Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

yanky

New member
Jeszcze nie tak dawno słysząc Samsung miałem skojarzenia podobne do pewnej marki samochodu z Korei. Niestety tak działają stereotypy, ale Samsung naprawdę potrafi robić dobre telewizory LCD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
JVC - nie jest producentem matryc. Bierze je z różnych stron- podobnie jak kineskopy. Do tych samych telewizorów szły różne kineskopy.
JVC sam produkuje telewizory z tylną projekcją / fabryka w Meksyku/

W tej klasie JVC jest najlepszy . Model R 70 ma największą płynność w klasie do 6000 zł . Jakość naprawdę znakomity. Czystość barw i obrazu , odzwierciedlenie i wierność szczegółów znakomita.
Wiele osób jest naprawdę zaskoczona jakością tych telwizorów.
Ne moge porównać tego telewizora z Sharpem czy z Samsungiem
bo to zupełnie inna klasa.

Można podniecać sie jakoscią innych modeli w tej klasie ale tylko na sklepie. Bo w domu jak jest pokaz i samemu ocania się różne modele - to w dalszym ciągu najczęsciej wybierane są JVC , nawet gdy kupujący zapowiedział że nie lubi JVC.
Lepiej oceniać jakość przez pryzmat własnego oka.

JVC ma najlepsze formatowanie obrazu, świetną obsługę audio i dobry dźwięk. LCD 37 S 60 ma jeszcze lepsze wyposażenie. Ale też jest w wyższaj klasie cenowej - więc nie fair porównywać je między sobą.
Ktokolwiek widział je nawet w supermarketach - wie że grają extra i tyle.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie jest źle ale mistrzem nie jest.
Do 4000 tyś dużo sie nie zmieniło.
Najlepsze oceny zbierają:
Sharp 32 Ga 8
Sharp 32 GD 8
LG LX 2
JVC a 61
Panasonic LX 60
Samsung R 72 / R 71
-----------------
troche powyżej - dostaniesz Loewe Concept
ale podaj chociaż czego oczekujesz?
i jakie masz warunki w domu?

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
modele które powinny spełnić Twoje oczekiwania:
40 S 70 JVC
40 N 71 Samsung
37 JV M 60
37 Sharp Ga 9

Do twoich celów na dziś to zdecydowanie najlepsze modele. Pamiętaj że posiadają mniejszą kompresję niż telewizory Full hd z sygnału pal , dlatego wiecej zobaczysz szczegółów i pełniejsze kolory.
pozdrawiam
 

magiclong

New member
sharp 32 ga9e vs samsung LE 32 N71

Witam wybieram Lcd już 3 miech i zdecydowałem się w końcu...no prawie.
Miałem już kupować samsunga r71...r72... wychwalane w sklepach i na forum również. Potem zaczołe czytać o sharpach i tak zmiana opcji na 32 ga8e...32 gd8e..gdzieś przewinoł sie jvs S 60...M61 - już nieprodukowane.
Ostatecznie na placu boju pozostały powyższe sharp 32 ga9e i samsung LE 32 N71. Oczywiście wiecej kasy trzeba wydać ale tv nie zmienia sie co kilka miesięcy ( przynajmniej ja) jak już to coś lepszego moim zdaniem od poprzedników z początku postu.

Cena zbliżona:
ga9a - super szybka matryca i to jest big atut 6 i 4 ms, stylistyka bardzo okey, nie ma takich bajerów jak PIP ale niesądze abym korzystał z tego, kontrast statyczny 1200 i dynamiczny 5000. 2 x HDMI z DHCP ( o ile pamiętam)

N71 - nieznana mi jest szybkość matrycy ale zakładam ze standard 8ms, stylistyka - jak dla mnie - 3, ma dodatkowe bajery jak PIP i slot na karty i USB. Pytanie na co sie to przyda ...słuchanie mp3...oglądanie zdjęć...hmm 2xHDMI

Moje warunki to C+PL + Polsat cyfrowy - tuner Dreambox 7000 z HDD 80 GB i dużo sportu do oglądania (dlatego skłaniam sie ku sharpowi) wiedz takie dodatki jak slot karty czy usb "mnie nie grzeją" a może będą miały inne zastosowanie w przyszłości....raczej nie...

