Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung 37a 656 musisz pogodzić z jakoscią 100 Hz.

[FONT=&quot]
p1090188cl4.jpg
[/FONT]

p1090256nx6.jpg


Jedyne co mi się nie podoba to smużenie mimo że ma 100 Hz. Ale o tym już pewnie wiesz .

p1090225dk9.jpg
__________________
Decyzja należy do Ciebie - ale weź pod uwagę Hitachi 37 V01
i Sharpa X 20 - to właśnie jego zdjęcie o kóre pytałeś.
 

jawor99

New member
Jaki LCD?

Hej,

Jak w temacie, chcę kupić TV (obecnie mam starego SANYO o przekątnej 21’). Poczytałem forum, ale czym więcej czytam tym większy mętlik w głowie, bardzo proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego TV.


Moje warunki:
jaki duży pokój ? 40 m
jaki sygnał ? antena dachowa, DVD (+divix), docelowa pewnie jakaś cyfrowy TV Sat
jaka odległość od ekranu ? ok. 3,5 metra
jakie urządzenia do podłączenia? Kino, DVD (+divix)

Jaka klasa cenowa? 3-5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? zarówno w dzień i w nocy ale w nocy częściej
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? średnie (w południe chwilami mocno świeci)

Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 - 4
Jaki masz ulubiony program? filmy, bajki (dzieci), oglądanie zdjęć


Jakie modele, producenci? Bardzo proszę o wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,
MJ
 

nariko19

New member
kiki pomocy:( jaki tv do ps3 , cenowo max 3000zł, pokuj słabo nasłoneczniony rolety, granie w dwie osoby, sygnał hdmi, odległość od tv 3m, więcej gram w nocy ale wdzien równiez,wolał bym 40 cali ale 37 też moze byc, zgury dzieki i pozdrawiam :)
 

Marcin26

New member
Witam.
Proszę o podpowiedź w ewentualnym wyborze TV. Chciałbym przeciąść się na coś co zapewni mi lepsze doznania niż aktualnie posiadany Samsung LE32R82B. Fajnie jakby znalazł się jakiś model w okolicach 40 cali.

jaki duży pokój ? malutki - 6m2
jaki sygnał ? UPC (cyfrowy + HD)
jaka odległość od ekranu ? 2m
jakie urządzenia do podłączenia? PC, PS3, XBox360
jaka klasa cenowa? 4000-6000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? zarówno w dzień i w nocy ale w nocy częściej
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? niskie
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? filmy,sport, muzyka, gry

Proszę o wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
Marcin
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Marcin26 - masz tylko jeden model
Nowy Hitachi 32 UT. Nie pozwala podaczyć słabego sygnału - więc nigdy słabego obrazu nie zaznasz. Jest najcieńszy na rynku - więc odległość Ci się zwiększy.
Nie potrzebujesz kątów - bo będziesz miał tylko z przodu.
Najcieńszy telewizor na świecie to Hitachi 37 UT MX 70 - jest też najlżejszym telewizorem. Pamiętać też musisz że potrzebny Ci tuner zewnętrzny ze złączem HDMI.
p1050016gn8.jpg


p1050005hs7.jpg


No i genialne pociagnięcie Hitachi że nie da się podłączyć byle jakiego
sygnału. Tylko sygnał cyfrowy co zawsze owocuje niesamowitą jakością.Zresztą co tu gadać:
p1080120il7.jpg


I zwykły sygnał SD jest poprostu rewelacyjny obojętnie z jakiego kanału.
p1080341tf4.jpg


Nawet z TVP.
p1080253cu3.jpg


==============================================
nariko19 - do gry możesz brać nawet Samsunga 40 m 87

==============================================

jawor99- w Twoim przypadku sięgałbym po :
Sharp 42XL2
http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742

JVC 42 V 80
http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662
P1050161.jpg

Toshiba 42 z 3030
http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19566
p1000718bc6.jpg


Philips 42 7762
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26776

Feria barw wydaje się rozpływać wokoło.
p1080999yp7.jpg


Nasze pomidory w szczegółach pokazują każdy fragment jak pod lupą.
p1080966ji1.jpg
 

WSZ

New member
Kiki@
A posiadasz może jakieś zdjęcia Hitachi 37V01 ?
Sądzisz że byłby najlepszym wyborem do opcji HD , Xbox 360, DVD jak i SD jak za te pieniądze za które stoi ?
Bo już mam teraz praktycznie tylko jego na uwadze...
Chodzi mi o dynamikę obrazu... a nie żebym nie mógł napisów z paska na dole TVN 24 przeczytać..
 

