Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Mabri

New member
Moi faworyci to:
taniej:
- plazma Panasonic 42pv60

drożej:
- lcd JVC 40S70

Faworytów wyłoniłem po bardzo długich i wnikliwych testach oraz opiniach na różnych forach.
Moim mażeniem byłby tv składający się z zalet jednego i drugiego modelu.
 

mefix

New member
nie chce zakładać nowego tematu , więc może się dołącze do tego. Również szukam jakiegoś LCD 32' do max. 3500zł. Wiem że to nie jest dużo jak na LCD ale może mi pomożecie w kupnie tego TV. Telewizor przeznaczony głównie do oglądania programów z naziemnej , SAT , i oglądania DVD. Nie będą podłączane konsole.;) Mam kilka modeli oto one:
Sony KDL-32U2000


Samsung LE32R72B

Samsung LE32R71W


LG 32LC2R
Panasonic TX-32LE60P. Chociaż jeden sprzedawca powiedział mi że nie poleca mi zbytnio samsungów ponieważ "zawyżają parametry"Jeżeli możecie to powiedzcie mi jaki mam wybrać, może jakiś inny LCD
 

Dar43

New member
Obraz Funaia

PP49 napisał:
Wczoraj bylem w "Oszolomie" i bawilem sie troszke tym telewizorem ... niewiem czemu ale mam wrazenie ze dla mnie on jest lekko zaciemny na ciemnych kolorach w grach bylo naprawde ciemno. Boje sie tego troszke ze kupie go i bede niedowidzial w ciemnych miejsach ... kineskopowke mozna naprawde konretnie rozjasnic ... Lecz bardziej zastanawiam sie nad tym modelem 32 calowym uzywany za jakies 2200

A czy bawiles sie ustawieniami zapisanymi?? jak GRY,Żywy,Film i itd
bo u mnie obraz jest bardzo dobry. Wydaje mi sie tez ze dużo zależy od oswietlenia w pomieszczeniu inaczej bedzie przy swietle neonówki a inaczej przy zwyklym swietle żarówki (żółtym). Choc przyznam sie ze kompa nie podpinałem jeszcze pod niego... Ale nauczylem sie przy moim kiepskim monitorze CRT 17'' ze program jak PowerStrip jest nie zastapiony i funkcja HOTKEY's "ALT i +" "ALT i -"

A i zapomnialem dodac ze w instrukcji do "Funajka" było dołaczona luzna kartka, ze zmieniły sie parametry sprzetu ?! na 900:1-kontrast i 8ms -reakcja. Ciekawe ile w tym prawdy? Miejmy nadzieje ze to nie tylko chwyt marketingowy

Pozdrawiam

Jak podejmiesz decyzje to mam nadzieje że sie pochwalisz ;) Życze udanego wyboru i zakupu.

:fool: Pozdrawiam tez panów z TTW -EuroAGD ul. Rozdzienskiego Katowice ktorzy Funaia 27'' maja po 2300zl :hihi: tak trzymac panowie nie dziwne ze w sklepie pustka wieje
 

doltom

New member
Warto Mirai 32", ale...

Mam Mirai 32" Olympic i jest to bardzo dobry tv. Ma same plusy i dwa minusy. Plusy to doskonała jakość monitora lcd i samego obrazu, lepsza od większości markowych tv lcd. Wszystkie potrzebne wejścia. Zabójcza cena - ok. 2700 zł. Są dwa minusy - nie do końca jasna jest sprawa specyfikacji HDCP, nie działa sygnał po HDMI z platformy N. (Sygnał po komponencie jest nie gorszy i "idzie" bez problemu). Drugi minus to serwis - jest tylko jeden w Polsce we Wrocławiu (firma zewnętrzna Euroces) i nie cieszy się najlepszą opinią, trzeba się użerać.
 

raverpol

New member
pytanie

55" do 10tys? jak to mozliwe i czy warto brac? :)
pozdro
kriss


kiki napisał:
jeśli nie chcesz czekać w tej klasie cenowej -to sprawdzaj
Pioneera 436 RXE - plazme
42 Loewe Modusa - plazmę
Model LG mozesz odpuścić - za to sprawdź najnowszy model 55" Sony Full HD
pełnej rozdzielczości HD i zdumiewającej jakości obrazu
kds-55a2000_headon_im_1080HD.jpg


Cena - do 10.000 zł - jakość super , a jekie bajery - wow.

pozdrawiam
 

noso

New member
mefix napisał:
nie chce zakładać nowego tematu , więc może się dołącze do tego. Również szukam jakiegoś LCD 32' do max. 3500zł. Wiem że to nie jest dużo jak na LCD ale może mi pomożecie w kupnie tego TV. Telewizor przeznaczony głównie do oglądania programów z naziemnej , SAT , i oglądania DVD. Nie będą podłączane konsole.;) Mam kilka modeli oto one:
Sony KDL-32U2000


Samsung LE32R72B

Samsung LE32R71W


LG 32LC2R
Panasonic TX-32LE60P. Chociaż jeden sprzedawca powiedział mi że nie poleca mi zbytnio samsungów ponieważ "zawyżają parametry"Jeżeli możecie to powiedzcie mi jaki mam wybrać, może jakiś inny LCD


Hi , mialem ten sam problem co TY , i kupilem TX-32LX60P i jest b. dobrze mam cyfre z dobrym sygnalem na innym sprzecie nie testowalem na razie ,podobny obraz mialy samsungi :)
POZDr.
 

admika2

New member
Telewizor do 5.000 zł ?

