Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

nowayout

New member
Jaki telewizor lcd 26" jako monitor do komputera

Jako ze jest to moj pierwszy post na tym forum Witam Wszystkich ;) !

Rozwazam teraz wlasnie zakup telewizorka lcd ktory sluzyl by mi jako glownie (80% czasu) monitor do komputera. Pozniej moze zainwestuje w n-ke albo x-box'a 360 ale narazie interesuja mnie przede wszystkim ogladanie dvd, moze jakies fimy hd + GRY + internet z komputera. Zatem telewizor musi miec dobre polaczenie z pc. Moj wybor padl na Samsunga le26n71b. Czytalem wiele pozytywnych opinii na jego temat nie tylko na tym forum i wydaje mi sie ze byl by on dla mnie idealny ale... I tu wlasnie pojawia sie moj problem. Otoz z tego co czytam to bez problemu mozna ten telewizor podlaczyc z komputerem za pomoca kabla vga. Obraz w ten sposob uzyskany wiekszosc wlascicieli uznaje za bardzo dobry, wrecz idealny jednak lepsze efekty (ladniejsze kolory, wieksza mozliwosc regulacji, itd) daje podlaczenie przez dvi-hdmi. Jest to zreszta dosyc logiczne bo jest to wtedy obraz cyfrowy a nie analogowy. Wtedy jednak pojawia sie problem bo obraz w ten sposob uzyskany jest przyciety po bokach a wszystkie proby regulacji skutkuja wyraznym pogorszeniem jakosci obrazu albo jeszcze wiekszym jego niedopasowaniem...
To dla mnie duzy minus poniewaz zwykla telewizje ogladam sporadycznie i w zwiazku z tym zależało by mi żeby mieć cyfrowy obraz z kompa dobrej jakosci. Moze roznica pomiedzy dvi-hdmi a vga nie jest bardzo duza ale jak juz jest to mozna poszukac czegos innego.
I w zwiazku z tym moje pytanie czy jest jakas alternatywa dla tego tv w podobnym przedziale cenowym (do 3000 elentualnie troche wiecej jak bylo by warto). Zaznaczam ze poszukuje 26" ze wzgledu na rozmiary pokoju.

bylbym baardzo wdzieczny za wszystkie opinie ;)

Pozdrawiam
 

PiotrekHD

New member
Je2ry napisał:
Problem jest taki ze mam miejsce tylko na 32-calowy telewizor i moge wydac max 4000zl :?
Tak wiec czekam na dalsze propozycje czy do tej kwoty dostane cos lepszego od samsunga R71

A nie możesz poczekać do stycznia?
Wówczas zapewne z rynku niemieckiego spłyna stosy sprzętu, które ktoś tam kupił na kilka dni i zrezygnował po obejrzeniu kilku filmów :)
Powinno być tanio.
Na święta tanieją tylko low-end, markowe będą się chyba trzymać obecnego pułapu cenowego.
 

ernane

New member
LCD do 3000zl +/- 300zł

Witam serdecznie

wiem, że pytanie głupie, powtarza się itd, na forum jestem od niespełna 0.5roku (z mniejszymi bądź większymi przerwami;), najpierw chciałem kupić slim'a. ostatecznie zdecydowałem się na lcd (bo nie będę się bawił geometrią samsungów:/)
co kupić w tej cenie?
jakoś przestałem lubić samsunga tak się dzisiaj o nim naczytałem (zawyżanie parametrów/obsługa/prowizje/itd).
Czytam pozytywne opinie dot. panasonica TX-32LX60P cena akceptowalna mieści się w 3300zl. jednak czytając opinie niezbyt dobre tu
http://skapiec.pl/site/cat/22/comp/86458_komentarze/
wacham się.
Używać będę do głównie kablówki, w przyszłości BYĆ MOŻE tv-sat.
Oczywiście podłączenie z PC przez np. DVI
Wymagania - zależy mi na wejściu HDMI. (odtwarzacz z HDMI dokupie z biegiem czasu)

coś mi się obiło o uszy o skalowaniu obrazu 720->1080 czy jakoś tak że tylko niektóre telewizory je mają....także prosiłbym o coś więcej na ten temat.
Chyba nikogo nie zdziwie;) że chciałbym naprawde z głową i rosądnie wydać, jak dla mnie, duuużą kwotę.