_seth_

New member
warunki ? - - pokój 3,5m x 3,5m
sygnał ? - kablówka UPC
odległość od ekranu ? - 2- 3 m
urządzenia do podłączenia? - głownie PS3, komputer
klasa cenowa? - max 3000 32"
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?- róznie
nasłonecznienie pokoju ? - okno na wschod, rano słonce pożniej mam spokój
ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
ulubiony program? - polsat sport, tvn24, national G, discovery
Ma stać czy wisieć? - narazie bedzie stał ale myśle kiedys zawieśic.

byłem już przekonany do zakupu sharp 32x20e ale cos mnie skłoniło do podjechania do jeszcze jednego sklepu i jak zobaczylm sharpa w porownaniu do panas. 32 tx-32lx85 niebo a ziemia kolory bardziej wyraziste jakośc duzo lepsza i co najważniejsze czerń czarna a nie szara jak w sharpie, koles mowil ze to wina matrycy, panas. ma nowa jakąs alfa czy cos takiego a sharp starą.

prosze o pomoc bo mnie szlag trafia już!!! co wybrać ???
 

nariko19

New member
własnie kiki mi podał do tej klasy cenowej tv jest nim Samsunga 40 m 87, tez myśle ze ten tv wymiata do ps3 no i jest nie drogi, a jeśli hodzi ci o 32 cale do 3000 tysi powinnes znaleść cudeńko, full hd nie brakuje w tej klasie cenowej oczywiście przy 32 calach :)
 

Alien1982

New member
Nowe LCD

Witam jestem pierwszy raz na forum i wiem ze temat byl poruszany wiele razy ale nowe modele wychodza praktycznie co dziennie. Tak wiec zamierzam kupic dwa LCD na poczatku sierpnia oba glownie do ogladania filmow wiec szybka matryca i bardzo wyrazista:
1 ) Glownie do ogladania filmow DVD i tv HD
Full HD
przekatna 42 cale
cena do 5000zl
2) Glownie do ogladnia filmow DVD Blue Ray i HD TV
Full HD
przektatna 46-56 cali
cena do 10000zl
Dziekuje za pomoc i pozdrawiam
 

dk75

New member
Mam do kupienia 2 LCD:

1) pokój 3x4, okna od północy, TV na ścianie zachodniej, podłączany głównie do zwykłej anteny oraz do komputera - budżet to ok. 1500-2000

2) pokój 4x5, okna od południa, TV na ścianie zachodniej lub południowej, tylko kablówka Vectra (analog) ew. jakieś DVD - budżet również 1500-2000

Obie decyzje o zakupach zostały podjęte po zobaczeniu mojego Sharp LC-32X20E (używany głównie do PC/HDMI i PS3/HDMI oraz co dwa tygodnie polsat i "przekazanie formuły")
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Alien1982 - w linkach poniżej znajdziesz opisy lcd 42" JVC V 80, 42 Sharp XLx, Toshiba 42 Z 3030 - to w klasie do 5000 zł
Do 10000 zł dla takich potrzeb :
Sharp 46 HD1
Pioneer lx5090
Toshiba 46 ZDF 355
JVC 46 S 90
Sony 46 X 3500
 

Alien1982

New member
Hello
Dzieki za wiadomosc niestety nie dostalem linkow ale telewizorki wyszukalem dodatkowe pytanie co do tv za 5000zl czy cos z oferty panasonica w tej cenie jest dobre widzialem ze panasonic i sharp sa na szcycie jezeli chodzi o jakosc. A co do telewizora za 10000zl gdybym zwiekszyl pulap do 15000zl czy dostane cos na tyle lepszego zeby zwiekszyc cene, znaczy czy roznica bedzie duza dzieki za pomoc pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy 15.000 dostaniesz już najlepsze na rynku. Oczywiście że jest różnica.
Pioneer 50 full hd
Sharo 52 HD1
Sony X 3500
 

shaquel

New member
Witam,
już jakiś czas temu zastanawiałem się nad kupnem telewizora nawet uzyskałem wstępne opinie (dzięki kiki) co do pozycji nad którymi się powinienem zastanowić. Nie mniej z kilku powodów nie moglo dojść do ostatecznego zakupu co mam zamiar w końcu zmienić w najbliższych dniach. W związku z powyższym chciałbym się Was poradzić i poznać Wasze opinie.

Szukam telewizora, który będzie głównie wykorzystywany do ogladania kablowki (Aster - filmy, sport), bedzie tez podlaczony dekoder cyfrowy od Astera, z ktorego bede ogladal zapewne Canal+ i mam nadzieje inne cyfrowe kanaly (docelowo Nka). Do tego nie mogę zapomnieć o PS3.

Odległość do telewizora to ca 3,8m stoi praktycznie na wprost sofy, dodatkowo na przeciwko telewizora znajduje sie okno (na chwilę obecną telewizor stoi na północnej stronie a okno znajduje się na południowej). Nie mniej problem słońca to nie jest coś z czym muszę walczyć bowiem i okna nie znajdują się na całej szerokości pokoju i w razie co zawsze są żaluzje.

I teraz najważniejsze - Budżet - na wstępie moich dywagacji na ten zakup chciałem przeznaczyć maksymalnie 6 000 PLN (optimum 5 500,00 PLN). Na samym początku wytypowałem 3 modele 42" i tutaj z poniższej listy wiem co wybiorę (FYI są to)

1. SHARP XD1E 42 / 42xl2;
2. Toshiba regza 42z3030;
3. JVC 42V80;

Nie mniej ostatnio zacząłem się zastanawiać nad 46" lub 47" i tutaj chcialbym Was zapytać jakie modele byście mi doradzili ? Ja na przykład biorąc pod uwagę budżet i wielkość zastanawiałem się nad modelem SONY KDL 46D3500 - co Wy na to ? Czy macie inne macie propozycje ? może nie LCD ?

Będę wdzięczny za opinie a tymczasem zdrovetchco,
shaquel
 
Do góry