Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Jacek K.

New member
Samsung S71B czy Samsung R72B czy Sony S2010?

Mam prośbę o w miarę szybką podpowiedź który wybrać LCD 40 cali. Zależy mi przede wszystkim na TV przyjaznym w obsłudze, bez mankamentów w sytlu "ten typ tak ma". Bardzo ważna jest niezawodność sprzętu. Jakość obrazu może być na drugim planie gdyż odbiór będzie na zwykłej osiedlowej kablówce. Która Waszym zdaniem marka jest bardziej godna zaufania i dlaczego?

Wiem że podobne wątki pojawiały się już na tym forum, ale nie znalazłem jeszcze jednoznacznej odpowiedzi zdecydowanie przemawiającej za którymś z ww. modeli.

Pozdrawiam
Jacek
 

asterix

New member
Ja nie mam ani kablówki ani żadnego dekodera cyfrowego ale jak juz TV sie pojawi to napewno założe cyfre + // wiec jesli tylko bede miał jeden dekoder to dwa tunery mi nie są potrzebne ?? Jeśli wezme "cyfre" , czy "polsat" , czy "n" to nie bede miał TVP1 , TVP3 , TVP 3 i gdybym miał 2 tunery to dało by rade podłaczyc dekoder pod jedno wejscie a naziemna telewizje ogladać na zwykłym kablu jakich multum w naszych domach , ze zwykłej siatkowej anteny??
 

yanky

New member
Ja bym wybrał S71 i za resztę kupił dobre źródło sygnału np. sensowne DVD. Ta różnica w ilości kolorów na korzyść R72 (6,4 mld i 12,8 mld !!!) to jakaś ściema producenta. Jest jeszcze różnica w kontrastach, ale 3000:1 czy 5000:1 to też jakieś triki (dynamiczne) producenta-mocniejsze świetlówki za matrycą???. Jasne, seria R72 jest lepsza od S71, ale chyba nie warta takiej różnicy w cenie (chyba ~700zł?).
A teraz odważna teza (wniosek): elektronika szybko rozwija się i kupując trochę lepszy sprzęt za dużo kasy i tak zestarzeje się tak jak ten słabszy (tańszy) tylko, że kilka miesięcy później.;)
 

Dar43

New member
Funai- posiadacz

Witam, jestem posiadaczem tego LCD 27'' od jakis 3 tygodni, wiec troche moge o nim powiedziec:

Plusy:
+ Bardzo ladne kolory, jak patrze potem na zwykly tv wydaje mi sie ze "pacjent zmarł" ( widze bladosc)

+ Duzo roznego rodzaju podlaczen

+ na kablowce z UPC obraz bardzo ladny, a tv ponoc nie ma filtra grzebieniowego(cokolwiek on robi)

+ ''nawet'' ladny design to kwestia gustu, a o tym sie nie mowi, a co wazne kable leca z tylu tv a nie po boku wiec nie ma efektu "ucho słonia" jak np. w wyrobach firmy Daewoo

Teraz nieuniknione MINUSY:

- brak wyjscia audio :cry: (tylko sluchawki i sub-w out) a oryginalne glosniki jakby to powiedziec, rady nie daja

- ustawienia kanałow ( porażka, kto to wymyslił:confused: ) chłoste dla niego

- przy regulacji podswietleniem panela zaczyna buczeć (przyciemniony) ale wystarczy wył/wł i wraca do normy:shock:

- materiał z jakiego został wykonany (jak sie zagrzeje to dalej czuć ze w domu jest nowy "nabytek":razz: ) ale mnie to nie przeszkadza

Bilans wychodzi na "0" wiec uważam osobiscie ze wydanie 1700 zł na niego to dobra decyzja, z braku wiekszych finansów i spoczywajacego tv Funaia 15'' w piwnicy, dzialajacego do dnia dzisiejszego bez zadnych problemow wybór pad na niego.

Mam nadzieje ze moje opinie ci pomogą podjac decyzje.

