Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Przy tej odległości oglądania to może warto zastanowic sie nad 37" lub 42", zwłaszcza, że planujesz N. Z podanych przez Ciebie mam Sharpa i jestem z niego bardzo zadowolony. Oprócz dobrego obrazu z kablówki podoba mi sie jego dizajn. Oglądam sporo tv z kablówki 70%, filmy z dvd (z HD950) 25% i te 5% divx. Może warto pomysleć o prezentacji w domu.
 

Przemcio73

New member
storm33 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów! To mój pierwszy post i chyba jak wiekszość chcących kupić telewizor LCD mam "mały" metlik w głowie. Studiuję to forum od kilku dni i moje poszukiwania zawęziły sie do czterech modeli. Telewizor bedzie ogladany z odległości ok 3,5-4 m. Kablówka, kino domowe Sony (DVD-DVP-NS355, amplituner STR-DE497) w przyszłosci "n".
32 JVC X 70
32 Sharp BV 9/ Ga 9
32 Sony V 2000
32 Panasonic LX 6000
prosiłbym o jakąś podpowiedź, szczególnie posiadaczy tych telewizorów!
Witam. W Twoim przypadku to chyba, jak zauważył gatar, 37l ub 42 cale byłyby najlepszym rozwiązaniem. Mam 32 i oglądam go z 2-2,5m i jest ok. Co do marki to wybieraj między Sony (seria v), sharpem a samsungiem.
pozdrawiam
P.S Jak masz możliwość to zaufaj swoim oczom;)
 

mefix

New member
czyli co najlepiej iść kupić panasonic ? tylko najlepiej do 3500zl Bo te 2 modele co podaliscie kosztują 3800zl i więcej. Proszę o odpowiedź ponieważ w tym tygodniu chciałbym kupić.
 

pitbullo1

New member
Tak wlasnie sie teraz zastanawiam nad sharpem 37xd1e lub 37ge1e. Sony 40x2000 jest za drogie bo trzeba dac ponad 10tysi:cry: . Tylko pozostaje teraz problem ktory z tych modeli sharpa:?: :?: :?:
 

dawmac

Member
MUSZĘ SZYBKO ZDECYDOWAĆ CZY LG 50PC1DA czy SAMSUNG PS50C7HDX

Witam
Jak w temacie. Musze podjąć decyzje który telewizor kupić: czy LG 50PC1DA czy SAMSUNG PS50C7HDX. Mogę kupić po przez sklep internetowy i podając odpowiedni kod mam dodatkowy rabat 200 funtów. Telewizory kosztuja tyle samo > 1550 funtów. Oglądałem i jeden i drugi ale na każdym inny sygnał , niestety w anglii w sklepie nikomu się nie chce przełączać i kombinować. Kupuje się to co się widzi. Samsung miał bardzo ładny obraz, LG miał bardzo ładną zerń i tez trudno mu coś zażucić. Prosze o szybki za i przeciw dotyczące tych dwóch TV. Cena może nie jest rewelacyjna ale zaleta jest fakt że sprzedaje to duża sięć co ma swoje sklepy w którym mogę normalnie zapłacić jak dostarczą towar. Są tańsze oferty ale trzeba płacić z góry karta kredytową i czekac co przywiozą. Dlatego wolę zapłacic trochę więcej ale ze pośrednictwem sklepu. Jednak kupno bezpośredno w sklepie - jest drożej o około 400 - 500 funtów.
pozdr. dawmac
 
Ostatnia edycja:

Grigorij

New member
Marecky napisał:
...Grigorij - zalozyles watek to po @#$%^ tutaj sie @#$% z tym samym ? Milo by ci bylo jakby w twoim watku wszyscy pytali o inne rzeczy ?...
;) Fakt, może trochę przegiąłem to przepraszam, z drugiej strony ja też chcę kupić TV do max 10 tys. zł i cholera nie wiem co z tym moim problemem począć, bo na logikę to wypada kupić Full HD. Chciałem tylko zwrócić uwagę pitbullo1 że być może te Full HD są jeszcze jakieś niedopracowane...(a może tylko ja mam jakąś zaćmę???:? )
 

cartheone

New member
Ja niestety też nie widziałem tego modelu ale parametry ma niezłe (Przynajmniej na stronie )
Cena też niezła znalazłem ten model za 6300 zł
Zdanie: Grundig to już nie jest Grundig. Z firmy została już chyba tylko nazwa. Było w znaczeniu pozytywnym czy negatywnym??
 

PiotrekHD

New member
Je2ry napisał:
Jestem juz prawie zdecydowany na Samsunga LE32R71. Tv bede ogladal z odleglosci okolo 4,5m narazie bedzie sluzyl do ogladania tvp,polsat... ze zwyklej anteny wkrotce zamierzam kupic cyfre+ i XBOX-a no i bede ogladal troche rzeczy z PC. Tak wiec czekam na wasze sugestie zaznaczam ze czytalem forum jak i ten watek jednak niektore posty moga byc juz troche nieaktualne. Na Tv moge przeznaczyc max 4000zl
W samsungu boli mnie to ze ma 1 wejcie HDMI :?

