Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

januszbass

New member
Panowie kolejna sprawa nie zbyt przyjemna. otoz wypatrzylem dzis ze moj TV ma wypalony 1 piksel, zlapalem za telefon zeby go reklamowac i oto co sie dowiedzialem (ale od posrednika u ktorego kupilem TV wiec info nie na 100% pewne chcialbym z kims to zweryfikowac) otóż Philips jak i podobno inni producenci nie uwzgledniaja reklamacji jesli wypali sie tylko 1 piksel , dopiero od chyba 12 masz prawo do reklamacji. Nie wiem na ile to moze byc prawda gdyz jak zapewnial mnie sprzedawca tylko w przypadku monitorów LCD Philips nie dopuszcza ani jednego piksela wypalonego natomiast jesli chodzi o TV to sytuacja jest podobno "normalna". Dla mnie jest to troche sprawa jednak nienormalna i jesli tak jest to przestrzegam przed kupnem w sklepach internetowych bo nie ma sie mozliwosci sprawdzenia tego. Piksel widoczny byl dopiero dzis na jasnym tle. Powiem wam ze sie zirytowalem ale w takiej sytuacji pouzytkuje go troche i tak przed koncem rocznej gwarancji zareklamuje go a co.

P.S Nie wiem kto wypisuje ze czern w tym TV jest nie teges, normalnie jest czarna jak ma byc nic jej moim zdaniem nie brakuje a to ze gdzies jest lepsza to napewno nie sprawia ze w tym Philipsie bedzie sie ja zle ogladac. Stanowczo napisze CZERŃ jest CZARNA. DVD po komponencie smiga bardzo ladnie poza tymi rzeczami o ktorych napisalem powyzej tez nie mam zadnych zastrzezen ale.... bo chyba tego nie dopisalem wczesniej ustawienia mam juz osobiste poniewaz na fabrycznych mozna sie czepiac ze sa albo za mgłą, albo zbyt nasycone, koniecznie trzeba ustawic TV pod siebie a wtedy gra jak z nut bez zarzutów. Wiecej o kompie i PiP w kole weekendu jak pisalem . Pozdrawiam
P.S.2 Wypytalem tym razem znajomego z NeoNetu i ponoc jest to prawda a trafic na TV z "tylko" jednym pikselem to ponoc jest i tak szczescie tak wiec troche sie uspokoilem.
 
Ostatnia edycja:

woncker

New member
woncker napisał:
A co sądzicie o takich modelach jak:

- Philips 32PF3320
- Philips 32PF3321
- Samsung LE32S71B
- Panasonic TX-32LE60P
- LG 32LC3R
- LG 32LE2R

Ktory z nich jest według was najlepszy? Czy wszystkie są gorsze od tych wczesniej wymienionych? To sa telewizorki do 3000zł, wiec o bardzo niskich cenach... Nie wiem tylko, czy mocno traca na jakosci...

Ponawiam te pytania...
 

Jussi

New member
Bez reklam
42" za 7 tysi... przyjemnie, ciekawe jak w praktyce

ty znalazlem jakis niemiecki tescik wczesniejszego modelu 37" ktory wypadl ogolnie dobrze 4/5.

A tu mamy oficjalna strone producenta: http://www.xoro.com.tw/ , na ktorej jest adres polskiego dystrybutora firmy IXPERT http://www.ixpert.pl/ ,ktora jednak nie ma w ofercie swojej telewizorow LCD.

Pozdrawiam
 

pandzik

Member
Bez reklam
philips - rok gwarancji (odpowiedz z philips polska)

dokładam do tego zestawienia Sharp 32 SA1

- Philips 32PF3320
- Philips 32PF3321
- Samsung LE32S71B
- Panasonic TX-32LE60P
- LG 32LC3R
- LG 32LE2R
- Sharp LC-32SA1E
 

asterix

New member
Pomocy w kupnie TV

Moje pytanie brzmi : Rozważam kupno TV minimum 40 cali i zastanawiam sie czy wybrać plasme czy też lcd ? Z tego co sie juz dowiedziałem to plasmy zyja do 6-8 lat a wiadomo że za ten czas to już cos nowego sobie kupie ale jeśli powiecie mi że leszy jest lcd - bo ....... itd. to zdecyduje sie na niego. Bardzo prosze o pomoc. Może jakis model , firme - ja mam do wydania 5500 zł co w tej kasie mozna - przypominam ze nimimum 40 cali i rozdzielczość 1200/800.


