Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

szfagier

New member
Witam.
To mój pierwszy post na tym forum. Od jakiegoś czasu przeglądam je, ponieważ zanoszę się z zamiarem kupna nowego TV rodzicom/bratu. Gotówka jaką dysponuje to 4000zl.
Pomieszczenie w którym ma wisieć TV ma ok 20m2.
Odległość od tv ok 3-3,5m.
Planowany rozmiar matrycy 42"
Tv będzie głównie służył do odbioru syg. z kablówki Vectry z dekodera ""cyfrowego"", podpięcia czasem do kompa w celu obejrzenia filmów (720p lub 1080p), pod konsole (ps2, xbox360, wii, może za jakiś czas ps3), ew film z odtwarzacza DVD.
Pokój ogólnie jest słabo nasłoneczniony.
Czekam na propozycję :-D
 

rigo_scallars

New member
rigo_scallars napisał:
witam

poszukuje LCD ktory bedzie pelnil fukcje monitora dla mojego laptopa...

- monitor bedzie sluzyl przede wszystkim do grania w gry ( szybkie FPP, Quake, Fear, Crysis itp) -!! NAJWAZNIEJSZE ABY OBRAZ NIE PRZYCINAL, ABY LCD WYRABIAL SIE Z GRAMI !! poprostu nie moge grac kiedy komp ( w tym przypadku bylby to LCD :cool: ) "zamula"...
- rowniez bedzie sluzyl do ogladania filmow - dla mnie nie musi to byc obraz HD, wystarczy fajne DVD
- no i oczywiscie normalna praca w windowsie...

Nie wiem czy da sie kupic cos godnego polecenia w tej cenie, ale jesli tak to prosze o pomoc.

duzo slyszalem o tych modelach, ale przyznam szczerze ze jestem cienki w te klocki wiec dlatego tutaj pisze :)

w jednym z watkow SierzanHarris poleca mi samsunga a451, czy to jest naprawde najlepszy wybor ????

kiki poradziles mi TOSHIBE X3000, tylko ze jest problem z jej dostepnoscia gdziekolwiek w 32" i jeszcze wychodzi sprawa finanoswa - jest drozsza ( a kwota 1800zl to i tak naciagniety budzet)

czy z a451 bede zadowolony rowniez i czy w swojej klasie cenowej warty jest kupna ten TV ??

z gory dzieki kiki
 

moharp

New member
Ratujcie muszę na ten weekend kupić LCD !

Już wytypowałem kilka modeli, ale nie moge się zdecydować który. Telewizor będzie odbierał w 80 % sygnał SD, reszta to filmy. Wytypujcie któryś z poniższych, nie proponujcie mi innego :
SONY 40D3500
PANASONIC 37LZD80 (nie 85 ze wzgl. na cenę)
SAMSUNG 40A551
SAMSUNG 37A656
 

MooMoo

New member
Kiki krotkie pytanko do ciebie - zdecydowalem sie juz prawie na SONY KDL 40D3500, wszystko mi w tym tv pasuje, widzialem go w sklepiej, rewelka jak dla mnie za ta cene tylko jedno pytanie - ten tv nie akceptuje szerokosci wiekszej niz 1366. Nie do konca to rozumiem bo w koncu to tv full hd. Ale to polityka sonego i zastanawiam sie czy da sie ja prosto obejsc podlaczajac komputer kablem dvi-->hdmi do telewizora. Co o tym sadzisz? czy to dobry pomysl? czy lepiej po prostu rozciagnac obraz (bo da sie to zrobic bez problemu ale obraz nie jest juz taki ostry).

A moze jakies inne kombinacje? DVI-Component? Istnieje wogole jakis sposob lepszy od rozciagniecia obrazu? Zeby w pelni moc sie cieszyc z 1920-1200?

Dzieki z gory za odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

karhan

New member
witam,
chce kupic tv najlepiej full hd, najlepiej ze 100mhz

Moje warunki:

Pokój 16 m2
Sygnał: aster cyfrowe z dekoderem HD.
Odległość od ekranu - 2,5 - 3,5 m
Urządzenia do podłączenia: DVD,dekoder HD aster, laptop hdmi na mocnej karcie( filmy w blu ray z kompa, divx), z czasem jakaś konsola (gracz okazjonalny:)

Klasa cenowa: do 4 tys
Oglądam w większości po południu i wieczorem.
Nasłonecznienie pokoju: Jasne

Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 4 glownie 2
Ulubiony program: sport,c+ sport ( pilka nożna, nba ), filmy z kablówki, dvd, laptop
Rozważałem TV 32-37 cali.

