Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

mirpre

New member
Jaki LCD do 9000 zł

Witam

Proszę o radę w związku z wyborem TV. ZAleży mi na conajmniej 40-42 calach ( i chyba optymalnie ), nie wiem czy inwestować w Full HD czy HD ready.Fundusze to tak jak pisałem w granicach 9000-9500 zł.
Jakiej marki LCD najlepiej by się sprawował. Odległość od ekranu to jakieś 4m. Wykorzystywany byłby głownie do konsoli (Xbox360) oraz cyfrowego polsatu.

Przeglądałem forum i z tego co wywnioskowałem to takie modele są najbardziej popularne:
(z Full HD)
Sharp LC 42XD1E
Samsung 40F71B
Sony KDL-40W2000

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 
Do PC nie podłączałem bo komp stoi w innym pokoju, a nie chce mi się z nim latać. Kupiłem go tylko do oglądania TV i DVD. Przy sygnale z analogowej Vectry obraz ok. nie ma się czego czepiać (GA8 śnieżył). Z Vectry cyfrowej (uczestniczyłem w ramach testów z tej opcji) obraz B.dobry, oglądany dokładnie z odl. 1,90m. Przy odl, ok 1,20 można zobaczyć lekką pikselozę, miej więcej taką jak z polsatu cyfrowego z odl. 2,30 na Tx32lx50- porównanie u teściów. Brak smużenia. Kolory fajne, każdy może ustawić wg. uznania jak pasuje. Co do kątów to nie ma 180 stopni, ale 160 lekko- choć kto tak ogląda TV.Wadą moim zdaniem jest właśnie gwarancja- rok producenta i drugi sklepu, choć coś mi tam tłumaczyli, że jak skorzystam z gw. producenta to sklepu jest nieważna. Dokładnie nie pamiętam. Polecam ten TV. :D
 

krzysztof68

New member
A jednak philips pf7411

daniel26-78 napisał:
Do PC nie podłączałem bo komp stoi w innym pokoju, a nie chce mi się z nim latać. Kupiłem go tylko do oglądania TV i DVD. Przy sygnale z analogowej Vectry obraz ok. nie ma się czego czepiać (GA8 śnieżył). Z Vectry cyfrowej (uczestniczyłem w ramach testów z tej opcji) obraz B.dobry, oglądany dokładnie z odl. 1,90m. Przy odl, ok 1,20 można zobaczyć lekką pikselozę, miej więcej taką jak z polsatu cyfrowego z odl. 2,30 na Tx32lx50- porównanie u teściów. Brak smużenia. Kolory fajne, każdy może ustawić wg. uznania jak pasuje. Co do kątów to nie ma 180 stopni, ale 160 lekko- choć kto tak ogląda TV.Wadą moim zdaniem jest właśnie gwarancja- rok producenta i drugi sklepu, choć coś mi tam tłumaczyli, że jak skorzystam z gw. producenta to sklepu jest nieważna. Dokładnie nie pamiętam. Polecam ten TV. :D


Dzięki daniel!! To właśnie twoja opinia spowodowała że,po długim obserwowaniu forum już na 100% węzmę 7411.Bo mój problem właśnie polegał na GA8E czy 7411? A prawdopodobnie zakupu dokonam tu http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd/PHILIPS_32_PF_7411.php
Chyba że ktoś ma lepsze oferty.Oczywiście po zakupie nie omieszkam napisać.
 

januszbass

New member
Krzysztof ja zamierzam wynegocjowac cene w ktoryms ze sklepow Zadowolenie.pl albo Max24 narazie jednak 500 zł drozej maja ale trzeba by ich uswiadomic. Ja jestem tez juz na 99% przekonany ze na niego padnie moj wybor. tylko ta gwarancja sic ! ale widze ze soniaczki tez maja 12 miesiecy , tylko samsung daje 24. Jednak do PF4111 przekonuja mnie te opcje o ktorych pisalem powyzej. Zamierzam kupic go za 2-3 tygodnie wiec chetnie poczytam co masz do napisania po zakupie. Pozdrawiam
 

yanky

New member
januszbass napisał:
Krzysztof ja zamierzam wynegocjowac cene w ktoryms ze sklepow Zadowolenie.pl albo Max24

