Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

psx

New member
Wymagania? No przydaloby sie zeby byl w miare ladny, od czasu do czasu puszczany film na odtwarzaczu DVD, podlaczony pod kablowke UPC; z ladnym odwzorowaniem kolorow, bez smuzenia na meczach etc. Tak pokrotce standardowy telewizor bez zadnych super wymagan.


btw.
- cos tam wspominaja o wchodzacym stantardzie mpeg4, ktorego wiekszosc obecnych TV nie obsluguje - czy w przypadku odbioru programow przez kablowke ma mnie to interesowac w ogole?
- producent raczej obojetny, chociaz Samsungi najczesciej maja najladniejszy design




Preferowany rozmiar TV - 32-37"
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 5.5x3.5m - TV pod oknami, ktore sa od zachodu, wiec o odbicia okien w TV nie musze sie martwic - TV uzytkowany o roznych godzinach dnia i nocy
jaki sygnał ? - a bo ja wiem? Kablowka z UPC Katowice
jaka odległość od ekranu ? - 1.5 - 4 m
jakie urządzenia do podłączenia? - odtwarzacz DVD, raczej nic innego nie przewiduje, bo uzytkowac beda go rodzice
jaka klasa cenowa? - 1700-2000zl
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - i w dzien i w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - okno + drzwi balkowane prawie na calej dlugosci krotszej sciany, okna od zachodu
ile osób zasiada przed telewizorem? – 1-4, ale kat raczej nie wiekszy niz 45*
Jaki masz ulubiony program? - wszystko po trochu sie oglada, ale przydaloby sie zeby kolory byly zywe
jaki masz telewizor? - CRT THOMSON 28DG22E 28"
Ma stać czy wisieć - stac


Jak wyglada sprawa dostosowywania obrazu 4:3z kablowki do panoramicznego?
 

bycek

New member
Witam,

Myslalem nad Sharpem 37XL8E ale nie wiem czy nie za mały do pokoju ... i dlatego moze 42" - ale chyba slabszy przy cenie do 3400pln

co do takich warunków?

Preferowany rozmiar TV - 37-40"
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 4.5x3.5m - TV pod oknami (krótszy bok), ktore sa od wschodu
jaki sygnał ? - ASTER Cyfrowy (po Euro) + PS2 po Component + PC po DSUB
jaka odległość od ekranu ? - 2.5 - 4 m
jakie urządzenia do podłączenia? - ASTER Cyfrowy (po Euro) + PS2 po Component + PC po DSUB
jaka klasa cenowa? - 2900-3400zl
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - wieczorem i w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - okno + drzwi balkowane prawie na calej dlugosci krotszej sciany, okna od wschodu
ile osób zasiada przed telewizorem? – 2
jaki masz telewizor? - Sony Trinitron 29"
Ma stać czy wisieć - stac
 

mlun

New member
Mam mały dylemat. Miałem sobie kupić nowy TV tylko że ze względów ekenomicznych padło na sklepy tupu MM, Euro itp.(Nie mam na tą chwile tyle gotówki a ich raty są bardzo kuszące).
Chciałem wziąć tą Toshibe 32R3500 ale w tych sklepach dostać ten tv graniczy teraz z cudem.
I tu pytanie bo kiki polecał również zobaczyć Sharpa D 44. Wiem że on nie ma 100hz jak Toshiba ale czy będzie jakaś spora różnica w tych telewizorach?
Sportu tak dużo nie oglądam do którego głównie 100hz by się przydało, najwięcej to filmy Divx i DVD.
 

yanek82

New member
Witam.
Jaki LCD bedzie najlepszy do powieszenia na ścianie pokoju 4.5x3m(mało nasłoneczniony pokój)?
Wymagania:
-Do ogladania z odleglosci 2.5-3m pod różnym kątem(TV bedzie na krótszej śacianie pokoju,wiec chcialbym zeby dobrze bylo widac obraz patrząc z troche dalszej odległości ale pod kątem)
-preferowany rozmiar raczej 32"
-Cena 1500-2500
-sygnal głownie z kablówli analogowej, czasem dvd, rzadko pc.w przyszłości tv cyfrowa
-ogladam o różnych porach, głównie sport, filmy w tv, czasem na dvd

Proszę o kilka opcji cenowych.Z góry dziekuje za pomoc.
 

przemas26

New member
A co sądzicie o Sharp LC32 Rd8? W końcu 100Hz! Zastanawiałem się też nad Sharpem LC32 X20? Ostatnio polecają mi w sklepach plazmę Panasonic TH-37PV8P. Co będzie najlepsze w lekko nasłonecznionym pokoju, 2,5 metra do TV i sygnał z cyfry+?
 

oakraven

New member
Nie mam wyjścia...niestety..