W tej chwili waham się nad:
sharp 37xl8, sharp 37x20e

generalnie nie mam preferencji co do firmy... ważna jest jakość obrazu:)
kiki doradź coś proszę :)
 

szfagier

New member
szfagier napisał:
Witam.
To mój pierwszy post na tym forum. Od jakiegoś czasu przeglądam je, ponieważ zanoszę się z zamiarem kupna nowego TV rodzicom/bratu. Gotówka jaką dysponuje to 4000zl.
Pomieszczenie w którym ma wisieć TV ma ok 20m2.
Odległość od tv ok 3-3,5m.
Planowany rozmiar matrycy 42"
Tv będzie głównie służył do odbioru syg. z kablówki Vectry z dekodera ""cyfrowego"", podpięcia czasem do kompa w celu obejrzenia filmów (720p lub 1080p), pod konsole (ps2, xbox360, wii, może za jakiś czas ps3), ew film z odtwarzacza DVD.
Pokój ogólnie jest słabo nasłoneczniony.
Czekam na propozycję :-D

Po przewertowaniu tego watka wychodzi na to ze byloby dobrze wybrac cos z:
Pioneer kuro
JVC 42 V 80
Sharp 42 XL2
Toshiba 42 Z 3030
Philips 42 7762

Może wypowiedzą się właściciele wyżej wymienionych modeli.
Czy warto kupować w sklepach internetowych (czy jest ryzyko otrzymania wadliwego modelu, ew uszkodzonego w transporcie)??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
szfagier - dobre sklepy internetowe mają zawsze towar ubezpieczony. Także zero ryzyka. Wg mnie wybrałeś najlepsze modele , teraz czeka Cię już tylko prezentacja w domu .
Mam Vectrę , mam cyfrową - wybrałem Pioneera . Ale za 4000 zł to z pewnością nie kupisz :D
===========================================

karhan - z Twoich zdecydowanie pozostałbym przy 37 XL8:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27270
Obraz skalibrowany

Sprawdzamy jak wygląda czerń ?
I trzeba przyznać że nowe modele telewizorów oglądając na wprost w warunkach dziennych robi duże wrażenie.
020_P1000867.JPG



==========================================
MooMoo - niestety nie pamiętam . Musisz się przypomnieć w poniedziałek na gg 2868228 - to sprawdzę.
==========================================

moharp - Panasonic LZD 80 , do SD z tych co wymieniłeś jast najlepszy.

==========================================
rigo_scallars - coś namieszane , bo mówiąc o Toshibach wydaje mi się że rozmawialiśmy o wersji 37" - wejdź na priw i podaj jeszcze raz swoje warunki .

==========================================
szfagier -
plazma Panasonica 42 PV 80
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023
JVC 42 P80
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30

==========================================
HIRO - te czasy już minęły . Kupujesz i cieszyć się masz jakością obrazu.

==========================================

wulf - przydałoby się zwiększyć rozmiar do 42" . I przy tej odległości / 4 metry/ nie ma konieczności mieć 100 Hz. Liczy się bardziej obrys i wyrazistość obrazu :
JVC 42 R90
Sharp 42 X 20
Toshiba 42 X 3000
Philips 42 77 62
============================================

mmikolaj - przy Twoich warunkach oswietlenia.
 

szfagier

New member
Kiki a jaki konkretnie model tego "Pionka"?? Ogolnie przyjalem zasade ze jak kupowac to optymalnie za dana kwote i w miare dobrymi parametrami, dlatego poszedlem w full HD (moze PS3 za jakis czas). A i jaka mniej wiecej cena?
 

mangusta28

New member
Witam - muszę kupić tv i potrzebuję pomocy.

Moje warunki:

Pokój: aktualnie 18 m2, ale za 2 lata przechodzę na 34m2. Ogólnie średnio dobrze nasłoneczniony. 60% oglądam nocą, 40% w dzień.

Sygnał: aktualnie zwykła antena zbiorcza, ale mając dobry tv to zainwestuję w Polsat cyfrowy lub telewizję n (w sumie nie wiem co lepsze, bo nie mam za dużo czasu na oglądanie tv) .

Odległość od ekranu 3 - 3,5 m
Urządzenia do podłączenia: DVD, dekoder polsatu może, laptop.

Głównie oprócz normalnej tv chciałbym używać do oglądania filmów divx z laptopa i tu jest problem, bo pisze, że mam wyjście 1xTV i 1xVGA, ale mam tylko 1 kabelek z przejściówką (wygląda jak przejściówka S-Video na 1 chinch) Asus a6va q039 :???:
no i na laptopie znalazłem tylko 1 wyjście na wtyk 7 pinowy i obok niego jest znaczek v[tv].

Moje pytanie: Czy da się z tego wyjścia normalnie oglądać filmy na TV ? :roll:

Klasa cenowa: do 3-3.5 tys, ale jakby się okazało, że na moje potrzeby znajdę coś tańszego (ze 2-2.5) to będzie jeszcze lepiej. Generalnie do tej pory wystarczał mi zwykły 21calowy SANYO, ale się zepsuł.

