Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

smigly

New member
porownania

Witajcie

Tak jak wczesniej pisalem. Mam Sharpa SA1 i nie bylem do konca zadowlony
Ale w sobote bylem w MM i akurat staly blisko siebie Sharp oraz Philips 7411
W sumie jakos kolorow oraz kontrast byly podobne. Ale co najciekawsze to ze ustawienie kontrastu Philipsa bylo na full natomiast Sharpa lekko powyzej polowy.
Nie jestem specjalista ale to chyba o czyms swiadczy. Bylem tym naprawde bardzo zaskoczony
No i do tego jeszcze menu Philipsa jest totalnie okrojone.Jest tam tylko mozliwosc jasnosci oraz kontrastu no i chyba jeszcze opcja do kolorow.
W Sharpie natomiast jest duzo wiekszy wplyw na korekcje obraz oraz jest taki rowniez ciekawy system ktory nazywa sie chyba DNA ktory znacznie redukuje szumy obrazu
Stwierdzam wiec iz mimo wczesniejszych narzekac na Sharpa Sa1 jestem z niego zadowlony po wizycie w MM i po porownaniu do Philipsa. Ale zaznaczam ze takie porownania o ktorych my mowimy sa bez sensu bo roznice sa minimalne. Prawdziwe oblicze tv pokazuje przy calkowicie ciemnym pomieszczeniu i dopiero w takich warunkach wszyscy ktorzy mieli mozliwosc porownywania kilku modeli wybierali Sharpa.
 

smigly

New member
Sharp SA1

Witajcie

Tak jak wczesniej pisalem. Mam Sharpa SA1 i nie bylem do konca zadowlony
Ale w sobote bylem w MM i akurat staly blisko siebie Sharp oraz Philips 7411
W sumie jakos kolorow oraz kontrast byly podobne. Ale co najciekawsze to ze ustawienie kontrastu Philipsa bylo na full natomiast Sharpa lekko powyzej polowy.
Nie jestem specjalista ale to chyba o czyms swiadczy. Bylem tym naprawde bardzo zaskoczony
No i do tego jeszcze menu Philipsa jest totalnie okrojone.Jest tam tylko mozliwosc jasnosci oraz kontrastu no i chyba jeszcze opcja do kolorow.
W Sharpie natomiast jest duzo wiekszy wplyw na korekcje obraz oraz jest taki rowniez ciekawy system ktory nazywa sie chyba DNA ktory znacznie redukuje szumy obrazu
Stwierdzam wiec iz mimo wczesniejszych narzekac na Sharpa Sa1 jestem z niego zadowlony po wizycie w MM i po porownaniu do Philipsa. Ale zaznaczam ze takie porownania o ktorych my mowimy sa bez sensu bo roznice sa minimalne. Prawdziwe oblicze tv pokazuje przy calkowicie ciemnym pomieszczeniu i dopiero w takich warunkach wszyscy ktorzy mieli mozliwosc porownywania kilku modeli wybierali Sharpa.
 
Jasność, kontrast, i RBG - czym jeszcze chcesz regulować obraz? Cytuję:
"Prawdziwe oblicze tv pokazuje przy calkowicie ciemnym pomieszczeniu i dopiero w takich warunkach wszyscy ktorzy mieli mozliwosc porownywania kilku modeli wybierali Sharpa."- gdzie w MM - bo rozumiem, że piszesz o swojej wizycie w tym miejscu i chyba tam stałeś cały dzień, skoro conajmiej kilka osób na twoich oczach wybrało model GA.
PS. Miałeś kanapki ze sobą?- takiżarcik, bez obrazy:D
 

xytras

New member
danielu -napisz za ile go kupiles u siebie - widze w ceneo - ze cena pod 3900 a na topmarket.pl - jest 400 zl mniej - ja bym sie decydowal na niego ale ta gwarancja - poza tym ? powiedz czym on sie rozni od 7331?
wiesz moze?
 

