Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

jarwisz

New member
Bez reklam
za 8kpln to polecić Ci z LCD nic nie można o ekranie 42-46" /chyba że 42XD1E/
po prostu za mało kasy -
do 8kpln to wyliczyć można tylko LCD 42' i 46" - niestety taka jest prawda.Albo jakość albo cena.
Jeżeli cena jest dla Ciebie najważniejsza to jak poczytasz forum - dział LCD na pewno znajdziesz coś dla siebie.Wiem że będzie trudno ale niestety takie są realia.Jednemu się podoba to innemu co innego.
Ja stawiam na 42XD1E Sharpa gdyż w tej cenie jest chyba najlepszy /parametry/

a natomiast co do nagrywarki to mam faworyta
LiteOn 5045+160HDD + alternatywny soft /dostępny/
czemu
1.nagrywa na wszystkich nośnikach /all write/ oprócz dual layer ale są one jeszcze za drogie
2.zniesiona blokada regionów /all region/ - oczywiście możesz ustawić wszystkie regiony jakie są /ukryte menu/
3.brak blokady macrovision - dla niektórych miłośników DVD najważniejsza rzecz przy zakupie nagrywarki.Prawie wszystkie nagrywarki w sofcie maja blokadę macrovision i nici z przegrywania DVD a tu można
4.bardzo żywotny napęd - nagrywam 2-3 DVD prawie codziennie

pozd
 

zs1111

New member
Lcd Lg 42pc2rr

LCD LG 42PC2RR za okolo 6000 7000zł dwa tunery PIP twardy dysk 80GB HDMI/DV najladniejszy obraz w tej klasie cenowej
 

mati300i

New member
LG 26LX1 vs. reszta LCD 26'

Witam serdecznie,

Zdecydowalem sie na zakup tego modelu LG 26LX1 i dzisiaj wybieram sie do EURO AGD RTV kosztuje on 2499zł jednak wczesniej chcialem sie Was poradzić czy oby na pewno dobrze wybralem. Telewizor ma sluzyc do ogladania Filmow na DVD oraz ogladania Telewizji kablowej w przyszlosci moze cyfrowej...,
nie bede gral w zadne gry, ani pracowal przy komputerze na tym telewizorku. Bardzo prosze o opinie bede bardzo wdzieczny.

Z góry dziekuje,
pozdrawiam.
 

Grz

New member
LCD/3LCD do 5k?

Nie chciałem tworzyć kolejnego wątku o tytule "co do 5tys", więc tu się podepnę, choć moje pytanie nie tylko związane jest z LCD. No, ale już tu o ktoś plazmę wtrącał, więc chyba ok :)

Otóż też planuję zakup TV do 5000PLN. Trochę czytałem, trochę rozmawiałem ze znajomymi, ale chciałbym spytać kogoś, kto już trochę ma z tym do czynienia, czyli Was :)
Generalne pytanie brzmi: czym się różni tak namacalnie TV projekcyjny od LCD. Nie szczegóły techniczne, technologia, tylko tak już dla użytkownika, oglądanie... Wiem że niektóre argumenty przemawiają za jednym, niektóre za drugim.
TV ma się znajdować w salonie 5,2 x 4,2m. Oglądać się będzie z kanapy, odl. 2,5-3 m, na wysokości oczu siedzącego (na ścianie chyba jednak nie będziemy wieszać, tylko na jakimś mebelku stawiać).
Co do sygnału, to jeszcze nie wiem, zależy to głównie od ISP na nowym mieszanku. Albo Aster/UPC jak się któryś w końcu zdecyduje na wejście na osiedle, a jeśli nie, to raczej "N" będzie grane.
Do tego jakiś niedrogi odtwarzacz DVD koniecznie z XViDem. Z rzadka podłączany laptop. Może czasem w coś pograć, HOMM5 np.

I teraz, nad czym wstępnie się zastanawiam nad dwoma:
- Sony KDF-E42A11E (4720PLN) - bo ponoć już 50" za duży dla mnie, choć dziwi mnie że jest tańszy...
- Samsung LE-37R72B (4980)

Bo seria S71B zarówno 37" i 40" są tańsze z tego co widzę, ale mają kontrast gorszy. Czy to aż tak rzutuje? Lepiej 37R niż 40S?

No więc reasumując: LCD czy 3LCD dla moich wymagań? Czy odpowiednie modele biorę pod uwagę, czy coś jest naprawdę lepszego do tej kwoty? Bo plazma chyba odpada?