Ile osób zasiada przed telewizorem?głównie 2
Ulubiony program: filmy po 20-tej z tvn, polsatu i filmy divx z kompa.
Rozważałem TV 32-37 no może max 40 cali.
Myślałem nad Panasonic 32LX700, ale wydaje mi się, że może trochę za drogi jak na moje potrzeby, może lepiej coś większego w tej cenie, albo 32", ale ciut tansze :???:

Kiki - jesteś ekspertem - twoje słowo jest tutaj wyrocznią - powiedz, a zdam się na twoją wiedzę.

Najważniejsze, by był najlepszy stosunek cena/jakość - dla moich potrzeb. Myśle, że nie potrzebuję rakiety ani hiper jakości.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

TOMAZO

New member
Trudny wybór

Witam wszystkich!!!​

Jestem zainteresowany zakupem TV (raczej LCD) o przekątnej 46"-47". Jak do tej pory po wielomiesięcznym czytaniu forum i wielu odwiedzinach sklepów wielkopowierzchniowych nadal nie wiem co wybrać.
Zależy mi na tym, aby TV miał bardzo płynny obraz - klatkowanie (efekt stroboskopu) jest dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania. Podobno te 100Hz głównie niwelują smużenie, natomiast mi zależy również na płynności obrazu. Taką fajną funkcję (Motion Flow) ma Sony X3500 i pewnie bym go wybrał, gdyby nie ta cena. Zastanawiam się, czy jest może jeszcze jakiś inny TV z podobną funkcją, który nie jest aż tak drogi.
Kolejnym ważnym dla mnie parametrem jest czerń - nie chciałbym aby wpadała w fiolet, tylko żeby rzeczywiście była czarna.
Kąty również są ważne. Niby nie siedzi się pod bardzo dużym kątem do TV, ale czasem takie sytuacje występują (np. w przypadku jakiejś większej liczby gości w domu, kiedy to nie da się wszystkich posadzić naprzeciwko TV).
TV oczywiście nie może "buczeć". Nie mówię tu oczywiście o sytuacji kiedy to właściciel wkłada głowę pomiędzy TV a ścianę i narzeka, że w nocy przy ściszonym do zera sprzęcie coś tam słyszy.​

Wybierając TV zwróciłem uwagę na następujące modele:​

Sony 46X3500 - super wygląd, super SD, tylko jest drogi (może coś podobnego lecz taniej da się kupić?),
Toshiba 46ZF355 - podobno bardzo dobrze odbiera SD, ale czytałem, że ma problemy z automatycznym dostosowaniem formatu wyświetlanego obrazu do formatu nadawania,
Sharp 46XL2 - podobno również super SD, ale ma jakiś delikatny problem z fioletową czernią,
Samsung 46A656 - podobno nie "klatkuje", a obraz jest płynny,
Philips 47PFL9703 - czytałem, że również super odbiera SD, ale ma słabe kąty i "słabą" cenę (coś jak Sony).​

Niestety podczas wypraw do sklepów panowie/znawcy albo nie mogli mi podłączyć sygnału SD pod wybrany sprzęt, gdyż nie mieli zgody na wyłączenie dema z BR (ktoś ponoć płaci im za to, że to wyświetlają), albo mogli podłączyć, jednakże nie mieli anteny, ani żadnej płyty z jakimkolwiek filmem, albo też im się nie chciało poszukać pilota twierdząc, że go nie mają. TRAGEDIA w tych marketach :( Zwykłych i tanich TV w Łodzi jest mnóstwo, ale dobrych niewiele, gdyż albo jeszcze ich nie mają, albo nie mogą zaprezentować z różnych powodów.
Tak w rzeczywistości, to z wymienionych TV widziałem tylko jak gra Sony i muszę przyznać, że radził sobie ze wszystkim idealnie. Sprzedawca w łódzkim salonie tej firmy wszystko pięknie zaprezentował. Tylko ta cena...:( W innym markecie widziałem jeszcze Sharpa, ale mogłem nacieszyć oczy tylko demem. Niestety to mnie najmniej interesuje, gdyż większość programów w Polsce to niestety SD.
Na początku rozważałem jeszcze zakup plazmy Panasonic 46PY85, ale zauważyłem, że wszystkie plazmy i Panasonic i innych firm (Pioneera nie sprawdzałem) migoczą. Nie po to przesiadałem sie kiedyś na CRT100Hz, żebym teraz wracał do migotania nie wiele mniejszego niż na CRT50Hz. Ja to widzę, niektórzy tez, ale niestety wiekszość tego nie zauważa - głównie sprzedawcy w sklepach typu MM no i ...... moja żona :) Zauważyłem, że tylko Samsung 42Q91 prawie nie migocze. Możliwe, że są jakieś plazmy które są tego pozbawione, a ja nie miałem szansy tego zobaczyć.​

Oto moje warunki:​

Pokój: 20 m2
Sygnał: na razie "dachówka", docelowo Polsat z dekoderem HD.
Odległość od ekranu - 3,5 m

Urządzenia do podłączenia: DVD,dekoder HD, laptop (filmy DVD, divx), z czasem jakaś konsola (gracz okazjonalny) :)

Klasa cenowa: tyle, ile trzeba

Oglądam w większości po południu i wieczorem.
Nasłonecznienie pokoju: średnie (pokój od północy, drzewa przed oknem).
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 4, ale glownie 2.

