Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kamcyk26

New member
Raczej nie kupisz dobrego 37LCD w tej cenie. Ja juz bylem zdecydowany na Panasonica LX600 (ale 32cale) ale zdecydowalem sie jednak na plazme 37pv60 ktora dostalem troche taniej. I jestem zadowolony.
 

xytras

New member
januszbass napisał:
Jak juz pisalem w swoim pierwszym temacie na tym forum z telewizorów od 3000 pln do 3600 pln na wysyłke (bo nawet w takim miescie jak kraków nie kupi sie taniej niz w sklepie internetowym) znalazłem takie oto modele TV do wyboru.

1. Sony KDL-32U2000
2. Samsung LE32R51B
3. Samsung LE32R72B
4. Samsung LE32R71W
5. Samsung LE32R71B
6. Philips 32PF3320
7. Philips 32PF5321
8. Philips 32PF5411
9. Philips 32PF5331
10. Philips 32PF7411
11.Panasonic TX-32LE60P
12.Panasonic TX-32LX60P
13.Panasonic TX-32LX6
14.Panasonic TX-32LX50
15.Sharp LC-32GA8E
16.Sharp LC-32P55E
17.Sharp LC-32SA1E
18.Sharp LC-32P70E
19.Sharp LC-32BV8E

No januszbass masz wiekszy klopot niz ja - powiem ci moje wybory;

ja odrzucam wszystkie w nie czarnej obudowie - wiec sporo ich odpada - dla mnie to ma znaczeniee

co do twojego wyboru Sony - widzialem jak gra - a gra kiepsko i ma nieciekawy design

ja z tych modeli o ktoryh pisales elminuje powoli Philipsa - ma tylko 12 miesiecy gwarancji - co z tego ze przepisy mowia ze 12 masz dodatkowo od sklepu - jesli tak jak ja chcesz kupic TV tanio to mus kupic w necie - a wiadomo po roku czasem sklepu moze nie byc - oczywiscie taka sama sytuacja dotyczy zwyklych sklepow

wiec ja sie waham pomiedzy - Samsung 32 R71/72, Philips 5331 lub 7411, ewentualnie Panasonic LX6oP - wiem ze jest srebrny - tylko ze go jest tam stosunkowo malo - gdyby Philips mial 24 miesiace gwarancji raczej wybralbym 7411

a tak to jeszcze niestety musze je zobaczyc kolo siebie na zywo = a z tym mam problem
 

pabl0

New member
Od razu napisze, że żaden ze mnie autorytet ani fachowiec ale mam pewne doświadczenia w poszukiwaniu LCD, konkretnie kupowałem w maju br. Szwendałem sie po sklepach, zamulałem sprzedawcom :D przeglądałem strony e-sklepów, allegro , e-bay, fora internetowe ogólnie ok. 2 tygodnie trwała ta cała zabawa i w końcu... kupiłem LCD, który podobał mi sie gdy wchodziłem pierwszy raz do pierwszego sklepu i zwrócił moją uwagę ;) I musze powiedzieć że jestem jak do tej pory zadowolony i nie żałuje... no może teraz, po zakupieniu n-ki brakuje mi drugiego gniazda hdmi. Celowo nie podaje marki ani modelu żeby nie zaczynać nowej "awantury" :p Sugeruje tylko pod względem obrazu zdac sie na własne oko i gust a nie słynne już zdania o 8 czy 16 milisekundach czy niebieskiej czerni, bo jesli patrzysz na ekran i stwierdzasz że obraz jest fajny i po prostu Ci "leży" to jest to najwyraźniej tv dla Ciebie, pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Według mnie nigdzie. BV9 Wystepuje z tego co wiem w wersji 32'' Jesli juz to Sharp GA9 ale 37'' to duuzo powyzej 5 tys
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
kamcyk26 napisał:
Gdzie mozna dostac Sharpa 37 < 5000zl ?
obecnie w niemczech - ok 1200-1300euro
u nas na razie tylko 32" ale zaraz zapewne to się zmieni
a 37"
to są ale 37 BV8E - ciut gorszy ale to dalej Sharp a nie jakiś noname