Witam.
Chciałbym kupić telewizor LCD 37". Do wydania mam 5.000 zł. Chciałabym podłączyć kino domowe pod złącze HDMI, konsolę do gier i komputer. Posiadam kablówkę.
Proszę o wasze propozycje.
Dziekuje
Anna J.
 

PP49

New member
...

Bawilem sie ustawieniami kolorow na sygnale z xboxsa360 (pan z obslugi mi milo mowil ze ... niemozna zmienaic ustawien kolorwo na sygnale zewnetrznym - no i sie zdziwil bo jednak mozna). Kolorki dla mnie byly w pozadku... widzialem piksele ale zwalam to na to ze obraz jest duzo bardziej ostry na LCD niz na kineskopowce. Jasnos ekranu dla mnie byla zamala... dla mnie czasem pasuje aby czarny byl lekko szary bo na konsoli niektore gry sa zaciemne ... :-( ale ... wlasnie wydaje mi sie ze niektorych rzeczy niewidzialem wina lezala po stronie tego ze tam bylo mocne jazeniowe oswietlenie. Raczej zdecyduje sie na model 32" tylko rozdzielczosc 1366x768 a jednak wolal bym 1280x720 ... ale jednak te dodatkowe 5 cali sie przda :p. Musze poczekac na rozwoj wydazen --> sprzedac swojego panasonica (koles ma sie pojawic po niego w sobote lub niedziele) i zamowic tego 32" (znalazlem dobra oferte) sprubuje chyba zaryzykowac... musze dolozyc ponad 1200 zeta troche szkoda kasy no ale jak sie chce bawic to trzeba inwestowac :p...
 

mefix

New member
Mam kino domowe panasonica , to gdybym wziął LCD panasonic to bym miał już komplet ;)a co do tych samsungów , to one rzeczywiście mają zawyżone parametry? Proszę o odpowiedź kogoś kto ma jakieś większe doświadczenie :cool:
 

ortax360

New member
TAK wiem
32lx600 spadł do 4600
natomiast Panasonica lx500 za 3200zł ( przepraszam nie dotyczałem oferta dotyczyła tv uzywanego z gwarancją )
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pitbullo1

New member
lcd full hd do 9000zl

Witam. Jaki polecili byście lcd full hd (od37 do 42c) do 9000zl.Od dluższego czasu przegladam fora i nie moge sie na nic zdecydowac.tv mial by sluzyc do x360 i platform cyfry+ w hd i n. mialem juz brac samsunga LE40f71b, ale zmienilem zdanie po slabych ocenach na forach. Prosze o pomoc bo w nastepnym tygodniu mam zamiar juz cos zakupic. z gory dziekuje i pozdrawiam
 

Grigorij

New member
Łaże już dwa miesiące po marketach i oglądam różne TV. Na moim placu boju pozostał tylko Sony i Sharp.:cool:
Jednak usiłuję dociec przyczyny moich subiektywnych wrażeń wzrokowych (poruszam temat w innym wątku), dlaczego Discovery HD puszczane w marketach wygląda lepiej na TV HD Ready niż na Full HD...:shock:
 

storm33

New member
LCD 32 - który z nich

Witam wszystkich forumowiczów! To mój pierwszy post i chyba jak wiekszość chcących kupić telewizor LCD mam "mały" metlik w głowie. Studiuję to forum od kilku dni i moje poszukiwania zawęziły sie do czterech modeli. Telewizor bedzie ogladany z odległości ok 3,5-4 m. Kablówka, kino domowe Sony (DVD-DVP-NS355, amplituner STR-DE497) w przyszłosci "n".
32 JVC X 70
32 Sharp BV 9/ Ga 9
32 Sony V 2000
32 Panasonic LX 6000
prosiłbym o jakąś podpowiedź, szczególnie posiadaczy tych telewizorów!
 

Je2ry

New member
Jestem juz prawie zdecydowany na Samsunga LE32R71. Tv bede ogladal z odleglosci okolo 4,5m narazie bedzie sluzyl do ogladania tvp,polsat... ze zwyklej anteny wkrotce zamierzam kupic cyfre+ i XBOX-a no i bede ogladal troche rzeczy z PC. Tak wiec czekam na wasze sugestie zaznaczam ze czytalem forum jak i ten watek jednak niektore posty moga byc juz troche nieaktualne. Na Tv moge przeznaczyc max 4000zl
W samsungu boli mnie to ze ma 1 wejcie HDMI :?

Chcialbym zakupic tv juz w ten weekend wiec prosze o rade brac samsunga czy moze jest cos lepszego w tej kategori cenowej
 
Ostatnia edycja:

Marecky

New member
Grigorij - zalozyles watek to po @#$%^ tutaj sie @#$% z tym samym ? Milo by ci bylo jakby w twoim watku wszyscy pytali o inne rzeczy ?

pitbullo1 - ja juz nie czekam na nowsze modele tylko na spadek cen i wyjasnienie raz na zawsze plusow i minusow 37XDE1 w stosunku do 37GE1E. Poki co tego pierwszego nie mozna na zywca nigdzie w poblizu spotkac, ani nikt z forumowiczow sam go nie posiada, wole sie wstrzymac. No i wiadomo ze cena idzie caly czas w dol.

Radze ci wiec kupic ktoras z tych "37 a jesli chodzi o wielkosc 40-42" to bralbym Sony X2000 bo na 42XD1E stracilem ochote przez to ze jest najbardziej wybrakowany z serii.
 
Do góry