Na początku jak przegłądałem to forum, starając się dowiedzieć jak najwięcej o telewizorach denerwowały mnie pytania, prośby o radę, który wybrać. Sam, zdobywając wiedzę z forum i innych źródeł sam chciałem wybrać dla mnie optymalnie. Niestety, sprawa mnie przerosła:(. Opini, wad danych modeli jest tak wiele, że ciężko wybrac w 100% trafnie...Pokornie proszę więc o radę:
- odległość od ekranu ok. 3.5 m
- na razie kablówka choć być może nidługo coś zmienie
- tv do gier: x-box ( 15 premiera PRO EVO!)
- cena max 4000

Zastawiałem się nad wielkością 37'. Jednocześnie, pewnie że chciałbym jak najwyższą rozdzielczość/ jakość/ szczegółowość ale priorytetem jest dla mnie nie zmęczenie i tak nadużywanych w pracy oczu( 100MhZ? czas reakcji? brak smużenia?). Żona marudzi, że zwariowałem i tylko o telewizorach myślę...eeeh.
PS. Radziłem się w skepach to w Electro W. na pytanie który by Pan polecił usłyszałem:"wszystkie są dobre", a w EuroAgd "nie mam teraz czasu, Pan przyjdzie w tygodniu".

Pozdrawiam
 

Virulent

New member
Hej
Proszę o pomoc w wyborze jak na razie najbliżej mi do Sony 40x4500 lub Samsunga LE46A956

Preferowany rozmiar TV ? 37 '' - 46 '' (szerokość do 120cm)
Wielkość pokoju ? 22m2
Jaki sygnał ? polsat cyfrowy
Jaka odległość od ekranu ? 2-3m
Jakie urządzenia do podłączenia? DVD, czasami komputer (w przyszłości Blue-Ray)
Jaka klasa cenowa? około 7000zł jednak jak warto dopłacić to się zastanowię nie chciałbym przekraczać 10000zł (choć kusi sony 46x4500 ale czy warto ??)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? po południu i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? średnie
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3 zazwyczaj 2
jaki masz telewizor? – Samsung le46f86bd
Przeznaczenie – telewizja (większość programów w HD - Discovery, Eurosport, Polsat Sport), filmy DVD,
Ma stać czy wisieć? raczej stać

PS.
Jak na razie opieram się na opiniach i suchych danych producenta, jednak wybierając się do sklepu chciałbym wiedzieć co oglądać :)
 
Ostatnia edycja:

pete2

New member
Witajcie, przed świętami chcę zmienić sprzęt ale waham się co wybrać, oto konkrety:

Preferowany rozmiar TV ? 32" (37")?
Wielkość pokoju ?
4,3m x 4,5m
Jaki sygnał ?
kablówka Aster
Jaka odległość od ekranu ?
2,5 - 3,3m
Jakie urządzenia do podłączenia?
dvd
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
raczej wieczorami i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
okna po lewej stronie telewizora od wschodu, są rolety,
Ile osób zasiada przed telewizorem?
2
Jaki masz telewizor? – 14" CRT Thompson
Przeznaczenie -
standardowy program TV, dvd
Ma stać czy wisieć? stać, może kiedyś powieszę

Myślałem o Panasonicu 32Lx85 albo plazma 37PV8P. Nie wiem co lepsze w tym przypdaku...
aha, kwota ok. 2000 zł.
 