Jako że to mój pierwszy wpis, to jeszcze się przywitam :)
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Mms

New member
Jaki TV LCD 26-27"?

Jaki kupic TV LCD 26-27", panoramiczny i ze zlaczem HDMI z obsluga technologii szyfrujacej HDCP? Cena to okolo 3k zl, chyba, ze bedzie cos naprawde ekstra wartego doplaty. Bedzie na tym chodziła n TV.
W sumie to poodobny temat znalazlem tutaj, ale moze sa jeszcze jakies inne ciekawe LCD w tej cenie.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Grz napisał:
Generalne pytanie brzmi: czym się różni tak namacalnie TV projekcyjny od LCD. Nie szczegóły techniczne, technologia, tylko tak już dla użytkownika, oglądanie... Wiem że niektóre argumenty przemawiają za jednym, niektóre za drugim.
TV ma się znajdować w salonie 5,2 x 4,2m. Oglądać się będzie z kanapy, odl. 2,5-3 m, na wysokości oczu siedzącego

I teraz, nad czym wstępnie się zastanawiam nad dwoma:
- Sony KDF-E42A11E (4720PLN) - bo ponoć już 50" za duży dla mnie, choć dziwi mnie że jest tańszy...
- Samsung LE-37R72B (4980)

No więc reasumując: LCD czy 3LCD dla moich wymagań?

namacalnie to tak - przy w/w musisz siedzieć na przeciw tego 3LCD gdyż w porównaniu z LCD ma tragiczne kąty.Tzn przyjdą goście i nikt nic nie obejrzy tylko osoba siedząca na przeciw.
Jedynym godnym przeciwnikiem dla LCD jest 3LCD 55A2000 i tu skieruj swe kroki.
Kupowanie innego - starszego 3LCD to wg.mnie strata pieniędzy.

pozd
 

mati300i

New member
Witam,

A jak w Waszych opinia w porównaniu do tych telewizorów widzi Wam sie LG 26LX1 - nieco tanszy bo 2490 ale czy przez to jest duzo gorszy?? Prosze o opinie
 
Ostatnia edycja:

Grz

New member
Jest jeden szkopuł. 55A2000 kosztuje 2 razy więcej niż kwota maksymalna, którą podałem :) No dobra, czyli do 5k tylko LCD pewnie... tylko który! :)
Ale poczekam jeszcze na inne głosy :)
 

Zydol

New member
GD9E czy JVC LT-Z32FX6

Witam
Co byscie wybrali z tych dwoch 32 calowych telewizorów. Sorry za oznaczenia mieszkam w Moskwie, i dlatego rosyjska linia produktów.
W większości 80% dvd podlaczone przez HDMI, mam nadzieje ze uda mi sie takze podlaczyc N-ke, chociaz administracja nie wyraza zgody na przyczepianie anten. A propo czy ktos wie czy antena bedzie dzialac na oszklonym tarasie???? tzn przez szybę, tutaj wszystkie sa zabudowane ;),
czasem jest zimno :D,
dzieki za wszystkie porady
pozdr
 

jarwisz

New member
Bez reklam
no tu jest jasne
w Sharpie -
1.lepsza matryca
2.lepsze kąty
3.szybszy czas reakcji
4.lepszy kontrast

co tu porównywać

a co do tarasu - to jednoznacznie nikt Ci nie odpowie
może być Ok ale może być kicha z sygnału - wbrew pozorom szkło odbija sygnał a zapewne na szkle jest i brud itp poza tym szkło też jest materiałem i zatrzymuje sygnał - może mało ale zawsze.Najpierw sprawdz jaki sygnał jest w twojej okolicy z danego satelity.Jak 85-90% siła sygnału to można próbować,jak mniej to może być nie ciekawie
oczywiście jakiś tam sygnał dotrze ale chyba nie o to chodzi

pozd
 

chesy

New member
jaki lcd do 3,5 tys PLN

jak w temacie... nie wiem na co sie zdecydowac:/ mysle nad SAMSUNGIEM LE32R32B z RTV EURO AGD, LG 32LX1R z AVANSU... a moze cos innego dostepnego w jakims sklepie sieciowym jest lepszego od powyzszych propozycji...

dodam tylko iz zamierzam na nim ogladac glownie kablowke(80%) i DVD (20%)....

a ten wynalazek z AVANSU - VENUS 37'' ??
 