Ulubiony program: to, co leci na kanale POLSAT.
TV ma stać, a w przyszłości może wisieć.
Obecny TV to 29'' Thomson CRT 100Hz

Rozważałem TV 46-47 cali (szafka ma 122cm dł., ale TV o dł. 130cm też się spokojnie zmieści między meblami).


Proszę tylko o konstruktywne porady. Odpowiedzi w stylu "zamów sobie prezentację" nic mi nie dadzą, gdyż nikt mi nie przywiezie aż tylu TV. Najpierw muszę zawęzić krąg zainteresowań.

Pozdrawiam i czekam na odzew.​




 
Ostatnia edycja:

wulf

New member
kiki napisał:
wulf - przydałoby się zwiększyć rozmiar do 42" . I przy tej odległości / 4 metry/ nie ma konieczności mieć 100 Hz. Liczy się bardziej obrys i wyrazistość obrazu :
JVC 42 R90
Sharp 42 X 20
Toshiba 42 X 3000
Philips 42 77 62

@Kiki
Serdeczne dzięki za wskazówki:) Ta Tośka wymieniona przez Ciebie jest szczególnie fajną propozycją. O 100Hz pisałem dlatego, że boję się słynnego smużenia LCD-ków. Gdybym zdecydował się jednak na ciut mniejszą przekątną, czyli 40", to co sądzisz o Sony KDL40S4000, lub o innych modelach tej firmy (oczywiście w zakreślonych granicach cenowych)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wulf - Ska to nie dla Ciebie model.
A przy granicy 4 metrów - nie martw się o smużenie.

==================================
Mangusta28 - jeśli chcesz zaoszczędzić i mieć dobry obraz SD - to Panasonic 37 PV 80 . A kasa zostanie jeszcze.
Przy lcd i odległości też bym został z 37" i 100 Hz.
Toshiba 37 R 3500
JVC 37 P80
=================================
szfagier - mowa o Sharpach.
 

szfagier

New member
W takim razie Sharp odpada i Pioneer za drogi na moja kieszen ;) zostaja:
JVC 42 V 80
Toshiba 42 Z 3030
Philips 42 7762 / 7682 / 5603 / 7962 /7493 -czym te modele sie roznia?? Czy Philips jest dobry?Slyszalem wiele opini ze placi sie za marke.

Dzis widzialem Sony KDL40D3500 i przyznam ze bylem pod wrazeniem, kolory, kontrast, czystosc obrazu...jedynie za maly
Ja juz ocipialem, nie wiem co wybrac:p:niewiem:
 

wulf

New member
kiki napisał:
wulf - Ska to nie dla Ciebie model.
A przy granicy 4 metrów - nie martw się o smużenie.

@Kiki
A co konkretnie jest nie tak z tą "eską"? Myślałem też o KDL 40 D 3500. Poczytałem sobie trochę opinii uzytkowników i generalnie Sony ma całkiem dobre, a w przypadku wymienionych przez Ciebie modeli Toshiby i Sharpa wiele osób skarży się na usterki (np. złe podświetlenie matrycy).

Dzięki za wyjaśnienie sprawy 100Hz, rzeczywiście nie ma sensu w moim przypadku.
 

mangusta28

New member
Mangusta28 - jeśli chcesz zaoszczędzić i mieć dobry obraz SD - to Panasonic 37 PV 80 . A kasa zostanie jeszcze.
Przy lcd i odległości też bym został z 37" i 100 Hz.
Toshiba 37 R 3500
JVC 37 P80
---------------------------------------------------------------
Kiki - jak dla mnie to ten plazmowy Panasonic jest super tylko czy Plazma jest lepsza ? W czym ta Toshiba czy JVC są lepsze od tej plazmy ? (w sklepie są średnio o 800 zł droższe od 37PV80). Z tego co mi wiadomo, to one są Full HD, a plazma nie. Czy się mylę ? I co mi da to Full HD ?
 

mangusta28

New member
wielkie Dzięki Kiki.:) Pozdrawiam

Aha, bo bym zapomniał, a jak się ma ta plazma Panasonica TH-37pv80 do wypalania się luminoforu ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry