Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
klikacz - ja też ogladałem niebieskie Bugatti w Berlinie w sklepie. Ale jak byłem w Wilnie to stał przed sklepem na Łotewskich numerach.
Hitachi oczywiscie polecam bo gra znakomicie.

Evillus - Jest najnowszy model na rynku Hitachi 32 UMT 70 - dla niebieskich jest specjalna cena - ale pisz na priw.

Jinxed - u Ciebie najlepiej będzie jak zamówisz te właśnie modele na prezentacje w domu.
W klasie cenowej nic lepszego się nie produkuje.
Sam w swoim domu , ze swoich sygnałów najlepiej wybierzesz
A plusy i minusy - dzwoń bo to kilka godzin pisania :(
W sprawie cen - pisz na priw.

Cybe
-trudna sprawa . Bo powinieneś sięgać po 37" przy tych warunkach , ale w klasie matowych sprawdź JVC 37 A 80 .

tmi - zdecydowanie wybierałbym dobrze wyposażone modele 42"
Pioneer kuro
JVC 42 V 80
Sharp 42 XL2
Toshiba 42 Z 3030
Philips 42 7762
==========
Panasonic 46 PY 80

Rav17 - z Twoich 32 LZD 85 Panasonic. Ale przy tych warunkach lepiej sprawdź dobrze:
Sharp 32 RD2
JVC 32 P80
 

Cybe

New member
Kiki dzięki za pomoc tylko ja nie mam zamiaru ulegać babie i kupię świecący :D
Jest Samsung LE-37A451 za 2499 zł . Warto ? Słyszałem,że sygnał SD jest najlepszy na 451.

Pozdrawiam
 

h00dy

New member
Sharp LC-52X20E

Kupiłem !!!!! ;-)
Kiki dzięki za poradę - po kilku dniach oglądania jestem bardzo zadowolony ;-)
kolory zaje...fajne, świetna czerń, sam dostosowuje się do aktualnego naświetlenia pokoju. Filmy DVD wypas, nic tylko siedzieć i oglądać. Gierki z konsoli teraz będą kradły jeszcze więcej czasu ;-)

I na koniec prośba/pytanie, jaki dekoder kupić do Cyfra+ bo na razie nie mam HD ;-( a już chciałbym wykorzystywać wszystkie walory nowego TV.

Pozdrawiam,
 

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
kiki możesz zaproponować cos z 40 calówki do poniższych danych i kino domowe w podanej poniżej kwocie?

- odległość od TV 2,5-3,5m w zalezności gdzie jego zona naroznik ustawi :grin: (trwają negocjacje),
- głowieni C+, polsat, dvd i w niedalekiej przyszłości HD
- pomieszczenie 5,2x3,3m (dłuxszer),
- kwota max 4 tys. na TV i ok 1300 na kino domowe

Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

Cybe

New member
niestety jak widać mimo tego ,że opłaci się abonament to nic wzamian się nie dostaje . Słabe testy i zero pomocy . Porażka.
 

Parker

New member
Witam!
Chcę kupić TV 32'' za ok +/- 2000 zł.
Głównie do oglądania kablówki(SD), filmów dvd/divx/xvid, grania na ps2/ps3.
Rozważam telewizory firm Samsung, Sharp, Toshiba, Panasonic.
Póki co zastanawiam się powiędzy Sharp 32WD1E oraz Toshiba 32R3500.
Jakies rady?
 

misczyk

New member
Witam
Jak wiekszośc w tym wątku szukam TV LCD 42 cale. prosze o pomoc w doborze bo słabo sie znam na tych nowosciach.
Oto dane:

- sygnał z kablówki w planach N ale dopiero za 8 miesiecy
- Filmy z komputera (i to dosc czesto)
- odleglosc okolo 3 - 3,5m
- cena 4,5 tys

Prosze o rade co wybrac
 

marekkw

New member
Poszuję porady światłych ludzi (kiki) co wybrać jako telewizor do sypialni :

Wielkość: 26 cale LCD
Sygnał: kablówka, analogowo
Odległość od ekranu: ok. 2 metry
Klasa cenowa: do 2000 zł +/- 500 zł
Pora oglądania: dzien/noc
Nasłonecznienie: po południu niezłe
Osoby przed telewizorem: 2 - 3
Ulubiony program: filmy, sport, seriale, programy informacyjne.

Moi faworyci to :

JVC LT-26DA9BU
JVC LT-26A90 - czy bedzie osiągalny ?
SHARP LC-26D44E-BK
SONY KDL-26P3000
SONY KDL-26V4500
TOSHIBA 26C3030D

Może jacyś inni faworyci ? Co proponujecie ?

Zastanawialem sie nad JVC-26DA9BU. Mam sentyment do tej marki. W salonie mam JVC LT-37p80 i jest miodzio.

Oczywiście jestem otwarty na rożne propozycje.
Z góry dzieki za doractwo/pomoc.