Ostatnia edycja:

mario595

New member
witam. no widzisz - taki problem z wyborem że hej. ja na maksa do 3200 (z wielkim bólem) i też prawie nie mogłem się zdecydować. wybór padł na Samsunga S71B. Pod uwagę brałem także Panasonica LE60P ale po konfrontacji (a dodam tylko to że za wzór w tej klasie brałem Panasonica LX60P) wybór padł na Samsunga. Przyglądałem się również LG LX1 i niestety bardzo się rozczarowałem. Interesowały mnie tylko 32 calowe LCD. Przy okazji Samsung S71B 3.099 zł, Panasonic LE 60P 3449 zł, Panasonic LX 60P 3699 zł, LG LX1 3.333 zł - wszystko w sieciach. Ogólnie po tak długich oględzinach (4 miesiące) jestem strasznie zmęczony i w ogóle odeszła mi chęć na zakupy LCD. No ale mam nadzieje że zakup będzie na kilka latek.:D
 

jarwisz

New member
Bez reklam
konsul napisał:
to już prawie kupiłem tą ostatnią sztukę, tyle że żona twardo stanęła na stanowisku
od razu widać kto jest "głową rodziny" ....:D:D:D......a kto szyją
mówię to też o sobie....moja wojna podjazdowa o GE1E trwała 3 tygodnie...
a swoją drogą @konsul kogo nie stać na LCD to nawet nie patrzy w jego stronę więc chyba nie jest tak żle z Tobą :D:D:D.


januszbass napisał:
czy widac je na pierwszy rzut oka czy tez trzeba sie ostro przygladac ? ewentualnie w jakich warunkach najlepiej jest to sprawdzic
oj zauważysz na pewno,zauważysz,chyba że się schowa gdzieś po obrębach ekranu.Jak puścisz pierwszy lepszy film np.z DVD to na czarnym tle zobaczysz takie punkciki które nie zmieniaja koloru razem z resztą wokół i w tym miejscu zawsze jest czerń/UNLIT/ ewentualnie na czarnym tle masz biały punkcik /lit/ natomiast jeżeli masz jakieś poszczególne kolory to są subpixele/RGB/

pozd
 
Ostatnia edycja:

konsul

New member
jarwisz napisał:
a swoją drogą @konsul kogo nie stać na LCD to nawet nie patrzy w jego stronę więc chyba nie jest tak żle z Tobą :D:D:D
No tak całkiem źle to nie jest, głodem nie przymieramy ;)
Ale żeby kupić mój wymarzony 7411 tak z marszu (aby skorzystać z atrakcyjnej ceny) musielibyśmy się nieźle wysilić (raty) i pewnie też uruchomić nasze skromne rezerwy (a piękny czarny telewizor to nie to samo co "czarna godzina" :) )
Tak więc przyjdzie mi poczekać aż ceny nieco spadną (pewnie co najmniej do wiosny) i wtedy przymierzać się do zakupu. Bo przecież sam LCD to jeszzce nie wszystko, coś trzeba podpiąć do tych HDMI :D, najlepiej jakimś sensownym kablem...

Pozdrawiam
(w oczekiwaniu na poświąteczne obniżki :) )
 

saltom

New member
witam serdecznie,

zauwazylem za doradzono Ci Loewe:) no coz ... z mojej strony zdecydowanie ODRADZAM! Zaplacisz za LOGO Loewe a wewnatrz podzespoly na ktorych bazuje wiele innych firm ( Philips, Sharp itd )

ODRADZAM!

serdecznie pozdrawiam

PS.

ja sam zastanawiam sie nad LG lub Panasonic ( poczytam jeszcze i zdecyduje! Nie bedzie to juz NIGDY LOEWE - dlaczego czytaj na moim watku! zapraszam!
 

saltom

New member
witam serdecznie,

nie wiem czy juz dokonales wyboru ale z mojej strony zanim dokonasz zakupu Loewe poczytaj na forum i zapewne zrocisz uwage ze placisz za LOGO a wewntarz podzespoly sa ze znanych z polek w sklepach TV.

sprawdz takze czy w poblizu bedziesz mial serwis od LOEWE!

serdecznie pozdrawiam

saltom
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
saltom napisał:
witam serdecznie,

nie wiem czy juz dokonales wyboru ale z mojej strony zanim dokonasz zakupu Loewe poczytaj na forum i zapewne zrocisz uwage ze placisz za LOGO a wewntarz podzespoly sa ze znanych z polek w sklepach TV.

sprawdz takze czy w poblizu bedziesz mial serwis od LOEWE!

serdecznie pozdrawiam

saltom
Widze ze kolega saltom to chyba wypowiedział prywatną wojne firmie Loewe. Co wchodze jakis post to kolega juz tam był i wszystkich przestrzega
.
 
Do góry