Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
thoridal
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14770



P1030104.jpg

szpiku - ja bym najmniejszy brał 37" - a jeszcze lepiej 42" jak podaje pooh1968
 

prove

New member
Płynność Płynność Płynność Sport HD i na PS3

Witam
z góry przepraszam za troche przydługawy post, ale do rzeczy.....


Jak wiekszość z was czytam fora, chodzę po sklepach, zaklinam świnke skarbonke, generalnie tracąc mase czasu, a na ścianie ciągle nic nie wisi. Postanowilem, (ku uciesze osób mi bliskich, które mają juz dosyc moich porannych rytuałów zwiazanych z czytaniem o martwych pixelach nierówno podświetlonych matrycach, efektach potrojnej piłki Hum Barach itp itd.) że w ciagu 3 najbliższych dni kupie LCD i koniec :cool:.

Tak więc chodzi o poradę ostateczną!! :D.

warunki
pomieszczenie 16m2
nasłonecznienie 2 okna wschód i północ TV na ścianie zachodniej, ale rolety raczej załatwiają ten wątek.
TV ma wisiec na wysokości patrząc od dołu 130cm czyli srodek ok. 160cm
- tu od razu pytanie czy uchylny wieszak załatwi sprawę kątów jeśli np. stracę przytomność, a po jej odzyskaniu bede chcaił zagrać w pesa z podłogi?? :D

Tv głównie do podłączenia PS3 gierki/ bluray i oglądania sportu Liga Angielska cyfra+ HD (tylko w weekendy) i prawdopodobnie polsat na EURO 2008. W mniejszym zakresie SD (cyfra+) chociaz chciałbym miec dobre skalowanie bo jednak wiekszość materiału to niestety nadal kanały SD. Na codzien pracuje na komputerze w tym pomieszczeniu i dobrze byłoby od czasu do czasu popracować na takim obszarze jaki oferują tv full HD. chociaz musze to zobaczyć żeby się przekonać, oczywiscie koniecznie pixel 1 do 1.

Głównym kryterium jest dla mnie PŁYNNOŚĆ jestem fanem Arsenalu i wiem, że kamerzyści często nie nadążają za piłką a co dopiero LCD. Jesli chodzi o granie to najwiecej czasu gram także w virtualne piłki nożne i wiem ze np. przy długich szybkich podaniach niektóre lcd smużą niemiłośiernie. Oczywiście w innych grach spodziewam się spadających szczęk wypadających oczu, i obrazu wylewającego się z ekranu najlepiej w formie żyletek.

Odległości
Na początku zaznacze, że teraz uzywam do wszystkiego 19 calowego LCD zdaża się że ogladam czasami filmy z napisami z odległosci 3.50m , ale prawdopodobnie w dzieciństwie ukąsił mnie sokół :D, wiec wielkość ekranu raczej w trosce o innych domowników.

SD, HD, DVD, Divix, 3.50 - 3.80 m (do hd moge podjechac bliżej 2.5m)

Gierki - nie ma problemu zebym siadał 2m od tv ale spoko byłoby gdyby 4osoby bark w bark mogły zagrać w PESa np z kanapy po jej przesunieciu na jakies 2,50-3 m

Pc 1.20m

TV ogladane 24/7 ze wskazaniem na j wieczory i w noc. Niestety nie na wysokości oczu tylko u góry, ale wieszack mam nadzieje ze to załatwi.

Budżet
pierwotnie max 5000. ale cały czas torturuje świnke skarbonke wiec znajdzie się dodatkowa kasa z jakies 700 PLN chociaz oczywicie lepiej byłoby tego uniknąć. Mam na oku 2 modele, obydwa w cenie ok.4900 nie powiem jakie żeby niczego nie sugerować. Ale obawiam się ze jeden moze okazać się za mały. ( a podobno dobrze dopłacic 800PLN za 5 cali zeby nie załować) A drugi jest stosunkowo nowy i trudno o informacje i prezentacje na żywo.

Podsumowująć chcę ULTRA PŁYNNOŚĆ przy piłce nożnej i ŻYLETY w grach z PS3. Mile widziane dobre SD.