Marek :)
 

Marko0

New member
Witam wszystkich
Prosłlbym o pomoc w wyborze odpowiedniego TV, na oku mam kilka modeli Sony- modele: KDL 40D 3500, KDL 40V 3000 oraz KDL 40W 2000 oraz Sharp LC -42X20E
(Cena TV to 3500-4000zl w przypadku W2000 soniacza to 4200) - telewizory ze sklepow interentowych.
Jakim sygnałem dysponuję: niedlugo platforma cyfrowa (polsat cyfrowy)
Jakimi złączami dysponuję: obecnie antena,
odległość od ekranu: 4-5m
Nasłonecznienie pomieszczenia / pora dnia, w której korzystamy z telewizora: strona południowa / z TV korzysta sie o kazdej porze dnia, mysle ze nie bedzie problemu poniewaz jest roleta.
Przeznaczenie TV - rodzinne (bajki, sport, filmy akcji, przyrodnicze, publicystyka), w przyszłości rowniez konsola (ps3, xbox360).
Który z tych modeli byłby najlepszym rozwiązaniem, zastanawiam sie również czy dopłata ok. 1000zl do TV 46" (Sharp LC- 46x20e lub SONY KDL 46D3500) nie byłaby właściwsza?

Posiadam Tv Sony 29" CRT - czy podłaczenie jego do platformy cyfrowej będzie wymagało drugiego dekodera badź rozgałęziacza? przeglądając forum natknołem sie na podobny problem.
Dziękuje za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Marko0 - tak czy tak zdecydowanie wybierałbym w wielkości
modeli 46"-47" , przy Twoich warunkach:
- Sharp 46 X 20 ,
http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26408http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23842
No nie - skóra też jest czysta. A obraz przy dobrym sygnale wyjatkowej urody :)
p1070263iq4.jpg



- Sony 46W 4000
http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=257412

i wystarczy tego lenistwa.
Obraz Pomidorów powalił nas na kolana.
Widać jeszcze kutikulę na świeżych pomidorach.
p1040802pn4.jpg



marekkw- z tych co wymieniłeś JVC 26 Da 9 - dzięki nowemu tunerowi , lepiej filtruje sygnał . Staje się ostrzejszy i nie posiada tylu szumów.

misczyk - w Twoim przypadku sięgałbym po :
Sharp 42XL2
http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742

JVC 42 V 80
http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662
P1050161.jpg

Toshiba 42 z 3030
http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19566

Philips 42 7762

==============================================
Parker - do 2000 zł telewizorów 100 Hz - nie dostaniesz.
A z dostępnych na rynku najwyższe oceny zbierają modele sprawdzone :
Hitachi 32 A 01
Sharp 32 d44
JVC 32 A 90
Panasonic LE 8
Powinieneś być po przebraniu w tych modelach - zadowolony.


==============================================

Zibiland -
Przy warunkach które masz możesz śmiało sięgać po Sony 40 D 3500,
40 Toshiba XF 355 / ale za dopłatą/ podobnie jak Sony 40 W 4000.
Ale będziesz super zadowolony.
W razie wątpliwosci poproś o prezentację w domu.

=========================================

Cybe - podtrzymuję swoja opinię. Samsung będzie miał słabe skalowanie. Jaka cena taka jakość . A najważniejsza dla Ciebiejest płynność. To że kupisz tanio nie znaczy że będziesz zadowolony.
Jeszcze raz przemyśl ale przy małej kasie to wyberałbym LCd 32 z uwagi na mniejszą przekątną która pokaże mniej niedociągnięć dla oka .
 

Walc

New member
kiki prosze o rade i w mojej sprawie

Staje przed zadaniem wyboru LCD (to juz postanowione) dla tescia do 4.000zł. Jego jedynym warunkiem jest: lcd+min.40 cali.
Teraz bylbym bardzo wdzieczny jakbys zasugerowal cos ciekawego w tej cenie. Ja na chwile obecna mysle nad: Samsung LE 40N87B i LE 40A551. Ten 2gi ma lepszy kontrast ale nie wiem czy tylko takie sa roznice.

sygnal:
tesc ma dekoder polsatu SAGEM DU3 OPEN TV, nie ma kablowki, to tyle co wiem, nosi sie z kupnem dekdera n lub cyforwy polsat hd

jakimi zlaczami dysponuje:
tego nie wiem...da sie to ustalic na podstawie powyzszej informacji?

odleglosc od ekranu:
ok 3-3,5m

naslonecznienie pomieszczenia:
srednie, glownie wieczorami jest tv uzywany, okna po lewej stronie

budzet:
4.000,00zł

zastosowanie:
tv, sport, przyrodnicze

zalezaloby mi na jak najlepszej jakosci obrazu, wiec moze da rade 100hz (?)

z gory dziekuje
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do takich warunków - powinieneś zacząć do plazmy Panasonica 42 PV 80 . Spełnia absolutnie wszystkie podane potrzeby.