Ostatnia rzecz to serwis: Samsung..... no ostatno wysyp postów czytałem natemat buczących głośników, transformatorów... i pixeli których Pan serwisant nie widzi.
Natomiast nie widziałem postów o podobnej tematyce w dziale sharp...a może przeoczyłe to prosze o link.

Zdecydowany jestem w 80% na sharpa (matryca) ale pozostaje niedosyt że samsung ma tam coś wiecej.
Fatalna sprawa to ta ze na tyle łażenia po sklepach nie mogłem ich porównać bezpośrednio wiedz prosze Kiki albo ktoś kto miał tą możliwość o wypowiedz.
A prosze nie pisac że warto dołożyć parę setek i kupić...... ja już własnie te parę setek dołożyłem do tych modeli... a może jakś alternatywa trzecia do 4800 PLN...?
 

gzukowsk

New member
LCD TV do 3200 zł

Witam wszystkich
Mam zamiar kupić 32" LCD TV do ok. 3200 zł.
Z tego co przeglądałem w sklepach moją uwagę zwróciły 3 modele:
Panasonic TX 32 LE60P
LG 32LC3R
Samsung LE-32S71
Który z nich byście mi mogli polecić? A może coś innego? Jest teraz tyle promocji, trudno się zdecydować.
Zastanawiam się też jeszcze nad wchodzącym dopiero na nasz rynek model TV mało znanej marki MIRAI DTL-732V300 (z DVB-t i matrycą MVA-Premium 6,5 ms., kontrast 1200:1) Jest on również w tym przedziale cenowym.
Możecie mi coś doradzić?
Pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A czemu GD9? Gd9 to jest ten sam tv co GA 9 tylko ma wbudowany tuner DVB-T, którego i tak nie wykorzystasz a płacisz kilka stówek wiecej.
 

xytras

New member
pomocy - głowa mnie juz boli !!!

witam - czytam to forum od dluzszego juz czasu - dzisiaj skonczylem czytac kolejne watki zwiazane z wyborem LCD TV i ... jestem glupszy niz wczoraj, glowa mnie boli i mam juz troszke dosc tego.

Poszukuje dobrego TV LCD 32 cali - bede przede wszystkim ogladal TV poprzez Cyfre lub n-ke oraz filmy poprzez DVD, ale chcialbym takze podlaczyc TV od czasu do czasu do kompa.

Tv bedzie stal w salonie gdzie jest kilka okien niestety - wiec pokoj jest raczej naswietlony. Bede ogladal z 3-3,5 m - niektorzy pod lekkim katem - mowie o gosciach ewentualnych.

Bardzo wazna dla mnie sprawa jest kolor TV - musi byc obudowa czarna, srebrna nie wchodzi w gre gdyz nie pasuje do naszych mebli. Nie posiadam rowniez kina domowego i chcialbym jesli to mozliwe, uzyskac przyzwoity dzwiek z tego TV - kino bedzie jak dzieci podrosna.

Prosze o sensowne rady dotyczace ww. wymagan w zakresie cenowym do 3800 - max 4000. Wiem ze to nieduzo ale taka mam granice.

Szczerze dotychczas zastanawialem sie nad 32R72 lub 71 - ale sam nie wiem, problemy z polaczeniem komputera - jakies obcinanie obrazu, polaczenie HDMI - szary obraz z nki, buczeenie transformatora, problemy z seriwsem - moze przesadzam

Prosze doradzcie !

pozdrawiam
 

semaisa

New member
Ga 8 ? hmm . Jezeli chodzi o zwyklych zjadaczy chleba to dostaje od nich oceny ,, bardzo pozytywne , zarowno jezeli chodzi o obsluge , czy dzialanie.
Ci co znaja sie na rzeczy twierdza ze w tej klasie cenowej jest najlepszy , dlaczego konkretnie tak sadza? Pytaj ich , Ja w poszukiwaniu Lcd dla siebie odnalazlem sie wlasnie w tym modelu , bede mial go jutro na komodzie to moge ci opisac wrazenia...
 