W ostateczności albo skuszę się na prezentację albo sam podjade do olsztyna pomęczyc sprzedawców i cos wybrać. :cool:

Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14192
Pioneer 428 Xd
IMG_3972.jpg


JVC 42 V 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662

P1050111.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22082&highlight=42v80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21049&highlight=plazmy+g%F3r%B1


Toshiba 42 Z 3030
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438

Sharp- 42 HD1
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590


PICT0286_sharp_HD1E.jpg


Ale nawet sięgałbym po 46 Toshiba z 355.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24216

Czas na najładniejsze zdjęcia. Zdjęcia piękna natury. Orchidee są wstanie potwierdzić czy rzeczywiście ekran potrafi pokazać tyle , ile natura wyposażyła te przepiękne kwiaty.
98cddbe25a010fdfmed.jpg
.

na koniec Panasonic 42PY 85
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23570

2724e29868dca3bfmed.jpg
 

Wojt29

New member
kiki napisał:
Wojt29 - zacznij jednak Od JVc 37 P80 .Poczytaj opinie innych i z tego co napisałeś najbardziej spełniałby oczekwania.
Z Twoich :grin: - to postawiłbym na plzmę Panasonica 42 PV 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

Czy model Panasonica 37 PV 80 gra równie dobrze jak 42 PV 80?

Jest jeszcze jeden element, o którym nie napisałem...
Otóż z tyłu za kanapą mam kuchnię (połączoną z pokojem), a tam okno połaciowe bez rolety- którą zawsze można dokupić ;).

Pytanie brzmi jak mocno plazma odbija światło, czy bardziej niż CRT?
 

thoridal

New member
kiki napisał:
Dzieki Kiki, jak tylko strzele 6steczke w totka to kupie dwa - jeden bedziesz mogl sobie zatrzymac. A teraz na powaznie - na prawde nie ma paneli ktore przez dsub/vga obsluzylyby sygnal fullhd w bardziej rozsadnej cenie? ;)

Edit: tutaj znalazlem kawalek instrukcji do Samsunga F7 (tylko przyklad) ktory przyjmuje wsio na VGA.
Edit2: to fragment instrukcji od SAMSUNG LE40F71B.
 
Ostatnia edycja:

szpigiel9

New member
4 lata temu dzięki temu forum kupiłem lcd sharpa 32p50 i jestem zadowolony. Teraz chciałbym kupić coś 100Hz i zastanawiam się między: Sharp 42 XL2, Toshiba 40 zf 355, Toshiba 42 z 3030 do oglądania N-ki, lubię sport i discovery ale też musi dobrze radzić sobie z SD np: TVN 24. Który gdzie i za ile a może samsung A 656 lub philips 9632d ale tych dwóch firm nie bardzo jestem pewny. Proszę znów o radę. dzięki.;)
 

krakman

New member
Ponownie ten sam temat

Witam
Podobnie jak wiekszość forumowiczów ,mam ten sam problem,tylko musze kupić Lcd i jakiś konwerter...
Mój problem polega na tym że że ogladam bardzo rzadko TV najkczesciej film i publicystyka najczesciej noca.Chciałbym kupic cos co sprawi przyjemnośc ogladania,jednoczesnie ma służyć kilka lat.
Ogladał bede z odległosci 3-3.5 m pokój doświetlony ,miejsce zawieszenia wneka za kominkiem.Cena około 4-5 k,z możliwościa podłaczenia kina domowego i laptopa.Prosze o rade,Dziekuje
 
Ostatnia edycja:

trej

New member
Kiki i siwy25, dziękuję za porady.

No to teraz mam jeszcze ostatni zgryz, czy zdecydować się na tego JVC 37 P80, czy na plazmę Panasonica. Wprawdzie dotychczas byłem nastawiony tylko i wyłącznie na LCD, ale po tym co przeczytałem o tym modelu PY85 (a było to sporo dobrego) no i dzięki większej przekątnej (42 cale w stosunku do 37 JVC), teraz ostro się zastanawiam. Trochę prądożerna ta plazma, ponad dwa razy większy pobór prądu ma, niż JVC.