Ostatnia edycja:

zimalondyn

New member
witam chce kupic nowy tv Sony 42-46" full hd lecz niewiem ktory z modeli jest najlepiej efektywny i ma najwiecej gwiazdek z tego forum ,wiec prosze o pomoc w wytypowaniu 3 modeli

Preferowany rozmiar TV ? 42-46"?
Wielkość pokoju ?
3,5-4m
Jaki sygnał ?
dekoder relook 400s
Jaka odległość od ekranu ?
2,5 - 3m
Jakie urządzenia do podłączenia?
dvd,projector infocus
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? i w dzien i wieczorem

Jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
mam dobre rolety
Ile osób zasiada przed telewizorem?
2-4
Jaki masz telewizor? – 28" dual standardowy 60 hercowy
Przeznaczenie -
standardowy program TV, dvd, kompter
Ma stać czy wisieć? stac moze kiedys powiesze
cena- chce kupic za granica w uk
 

yay

New member
witam wszystkich.

juz chyba drugi tydzen spedzam na intenrecie probujac znalezc dobry dla mnie telewizor :) nadszedl czas by wreszcie cos kupic.
prosze o rade - wciaz nie moge sie zdecydowac.

Preferowany rozmiar TV - 46"
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 5x3.5m
jaki sygnał ? HD glownie + komputer
jaka odległość od ekranu ? - 2.5 - 4 m
jakie urządzenia do podłączenia? komputer - filmy i gry, xbox, n'ka (wszystko, mam nadzieje, przez hdmi)
jaka klasa cenowa? - 3800-4600zl
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - wieczorem i w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - okno + drzwi balkowane od poludnia
ile osób zasiada przed telewizorem? – 2
jaki masz telewizor? - brak
Ma stać czy wisieć - wisiec

myslalem o:
- sharp lc46x20 - ponoc ma sie dobrze spisywac w polaczeniu z pc, ale marwi mnie mniejsza jasnosc i nasycenei kolorow (przynajmniej tak to wygladalo w kilku sklepach - nie wiem czy byly wyregulowane tak jak inne telewizory)
juz trudno dostac te modele, ale jeszcze mozanc cos wyrwac na allegro.
- samsung le46a656
- sharp lc46xl2 - chyba szkoda doplacac ponad 500zl do x20 zeby miec 100hz

z gory dzieki, pozdrawaim
 

przemek6

New member
Witam,

w poszukiwaniu najlepszego dla mnie LCD trafiłem tutaj i zwracam się o pomoc w dokonaniu wyboru.

Preferowany rozmiar TV - <=42"
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 4,8x4.4m
jaki sygnał ? - kablówka SD, docelowo kablówka cyfrowa (z HD)
jaka odległość od ekranu ? - 3,5 - 4 m
jakie urządzenia do podłączenia? kino domowe, laptop
jaka klasa cenowa? - <=4500zl
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - wieczorem, w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - duże okno i drzwi balkowane od zachodu, zasłonięte roletą, która nie daje pełnego zaciemnienia pokoju
ile osób zasiada przed telewizorem? – 2
jaki masz telewizor? - karta TV + Eizo 19'' s1921
Ma stać czy wisieć - stać

myslalem o:
- sharp lc42x20e, ale trochę przeraża mnie szybkość zmiany kanałów

z góry dziękuję za wszelką pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przemek6 -
przy Twoich warunkach sięgałbym po modele 100 Hz:
JVC 42 V 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662

Dodatkowo coraz skuteczniej eliminuje się efekt smużenia, który przy sygnale HD praktycznie nie występuje. Nie wiadomo czy jest to zasługa systemu 100Hz, który wg mnie jest najprawdopodobniej kolejnym marketingowym wymysłem, czy po prostu kolejne generacje tv nawet w takich rozmiarach są dużo lepsze od poprzedników.

P1050107.jpg

Sharp 42 Xl2
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742

Toshiba 42 RV 555
www.toshiba-tv.pl
==============================================
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
yay -
Myślałbym raczej o telewizorach 100 Hz - bo 2,5 metra to odległość niebezepieczna dla jakości przekątnej do rodzaju sygnału.
W Twoim przypadku jeśli ma być 46" - to raczej z dobrymi skalerami i szybkimi procesoorami ruchu:
Toshiba 46 XF 351/355
Sharp 46 x20
Hitachi 47V01
Ale ponieważ oglądasz wieczorem powinieneś wziąć pod uwagę plazmę Samsunga 50 a551
=====================
Faktycznie zaś - ponieważ zakup na lata - czeka Cię dopłata do
modeli 100 Hz
-Sharp 46 XL2
-JVC 46 V80
-Sony 46 W 4500

W razie wątpliwości najlepszym rozwiązaniem jest prezentacja w Twoim domu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zimalondyn -
to nie masz trudnego wyboru.
Podobnie jak w testach różnych krajów , jak i u nas zachwyt wzbudził model 46 W 4500 .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30454