GDA

New member
Właściwie skoro napisałeś że przeczytałeś forum "od deski do deski" to już jakiś ogląd sytuacji na rynku LCD powineneś mieć, wyboru niestety musisz dokonać sam ale skoro chcesz wysłuchać dodatkowych porad to moja jest następująca:

z czystym sumieniem mogę polecić Panasonica 32LX60 który mieści się w twojej granicy cenowej, ma świetne parametry wizyjne, dobry dźwięk ale nie jest do końca czarny niestety - z tym że, z mojego punktu widzenia kolor obudowy nie gra żadnej roli - co z tego że TV ma ładny design a parametry kiepskie ?
 

henry40

New member
Ostateczny wybór

Po wielu miesięcznych obserwacjach i prezentacjach w marketach, zastanawiam się nad zakupem LCD Sony KDL 40X 2000 który według mnie, na sygnale SD ma bardzo dobry odbiór czerń i biel natomiast nie wiem jak Sharp XD1 46 na sygnale SD (Cyfra+) tuner Dreambox 7000 ponieważ w marketach w Wielkopolsce nie spotkałem tego modelu, więc trudno teraz podjąć mi decyzje odnośnie zakupu, w/w modeli, nie interesuje mnie tak wielkość matrycy 40' czy 46', ale wolał bym 46', jak elektronika zastosowana w w/w modelach spełnia oczekiwane i wymogi:

1. Smużenie obrazu
2. Kolory
3. Kontrast
4. Czerń
5. Biel
6. Odbiór sygnału SD przy modelach FULL HD.

Kiedyś zastanawiałem się nad modelem Samsung 46F71B, ale po obserwacji tego modelu i smużenia w trakcie dynamicznych wyświetleń obrazu ruchomych stwierdziłem, iż ten model mimo zastosowania FULL HD wypada z gry. Prędzej skusił bym się na zakup modelu 40M71B choć nie jest FULL HD, ale ma 100Hz to z obrazem SD radzi sobie najlepiej z modeli oferowanych przez firmę Samsung. Chociaż nie wiem jak model 40M91 led radzi sobie z sygnałem SD.

Proszę o poradę co wybrać teraz i przyszłościowo Sharp 46 XD1 (na forum użytkownicy tego modelu skarżą się na buczenie przy wyłączonym dźwięku czy to jest dokuczliwe tylko przy pierwszych partiach tego modelu i czy występuje to nadal w dostarczanych w Polsce seriach) lub wybrać Sony KDL 40X 2000, albo Samsung 40M91.

Proszę o opinie w/w modeli samsung 40M91, Sharp 46 XD1, Sony KDL 40X 2000. Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich użytkowników.
 

rowek

New member
a wytłumaczcie mi o co chodzi z tym kontrastem przewaznie jest 5000:1 w tych na ktore patrzyłem a np xerox czy toshiba 42 cale full hd maja chyba 1200 : 1????
 

blur123

New member
rowek napisał:
a wytłumaczcie mi o co chodzi z tym kontrastem przewaznie jest 5000:1 w tych na ktore patrzyłem a np xerox czy toshiba 42 cale full hd maja chyba 1200 : 1????

5000:1 - to kontrast dynamiczny mający niewiele z rzeczywistością

1200:1 - taki na prawde ma kontrast przeciętny LCD
 

xytras

New member
odp

GDA napisał:
z czystym sumieniem mogę polecić Panasonica 32LX60 który mieści się w twojej granicy cenowej, ma świetne parametry wizyjne, dobry dźwięk ale nie jest do końca czarny niestety - z tym że, z mojego punktu widzenia kolor obudowy nie gra żadnej roli - co z tego że TV ma ładny design a parametry kiepskie ?

dzieki za rade - ale sadzisz ze r72/71 duzo odbiega od tego modelu panasonica ??patrzac na parametry ma gorsze no i ta obudowa, przekonaj mnie do panasonica
 

smigly

New member
dylematy z wyborem

Witaj

Tez mialem ten sam problem.
Na poczatku chcialem kupic Samsunga S71 pozniej LG LB1 pozniej Philipsa 7411 (ten wyglada najlepiej z zewnatrz)
Ale wybralem Sharpa SA1.
Teraz zaluje ze nie zamowilem prezentacji kikiego w domu bo sam nie wiem czy to do konca dobry wybor
Spotkalem kilka osob z poza tego forum ktorzy mowili ze na ryku obecnie jest bardzo duze zainteresowanie Sharpem i potwierdzali ze Sharp jest bardzo dobry w porownaniu do innych producentow
 
Do góry