A na marginesie mam jeszcze pytanie Kiki – dlaczego jeśli chodzi o Sharpa polecasz model 37X20, a nie 37RD2. Ten drugi jest chyba modelem wyższym – czy się mylę?
 
Ostatnia edycja:

kamilee

New member
Po dość żmudnych poszukiwaniach doszedłem do takiego wyboru:
- LG 42" LCD 42LF75R
- Samsung 40" LCD LE40M87BD

co byście mi doradzili? jutro wybiorę się do sklepu zobaczyć je na żywo.
pozdrawiam
 

thoridal

New member
Dla zainteresowanych tematem FullHD over DSUB/VGA mila i zaskakujaca odpowiedz od Samsunga:

Szanowny Kliencie, w imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Wszystkie modele full HD obsługują rozdzielczość 1920X1080 przez złącze D-Sub.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
Edit: czy ktos posiada Samsunga fullHD ktorego moglby "nakarmic" sygnalem 1080p poprzez d-sub/vga i dac znac jak to dziala?.

Edit: wyczyszczone, chyba jeszcze poczytam wiecej nt tych samsungow ;/.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

idzipl

New member
Witam,

Prześledziłem cały temat i pomimo tego, że charakterystyka pomieszczenia zbliżona do wielu podawanych sytuacji, to i tak nie mogę się zdecydować na konkretny model.

- Pomieszczenie: 20m2;
- Nasłonecznienie: spore - dużo okien, większość od wschodu jednakże brak bezpośredniego światła na ścianę z planowanym telewizorem - rolety mogą rozwiązać ewentualne problemy;
- Odległość od TV: 2-3m (przy codziennym użytkowaniu około 3m);
- Umiejscowienie: na ścianie;
- Co planuje oglądać: kablówka INEA (planuje pakiet cyfrowy lub Cyfra+) + co ważne - sporo filmów z kompa (DivX/XviD) i na DVD;
- Budżet: około 5tys.

Telewizor ma służyć przez dobrych parę lat, dlatego raczej z FullHD.

Mam kilkuletnie doświadczenie z telewizorem Pioneer PDP 50'' (Plazma) dlatego aby nie przeżyć szoku po przejściu "na swoje" raczej skłaniam się ku rozmiarowi 37'' - 42''. Do plazmy nie jestem przywiązany bo kwestia "wypalania się" różnych znaczków jest denerwująca. Pytanie czy 42'' nie będzie za duży na taką odległość ?

Najczęściej na forum padały propozycje odnośnie:

- Toshiba 37 Z 3030;
- JVC 37 P80;
- Sharp 37 RD2;
- Toshiba 42 Z 3030.

Z góry dziękuje za sugestie i pomoc.

(Rzut pokoju w załączniku)
 

Attachments

  • salon.JPG
    salon.JPG
    17,9 KB · Wyś: 177

siwy25

New member
idzipl - szkoda że nie jesteś ,,niebieski'' obejżałbyś sobie swoje typy lcd na stronie testowej, co prawda wielkość są trochę inne ale modele takie jakie podałeś w poscie. A co do sugesti to napiszę tak(kolejny raz):na prezentacji miałem JVC 37 P 80,Sharpa RD2 i Toshibe 40 XF 350 Full HD, wybraliśmy jednogłośnie JVC:eek:k:i jestem bardzo zadowolony z wyboru:) używam do c+,dvd.Jak masz wątpliwośći zamawiaj prezentacje i problem z głowy:grin: bo Twój wybór może być zupełnie inny.
Pozdr.
 

marcinoss

New member
pomoc

Panowie, przepraszam ze byc moze zasmiecam, ale mam pytanko : Thomson 42M61NF21 (Full-hd) a Panasonic TX-32LE7P ? Mam Panasonica w domu, ale jest okazja aby wymienic go na większy i trafia sie Thomson. Nie popełnie błędu wymieniajac Panasonica na Thomsona?

pomozecie ? :)

pozdrawiam
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
idzipl napisał:
Witam,

Prześledziłem cały temat i pomimo tego, że charakterystyka pomieszczenia zbliżona do wielu podawanych sytuacji, to i tak nie mogę się zdecydować na konkretny model.

