Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Catch

New member
Tobinek, na razie tv jest super, zobaczymy, co dalej...
Oglądam teraz program o ogrodach i tv daje świetne wyraziste kolory, naturalne bez rwania oczu. Przyjemny obraz bez świecenia po pokoju i oczach.
Nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że daje świetna płynność przy sygnale z kablówki.
Dżwięk bez zachwytu, ale w ogóle nie był on dla kryterium i nadal nie jest. zawsze mogę uruchomic amplituner.
Przy ustawieniu rozmiaru obrazu na auto tv i dekodera upc jest 1-1,5 sekundowe opóźnienie przy przełączaniu kanałów - to znaczy opóźnienie było i przy poprzednim tv, ale tu wydaje mi się, że ciut więcej czasu zajmuje mu rozpoznanie/przetworzenie, czy co on tam robi. Przy tym ustawieniu auto na tv, na niektórych kanałach obraz wychodzi za ramę (np. na nat geo wild), a jednocześnie na innych jest ok. Ale z tego, co widziałem, to w ustawieniach w menu można chyba to skorygować.
No i ma wypas możliwości konfiguracyjnych. Niebawem może wypróbuję wifi, po wpięciu adaptera.
 
Są dostępne w sprzedaży internetowej (sprawdź w Ceneo - ceny od 2.8K), oraz możliwe do sprowadzenia przez dystrybutorów panasonica (ja znam jednego w Mikołowie i jednego w Gliwicach - nie wiem skąd jesteś).
E30 weszły w marcu więc faktycznie mogą nie być jeszcze znane w niektórych sklepach. :D

Witaj kolego,

Mam pytanie, czy jakbym kupował u któregoś z tych dystrybutorów (jestem z Siemianowic) to czy jest szansa dostać tego Panasonica 37 calowego e30 do 2300 lub nieznacznie przekroczyć czy raczej ciężko będzie?



Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie kupisz do 2300 zł . Ale warto dołożyć nawet na raty te 200 zł
I będziesz zadowolony. A miesięcznie w ratach dopłacisz kilka złotych.
 

tobinek

Member
Witaj kolego,

Mam pytanie, czy jakbym kupował u któregoś z tych dystrybutorów (jestem z Siemianowic) to czy jest szansa dostać tego Panasonica 37 calowego e30 do 2300 lub nieznacznie przekroczyć czy raczej ciężko będzie?



Pozdrawiam

No to witam, ja też jestem z Siemianowic (chociaż od wczoraj mieszkam w Katowicach :) ).
U wymienionych przeze mnie dystrybutorów Panasonica w Gliwicach i Mikołowie masz ten model po 2424 zł. Tylko wiem, że nie mają ich na stanie - musisz wcześniej zamówić. W Gliwicach jest chyba model 32 cale jakbys chcial poogladac.
 
Ostatnia edycja:
Tobinek a Ty ostatecznie który rozmair bierzesz? I kiedy masz zamiar zamawiać? Pytam bo muszę zobaczyć czy będę w stanie przekroczyć 2300zł (musze kupic dwa TV a drugi ma być wiekszy niż 37cali). Jeśli kasy nie dozbieram to zostaje coś innego kupić.
 

ov_darkness

New member
Witajcie!
Pytanie o 32'kę w 90% pod PC:

Odległość od ekranu: 0.7-3m
Nasłonecznienie: całkowicie wyciemniony pokój
Jak duży jest pokój: 3x4m
Preferowana technologia: LCD, LED
Jaki masz obecnie telewizor: CRT (monitor Gateway VX920 na Diamondtronie NF)
Czego nie lubisz w telewizorach: świecącego plastiku, szerokich ramek
Jakie programy najczęściej oglądasz: informacyjne, filmy
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 10% dzień, 90% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 32"
Preferowana marka: nie ma
Jakie urządzenia będą podłączone: PC, XBOX360, może tuner TV HD
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% PC, 10% pozostałe
Na wprost czy również z kątów bocznych: również z kątów bocznych
Telewizor ma mieć WiFi: nie
Ma czytać przez USB filmy: nie wymagane, ale miłe
Jaki masz sygnał: Aster SD, w przyszłości TV HD
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: DVI=>HDMI - PC, ANT- TV, w przyszłości TV HD po HDMI
Ile masz kanałów HD: 0
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4 godzin.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: do 2500PLN

Potrzebuję wyświetlacza o jak najlepszej jakości obrazu, przede wszystkim podatnego na kalibrację.
Główne zastosowania to internet, filmy (do czasu, aż kupię projektor) oraz edycja zdjęć (da się to zrobić sensownie?)