oprócz wspomnianego panasonica 60, polecany jest też panas LX600. Cena zbyt duża jak narazie, ale mogę poczekać, strasznie mi się nie śpieszy, jak narazie poczekałem 0.5roku ceny troche spadły.
Czym się poza kontrastem te 2 lcd'ki panasonic różnią?

Jasność na ogół lcdki mają 500cd/m2, a co sądzicie ogólnie o kontraście? jaki wg. Was jest wystarczający? pytam o osobiste odczucia

Moje propozycje:
Philipsa odrzucam, ze wzg na opinie o marce w LCD
Samsung LE32R32B - nie za mały kontrast (800:1)?
LG RZ-32LZ55
Samsung LE32T51S
Samsung LE32S71B
Samsung LE32R32B
LG 32LE2R
LG 32LC3R
Sony Bravia
+ wspomniane 2 lcdki panasonic

tak ze skąpca cenowo i wizualnie podobające mi się. to jest fakt samsung ma ładne lcd;) np sharpy nie podobają mi się (wizualnie) choć ich nie wykluczam, jakość ponad wszystko.
Raczej nie samsung... choć jeśli cenowo i jakościowo będzie atrakcyjnie, nie wykluczam.

co do kablówki, mam możliwość wykupienia pakietu cyfrowego (haha!!! dekoder bez HDMI i cyfrowa TV:D) więc zawsze podniosłoby to troche jakość w stosunku do samego kabla antenowego;)
Uważacie że taki zabieg jest RACZEJ niezbędny przy LCD? (doinwestowanie do kablówki przez euro nie koncentryk?)


 
Ostatnia edycja:

PiotrekHD

New member
Papcio napisał:
WItam
kupiłem sharpa BV8 - dzieki kolegom z forum ( kiki i blackninja) dostałem bardzo dobre ceny, mniej niz 5kPLN
jestem bardzo zadowolony z wyboru

Mógłbyś skrobnąć kilka słów z jakim sygnałem to oglądasz, z jakiej odległości i czy dalej podtrzymujesz dobrą opinię o tym sprzęcie? Kiki też mi proponuje ten sprzęt, mam odległość 3m i sygnał Cyfra+...
 

robard

New member
Je2ry> nie dalej jak tydzień temu kupiłem Sony KDL-32S2020 i wraz z przywiezieniem zmieściłem się w kwocie poniżej 4300 PLN. TV dziala bardzo fajnie, polecam. Ceny czały zcas spadają, ale nie zwlekaj zbyt dlugo, bo im bliżej swiat tym większy kocioł w sklepach (fakt, że wieksze tez promocje), ja znalazłem swój TV przez Skąpca w necie i udało mi sie kupić najtańszy z oferowanych.
 

tuptus55

New member
Uporządkowałem posty w jeden temat. Proszę w nim pisać pytania w stylu co kupić jesli ktoś się jeszcze nie zdecydował na konkretną markę lub ma kilka marek i się zastanawia.
 

Herbatnik

New member
Witam.
Chce w najblizszym czasie zakupic lcd'ka rozmiar 26 cali ktory bedzie mi sluzyl do wszystkiego do czego bedzie zdolny czyli filmy, tv, komp i konsola.
No i w tym miejscu pojawia sie dylemat co wybrac:

LG 26lc2r jest w bardzo dobrej cenie w MM - 1999zl

Samsung 26r71/72 z tego co czytam ludzie sobie go chwala jednak cena jest przynajmniej o 700 zl wyzsza a w MM az o 1200 zl...

Panasonic lx500 podobno bardzo dobra jakosc obrazu swietnie wspolpracuje z xboxem ale cena rowniez w okolicach 2700 na allegro...