NO i klapa.
Klapa bo w momencie gdy przełączyłem na Canal+ sport HD - zakończyły się dalsze testy.
Zakończyły się bo jakość przekazu była tak genialna ,że nie szkoda było nawet minutki z czasu który spędziłem ogladając mecz /ponad godzinę/. Miałem wrażenie że siędzę na trybunie a czystość , obrys postaci czy atmosfera - to z całą pewnością niecodzienne przeżycie.
028_P1090407.JPG

Do HD genialny telewizor - więcej słów szkoda
Jedynie musisz pamiętać o kalibracji obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pete2 -
przy nocnych oglądaniach , roletach , kablówce i odległości - odpuść sobie lcd full hd. Albo sięgaj po plazme Panasonica ale 37 PV 80 - tym bardziej że cena jest bardzo atrakcyjna . Nie żałuj na dopłatę - bo codzienna radość jakości nie ma wartości
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

Przechodzimy do drugiego planu i to również niesamowite rozwiązanie . Drugi plan daje wreszcie możliwość odczytania zamazanych do tej pory napisów.
904307217bdf0de6med.jpg


Albo po LCD ale 100 HZ:
Toshiba 32R3500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475

teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg


Sharp 32 RD8
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30016

A stado i to ściśnięte - to już zimowa feria barw.
028_P1080420.JPG
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
virulent -
U Ciebie nie obędzie się bez prezentacji w domu.
A do Twoich potrzeb zacząłbym stanowczo od:
Pioneera LX 5090
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26497
p1070958zb3.jpg


Samsunga 46a 956:
Nie występują też przekłamania w przejściach tonalnych
050_P1110381.JPG

test czytaj dziś w strefie testów

Sharp 46 HD1 - największa płynność / zbliżona do plazmy/
test masz w strefie otwartej.

No i Sony 46 X 4500

Ponieważ ma dominować sygnał HD - jakość urzeknie Cię w każdym przypadku , ale powali na kolana w jednym.
Weź poprawkę właśnie na nocne oglądanie.
Jakie masz dvd?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oakraven -
U Ciebie nie jest źle .
Odległość wybaczy Ci kilka niedociągnięć tym bardziej że w klasie do 4000 zł .
Nie mniej ważne masz ostrość obrysu i czystość oraz wierność skalowania obrazu SD i na przyszłość dobra współpraca w HD i grach.
Do takich celów w klasie cenowej sięgnąłbym od kliku nowości:
JVC 42 R 90
Sharp 42 SB 55
Toshiba 42 VX 550

No i dopłacając kilka złotych sięgasz już modeli 100 Hz i zapewniam że warto - bo przez najbliższe lata nie będziesz zmuszony ścigać się z tendencjami rynkowymi /bo nie musiszz/
Toshiba 42 RV 555
JVC 42 V80
Sharp 42 XL2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przemas 26 -
za mało danych , ale do tych które podałeś ja brałbym 32 RD 8 - zagra rewelacyjnie z sygnału który posiadasz.
LCD full hd dla Ciebie to tylko strapienie przy tych warunkach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
yanek82 -
rozpocznij poszukiwania od największej płynności przy tej odległości:
Toshiba 32 R 3500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475

Filmy rysunkowe to w każdym telewizorze -są jak poezja . Aczkolewiek wyżej ustawiona plazma Pioneera pokazywała ja zawsze większe nasycenie i paleta barw oraz czerń i głębia obrazu - ale Pioneer kosztuje dwa ray wiecej.
088531fe518c0272med.jpg


Sharp 32 RD 8
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30016
miejsce które kurczą się w skutek globalnego ocieplenia klimatu.
Ale piękno i siła jest pokazywana wyraźnie na ekranie. Widać dobrze odcienie bieli i szarości.
026_P1080418.JPG


Jvc 32 P80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30
Brak jakichkolwiek artefaktów i znakomite przejścia tonalne.
p1050804vx8.jpg


pamiętaj przy kątach bocznych o koniecznej kalibracji obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mlun -
nie załapałem zasady konieczności kupna w MM czy w Euro.
Ale modele Toshiba 32 R 3500 są dostępne bez problemu w znacznie lepszej cenie niż w sklepach NIe dla idiotów - na extra warunkach ratalnych.
Oczywiście że płynność jest na korzyść Toshiby .
 
Do góry