Uprzedzając propozycje zakupu TV i monitora: mam miejsce tylko na jeden z nich. (alternatywą jest zakup 30" panelu Della)

Jaka jest szansa, że panel TV będzie oferował gamut i deltaE porównywalne ze średniej klasy monitorem (SPVA, S-IPS)?

Myślałem o Panasie E30, lub Philipsie 9000. Wizualnie najbardziej mi się podoba ten Philips lub Sony EX711.
Jestem w stanie dopłacić (za jakość panelu, czy wykonania), ale wolał bym zapłacić jak najmniej.
 
Ostatnia edycja:

marekdbr

New member
witam

Witam wszystkich, jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc, lecz prosilbym rowniez o rade;)

chce tv do kablowki, konsoli, pc. zastanawialem sie nad lg dl650 lub samsungiem c650. Moze macie jeszcze jakies propozycje?

Odległość od ekranu: 1,5-2m
Nasłonecznienie: całkowicie wyciemniony pokój
Jak duży jest pokój: 3x6m
Preferowana technologia: LCD, LED
Jaki masz obecnie telewizor: Samsung 30 slim (kineskopowy) i JVC 32'' HD Ready
Czego nie lubisz w telewizorach: ...
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, gry, informacje
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30% dzień, 70% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 40''-42''
Preferowana marka: nie ma
Jakie urządzenia będą podłączone: PC, XBOX 360, UPC kablówka lub UPC cyfrowy dekoder
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40 % TV, 40% XBOX 360, 20% PC
Na wprost czy również z kątów bocznych: również z kątów bocznych
Telewizor ma mieć WiFi: nie musi, ale moze mieć wyjscie ethernet,
Ma czytać przez USB filmy: nie musi, ale może byc
Jaki masz sygnał: UPC analog, niedługo UPC cyfrowy dekoder
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: DVI=>HDMI - PC, ANT- TV, HDMI-HDMI - XBOX
Ile masz kanałów HD: ...
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: okolo 5-6godzin
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Ma stać czy wisieć: na początku ma stać, ale za około miesiąc chciałbym powiesic
Jaka klasa cenowa: do 2500PLN max.

Dzięki wielkie za wszelką pomoc! :) Pozdrawiam!
 

bandizero

New member
Hello

Doradźcie jaki LCD

Odległość od ekranu: około 4m
Nasłonecznienie: pokój słoneczny (od strony tv slonce tylko z rana wiec na pohybel)
Jak duży jest pokój: trochu tego jest ponad 50m2
Preferowana technologia: LCD, LED
Jaki masz obecnie telewizor: stara puszke sony
Czego nie lubisz w telewizorach: slabej jakosci obrazu , malych kątow widzenia
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy,informacje
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30% dzień, 70% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 40''-42''
Preferowana marka: nie ma
Jakie urządzenia będą podłączone: PC, cyfrowy dekoder , w przyszlosci moze konsola
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% TV 20% PC
Na wprost czy również z kątów bocznych: również z kątów bocznych
Telewizor ma mieć WiFi: nie musi, ale fajnie by było
Ma czytać przez USB filmy: nie musi, ale może byc
Jaki masz sygnał: cholera wie mam dekoder polsatu moze z n-ki bedzie dekoder pozniej
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: DVI - PC,
Ile masz kanałów HD: 0 w przyszlosci moze n-ka bedzie
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: okolo 4 godzin
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3 rzadziej wiecej
Ma stać czy wisieć: wisiec
Jaka klasa cenowa: do 3500 max

Z góry dzięki za wszelką pomoc! :) Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bandizero
wybrałeś za małe przekątne do tej odległości .
Powinieneś brać min 46" :
Sharp 46 LX 700
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
006_P1060142.JPG


Panasonic 46S 20
Toshiba 46VL 738
Sharp 46 Le810
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...rty-opinie-wszystko-na-temat-serii-810-a.html

Ale jeśli ma być 42":
Panasonic 42V 20
Toshiba 42 VL 738
Panasonic 42 G 30
JVC 42 HB1

A 40":
Sharp 40 LE 924
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/65...-czyli-pierwszy-telewizor-sharpa-3d-test.html
Samsung 40 C 8000
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/65...le-cienki-model-3d-ze-srebrna-ramka-test.html
Toshiba 40VL 748
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...a-zmienila-dotychczasowa-mysl-projektowa.html
002_P1220467.JPG

Kolejne działanie na rzecz ekologii i niepotrzebnego pożerania zbyt dużej porcji energii.