- Pomieszczenie: 20m2;
- Nasłonecznienie: spore - dużo okien, większość od wschodu jednakże brak bezpośredniego światła na ścianę z planowanym telewizorem - rolety mogą rozwiązać ewentualne problemy;
- Odległość od TV: 2-3m (przy codziennym użytkowaniu około 3m);
- Umiejscowienie: na ścianie;
- Co planuje oglądać: kablówka INEA (planuje pakiet cyfrowy lub Cyfra+) + co ważne - sporo filmów z kompa (DivX/XviD) i na DVD;
- Budżet: około 5tys.

Telewizor ma służyć przez dobrych parę lat, dlatego raczej z FullHD.

Mam kilkuletnie doświadczenie z telewizorem Pioneer PDP 50'' (Plazma) dlatego aby nie przeżyć szoku po przejściu "na swoje" raczej skłaniam się ku rozmiarowi 37'' - 42''. Do plazmy nie jestem przywiązany bo kwestia "wypalania się" różnych znaczków jest denerwująca. Pytanie czy 42'' nie będzie za duży na taką odległość ?

Najczęściej na forum padały propozycje odnośnie:

- Toshiba 37 Z 3030;
- JVC 37 P80;
- Sharp 37 RD2;
- Toshiba 42 Z 3030.

Z góry dziękuje za sugestie i pomoc.

(Rzut pokoju w załączniku)


Wydaje mi się, że jeśli TV ma służyć lata, to trzeba kupować najnowocześniejszy aktualnie na rynku model a nie "topić" kasę w zeszłorocznych modelach, bo technologia LCD z każdym rokiem jest udoskonalana. Z modeli 37 calowych warto abyś się zastanowił nad najnowszymi modelami Panasonica 37 LZD85 oraz 37 LZD800. Obydwa modele są full HD i mają układ 100Hz i co najważniejsze zmieścisz się w cenie 5 000 zł ;)
 

mar1

New member
LCD 37 czy dobry wybór?

Witam


Chcę kupić LCD 37 kwota to max. 2800 zł, n-ka, oglądany z odległości 2,5-4m zdecydowanie w pokoju o małyn nasłonecznieniu.

Moje typy oscyluja wokół Toshiby 37C3500 lub 37CV500 jak myślicie czy za taką kase można do opisanych wrunków wybrać coś lepszego?:confused:

Proszę o odpowiedz.

--MS--
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mar1 - przy dalszej odległości 37C3500 - będzie extra.

idzipl
- zostałbym przy wyborze ;
- Toshiba 37 Z 3030;
- JVC 37 P80;
- Sharp 37 RD2;
- Toshiba 42 Z 3030.

marcinoss - popełnisz błąd. Ale masz już odpowiedź w innym wątku.
 

Geronimo_

New member
No i co tu kupić - LCD 32"

Witajcie

Przeczytałem kilkadziesiąt postów i już sam nie wiem co wybrać. Poszukuję TV LCD 32" do pokoju 20 m2, okna od południa wyposażone w żaluzje. Dodatkowy warunek to wymiar max. szerokość 81,5 cm (taki jest wymiar wewnętrzny wnęki gdzie tv ma być ustawiony). Większość ten warunek spełnia o ile nie ma bocznych głośników.
Sygnał jest podawany z dekodera N - 100%. Odległość od tv 2.60 m. Zakres cenowy max 3000 zł. Telewizor ma przedewszystkim służyć starszej osobie więc szczególne bajery nie są wymagane. Myślę, że najważniejsze to jakość obrazu i łatwa obsługa.
Wstępnie wybrałem takie modele:
1. TOSHIBA 32R3500PG
2. SHARP LC32X20E

Nieco droższy jest JVC32P80 i w sumie nie wiem czy warto wydać na niego kilkaset zł więcej - w porównaniu np. do Toshiby.

A może macie jakąś inną propozycję która byłaby lepsza? Będę wdzięczny za pomoc w wyborze.

Pozdrawiam
Geronimo
 
Ostatnia edycja:
Do góry