Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
Obydwa są w tej samej klasie - więc się kieruj swoim wzrokiem.
Kolory przy tych telewizorach są nie rozróżnienia .

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Loewe dostaniesz ale przekroczy to magiczna cenę.
Jesli masz dobry sygnał to jakość rewelacyjna / Loewe/
Zaś trzymajac się 5000 zł - najwięcej od kupujacych najwyzszych ocen otrzymał JVC 32 X 70 i Sharp BV 9.
Ale prezentacja w domu to wszystko wyjaśnia.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ja polecam na poczatek Loewe Indywiduala . Z nowych matryc - jakość absolutnie rewelacyjna.
Jesli trochę mniej to JVC 32 X 70 - bo przy Twioich warunkach musisz mieć największą płynność i szybką matrycę żeby nie było widać smużenia.
pozdrawiam
 

PP49

New member
Funai - XBox360 co wybrac ?? LCD za ok 2200pln

Witam wszyskich

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum. Wczoraj troszke poczytalem i sporo mozna sie dowiedziec. Ostatnio nabylem konsolke xbox360 "zwykly 29 calowy CTR panasonic" mi juz niewystarcza. Niemam zaduzo kasy aby wywalac na LCD. Ostatnio w znanej sieci "oszolom" (Auchan) widzialem 26 calowy lub 27 cali niejestem pewien TV LCD firmy Funai (model to NLC-2704AD) lub tez model 32 calowy (model NLC-3216). Co mozecie powiedziec o tych telewizorach ? Oplaca sie kupowac takiego LCD ? Czy jest to moze slabej klasy sprzet? Nieznam tej firmy. Cena jest "podejzanie niska" wiec sie zastanawiam czy to dobre klasy sprzet? Czy moze lepiej jakis inny sprzet kupic? Jesli tak to co? Chcialbym jednak zapolowac na te 32 cale (mam 29 i niechcem "zchodzic w dół") Poleccie moze cos ... Pozatym na co zwracac uwage? Najbardziej jednak interesuja mnei spostrzezenia na temat tej firmy i tych dwoch modeli. Ewentualnie poleccie cos innego...

Z góry dzieki za pomoc :p
 

dawbog

New member
Concept L32 czy Sony 32V2500

witam!
od dluzszego czasu zastanawiam sie nad kupnem lcd, po kilku wizytach w sklepach rtv z dlugiej listy wyodrebnilem te dwa modele i nie wiem na ktory sie zdecydowac. prosze o rady. glownie mam zamiar ogladac kablowke, cena do jakiej szukma to 6000.
dzieki!
Edit Tuptus55: Przeczytaj regulamin, potem użyj funkcji szukaj i dopiero na końcu zakładaj nowy temat w odpowiednim dziale, który był już 1000 razy wałkowany. Otrzymujesz ostrzeżenie.
 
januszbass napisał:
Witam panowie , zamówilem wlasnie philipsa pf7411 i czekam na dostawe , mysle ze najpozniej w poniedzialek. Jak dojdzie to ogladne, przejrze, podlacze PC , dvd, kablówke to dam znac co i jak dla potomnych. Bedzie to oczywiscie zdanie moje - laika i spostrzezenia dla bialych ludzi (czyt. zwyklych "ogladaczy" TV) ale moze sie komus przyda. Pozdrawiam.

P.S przejrzalem w poszukiwaniu dobrej ceny chyba caly internet , no moze wiecej tylko przeglądnął Chuck Norris :D ;) nie ma szans w tej chwili nabyc go za mniej niz 3900. Najtaniej chyba daje go Hoopla (oficjalnie) , ale mi panowie z Zadowolenia upuscili 10 zł jeszcze taniej a ze sa na miejscu to u nich zakupilem.
No i jak tam . Masz już go?
 

januszbass

New member
Mam mam panowie z tym ze przyszedl kilka chwil temu i wieczorem napisze co i jak wiecej na ten temat bo narazie siedze przed nim i proboje rozgryzc.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
januszbass napisał:
Mam mam panowie z tym ze przyszedl kilka chwil temu i wieczorem napisze co i jak wiecej na ten temat bo narazie siedze przed nim i proboje rozgryzc.
No to czekamy. Nawet lepiej ze tak późno bo opiszesz jak gra wieczorem.
 

mayday29

New member
Pytanie do KIKIEGO

Witam!

Poleciłeś mi super telewizory, ale po przeczytaniu o nich wysztkich wiadomości nadel nie jestem w stanie zdecydować się na któryś z nich i dlatego ma m pytania:
- jaka jest obecnie ich cena (gdybym zdecydował się na zakup u ciebie)
- jakie są wady i zalety tej trójki
- który z nich jest lepszy przy oglądaniu sportu :) (piłki nożnej, żużla itp)
- czy prezentacja może dotyczyć 3 czy tylko 2 tv, a jeśli dwóch to których wybrać
- jeśli TY miałbyś kupić TV to który z tych 3 byś wybrał i dlaczego

pozdrawiam
[FONT=&quot][/FONT]
 

PiotrekHD

New member
klemens007
Jak mocno w Twoim sharpie zniekształca się standardowy obraz 4:3 (np. TVP) pokazany w trybie 16:9?