Sharp 40 LE 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
003_P1250204.JPG

Żadnych zacięć czy bujania

================================
marekdbr
Panasonic 37E 30
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/65708-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test.html
021_P1240664.JPG

Kuszą i uwodzą jakością.
Panasonic 42 E 30
002_P1240669.JPG

Niewątpliwą sprawą jest poprawa granatowej czerni w poprzedniej serii IPS Alpha Panasonica. Oczywiście do głębokiej czerni jeszcze daleko. Ale w tej klasie cenowej poprawa jest znaczna.

Sony 40EX 500
Samsung 40C 650
Toshiba 40BV 700
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/66123-toshiba-40bv700g-test-model-w-super-cenie.html

================================
ov_darkness
Panasonic ale 37E30
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/65708-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test.html
Sharp 32 LE 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
015_P1250277.JPG

To jeszcze w akcji przy końcowej linii wjazdu gdzie większość telewizorów lcd i plazmowych ma kłopoty, a tu po prostu super

I pamiętać musisz o kalibracji obrazu :
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
 
Ostatnia edycja:

lcz@interia

New member
Zastanawiam się telewizorem z IPS bo zależy mi na kątach. Kiki mi doradził plazmę ale mam wątpliwości bo telewizor chodzi długo w ciągu dnia w salonie. Chodzi mi o jasność no i prądożerność, bo jak podkręce jasność w plazmie to weźmie pewnie z 250-300 Watt.

Testy paneli IPS pokazują, że mają dobre kąty ale słaby kontrast. I rodzi mi się pytanie czy rzeczywiście z kąta 45 stopni panel IPS będzie miał lepszy obraz. Bazuję na testach z televisioninfo.com. Dobry panel np. S-PVA startuje na wprost z kontrastem nawet powyżej 4000:1. IPS na wprost ma 800:1.

Może się okazać, że przy odchyleniu od osi np. 45 stopni kontrast panelu IPS spadnie tylko o połowę ale ta połowa to 400:1 a panel S-PVA może stracić 90% a obraz wciąż jest porównywalny?

Czy więc rzeczywiście panele IPS zaoferują lepszy obraz z kąta?

Oglądając telewizory w sklepie nie widzę tej przewagi IPS. Wczoraj oglądałem LCD Panasonica 42E30, obok stał Sharp 820 i z kąta obraz wydawał się porównywalny. Na wprost była spora różnica na korzyść Sharpa.

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest? Może lepiej mieć super obraz na wprost a taki sobie z boku niż taki sobie z dowolnego kąta?
 

ov_darkness

New member
@kiki: dzięki za odpowiedź.
Tych Sharpów jeszcze nie ma w PL 9w ogóle nie znalazłem 32" w internecie), a Panasonic jest chyba za duży dla mnie. Odległość, w jakiej będę od niego siedział przez ~90% czasu, to 70cm.
Niemniej jednak fajny jest (choć mam wątpliwości, bo to krawędziowy LED, a nie tylny, a krawędziówki są chyba znacznie gorsze od tylnych?).

Szeroki gamut Sharpa byłby super, o ile go kiedyś zrobią mniejszego niż 40"...
 

adams21

New member
adams21
mamy kilka rozbieżności. Klasa cenowa oscyluje wokół dobrych telewizorów LCD LED ale 46" i większych przekątnych ale plazm.
Odległość jest fajna nawet do 55" - ale kasy zabraknie.
Wybór do takich potrzeb optymalny to
Panasonic 50V20
Sharp 46 le 824
Toshiba 46WL 768
Samsung 46 C8000
I w tej klasie powinieneś poprosić o prezentację w domu , to najlepszy sposób zapoznania się z jakością odpowiednią do określonych warunkó.