Chcialbym zakupic tv juz w ten weekend wiec prosze o rade brac samsunga czy moze jest cos lepszego w tej kategori cenowej

Zaoszczędź troche na 37" o przy 4.5 możesz mieć ciut mały ekran.
Może coś z serii Sony, np. KDL-32S2000?
http://www.ceneo.pl/ProductInfo.aspx?ProductID=264468&longDesc=true
Ma całkiem niezły obraz jak na tę cenę.
 

granwork

New member
Kupno LCD do pokoju

Siemka jestem tu nowy . Kupuje do pokoju telewizor LCD tak gdzies od 32-40 w tych granicach i co polecacie za 5000zł . Za wszystkie pomoce z góry dziękuje. Bardzo bym prosił bo w tch sprawach jestem zielony kupuje telewizor raz na 15lat :) i nie wiem co sie dzieje . To jaki waszym zndanie najlepszy mile widziane zdjecia linki opisy cos z tego . Dzieki za pomoc
 

gatar

Active member
Bez reklam
Mógłbys poczytać grupę ?
Wiele odpowiedzi znajdziesz tutaj.
Zadałes zbut ogólne pytanie.
Kup np. Sharpa 32bv9.
 

storm33

New member
Dzięki za podpowiedzi, tylko że teraz to mam już całkowity wir w głowie! Mam do wydania nieco ponad 5000 a za te pieniądze raczej nie kupię dobrej klasy LCD 37 nie mówiąc już o 40?! Jeśli się mylę to może ktoś wyprowadzi mnie z błędu?
 

deoc

New member
W zaleznosci od tego jaki miales TV wczesniej to roznica i tak bedzie.... ja uzywam Panasa 32LX60P z ok 3m i jest OK, choc teraz to bym sie zastanowil nad 37 ;) Wlasciciel 37" mysli o 42" itd.... 32" zwlaszcza jesli poprzedni TV byl to CRT o proporcjach 4:3 i mniejszy niz 29" bedzie OK.... wszystkie TV ktore wymieniles beda mialy zalety i wady o ktorych musisz pamietac - mnie osobiscie w moim TV NIC NIE PRZESZKADZA !!! Ogladajac film wieczorem i zmniejszajac podswietlenie matrycy na ok 40% (mozna i mniej ale wtedy tracimy i kolory) daje dobry efekt bez swicacej czerni... kolory super i nie ma smuzenia nawet w szybkich grach komputerowych (aka NFS:Carbon :D) Obraz z n tez OK - kanaly HD super a reszta - da sie przezyc :) Obraz z DVD tez dobry+ - oczywiscie zalezy jaki film - bo jak jakis z gazety nagrany na DVD5 (czyt. jednowarstwowa plyta) jest sredni, ale taki LoTR wydanie kolekcjonerskie (film 2xDVD9) wyglada naprawde dobrze... choc polecam wersje 720p :p
Jesli wiesz jakie sa zalety i wady nowych technologi - masz np. monitor LCD i Ci to nie przeszkadza (czern itp) to kup TV LCD i ciesz sie :D
 

Przemcio73

New member
storm33 napisał:
Dzięki za podpowiedzi, tylko że teraz to mam już całkowity wir w głowie! Mam do wydania nieco ponad 5000 a za te pieniądze raczej nie kupię dobrej klasy LCD 37 nie mówiąc już o 40?! Jeśli się mylę to może ktoś wyprowadzi mnie z błędu?
Pomyśl o samsungu serii r 37cali. Na pewno zmieścisz się w tej kwocie no i trochę zostanie;) A będziesz zadowolony z tego średniej klasy tv.
pozdrawiam
 

xacti

New member
LCD do 2500zl

Siemka. Potrzebuje LCD do 2500zl. myslalem o SAMSUNG LE-27S71B.
Dobre toto?
czy ma on HDTV? :] czy mozna go powiesic na scianie? :p

'konsola zadna nie jest do niego przewidziana.

aha. no i czytalem ze ma problemy z wyswietlaniem czerni. prawda?

z gory dzieki za odp!
 

be-jot

New member
kupiłem takiego z tydzień temu, bardzo zgrabny telewizor.
co do tego, czy wyświetla czerń poprawnie - kwestia subiektywnej oceny i warunków. mój subiektywizm mi mówi, że jest dobrze - chociaż może to też być własna świadomość, że wywaliłem tyle szmalu i nie może być źle :)

czy ma hdtv - jak rozumiem, chodzi ci o to, czy ten model jest hd ready - jest.

"konsola zadna nie jest do niego przewidziana"
tego nie za bardzo rozumiem - chodzi o podpięcie konsoli (ps/xbox) do tego telewizora? oczywiście, że można - bardzo ładnie po component śmiga xbox360, komputer po d-sub (w tym konkretnym modelu producent nie zaleca podłączania pc po hdmi/dvi i faktycznie, jakość jest gorsza).
 

xacti

New member
chodzilo mi o to, ze nie bede podpinal zadnej konsoli ;)

aha, czy ten tv mozna powiesic na scianie? jesli tak to jakie uchwyty kupic?

'i moze jeszcze ktos by sie wypowiedzial na temat jakosci? :)

pozdrawiam!
 

Je2ry

New member
Problem jest taki ze mam miejsce tylko na 32-calowy telewizor i moge wydac max 4000zl :?
Tak wiec czekam na dalsze propozycje czy do tej kwoty dostane cos lepszego od samsunga R71
 
Do góry