Z góry dziekuje za pomoc i szybką odpowiedz.
asterix22@tlen.pl
 

Paolo

New member
Hej,
Najprościej to zadać pytanie. To forum to kopalnia wiedzy tylko trzeba je poczytać, wyszukać tematy etc. Można to robić bez końca, ale można też ze zwykłego lenistwa i próżności zadać odwieczne pytanie co kupić.
Człowieku - poczytaj, poucz się trochę, a przede wszystkim użyj wyszukiwarki.
 

asterix

New member
myslisz e nie poczytałem opini ludzi ale to na poszczególne modele , jak juz zauwazyles są ludzie którzy znają sie na rzeczy i hetnie pomagaja i o taka pomoc prosilem a nie zjebke , tak wiec dzieki kolego za pomoc - naprawe mi pomogłes !!!!!!!!!
 

spin

New member
LCD-ki Venus: HD-32BW i 37BW

Kochani Forumowicze!
Czy ktoś coś wie n.t. tv lcd Venus HD-32BW? Kto go produkuje, czy nie jest to jednorazówka? Może ktoś to testował?
Ma on PIP 2 tunerowy (mnie akurat to interesuje, bo szukam taniego lcd 32, model 2006r z pip do oglądania tv z ok.3m ) pozostałe parametry tak na oko też typowe. Gwarancja 2 lata. Cena ok.2500pln.
Będę wdzięczny za podpowiedź czy warto go kupić.
spin
 

klemens007

New member
Witam.Wmoim sharpie zniekształcenia są,tego akurat nie unikniesz.Kolega .JARWISZ ładnie odpowiedział na twoja pytanie.Ja osobiscie oglądam w panoramie-bardziej denerwójące są ta poprzeczne pasy.Wież mi że po paru dniach nie będziesz widział różnicy-oko się szybko przyzwyczaja.Pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
asterix napisał:
Moje pytanie brzmi : Rozważam kupno TV minimum 40 cali i zastanawiam sie czy wybrać plasme czy też lcd ? Z tego co sie juz dowiedziałem to plasmy zyja do 6-8 lat a wiadomo że za ten czas to już cos nowego sobie kupie ale jeśli powiecie mi że leszy jest lcd - bo ....... itd. to zdecyduje sie na niego. Bardzo prosze o pomoc. Może jakis model , firme - ja mam do wydania 5500 zł co w tej kasie mozna - przypominam ze nimimum 40 cali i rozdzielczość 1200/800.
asterix napisał:

Z góry dziekuje za pomoc i szybką odpowiedz.
asterix22@tlen.pl[/quote]

klikasz na forum "szukaj", wpisujesz np. "plazma czy lcd" i otrzymujesz... http://www.hdtv.com.pl/forum/search.php?searchid=138373

ps. żywotność plazmy to co najmniej 60 tys. godzin (tyle podaje np. Panasonic).
 

Mareq

New member
Ja rozumie Cie Paolo, forum stalo sie ostatnio strasznie monotematyczne i faktem jest, ze czytajac kolejny, setny post pt. CO KUPIC itp mozna stracic cierpliwosc. Ja wiedze o LCD zawdzieczam temu forum i kupilem na bazie informacji jakie sie tu dowiedzialem ale zanim zabralem glos najpierw rozeznalem temat wnikliwie a nie szedlem na latwizne pt. dziendobry CO POLECACIE ...
Nawet KIKI , ktory zawsze chetnie sie udzielal chyba juz tez spasowal bo ilez mozna pisac na to samo pytanie ...
... ot to taka moja refleksja ....
 

baba

Member
cierpliwosci

Witam.Faktycznie trzeba troche poszukac na tym forum.Stronka jest super.Wpadlem tu od kilku dni i czytam czytam czytam i pytam.Wczoraj siedzialem tu 8 godz.Tu jak w encyklopedii.Pozdrawiam:cool:
 

asterix

New member
Już jakieś informacje mam i pierwsze typy, a oto one :
Po opiniach wybrałem LG:
model : cena :
42LB2R 6200 zł
42LB1R 5600 zł
42LC25R 5700 zł
42LC2RR 6700 zł
42LC3R 5500 zł
42LC2R 5200 zł
42LE2R 5300 zł
chodzi mi o najlepszy i zarazem nie najdroższy i główne moje pytanie /// czy 2 tunery to duża różnica - czy jeden nie wystarczy , jakie są plusy tego ?? jaka jest różnica miedzy kontrastem 1200:1 a 1600:1 ( widoczna gołym okiem?)
 

woo

New member
Targa Visionaty LT 3210

Witam !
Znalazłem w Lidlu LCD Targa Visionaty LT3210, jest za 650e jest to dość ciekawa propozycja.