Kiki,

Chyba rzeczywiscie bez prezentacji sie nie obejdzie. Czy moge prosic o ceny podanych modeli na priv?
Czy sharp z serii le 830 bedzie miescil sie w tej cenie?

Pozdrawiam,
 

blogz222

New member
Prosba o dobor TV

Witam

O ile to mozliwe ja rowniez bym poprosil o porade co do TV.

Odległość od ekranu: 2.5-3m
Nasłonecznienie: okna na poludniowy-wschod - dosc jasny pokoj
Jak duży jest pokój: 5x3.5m
Preferowana technologia: brak
Jaki masz obecnie telewizor: 32" Technika Full HD (prosze nie pytac :p)
Czego nie lubisz w telewizorach: -
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, rozrywka
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30% dzień, 70% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 42"
Preferowana marka: brak
Jakie urządzenia będą podłączone: XBOX360, WII, PC, N'ka
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 65% TV, 35% Konsola/PC
Na wprost czy również z kątów bocznych: glownie na wprost
Telewizor ma mieć WiFi: nie musi
Ma czytać przez USB filmy: nie musi - jest kino
Jaki masz sygnał: Analog z sieci osiedlowej, N'ka na karte, Kino/PC
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: w/w urzadzenia najlepiej po hdmi (przezyje jak trzeba bedzie cos podmienic)
Ile masz kanałów HD: 4
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 5 godzin.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2 (+okazyjnie kolejne 2)
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: do okolo 3000PLN

Ze swojej strony moge dodac, ze juz "troche" poczytalem, jak i naogladalem sie TV w sklepach.

Na chwile obecna (nie wiem czy slusznie) ale jestem najblizej:

LG42LE5300 (jak sie trafi na IPS'a ;) )

Philips 46PFL5605 ->

Tutaj widze, ze wsrod sprzedawcow ma kiepskie opinie oraz na forum jest bardzo malo polecany. Mialem go postawionego kolo Panasonica G20, ustawilem go wedlug kalibracji z FlatpanelsHD (nie moglem przy tej ilosci postow podac linka) gdzie udalo im sie osiagnac gamme pod 2.2 (2.1), temperature kolorow 6700, czern 0.03 i kontrast 4300:1 - czyli bardzo ladne rezultaty. Dodatkowo nie byl podatny tak na oswietlenie zew. I musze przyznac (subiektywna opinia ;) ), ze nie odstawal az tak od G20 (co mnie prawde mowiac zdziwilo).

Tak wiec mialbym pytanie do Was - jak to jest z tym TV? Niby bezposrednie LED, matryce od Sharpa (podobne do serii 700?), czyli na papierze wyglada super, szczegolnie, ze w tej cenie mozna dostac 46", pytanie teraz czy warto ?;)

Panasonic TX-L42E30 - ladnie prezentowal sie w sklepie, jedynie na czarnym tle bylo widac od dolu nierowne podswietlenie (biale slupki)

Panasonic TX-P42G30 - widzialem narazie jedynie G20 i prawde mowiac obraz byl bardzo ladny. Niestety jestem typem czlowieka, ktory nie przepada za ogladaniem w calkowitej ciemnicy, a przy srednim swietle G20 wypadal juz troche gorzej. No i wieksze zuzycie pradu, troche kaloryferek (przynajmniej w sklepie) i (z okolo 1m) widoczne skaczace fosforki po ekranie ;).

Reasumujac, prosilbym Was o porade czy warto do tych warunkow brac obecnie ktorys z w/w TV, moze jakis inny, a moze poczekac 1-2 tygodnie na nowe modele? (chyba ze one maja byc za 1-2 miesiace).

Dziekuje za poswiecony czas i pomoc.
 
Ostatnia edycja:

tobinek

Member
Tobinek a Ty ostatecznie który rozmair bierzesz? I kiedy masz zamiar zamawiać? Pytam bo muszę zobaczyć czy będę w stanie przekroczyć 2300zł (musze kupic dwa TV a drugi ma być wiekszy niż 37cali). Jeśli kasy nie dozbieram to zostaje coś innego kupić.