Na negocjację z Max24 raczej bym nie liczył. W zeszłym tygodniu chciałem u nich (za sporo kasy) coś kupić. Nawet ćwierć grosza nie chcieli opuścić. Szkoda, nie chcieli zarobić dlatego kupiłem gdzieś indziej.

powodzenia !!!
 

pandzik

Member
Bez reklam
przeczytałem tu naprawdę dużo, proszę o pomoc w wyborze lcd

Stawiam na 3 tv:


Panasonic 32LX60
Samsung 32R71B
PHILIPS 32PF7411


Który wybrać? Philips ma rok gwarancji a samsung tylko jedno złącze hdmi - to ich wady... A może jeszcze coś innego w umiarkowanej cenie?

Plisss , nie każcie mi jeździć po marketach.... W saturnie w ka-cach już mnie poznają... :(
 

BLS

New member
Dwa tygodnie temu miałem identyczny problem, czyli tez wybierałem pomiędzy tymi trzema modelami. Ostatecznie kupiłem Samsunga. Co ciekawe, byłem maksymalnie zdecydowany na Panasonica (chodziło głównie o 2xHDMI). Paramerty i ceny tych modeli są podobne.
Pamietaj tylko jedną rzecz przy zakupie TV, będziesz oglądał na nim obraz a nie pasjonował się jego parametrami, więc idz do sklepu każ postawić obok siebie tv i pooglądaj to samo na tych samych ustawieniach. Dla mnie ładniej wyglądał obraz na tv Samunga i tyle. Co do 2xHDMI (naprawde mi na tym zależało, (mam n i pioneer 696) to są do kupienia przełączniki hdmi (www.hollex.pl), tyle tylko że to dodatkowy koszt.
 

drummer44

New member
Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem panasonica 32lx60p i mogę polecić go jako telewizor do oglądania tv ze żródeł o słabej jakości.Co z tego ,że w sklepie porównasz sprzęt na sygnale hd jak w domu masz zwykłą kablówkę.Na sygnale hd wszystkie telewizory grają podobnie a ten gra bardzo dobrze też na analogu.
 

Tai Chi

New member
Pytanie o rozdzielczość

Witam Was,
no więc wczoraj kupiłem w/w Philipsa 26". SUPER. Obraz z Aster bardzo dobry. Miałem wykupiony podstawowy pakiet 8 kanałów, a on znalazł mi dodatkowe 40 :D w troche gorszej jakości, ale jednak. Generalnie polecam, tym bardziej, że można go kupić za 2789 PLN (a w MM 3400...).

Mam natomiast pytanie o format nadawania TV. Kurcze większość kanałów nadaje w proporcjach 4:3. Strasznie mnie to wnerwia bo jak zmienie 4:3 na tzw. "szeroki ekran" to obraz jest bardzo zniekształcony, a jak pozostaje przy 4:3 to mam 21 cali, a nie 26 :?. Czasami niektóre kanały nadają programy z "czarnym paskiem na i pod obrazem" (to samo np z reklamami) a czasami nie. Czy istnieje jakaś przybliżona data kiedy programy będą nadawane w proporcjach przyjaznych dla posiadaczy LCD?? Czy muszę sie z tym pogodzić i już??
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
Byłem przed chwila w media markt, raz wtóry oglądałem samsunga i panasonica, i muszę przyznać , że samsung górował...
Nawet model niższy, bodaj LE32R32B, miał obraz zdecydowanie lepszy od panasa...
Do tego sprzedawca nie pozostawił na panasonicu suchej nitki, na wszystkich panasonicach zresztą. Mojej żonie się to nie spodobało, była nastawiona na panasonica...

Jak tu nie ogłupieć?