Moze nie ma nazwy fajniej jak "Bravia". Jak to napisał jeden z użytkowników forum ze jego nazwa nie jest Trendy, osobiscie uważam ze nie musi byleby dobrze chodzil, bo chyba o to wszystkim chodzi!!!;)

Osobiscie jestem jak najbardziej na TAK
Pozdrawiam
 

lolekbis

New member
Witam jako nowicjusz.
W zasięgu ręki mam już /kwestia kilku dni/ LCD Samsunga model LE-40R72B
Z uwagi na fakt, że jako "zielony" w temacie prosiłbym zwolenników a także obytych w temacie o opinie na temat mojego wyboru. Nie do końca wiem jak poradzę sobie z "odpaleniem" tego sprzętu. Byłoby mi miło gdybym znalazł wśród użytkowników tego forum osobę która pomogłaby mi zacząć "przygodę" ze wspomnianym sprzętem. Mając na uwadze bezsens zaśmiecania forum takimi dyskusjami chciałbym zaproponować dla chętnych udzielenia pomocy kontakt via mail, GG, telefon. Przeglądając forum niezbyt wiele można odszukać wiadomości dla "zielonych". Z pewnością po nabraniu małego doświadczenia też nie odmówię nikomu pomocy w miarę swoich możlwości a także chętnie podzielę się spostrzeżeniami i problemami jakie mnie w trakcie korzystania ze sprzętu mogą zaskoczyć. Z góry dziękuję szacownym "pomocnikom".
Pozdrawiam.

Do Admina:
Jeśli mój post znalazł się w nieodpowiednim miejscu proszę o jego usunięcie. Ale tak bywa, jak się ma "zerowe" doświadcenie na forum.

lolekbis
 

smigly

New member
slyszalem o tych wypalonych pixelach ze w Philipsach czesto sie to zdarza
a co do czerni to dobrze ze jestes zadowolony
ale w tym przypadku jakosc czerni nalezaloby sprawdzic na jakiejs plytce testowej porownujac z jakims innym modelem
poniewaz problem czesciej dotyczy glebi czerni a nie samej czerni
 

mrew

New member
Dar43 napisał:
Teraz nieuniknione MINUSY:

- brak wyjscia audio :cry: (tylko sluchawki i sub-w out) a oryginalne glosniki jakby to powiedziec, rady nie daja

No bez przesady, podepnij sobie glosniki z kina domowego przez Euro (TV-Euro ---> Kino-RCA (czyli potocznie zwany "cinch"). Minusem moze byc opoznienie dzwieku pomiedzy glosnikami w kolumnach kina a glosnikami w TV. Wtedy oczywiscie sciszasz TV i jest OK.
 

pandzik

Member
Bez reklam
smigly, napisz cos o sa1, może jakies fotki zapodaj , albo filmik...
sam jestem nim zainteresowany... wiesz tak ku pokrzepieniu... :)
 

smigly

New member
sorry bardzo ze jeszcze nie wrzucilem zadnych fotek
ale aktualnie nie mam aparatu
ale ten bajer o ktorym pisalem z plyta mdf lakierowana na czarno wyglada rewelacyjnie
dzisiaj lakiernik bedzie mi lakierowal maskownice do kabli
i jak schowam kable to porobie jakies fotki
 

januszbass

New member
No wlasnie Smigly ja juz mialem naprawde dosyc porównan , czytania i szukania. Postawilem na Philipsa i jakość czerni w pełni mnie satysfakcjonuje i to chcialem przekazac innym ktorzy sa na kupnie a naczytali sie tutaj nie jednej historii zwiazanej z ta czernia. Dla mnie jest "zadowalajaco" czarna. A jesli by tak doszukiwac sie gdzie jest glebsza, gdzie lepszy kontrast itd to dalej bym nie mial TV do tej pory.

Wrzucam fotki niestety nie mam statywu ale cos widac :)
http://img206.imageshack.us/my.php?image=s6000590iy4.jpg
http://img297.imageshack.us/my.php?image=s6000593lu3.jpg
 
Ostatnia edycja:

rjack

New member
LCD o szerokosci ponizej 93 cm

Zastanawiam sie nad nowym LCD do sypialni. Interesuja mnie rozmiary wylacznie powyzej 32 cali ale maksymalnie 37 cali.
Moim wstepnym wymaganiem jest odpiwuiednia szerokosc telewizora - musi byc nie wieksza niz 93 cm jako, ze tylko tyle maksymalnie mam miejsca na to w sypialni.