Z gazetki w lidlu można wyczytać że ma:
Rozdzielczość 1366x768
Kontrast 1000:1
Brightness:450 cd/m
Colours 16.7 ml
60Hz

Dzwięk
SRS sound system NICAM,A2 stereo 2x7,5W

Connections in
2x SCART
HDMI with HDCP
VGA/Audio
S-video
Video/Audio
2 Components Video/Audio
75 Ohm Antena

Ale jedyne co znalazłem w necie o tym LCD forum w niemczech ale u mnie słabo z nimieckim, nie wiem czy dobrze kumam ale pisze tam że matryce ma od Samsunga.
Oto link http://www.hifi-forum.de/viewthread-151-267.html

Zastanawiam się nad kupnem Lcd ale obecnie mieszkam w Irlandi a LCD mają minimum o 30% droższe niż w Polsce a wiem że jak będe wracał do domu to sobie tego nie zabiore. Wiec szukam jakiejś tańszej alternatywy.
Jeśli coś wiecie o tym LCD to Proszę dajcie znać.

Pozdrawiam Przemek.:cool:
 

prozor

New member
asterix napisał:
Już jakieś informacje mam i pierwsze typy, a oto one :
{ciach}
chodzi mi o najlepszy i zarazem nie najdroższy i główne moje pytanie /// czy 2 tunery to duża różnica - czy jeden nie wystarczy , jakie są plusy tego ?? jaka jest różnica miedzy kontrastem 1200:1 a 1600:1 ( widoczna gołym okiem?)
Najlepszy to raczej będzie najdroższy :rolleyes:, w końcu za coś chyba kasują...
2 tunery? Ano plusy takie, że jak leci reklamka w tv, to wrzucam sobie pip z aktualnie oglądanym kanałem i mam podgląd, czy jeszcze reklamują szampony, podpaski, czy inne proszk. A na dużym ekranie robię to co prawdziwy mężczyzna (zdaniem kobiet) lubi najbardziej - przelatuje po kanałach sprawdzając co w trawie piszczy. Ewentualnie można odwrotnie. Dotyczy to jednak tylko tv kablowej, bo jeśli używasz tylko tunera sat lub czegokolwiek innego, to raczej każdy pip powinien pokazać alternatywne źródełko (np. drugie wejście scart z magnetowidu). Chyba jedyne praktyczne zastosowanie tego ustrojstwa IMHO. Aczkolwiek dobrze, że jest bo dość często właśnie w tym zastosowaniu przydaje się mi :cool:.

Jednak u mnie nie chce wyświetlać obrazów wysokiej rozdzielczości w pipku wyświetlonym na obrazie telewizji kablowej. Dotyczy to i wejścia HDMI i VGA. Pewnie nie ma skalera źródej zewnętrznych o wysokiej rozdzielczości, bo RGB/S-Video/Video skaluje pięknie.
 

PiotrekHD

New member
kiki napisał:
witam
w klasie 5000 zł
najlepsze obecnie to:
...
32 Sharp BV 9/ Ga 9
...
32 Sony V 2000

Małe co nieco a propos tych dwóch modeli.
Byłem dzisiaj w MM (Wrocław - Bielany) i porównywałem "M jak miłość" na obu tych TV. Wbrew opinii kiki, który lepiej ocenia Sharpa, moim zdaniem Sony miało ładniejszy obraz, taki żywszy, bardziej soczysty, w Sharp miałem wrażenie pewnej ziarnistości, która w Sony była zupełnie niewidoczna. Oba TV leciały w letter box i na dodatek w sharpie pasy u góry i u dołu były szersze od sony, tak jakby sony nieco rozciągała obraz w góre i w dół, obraz w sony był mniej zniekształcony, niż w Sharp i wydawał się wiekszy.
W sumie już nie wiem, co myslec, bo na forum opinie o Sharpie był entuzjastyczne, ale w sklepie zobaczyłem odniosłem zupełnie odwrotne wrażenie.
 
Do góry