Hej, sorry ale zapomniałem o tym wątku. ;) Chcę kupić L37E30 ale w miarę czytania i również oglądania w sklepach zaczynam też rozważać inne opcje. Bardzo pozytywnie jeśli chodzi o jakość obrazu zaskoczyła mnie Toshiba - nawet model 40XV733 miał świetny obraz, przypuszczam, że w przypadku VL748 będzie jeszcze lepiej.
Z zakupem się nie śpieszę, czekam na jakąś promocję, póki co wystawiłem za 200 zł mojego Samsunga CRT 29" na Allegro, za tydzień zostanę bez TV jeśli się sprzeda. ;) W Euro jest teraz Sharp 810 za 2999 zł, pod koniec tygodnia powinno być kilka nowych promocji gazetkowych, czekam co w nich się znajdzie.
Jestem skłonny nawet przekroczyć pierwotne założenia budżetowe - zależy mi na znakomitym obrazie (na wprost). :) Niestety nie miałem jeszcze okazji zobaczyć L37E30 w akcji ale podobno są w MM w Czeladzi, może jutro się wybiorę.

Edit:
może sprecyzuję...
Promocja w Euro: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sharp-lc40le810e-quattron.bhtml - Sharp LC-40LE810E za 2990
Promocja w Saturnie (od 7 kwietnia): http://www.saturnpolska.com/upload/349/tychy-2_kopia.jpg - Sharp LC-40LX810E za 2988 (adapter WiFi w zestawie).

Obie promocje z ratami 0%.
 
Ostatnia edycja:
Hej, sorry ale zapomniałem o tym wątku. ;) Chcę kupić L37E30 ale w miarę czytania i również oglądania w sklepach zaczynam też rozważać inne opcje. Bardzo pozytywnie jeśli chodzi o jakość obrazu zaskoczyła mnie Toshiba - nawet model 40XV733 miał świetny obraz, przypuszczam, że w przypadku VL748 będzie jeszcze lepiej.
Z zakupem się nie śpieszę, czekam na jakąś promocję, póki co wystawiłem za 200 zł mojego Samsunga CRT 29" na Allegro, za tydzień zostanę bez TV jeśli się sprzeda. ;) W Euro jest teraz Sharp 810 za 2999 zł, pod koniec tygodnia powinno być kilka nowych promocji gazetkowych, czekam co w nich się znajdzie.
Jestem skłonny nawet przekroczyć pierwotne założenia budżetowe - zależy mi na znakomitym obrazie (na wprost). :) Niestety nie miałem jeszcze okazji zobaczyć L37E30 w akcji ale podobno są w MM w Czeladzi, może jutro się wybiorę.

Edit:
może sprecyzuję...
Promocja w Euro: Sharp LC-40LE810E Quattron - Telewizor z podświetlaniem LED Sharp w RTV EURO AGD - Sharp LC-40LE810E za 2990
Promocja w Saturnie (od 7 kwietnia): http://www.saturnpolska.com/upload/349/tychy-2_kopia.jpg - Sharp LC-40LX810E za 2988 (adapter WiFi w zestawie).

Obie promocje z ratami 0%.


37 calowy Panasonic oglądałem półtora tygodnia temu w MM na Trzech Stawach a 42 cale były w MM w Chorzowie.Tyle że oba były podpięte pod analog. Leciał akurat benefis Małysza i nie chcieli przepiąć :evil:

Co do Toshiby to też uważam że obraz ma bardzo dobry, ale trochę ten design mnie odstrasza. Zawiodłem się z kolei na Sony ex-500, obraz jakiś taki dziwny. Samsung C650 z kolei bił kolorami po oczach aż za bardzo i jakoś tak nienaturalnie. Z Sharpa też w MM w Chorzowie patrzyłem na model le320 37 cali i obraz też był super.