Moje glowne pytanie brzmi: czy warto dokladac az 1/3 ceny i wybrac Samsung/Panasonic czy LG mimo niskiej ceny bedzie dobrym wyborem?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Mms

New member
Chce kupic TV LCD 26-27" lub 32" za okolo 3k zl. Taki rozrzut, bo pokoj jest troche maly i trzeba to jeszcze przemyslec. TV musi posiadac zlacze HDMI ze wsparciem HDCP oraz milo by bylo gdyby mial jeszcze DVI. Troche poprzegladalem siec i znalazlem takie oto propozycje:
- 26" - Samsung LE26R71B [brak DVI] lub Samsung LE26R72B [brak DVI] [czym one w ogole sie roznia, bo ja widze tylko inna obudowe];
- 32" - Samsung LE32S71B [brak DVI].

Tak jakos wyszlo, ze obydwie propozycje sa Samsunga. :)

Dobry wybor czy moze rozwazyc zakup innego modelu?
 

mayday29

New member
Jak z awaryjnością i który byście wybrali ???

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jak jest z awaryjnością niżej wymienionych TV i mam do wszytkich pytanie który z tych 4 modeli byście wybrali i dlaczego ??? (chybha że macie inne propozycję ale musi to być LCD 32" do 5000zł)

- LCD LT 32 X 70 JVC
- LCD LC 32 BV 9E SHARP
- LCD Bravia KDL 32V2000 SONY
- LCD TX 32 LX 600P PANASONIC

Z góry dziękuję za odpowiedź
 

festiwal1

New member
Telewizor LCD ile cali?

Witam.
Chcemy kupiś tv LCD, tylko się zastanawiamy ile calów ma posiadać.
Oglądany z odległości 2,5 - 3 metry, i nie wiemy jaki rozmiar, aby się nie roszczarować i nie żałować. Zastanawiamy się nad 27 - 32 cale. Jaki najlepszy rozmiar?

Edit Tuptus55: Najpierw przeczytaj regulamin, potem użyj wyszukiwarki bo ten temat był już ze sto razy albo nawet i 300 razy, po trzecie zadawaj poytania we właściwym dziale. Przenoszę. Na razie otrzeżenie
 

blake

New member
sharp LC 32BV9E czy samsung LE 32M71B

Witam.
Bardzo proszę o pomoc. nie wiem na który telewizor się zdecydować.
sharp LC 32BV9E czy samsung LE 32M71B. Jesli ktoś zna te modele proszę o kilka słów. który jest lepszy???
 

konstant

New member
Pomoc w wyborze LCD

Od dluzszego czasu zastanawiam sie jaki LCD kupic..
(uzywanie - 70% x360, 20% TV [zwykla antenowka] , 10% DVD (Panasony S52)

Ktory z tych modeli bedzie najlepszy a ktory najgorszy?
A moze cos innego ? (wide Bravia u2000.?)

Sharp 32GA8
Sharp 32SA1
Panasonic 32LX60
JVC 32A61
Samsung 32R71

Pomocy
 

maszek

New member
Bez reklam
Też się zastanawiam nad kupnem LCD ale mam dylemat:
JVC LT-40S 70 czy Sony KDL-40W 2000?
 
Ostatnia edycja:

gadżet

New member
Sony KDL-46X2000 czy ktoś użytkuje?

Witam. Mam pytanko dotyczące LCD Sony KDL-46X2000 otóż jestem już zdecydowana na jego zakup ale jestem ciekawa Waszych opini, czy ktoś użytkuje taki telewizorek i jak z efektem. Pokój, w którym będzie stał ma 25mk oglądana głównie C+. Wcześniej stał Sony KV32-FX65K. Także jak z jego wielkością czy nie jest za duży, oglądany będzie z odległości ok 4m. Pozdrawiam serdecznie Gadżet
 

olko7

New member
Jvc LT-37R71 czy Toshiba 37WL66Z

Krotkie pytanko co byscie wybrali:
Jvc LT-37R71 czy Toshiba 37WL66?
Jvc ma PAP, natomiast Toshiba 2xHDMI.
JVC ma serwis w Polsce natomiast gwarancja Toshiby jest realizowana przez dostawce.
Nie mam informacji o panelach tych tv, jezeli ktos wie jakie tam sa niech cos napisze, ktore lepsze.
Ewentualnie jeszcze ktory z nich ma lepszy dzwiek.
Sygnal na razie z cyfry+ po scarcie albo component jak zmienie tuner.
 