smigly

New member
Ja nie porownywalem zadnych modeli w calkowicie ciemnym pomieszczeniu ale czytalem na forum reakcje ludzi.
Jezeli chodzi o regulacje obrazu to w Sharpie jest chyba 5 gotowych
konfiguracji podkrecajacych obraz ale to wogole nie jest istotne. Najbardziej mnie zastanowil ten kontrast podkrecony na full ktory przy Sharpie swiecil dosyc marnie. Nie wiem ale wydaje mi sie ze cos tutaj jest chyba nie tak.
Jezeli chodzi o Philipsa to wszystkim wam zazdroszcze designu ktory jest poprostu rewelacyjny. Najlepszy na rynku
Bo Samsung czy LG maja te czarne polerowane wykonczenie dosyc marnej jakosci. Sharp tez nie jest najpiekniejszy ale cos wam powiem. Jak bedziecie wieszac wasze lcd na scianach to proponuje wam zrobic podobny manewr ktory ja zastosowalem.
Kupcie sobie plyte z mdfu polakierujcie ja na czarny blysk i dopiero na ta plyte wieszajcie wasze tv wyglada to poprostu rewelacja. Oczywiscie plyta najlepiej jak bedzie z wieksza na bokach po 20 cm w pionie natomist po 10 cm. Widzialem cos takiego w sklepach BoConcept.
 

pabl0

New member
januszbass napisał:
Pablo - szkoda ze nie podales marki bo o to nam chodzi w tym temacie zeby uzytkownicy wpisali "+" i "-" TV z którymi mieli stycznosc bo moze to w przyszlosci pomóc nam oraz następnym którzy staną przed tym dylematem. Wnioskuje jednak ze posiadasz Samsunga , i jak ? :D ;)

Dokładnie, nabyłem LE32R51B drogą kupna;) Na moje skromne potrzeby czyli n-ka (wcześniej CP) i najczęściej divx-y jest to tv więcej niż wystarczający. Przy dobrym sygnale, z odległości 2.5 - 3m obraz jest żyleta. Kolory oczywiście są jak w kazdym LCD "nienaturalne" ale po przyzwyczajeniu oka przestaje sie to zauważać. Brakuje wejść HDMi ale zamierzam to nadrobić zmieniając amplituner (onkyo 674). DVD prawie nie używam ale pare razy oglądałem (komponent) i przyczepić sie nie było do czego. Z PC miałem troche problemów z obciętymi krawędziami pulpitu - ale po aktualizacji sterów nvidia problem został rozwiązany. A divx-y (zwłaszcza te ripowane z amerykańskich stacji HD) wyglądaja naprawde nieźle. Moje SUBIEKTYWNE opinie odnośnie firm Philips i Grundig z którymi mam osbiście jak najgorsze doświadczenia sprawiły że przy zakupie wchodziły w gre LG, Panasonic, Sharp i właśnie Samsung. Sony ze względu na ówczesną cenę nie wchodziło w gre. Wybrałem Samsunga bo najbardziej podobał mi sie i obraz i design ale jak podkreślam, wiem że sa to bardzo subiektywne wartości i jestem daleki od opinii, że samsung jest najlepszy na świecie bo ja go akurat mam a z tej pozycji rozpoczyna dyskusje wielu ekspertów a zwłaszcza "ekspertów" ;)
 

januszbass

New member
No widzisz Pablo jaki ze mnie detektyw ;) :D ale do rzeczy. Na poczatku tez skłanialem sie do Samsunga, jednak to buczenie bylo by dla mnie nie do przejscia a skoro duza czesc osob na to zwraca uwage to znaczy ze problem istnieje lub predzej czy pozniej zacznie istniec. Dodatkowo mimo iz to nie ten sam sprzet ale z telefonami komorkowymi jest spory problem przy podlaczeniu do PC , mam pewne obawy ze w TV moze byc podobnie co wynika takze z postów niektorych o potrzebie wgrania softu. Ale mam jeszcze jedno pytanko , poniewaz czesto zdarza sie ze otrzymuje sie TV z wypalonymi pikselami wiec mam pytanie czy widac je na pierwszy rzut oka czy tez trzeba sie ostro przygladac ? ewentualnie w jakich warunkach najlepiej jest to sprawdzic ? np zwiekszyc jasnosc, podniesc kontrast ? Innymi slowy czy istnieje sposob by to szybko wychwycic tak zeby nie wozic sie z TV tam i z powrotem. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dragon26