Daje sie to oglądac, czy też te pogrubienia są na tyle denerwujące, że przełączasz do 4:3?
 

woncker

New member
A co sądzicie o takich modelach jak:

- Philips 32PF3320
- Philips 32PF3321
- Samsung LE32S71B
- Panasonic TX-32LE60P
- LG 32LC3R
- LG 32LE2R

Ktory z nich jest według was najlepszy? Czy wszystkie są gorsze od tych wczesniej wymienionych? To sa telewizorki do 3000zł, wiec o bardzo niskich cenach... Nie wiem tylko, czy mocno traca na jakosci...
 

yanky

New member
kts napisał:
.....a właśnie że nie Samsung. Uważam ze ta seria R72 jest przereklamowana i wysiada przy tym Panasku:panasonic TX-32LX60.
Dwie podstawowe bolączki tej serii: 1) do dupy czerń 2) detekcja ruchu.
Te dwa parametry (bardzo ważne) Panas ma na pewno lepsze.
Pozdrawiam

A ja uważam inaczej, przy dobrym sygnale (np. z konsoli do gier lub z tunera SAT) Samsung jest bardzo dobry.
 
K

kts

Guest
yanky napisał:
A ja uważam inaczej, przy dobrym sygnale (np. z konsoli do gier lub z tunera SAT) Samsung jest bardzo dobry.
Spoko spoko Yanky prawdopodobnie masz tego R72 Samsunga i tak "śpiewasz" i wszystko sie zgadza, ale porównywales te dwa modela R72 i Panas LX60P
grające obok siebie na tymsamym sygnale (np. z konsoli do gier lub z tunera SAT).Gdybys nie był (prawdopodobnie już jestes) w stajni Samsunga napisał byś cos innego......... ale nie zmienia to faktu, że pomimo swoich braków seria
R72 to dobre LCD.
Pozdrawiam

P.S. Nie posiadam ani Samsunga, ani Panasa tylko Rubina KXK2010(Full HD),który
służy mi również za piecyk w pokoju;)
 
Ostatnia edycja:

januszbass

New member
No i zgodnie z zapowiedzia jestem. Zaczne od poczatku. TV dlugo byl wyczekiwany bo panowie przez pol miasta jechali z moja przesylka 5 dni (wliczajac weekend) wiec juz sie ziorytowalem. Ale wreszcie dotarl. TV jest naprawde lekki wazy okolo 20 kg, pudelko umozliwia przeniesienie go samemu na niedaleka odleglosc , nie ma problemu z montazem "nogi" mozna wykonac to nawet w pojedynke. Samo mocowanie nogi 4 srubami do plastiku mnie nie przekonuje ale to powiedzmy jeszcze ujdzie w tlumie mimo ze po zamocowaniu TV nie sprawia wrazenia stabilnego. Stoi jednak mimo wszystko dosyc dzielnie i to nieprzekonujace mocowanie wydaje sie byc tylko złudne. To tak tytulem wstepu. Przejde teraz do wizualnych odczuć :) TV wyglada naprawde ładnie design ma bardzo ciekawy. 2 głosniki mocowane po obu stronach obudowy sprawiaja ze TV staje sie optycznie nieco dluzszy co nie zmniejsza mu urody moim zdaniem.Mimo wszytsko przegrywa dla mnie wygladem z Samsungami lecz nie na tyle by zalowac zakupu. Wszystkie łącza w TV sa ładnie opisane tak ze kazdy zorientuje sie bez patrzenia w instrukcje co gdzie podpiac. Wyposazony jest w 2 wejscia HDMI i komponent - tak tez podlaczylem do tej pory DVD.
Tutaj dopisuje moze bzdure ale co tam staram sie wam rzetelnie sprawe przedstawic otóż pilot do TV - poprostu majstersztyk , śliczny.No ale potraktujmy go jako peryferia. Co dalej. Menu polskie , domyslnie ang ale po 1 uruchomieniu sprawnie sobie kazdy przestawi- zadna filozofia. Wogole cale menu jest intuicyjne i nie sprawia nawigacja zadnego problemu. TV domyslnie jest tak ustawiony iz kontrast wynosi 100% i dlatego tak graja w sklepach nie jest to podrasowanie przez sprzedawcow tylko wlasnie domyslne ustawienie. Mimo wszystko kazdy przekona sie szybko ze jest w stanie lepiej ustawic TV pod siebie na ustawieniach tzw "osobistych". Wtedy TV naprawde zaczyna ladnie grac i odwzorowywac slicznie kolory. Nie wiem jak wybrednym trzeba byc zeby przyczepic sie do jego czerni , dla mnie jest bardzo dobra - nie taka jak "obramówka" telewizora co prawda ale nie ma sie do czego naprawde przyczepic. TV grał ładnie w dzien i w nocy nie mam tutaj zadnych zarzutów do postawienia. Kontrast nasycenie i glebia kolorów nie pozostawia nic do zyczenia wyglada naprawde ladnie. TV jak kazdy wie ma funkcje "wyciszania" szumów ale na zwyklym sygnale z kablówki nie widac tego zupelnie ktos wczesniej twierdzil inaczej ale chyba byl zbyt zaaferowany kupnem. Podobnie z systemem Activ Control - obraz naprawde niewiele sie różni (przynajmniej w dzien). Teraz o tym co sie zawiodlem a co moze wynikac z mojej jeszcze niewiedzy. System pixel plus po wlaczeniu go pojawia sie napis PIXEL PLUS DEMO i tyle , nie mozna go wlaczyc ani wylaczyc nie wiem czy ma sluzyc jedynie prezentacji mozliwosci Philipsa ? Byc moze jeszcze tej funkcji nie rozumie do konca - za to wy musicie zrozumiec mnie , tv mam pare godzin :) Na tym ustawieniu obraz zdecydowanie wyglada na bardziej wyostrzony i to moze robic wrazenie ale..... poprzez to gorzej wyglada sprawa krawedzi. Smiem twierdzic ze przez Pixel plusa napisy do filmu odtwarzanym przez komponent z dvd maja tendencje do rozdwajania sie a obraz robi sie mniej plynny przez to tzn tworza sie jakby podwojne krawedzie, nie wiem jak to wytlumaczyc lepiej. Nie jest to wina filmu bo sprawdzalem na kilku różnych - od razu pisze ORYGINALNYCH. Następna sprawa irytujaca - moze to cos nie tak z moim TV ale podczas przelaczenia TV na tzw "EXT4" i odtwarzaniu filmu z DVD nie mam mozliwosci zmiany systemu czyli na superszeroki, szeroki , 16:9 itd - moze to znowu moja niewiedza. W tej chwili to jedyne 2 rzeczy ktore mnie troszke zawiodly ale jak pisalem wczesniej moze to wynikac z mojej niewiedzy. Ostatnie juz sprawy koncowe. Jesli chodzi o dzwiek to chyba wiecej naprawde nie trzeba, przestrzenny jest faktycznie przestrzenny , mono to mono stereo to stereo - różnice sa slyszalne dla kazdego. Kąt patrzenia i odleglosc - przy 32 calach musi byc to minimum okolo 2 metrów wtedy obraz wyglada imponujaco. I to narazie tyle , jesli ktos ma pytania to smialo pisac postaram sie odpowiedziec na ile bede umial. Przede mna test jeszcze z kompem ale to kolo weekendu. Podusmuje to tak dla normalnego czlowieka chcacego obejrzec sobie TV a w niedalekiej przyszlosci programy w HD ten telewizor nie zawiedzie nikogo. Ja jestem z zakupu zadowolony naprawde. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
PiotrekHD napisał:
klemens007
Jak mocno w Twoim sharpie zniekształca się standardowy obraz 4:3 (np. TVP) pokazany w trybie 16:9?

Daje sie to oglądac, czy też te pogrubienia są na tyle denerwujące, że przełączasz do 4:3?

tak jak w każdym - tu nie ma odstępstw
są tylko pomocne "bajery" do ustawień obrazu np
1.pełny /cały ekran/
2.normalny /taki jaki sygnał podaje/
3.panoramiczny
4.kinowy /16:9/
5.kinowy /14:9/

pogrubienia są i będą ale można rozciągnąć obraz /utnie go ale nie będzie "grubasów"/
można też się do tego "pogrubienia" przyzwyczaić

pozd
 

konsul

New member
Dzięki, januszbass!
Napisz koniecznie jak Ci poszło z komputerem. I jak rozgryziesz PP i pozostałe sprawy (EXT4 etc.) Z pewnościa nie tylko ja czekam niecierpliwie na ciąg dalszy recenzji... ;)
Pozdrawiam
k.
 

Tai Chi

New member
Witaj,
wiesz polecam metodę doboru LCD jaką ja wybrałem. Czyli przewertowałem forum. Potem z moimi typami poszedłem do MM i poprosiłem o prezentację modeli które mnie interesowały (na tym samym sygnale). Opinie, opiniami ale najważniejsze jest Twoje własne wrażenie i odczucie co do wybranych modeli.

Model o którym mówisz jest pod wzgledem parametrów gorszy od np. samsunga czy philipsa. Musisz sam zobaczyć czy tą róznice w parametrach widac gołym okiem.

Philips z tematu kosztuje już 2600 na allegro, przy czym odbiór jest w normalnym sklepie AGD RTV (dla mnie to ważne).

Pozdrawiam.
 
Do góry