ceny

pozd
 
Ostatnia edycja:

januszbass

New member
Dokladnie Smigly LG odrzucilem od razu - zle doswiadczenia z ta marka na polu komputerowym ze tak to nazwe. Ograniczylem sie wiec do tych modeli wymienionych. Daleko jestem tez od Sharpa, głownie nie podoba mi sie maniakalne zachwalanie tej marki na tym forum kiedy ja wiem ze w sprzecie klasycznym RTV nie byl wiodącą marką. Dodatkowo mysle ze nieporównywalny jest support większych firm. Skupiam sie wiec praktycznie na 3 markach z czego odpada Sony powoli, chyba ze zdecyduje sie zwiekszyc budżet do 4300 pln od czego jestem jednak daleki. Wiec Samsung lub Philips zostaja na polu bitwy praktycznie.

Xytras :
- Sony faktycznie design fatalny w porównaniu do innych wymienionych co dziala na minus dodatkowo wyczytalem ze system dźwiękowy i Bravia jest strasznie okrojony,
- Najbardziej podobaja mi sie wizualnie Samsungi bez dwóch zdań, mam sprzet w postaci telefonów komórkowych , aparatu cyfrowego tej firmy i nie narzekam. Z tym ze TV to juz pewnie inna działka. No i ten koszmar w postaci piszczącego trafo i do tego jeszcze narzekania niektórych na tą czerń, gdyby nie to to chyba model R72 bym wybrał.
- Po przemysleniu dochodze do wniosku powoli zeby wybrac jednak Philipsa PF7411 tylko musze sie zapoznac z warunkami gwarancji bo jesli jest tylko roczna to jest to spory minus dodatkowo biorac pod uwage moje szczescie, z 24 miesiace by sie przydały.

Podsumowując - Philips w gwarancji 24 miesiecznej wygladal by calkiem calkiem biorąc pod uwage Pixel Plus,Contrast Plus,Progressive Scan,Filtr grzebieniowy,Cyfrowa redukcja szumów,Active Control muszę przyznać iż robi sie dosyć ciekawą pozycją.

Sony po przemysleniach i twojej sugestii zaczynam mniej juz brac pod uwagę. Zostanę przy wyborze SAMSUNG R72 vs PHILIPS 7411. Niebawem skonfrontuję je na żywo. Tymczasem poczekam na dalsze wskazówki.

Pablo - szkoda ze nie podales marki bo o to nam chodzi w tym temacie zeby uzytkownicy wpisali "+" i "-" TV z którymi mieli stycznosc bo moze to w przyszlosci pomóc nam oraz następnym którzy staną przed tym dylematem. Wnioskuje jednak ze posiadasz Samsunga , i jak ? :D ;)
 

slawek.mro

New member
Witam. Miałem ten sam problem co wybrać w cenie do 3600. Czytałem formum codziennie od miesiąca. Napakowałem się wiedzą na temat LCD w tej cenie i wybrałem Philipsa 32PF5331. Udałem się więc z Małżonką do sklepu w celu zakupu telewizora. Patrzyła, oglądała, cmokała i kupiła ........... Sony Bravia KDL-32V2000. Tak roziwązał się mój problem. Polecam ten sposó zakupów. Ma wiele zalet. Główna to zrzucenie odpowiedzialności na kogoś innego i zawsze można ponarzekać, że drogi, że nie czarny, że słaby kontrast, i nie mieć przy tym wyrzutów sumienia.
 

peso

New member
Witam ja po półrocznym wybieraniu kupiłem samsunga 32R71 długo się zastanawiałem co do tej marki ale zaryzykowałem,kupiłem i nie żałuje. Co do piszczacego dzwieku dochodzacego z telewizora to słychac go ale tylko po przyłozeniu ucha do obudowy i jeszcze co do denerwującego zdaniem niektórych systemu DNie, to przez pierwsze dni troche to przeszkadzało ale jak oko przywyknie to jest to pożyteczna funkcja bo rozjasnia ciemne sceny a jasne przyciemnia a co do koloru czarnego to mozesz sam zobaczyc w sklepie bo kazdy ma inną wrazliwosc na kolory.
 