pandzik

Member
Bez reklam
dwie konfrontacje na koniec dnia... jakieś sugestie? ;-)

Sharp SA1 czy BV8? Jest między nimi jakaą różnica...(oprócz obudowy)?

Panasonic LX 500 czy Philips PF 7411?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sharp Sa1 jest na tych samych podzespołach co Ga 8/BV 8 - różni sie tylko wyglądem.
Jesli 32 Panasonic LX 600 , ale sprawdź 32 JVC X 70 - notuje znakomite recenzje uzytkowników.
JVC - czy Toshiba ? Mamy i jedne i drugie . Lepiej kompresuje obraz , lepsza płynność , płynniejsze i czyściejszy obraz - TO JVC.
Niektórzy całymi rodzinami - potwierdzają te zakupy. Najpierw rodzice - później reszta rodziny przywędrowała po ten sam model.
Nie przejmuj się ilością złacz . Za kilka dni wjadą switchery HDMI x 2, x 4, x 6 , x 8 wejść. .

Jeśli chodzi o 4 metry przy 46 X 2000 - dobrze byłoby sprawdzić na własne oczy. Bo przy Sharpie XD1 - tańszym o dobrych kilka tysięce ten model wyglada tak :
ifa2006_xd1_vs_x2000.jpg


A dodatkową atrakcją jest model JVC 46 Z 70 który juz kilka razy pokonał na prezentacjach i Sharpa i Sony - i nie ma żadnych niedoróbek.


JVC wprowadzi 2 modele telewizorów ciekłokrystalicznych o rozdzielczości FullHD. Oba modele będą miały 46 cali a różnić się będą tunerem cyfrowym. Jednym z atutów modeli LT-46Z70 i LT-46DZ7 ma być system Genessa, który skraca czas reakcji matrycy. Genessa jest obecnie stosowana w modelu M60.
ifa2006_jvc_46z70.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
blake - ja wybierałbym Samsunga - M 71 . Chyba że zaczekasz na nową generację LCD 32 Ra1 Sharpa /kontrast 1200:1 , 6 ms, kontrast dynamiczny 5000:1 , quick shot procesor, HDMI x 2
wygląd :


dostępne w Polsce na dniach. Jakość i porównanie - do sprawdzenia za kilka dni.

Maszek - jeśli korzystasz z kablówki, lub innych sygnałów wątpliwej jakości - kupując LCD full hd- bedziesz nie tylko rozczarowany - ale wkurzony i to nie mało.
Na dziś - jeśli ogladasz 99 % kanałów Pal - to lepszym telewizorem kompresującym sygnał będzie 40 S 70 JVC. Stwierdzam na podstawie doświadczania - montując takie telewizory w domach użytkowników. Wiele osób zapiera dech z niedowierzenia że jest obraz tak fatalny / a miało być tak pięknie/
Ale decyzja należy do Ciebie.

mayday29 - o awaryjności ciężko mówić bo za wcześnie . Wpadek nie miał żaden telewizor.

Mms- oczywiscie że lepszą serią jest seria R - a który zależy tylko od kolory dolnej ramki.



spacer.gif
 

Herbatnik

New member
Kiki a moglbys odpowiedziec na moj post?

Tzn czy LG 26lc2r jest duzo slabszy od Samsunga 26r71/72?
Bo roznica w cenie jest dosc spora rzedu 700 zl i nie wiem czy jest sens doplacac 1/3 ceny lcd'ka...Ew moze jakas inna propozycja 26 cali w rozsadnej cenie?
 
Do góry