Czy poza Sharp LC37GE1E (ktory juz mam w salonie ale nie chce drugiego takiego samego) mozecie cos polecic co miesci sie ponizej 93 cm szerokosci+

dzieki z gory
 

smigly

New member
no wyglad jest poprostu rewelacyjny
o wiele bardziej elegancki niz Samsung
Samsung jest wykonczony z marnej jakosci plastykow
Philips jest natomist ze szkla. wyglada rewelacyjnie. najlepszy na rynku w tej klasie cenowej
 

Kawek

New member
Ja również zadawałem sobie to pytanie od 2 miesięcy wybór padł na LG42LE2R ze względu na promocje w euro Agd 4999, znalazłem go w gazetce promocyjnej na stronie internetowej, w naszym sklepie o dziwo jest inna gazetka z promocjami na listopad, ale po zapytaniu w sklepie okazało się iż faktycznie jest w tej cenie. Czy postąpiłem słusznie ??? to się okaże. Faktem jest że im więcej czytałem ma ten temat tym więcej miałem więcej wątpliwości. Wybór padł w moim przypadku ze względu na cenę, i dość dobre opinie o LG.
 

PP49

New member
lekkie rozjasnienie ;-)

Wczoraj bylem w "Oszolomie" i bawilem sie troszke tym telewizorem ... niewiem czemu ale mam wrazenie ze dla mnie on jest lekko zaciemny na ciemnych kolorach w grach bylo naprawde ciemno. Boje sie tego troszke ze kupie go i bede niedowidzial w ciemnych miejsach ... kineskopowke mozna naprawde konretnie rozjasnic ... Lecz bardziej zastanawiam sie nad tym modelem 32 calowym uzywany za jakies 2200
 

gatar

Active member
Bez reklam
PiotrekHD --> sprawdziłeś na jakich ustawieniach oba TV "grały" i czy źródło było jednakie ?
Wiesz, że po zmianie ustawien można obraz zdecydowanie zmienić, w obie strony rzecz jasna.
Oczywiście jeśli Tobie obraz Sony bardziej sie podobał to go bierz.
 

pychmen

New member
Witam!
Mam taki sam problem jak mayday29, z taką różnicą, że mi najbardziej przypadł do gustu model Samsunga 32n71b.Proszę, niech ktoś się wypowie o tym telewizorze. Wiem, że jest osobny temat w dziale Samsunga, ale tam nie padają żadne konkrety.
 

Marecky

New member
idealnie 93cm jesli sie nie myle ma 37XD1E. Majac jego oraz aktualny LCD bylbys OZI :D bo kazdy by chcial abys porownal i informowal ktory ma lepszy obraz itp itd.
 

Dar43

New member
mrew napisał:
No bez przesady, podepnij sobie glosniki z kina domowego przez Euro (TV-Euro ---> Kino-RCA (czyli potocznie zwany "cinch"). Minusem moze byc opoznienie dzwieku pomiedzy glosnikami w kolumnach kina a glosnikami w TV. Wtedy oczywiscie sciszasz TV i jest OK.

O:) dzieki zupelnie zapomnialem ze jedno EURO ma sygnal wy/wej...
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kawek napisał:
Ja również zadawałem sobie to pytanie od 2 miesięcy wybór padł na LG42LE2R ze względu na promocje w euro Agd 4999, znalazłem go w gazetce promocyjnej na stronie internetowej, w naszym sklepie o dziwo jest inna gazetka z promocjami na listopad, ale po zapytaniu w sklepie okazało się iż faktycznie jest w tej cenie. Czy postąpiłem słusznie ??? to się okaże. Faktem jest że im więcej czytałem ma ten temat tym więcej miałem więcej wątpliwości. Wybór padł w moim przypadku ze względu na cenę, i dość dobre opinie o LG.


Siemka

Skorzystałem z tej samej promocji w Euro .Od 3 dni mam tego LG i jestem zadowolony. Cena do jakości jest wg mnie THE BEST , jeżeli ktos oczywiście chce tv 42 calowy. Pewnie niektóre 37 calowe byłyby lepsze .Mnie jednak przekonał wielkośc ekranu .Co prawda miałem pewne obawy o czytanie tego forum do LG ale po podłąćzeniu do zwykłej kablówki a potem do n-ki uwazam iż to dobtu zakup.Szczerze mogę go polecić

Ps. Jednak radzę zrobic tak jak ja i pewnie większość z forumowiczów.Pooglądac obraz na róznych bo jednemu "styka" Sharp , innemu LG a trzeci woli Xelosa .Nie to jest dobre co dobre ale to co sie komu podoba!
 
Do góry