Mam takie pytanie dodatkowe.
Do tv, na dzień dzisiejszy to samsung, chcialem dokupic odtwarzacz dvd, model 860 z hdmi. Jak do niego podłączyć głośniki? Czy można na jakiś czas podłączyć creativy 5.1 z kompa? Czy muszę kupić wzmacniacz z głośnikami, czy same głośniki mają swój wzmacniacz, np. w subwooferze?
Sorry za te pytania, ale jestem laikiem. :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
zanim kupiłem swój ideał /GE1E/ LX60 był moim faworytem
podoba mi sie design,obraz i wyposażenie /np.2HDMI.AI/
Philips wypisuje bzdury - na temat 32PF7411 - TUTAJ - jak może wyświetlać Format wideo..1920 x 1080i skoro ma matryce 1366 x 768.A tak wogóle to Philips mi podpadł a zapewne nie tylko mi.

a tak poza wszystkim nie liczy się to co widzisz w sklepie tylko dopiero poznajesz parametry i obraz w domu
Ja mogłem testować w swoich warunkach i na moim sygnale - wiem że nie każdy może

pozd
 

pandzik

Member
Bez reklam
jarwisz napisał:
zanim kupiłem swój ideał /GE1E/ LX60 był moim faworytem
podoba mi sie design,obraz i wyposażenie /np.2HDMI.AI/
Philips wypisuje bzdury - na temat 32PF7411 - TUTAJ - jak może wyświetlać Format wideo..1920 x 1080i skoro ma matryce 1366 x 768.A tak wogóle to Philips mi podpadł a zapewne nie tylko mi.

a tak poza wszystkim nie liczy się to co widzisz w sklepie tylko dopiero poznajesz parametry i obraz w domu
Ja mogłem testować w swoich warunkach i na moim sygnale - wiem że nie każdy może

pozd

w kslepie faktycznie samsung wyglądał nieźle. sam już nie wiem , to wszystko takie względne, wystarczy, że zmienia sygnał i już mamy inną sytuację... :)

pozdrawiam
 

Żybis

New member
Też niewiem co kupić.Doradżcie jako spece!

SkiDiv napisał:
Witam jestem całkiem zielony i nowy na tym forum.
Potrzebuję pomocy zamierzam kupić telewizor do odbioru telewizji "n"
oraz podłączenia PS3.
Zastanawiam się czy ma być to LCD czy plazma lub 3lcd 55" Sony.

Preferowany rozmiar to 50" choć widziałem ciekawego lcd 46"
odległość od telewizora ok. 4m
cena do 13 tyś

No i jeszcze kwestia rozdzielczości czy najlepszym rozwiazaniem jest teraz kupowanie telewizora full HD czy jest to przerost formy nad treścią.
Dodam że szczególnie zależy mi na pomocy Kikiego.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Dołączę sie do wypowiedzi kolegi bo też będę kożystał z podobnych żródeł choć narazie jest cyfra .Ja mam zamiar wydać około 8000,- (trochę skromniej) i ostatnio byłem w sklepie i gość mi zachwalał Samsunga LE 40 N71B poprostu piał że kładzie wszystkie na łopatki.Co Wy na to?
 

Żybis

New member
kiki napisał:
witam
podziel sie uwagami
wiadomo ,że emocje opadły wiec tym cenniejsze będą Twoje uwagi.
WITAM no to już coś wiem a jestem :mrgreen: Więc 51B to stary model a 71B to następca i jak mi go gość zachwalał to mało się niezamęczył machając łapkami.Wynika z tego że kosa lcd więc też czekam na wrażenia bo jak mam wydać kupę kasy to proszę o zalety i wady czy dobrze mi radzą.
 

pandzik

Member
Bez reklam
blur123 napisał:
Z tego co ja wiem to każdy sprzęt rtv ustawowo ma 2 lata gwaranjcji- ale poprawcie mnie jak się mylę...

jest rok, przynajmniej w sklepach internetowych tyle wyczytałem...

a co do tv samsunga, co powiecie na temat tańszych modeli, LE32S71B czy LE32R32B?

pozdrawiam
 
Do góry