New member
S71B czy GA8E

a kto mi doradzi,czy wybrać Samsunga LE37S71B,czy Sharpa 37GA8E??
Proszę,poradżcie coś,bo już mi się w głowie pomerdało...

Pozdrawiam!
Krzysiek
 
xytras napisał:
danielu -napisz za ile go kupiles u siebie - widze w ceneo - ze cena pod 3900 a na topmarket.pl - jest 400 zl mniej - ja bym sie decydowal na niego ale ta gwarancja - poza tym ? powiedz czym on sie rozni od 7331?
wiesz moze?
Nie jestem jakimś tam ekspertem, ale patrząc na parametry w niektórych sklepach internetowych różnią się jasnością (cd/m2). Poza tym żadnych różnic nie widzę. Dałem za niego 3900. Uwaga Topmarket podniósł cenę do 4200zł.
 

ravel

Banned
Ortax360 napisz w którym miejscu w serwisówce LX500 jest informacja o czasie pracy. To bardzo ważna dla mnie informacja.
Pozdrawiam.
 

januszbass

New member
Uuuuuu Top market pojechal faktycznie po calosci, ciekawi mnie czy wczesniej byl blad na stronie czy sami postanowili podniesc cene bo bylo duze zainteresowanie a moze konkurencja postanowila na nich wplynac hmm fakt jest faktem ze TV poszedl 800 zl do gory nie fajnie nie fajnie.
 

oskar_03

New member
witam ponownie
dzięki za odpowiedzi, a co myślicie o toshibie ?
i która z firm jest najlepsza pod względem wykonania (ekran itp.) - SAMSUNG, SHARP, JVC, ewentualnie Philips ?
dzięki
 

konsul

New member
cena w topmarket

napisał januszbass
fakt jest faktem ze TV poszedl 800 zl do gory
To nie całkiem tak, ten TV był pierwotnie po 4200+, a cena 3499 była promocją na kilka egzemplarzy z jakiejś wcześniejszej hurtowej partii (źródło: sprzedawca topmarket.pl). Już w piątek został tylko jeden egzemplarz i najwyraźniej w końcu się sprzedał... I tak długo to trwało, bo cena była naprawdę rewelacyjna.
Tak na marginesie to już prawie kupiłem tą ostatnią sztukę, tyle że żona twardo stanęła na stanowisku, że czynsz i inne opłaty są najważniejsze, a TV kupimy kiedy naprawdę będzie nas na niego stać... Bezsensowna argumentacja, nie uważacie? ;) No ale cóż było robić... ;)
Szczęśliwi ci, którzy mieli 3,5 tys na zbyciu! :)
 

Papcio

New member
WItam
kupiłem sharpa BV8 - dzieki kolegom z forum ( kiki i blackninja) dostałem bardzo dobre ceny, mniej niz 5kPLN
jestem bardzo zadowolony z wyboru
 

Mabri

New member
Z tego co zobaczyłem na własne oczy to JVC LT 37 R 71.
Bywa już od 4700 zł.
Też się nad nim zastanawiałem, jak by mi ktoś wybił z głowy panasonica 42PV60
 

pedro22

New member
Najlepszy LCD min. 42' cena ok. 8000

witam mam pytanie jaki kupic telewizor lcd o rozmiarze przynajmniej 42' lub 46' za okolo 8000? Ktory telewizor w tej granicy cenowej bedzie najlepszy ?? I jeszcze jaka polecacie nagrywarke dvd i kino domowe ??
 
Do góry