semaisa

New member
WItam. Jak najbardziej polecam Gae8 , wejscie pc in --> super , jakosc do ceny idealna , wszystko proste , szybka instalacja , 0 problemow.. Polecam , a co najwazniejsze jezeli moje zdanie jest malo wiarygodne , to ''Kiki'' rowniez chwali ten model. Pozdrawiam.
 

jaqmd

New member
Philips PF7411

Do 3500PLN na dzień dzisiejszy opłaca się najbardziej Philips PF7411.Wyśmienita jakość obrazu (Pixel Plus, filtr grzebieniowy), znakomita eliminacja szumow, dobre wyposażenie. Zniechęca mnie do Philipsa jedynie roczna gwarancja. Jak to to jest? Czy sprzedawca zapewnia 2. rok gwarancji???
Pozdrawiam.
 
januszbass napisał:
Jak juz pisalem w swoim pierwszym temacie na tym forum z telewizorów od 3000 pln do 3600 pln na wysyłke (bo nawet w takim miescie jak kraków nie kupi sie taniej niz w sklepie internetowym) znalazłem takie oto modele TV do wyboru.

1. Sony KDL-32U2000
2. Samsung LE32R51B
3. Samsung LE32R72B
4. Samsung LE32R71W
5. Samsung LE32R71B
6. Philips 32PF3320
7. Philips 32PF5321
8. Philips 32PF5411
9. Philips 32PF5331
10. Philips 32PF7411
11.Panasonic TX-32LE60P
12.Panasonic TX-32LX60P
13.Panasonic TX-32LX6
14.Panasonic TX-32LX50
15.Sharp LC-32GA8E
16.Sharp LC-32P55E
17.Sharp LC-32SA1E
18.Sharp LC-32P70E
19.Sharp LC-32BV8E

Wertując to forum, nie otrzyma się odpowiedzi która pozwoliła by zdecydować sie na któryś model. Tak jak pisałem zawsze w każdym temacie znajdą się hurraoptymiści oraz ludzie którzy chyba z przekory idą w zaparte ze to nie takie, tamto do niczego itd itp etc. A jezeli ktos sie decyduje na TV w tym przedziale cenowym to chyba cudów nie oczekuje i jest to jasne. Bo jezeli mialbym do wydania 6000 zł to ide do sklepu kupuje Sony i mam problem z głowy. Chciałem znaleźć informacje konkretną na tym forum w postaci wad i zalet danego modelu ale widzę ze jest to nieosiagalne gdyż postów o konkretnych plusach i minusach danego modelu jest jak na lekarstwo, za to typu jak podłaczyć coś tam do tv , jak wejść w menu itd jest ci pod dostatkiem. Mam więc prośbę jeżeli ktoś z was jest bądź był w posiadaniu któregoś z w/w modeli niech jesli jest tak mily napisze co mu sie podoba w tym TV a co go irytuje. Nie muszą to być "eksperci" bo każda pomoc jest mile widziana i może uda sie wziąć z całości jakąś esencję. Ze swojej strony na chwile obecną myślę o zakupie tego pierwszego na liście Soniaka. Mialem do tej pory zwykły Tv tej firmy i byłem bardzo zadowolony, wiec moze i z LCD będę. W końcu to Sony i jakiś ubogi ale system Bravia posiada, kolory i ostrość w sklepie jak oglądałem wyglądaja naprawdę ładnie. Zapraszam do dyskusji.
Ja swojego Sharpa GA8 wymieniłem na Philips 7411, dopłaciłem 3 setki, ale przynajmniej mam teraz dobry obraz. Przypatrz mu się uważnie dokonując wyboru. Powodzenia.
 

jaqmd

New member
Do Daniel.
Jaki okres obejmuje gwarancja?
Jeśli możesz opisz dokładniej swoje wrażenia na tym LCD?
Jakość obrazu przy słabym i mocnym sygnale? Z anteny naziemnej? Kolory? Ostrość? Kąty? Smużenie? Czy próbowałeś go podłączyć do PC? Itp..
Z góry bardzo dziękuję.
 
Do góry