i wszyscy sluchali jak ten im wciska ze jest najlepszy, ze jest w "promocji" . Zalosne jak dla mnie - poszly 3 sztuki w ciagu 10 minut :|

Dlatego wybierajcie trafnie, ja wybralem :) Panasonic LX60P i nie zamienilbym go za zaden inny, gdyz mnie ujal pod kazdym wzgledem :)

Na koniec pragne rowniez podziekowac wszystkim, dzieki ktorym wogole zainteresowalem sie tym modelem, gdyz jak zaczynalem przygode z LCD kilka miesiecy temu nie mialem zadnego pojecia od czego zaczac przy wyborze.
Dodam tu jeszcze jedna moja mysl. Uwazam, ze jesli wogole jest mowa na tym forum o jakimkolwiem modelu wyszczegolnionym w tytule postu i jesli jest on ciagniety dalej, to chya taki LCD jest godny uwagi, tylko pytanie czy komus przypadnie do gustu. a moze sie myle.

Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy Panasonika LX60P, tych ktorzy go nie posiadaja :), jak rowniez tych, ktorzy wachaja sie przed wyborem.

nimda
 

nicko

New member
nimda napisał:
Bylem swiadkiem w MM jak stal sobie jakis LG, obraz naprawde POWALAJACO BEZNADZIEJNY, koszmar, lecz... stal przy nim sprzedawca, stala rowniez mala grupka ludzi i wszyscy sluchali jak ten im wciska ze jest najlepszy, ze jest w "promocji" . Zalosne jak dla mnie - poszly 3 sztuki w ciagu 10 minut :|

Popieram, że nie można się słuchać sprzedawcy (chyba, że jest naszym przyjacielem :D ). Ja kupiłem swojego LG w promocji w Saturnie za 2.4 tys., wbrew słowom sprzedawcy, że jest słaby w porównaniu z LCD powyżej 3 tys. Każdy lubi to co ma :rolleyes:
 

3crt

New member
PHILIPS czy SAMSUNG

W najbliższych dniach z powodu awarii tv tradycyjnego zamierzam nabyc TV LCD. Ze względu na budżet ( 3000 - 3500zł ) moj wybór ograniczyl sie do trzech modeli : Philips 32PF7332 , Philips 32PF5331 i Samsung LE32R72B. Prosze o porady w celu dokonania własciwego wyboru firmy i modelu. A moze polecacie inny LCD za ta cene ?
Obraz bedzie odbierany przez kablówke.
dzieki za pomoc
pozdr.
 

noelo

New member
witam, mam zamiar kupic tv lcd w cenie max 2500, wiem ze to nie jest zbyt duzo ale mam nadzieje ze cos ciekawego w tej cenie sie znajdzie, sluzyc bedzie do odbioru sygnalu z kablowki oraz wyswietlania filmow dvd/divx. co mozecie polecic? zainteresowalem sie modelem LG 27lc2r 27''(2286zl), ale czy to dobry wybor? pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za te pieniądze zdecydowanie kupiłbym sobie telewizor CRT.
Żadne LCD w takim przedziale nie dorównuje mu do pięt .
Zaoszczędzisz pieniądze a różnice włóz do banku i kupisz za kilka lat - rewelacyjny LCD .
 
Do góry