Dodatkowo ostatnio zacząłem myśleć o LG le5500 ale nie wiem czy warto tą firmą i tym TV zawracać sobie głowę. Ehhh ciężki wybór. Co do ceny to nie chcę przekroczyć 2500zł bo muszę kupić dwa TV a mam maks 5000zł do wykorzystania. Daj znać po wizycie jakie masz odczucia co do tego Panasa :mrgreen:
 

fly07

New member
Witam
Proszę o pomoc w wyborze TV:
Odległość od ekranu: ok. 3m
Jak słońce świeci w pokoju: zachód, z lewej strony TV
Jak duży jest pokój: 4 m x 5 m
Preferowana technologia: LCD LED, ale się nie upieram - może być też plazma
Jaki masz obecnie telewizor: CRT 29"
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, koncerty
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 20% dzień, 80% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 40-42
Preferowana marka: myślałem nad SHARP, LG, TOSHIBA
Jakie urządzenia będą podłączone: blu-ray, kablówka
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% TV, 20% inne
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: głównie na wprost, mały kąt 10%
Telewizor ma mieć WiFi: przydałoby się, ale nie koniecznie
Ma czytać przez USB filmy: obojętnie
Jaki masz sygnał: polsat cyfrowy, tv naziemna, tv powinien posiadać tuner do odbioru naziemnej tv cyfrowej
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, Scart
Ile masz kanałów HD: obecnie 0
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 4-5
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: do 3300 pln

Po własnym przeglądzie wytypowałem SHARP LC-40LE810E lub LG42LE5500
 

mastahkilla

New member
Witam,
Byłbym wdzięczy za propozycję jakiegoś TV:
Odległość od ekranu: 2,5m - 3m
Nasłonecznienie: okna na poludniowy-zachód
Jak duży jest pokój: 5,2m x 3.3m
Preferowana technologia: LED
Jaki masz obecnie telewizor: CRT 22"
Czego nie lubisz w telewizorach: jak się psują
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, seriale, discovery
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30% dzień, 70% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 32",37"
Preferowana marka: brak
Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder HD telewizji kablowej Vectra, odtwarzacz DVD
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% TV, 40% DVD
Na wprost czy również z kątów bocznych: glownie na wprost
Telewizor ma mieć WiFi: nie musi
Ma czytać przez USB filmy: nie musi
Jaki masz sygnał: Vectra i DVD
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI
Ile masz kanałów HD: kilka
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 5 godzin.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: do 2000PLN

Telewizor powinien posiadać tuner do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Fajnie jakby się nie psuł i był oszczędny ;)
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

zibid

New member
Witam ponownie,
Zgodnie z zaleceniem, przewartościowałem swoje warunki poszukiwania i prosiłbym o konsultację. Zasadniczo rozważam zakup dwóch TV do dwóch różnych pokoi ich cechy są na szczęście zbieżne (poniżej).
Przyglądałem się TV LED: SONY KDL-46EX700, SHARP*QUATTRON LC-46LE810E i SAMSUNG UE46C6000 - tyle, że LED do jednego z pokoi a do drugiego jednak LCD - w niższym przedziale cenowym. Rozpoznania w LCD jeszcze nie przeprowadziłem.

- wielkość pokoju? (wymiary): ok. 5 x 7
- preferowana marka? - Sony, Sharp, Panasonic, Samsung - myślę, że właśnie w tej kolejności, myślę też że wymagane jest 100 Hz
- preferowana wielkość ekranu? – 42-46"
- sygnał ?: kablówka cyfrowa ASTER
- odległość od ekranu z miejsca gdzie siedzisz? – 3,5 – 4 m.
- urządzenia do podłączenia?: dvd, czasem laptop
- klasa cenowa?: 3,6 tys LED oraz 3 tys LCD
- więcej oglądasz w dzień czy w nocy?: 30% dzień, 70 % wieczorem i w nocy
- nasłonecznienie pokoju i z której strony świeci?:
pokój dla LCD: Znaczne nasłonecznienie kierunek światła - okno obok TV (ta sama płaszczyzna) + z prawej duże okno oddalone o ok. 3,5 m
pokój dla LED: nasłonecznienie w normie + rolety (wiem, że generalnie lepiej byłoby zamienić TV w pokojach i dać LED do bardziej nasłonecznionego ale założenie jest inne).
- ile osób zasiada przed telewizorem?: 2 - 4
- czy siedzicie na wprost, czy po skosie?
dla LCD - na wprost,
dla LED lekko po skosie
- rodzaj ulubionych programów? - sport, filmy, programy rozr.
- jaki masz aktualnie telewizor?:
dla LCD - 32" CRT
dla LED - 21" CRT
- ma stać czy wisieć?: stać
- czego oczekujesz od telewizora?: (niezawodność, łatwość obsługi, dobry obraz, dobry dźwięk.


Będę wdzięczny za sugestie :)
 
Do góry