Jeśli chodzi o LCD - to na 100 HZ za mało kasy.
Ale Koniecznie sprawdź:
Sony 40 D 3500
JVC 42 R 90
Sharp 42 X 20
 

Marko0

New member
Dzęikuje Kiki za odpowiedz i fachową pomoc - wczoraj byłem w sklepie i widziałem wszystkie TV o których pisałem, obok stał jeszcze 46" xl2 i szczerze z ok. 4-5 metrow nie bylo widac różnicy. Zdecydowałem sie jednak na tego 46x20e - telwizorek zajefajny :) jeszcze raz dziękuje pozdrawiam
 

Marcinos

New member
Lcd

Witam
Planuję kupić telewizorek LCD 37-40 cali do codziennego użytku domowego. Czyli Tv-dvd. Chcę wyłożyć na niego około 4tys.
Zapewne nie jestem pierwszym który czegoś takiego szuka ale przeglądanie 200 stron tematu jest dosyć uciążliwe, więc z góry przepraszam jak się powtarzam.

Oczywiście chciałbym kupić najlepszy w tej klasie no i co mogli byście mi polecić?
pzdr
 

jpsebek

New member
Zakup LCD

Witam

Chciałbym zakupić LCD. Moi faworyci to następujące modele:

-Sony Bravia 52W4000
-Sharp 46XL2 (52" może ??)
-Sharp 52X20E

odległość od ekranu: 2-3,5 metra
żródła obrazu TV - Cyfra+(phillips DSX 6010 przez Euro ), PS3 przez HDMI, DVD Yamaha 559 mk2 (Component)

Zastosowanie: głównie Cyfra oraz gry PS3

Chodzi też żeby na meczach piłkarskich i grach był jak najlepszy obraz

pzdr
 

cisuk

New member
Witam!
Planuje zakup tv wielkosc 40" 42" bylem zdecydowany na 40w4000 ale chyba za duzo czytam i sam juz nie wiem moze toshiba 40zf355 albo
sharp 42xl2e
sygnal narazie z kena cyfry i ferdka po wakacjach bedzie ferdek hd
plus analog upc ma byc w sierpniu cyfrowy
czy warto zaplacic za toske albo sharpa o 1000 zl wiecej niz za sony dla 100hz?
tv ogladamy z okolo 3-3,5 metra

Pozdrawiam!!
 

Marcinos

New member
kiki napisał:
za mało danych - jakie masz warunki w mieszkaniu i jakie potrzeby ?

nie bardzo rozumiem co to znaczy jakie masz warubki??:)

Potrzeby jak już napisałem. Do użytku codziennego czyli głównie TV. I w dzeiń i wieczorem.

Pytałem w dwóch sklepach typu Saturn i Euro i w obydwu polecają Sharpa LC-37X20E. O Samsungach 656 słyszałem, że są bardzo przereklamowane cokolwiek to znaczy, a o Soniakach, że ich cena jest zawyżana w stosunku do innych telewizorów o takich samych parametrach.
 

wronekgdy

New member
32' Lcd

Witam,
Planuje zakup LCD. Posiadam na stanie jak narazie zwykla kablowke UPC(moze w przyslosci cos cyfrowego z HD). Pokoj mam 4mx2m (malenstwo), swiatlo sloneczne prawdopodobnie padac bedzie w strone ekranu(w zaleznosci jak meble beda ustawione), odleglosc tv od siedziska to ok.2-2,5m, ogladalnosc w godz popoludniowo-wieczornych, chce pozbyc sie monitora i podlaczyc komputer bezposrednio do LCDka. Nastawiony bylem na TOSHIBA 32XV500PG, poniewaz na tle innych tv w sklepie wypadal najlepiej pod wzgledem obrazu i ma wejscie PC. granica 3000-3200 zl za 32' LCDek. I najprawdopodobniej bedzie wisiec na uchwycie sciennym. Bede zobowiazany za jakas konkretna odpowiedz. z gory Dziekuje i pozdrawiam cala zalogie i forumowiczow
 

Marcinos

New member
To teraz napisze dokładnie:
-Lcd 37-40 cali
-Full HD
-cena do. 4500zł
-odległość od telewizora około 3 metrów.
-Pokój dobrze nasłoneczniony ale słońce nie będzie padać bezpośrednio na ekran.
-Telewizor wykorzystywany przede wszystkim do TV ale DVD od czasu do czasu też. Konsola nie przewidywana.
-używany o każdej porze dnia i nocy.
-Sygnał - kablówka UPC analogowa ale w najbliższym czasie przerzucam się na cyfrowy.


Przeglądając forum zauważyłem, że często mówi się o Panasonicu 37LZD85, polecano mi także sharpa Lc-37x20E ale mało jestem obeznany w świecie telewizorów LCD. Więc jaka jest najlepsza propozycja dla moich potrzeb?:)
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry