Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Misieq1991

New member
Lcd

Witam!
Poszukuję telewizora LCD 46". Cena do 6000 zł. Jaki najlepiej model i markę wybrać?? I telewizor musi być Full HD i najlepiej duży kontrast.
Pozdrawiam
 

neo_plonsk

New member
czago Moglbys mi napisac co jest lepszego w sony 52 x3500 od philipsa 52 pfl96 ? Waham sie pomiedzy tymi dwoma modelami. Jak dluga jest gwarancja w tych tv ?
 

czago

Banned
Neo plonsk, to są dwa topowe modele na rynku i który z nich jest lepszy jest kwestią indywidualnych preferencji. Obraz HD na obu jest niemal tak samo idealny, w SD dużo gorszy, może minimalnie lepszy na Philipsie ale różnica jest nieznaczna. Wyposażenie lepsze ma Sony (tuner HD). W parametrach na papierze z kolei lepszy jest znów Philips, ale oceniając całość ja minimalnie wolę Sonego. Tu w grę wchodzą już takie detale jak wygląd, obudowa ekranu (ramka błyszcząca czy matowa), przejrzystość menu i łatwość codziennej obsługi, obsługa serwisowa i w końcu zaufanie do firmy - choć pod tym względem Philipsowi też niczego zarzucić nie mogę (w przeciwieństwie do innych firm takich jak Sharp, Toshiba, JVC czy Pioneer).
Czy oprócz tunera HD Sony ma coś lepszego? Może matrycę: w Sony jest 10-bitowa, w Philipsie piszą tylko o przetwarzaniu 14-bitowym ale matryca jest chyba tylko 8-bitowa. Ale to są też tylko detale.
 

Loki

New member
Witam ponownie,

Ech... Naprawdę nie ma żadnej szansy na zakupienie sensownego 26" HDTV w cenie poniżej 2500zł?

To może spróbujecie mi doradzić co z tych modeli można polecić a czego zdecydowanie się wystrzegać ( wiem, że częśc z nich jest wieksza ale nadal cenowo dostępne):
LG 26LC51
LG 32LC42
SAMSUNG LE26 S81
SONY KDL 26U3000
PANASONIC TX32LE7P

Telewizor głownie do oglądania kablówki i filmów z komputera
 

Jinsaw

New member
juz 37"

Jinsaw napisał:
witam mam zamiar kupic LCD 37
odleglosc od tv 2-3m
2 duze okna lacze cyfrowy polsat wkrotce HD
do wydania mam max 5000zl
jaka bedzie roznica miedzy Hd ready a FullHD
sluzyc bedzie glownie do ogladania meczow, filmow akcji i filmow na DVD
prosze o pomoc i sugestie
po przejrzeniu tego tematu doszlem do 6 modeli
  • Sharp LC37RD2 - nie ma fullHD
  • Panasonic TX-37Lz70P
  • JVC LT-37P80 - nie ma fullHD
  • TOSHIBA 37Z 3030
  • TOSHIBA 37Z 3030D
  • TOSHIBA 37Z 3030DG
ktory jest najlepszy dla moich wymagan i czym oprocz ceny i literki roznia sie te 3 ostatnie
czekam i prosze o dobra podpowiedz
 

waltm

New member
czesc.
Przymierzam sie do zakupu 32" telewizora LCD. W Media Markt polecili mi Sony kdl - 32 T 3000 Czy jest to dobry wybór? Czy jest on leprzy od modelu kdl-32 s 3000. W modelu z serii S jest leprzy kontrast, ale jak to wyglada calosciowo?
Telewizot ma sluzyc glownie do ogladania kablowki.

pozdr. Maciek
 

neo_plonsk

New member
czago dziekuje za opinie. Ja nastawiony jestem na Philipsa (jest tanszy) ale SONY ma funkcje PIP czego niestety nie ma Philips. wiesz moze jak to jest z gwarancjami producenta na te modele? Jakie korzysci niesie ze soba ten tuner HD? Jesli mam dekoder to chba tuner bedzie dla mnie zbedny, czy mam racje ? Z gory dziek iza odp.
 

kiflar

New member
Witam od jutra w Szczecinie jest dobra oferta na tv lcd i plazmy w MM - placimy bez Vat. Jestem zainsteresowany kupnem tv 37" za ok. 3000-3500 zl. Znalazlem tam takie 2-3 tv czy sa one warte kupna ?? pomozcie O to one:

Samusng LE 37 R81/82 cena - 2950
Philips 42 PFL 5322 cena - 3277
Sony KDL 37U3000 cena - 2704

Jest jeszcze jeden ale drozszy Panasonic TX 37 LX70 cena - 4343 zł

z pracy wracam po 18 wiec ogladam TV glownie po poludniu wieczorami. Wiem ze juz mnostwo osob sie wypowiadalo ale moze cos nowego sie jeszcze dowiem oferta wazna tylko 3 dni wiec mam malo czasu :)
Dzieki za podpowiedzi Pozdrawiam
 

raskol

New member
Witam
Przyglądam się dyskusji na tym forum i proszę o poradę w sprawie zakupu telewizora.
Warunki:
nasłonecznienie - dosyć duże
odległość od tv - 2,5-3 m
źródło sygnału - kablówka 80 %, dvd - 10 % tv-sat analogowa - 5 %, komputer PC - 5 % (oczywiście to ma się zmienić na ok. 30 %)

Ciekawie się prezentują:
Sony KDL32D3000,
Sharp LC32RD2E,
Toshiba 32R3500PG,

Są to modele 32 cale, jestem w stanie wydać do ok 3700-4000 zł.
Opcjonalnie myślę nad większym 37-42 cale. Jeżeli w tej granicy cenowej możecie polecić coś ciekawego, to z miłą chęcią posłucham się was.
 
Ostatnia edycja:

przemekbar

New member
Który LCD wybrać

Proszę o pomoc chcę kupić 32 calowy telewizor LCD. Mam dwa model na oku Panasonic 32Lx70 lub Toshiba 32r3500PG, nie wiem który jest lepszy oba mają co prawda po 100 hz. Ale z opisów nie wynika czy maja PIP oraz DVB-T. A może jest jeszcze inny ciekawy model 32 calowy LCD z 100 hz. Ma on służyć do oglądania telewizji za pomocą cyfrowego polsatu. Pomieszczenie średnionasłonecznione, około 2-3m od kanapy.Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.
 

pgod

New member
Witam,

Dzis dostalem gazetke slynnej sieci sklepow AGD-RTV.
I zgrzalem sie na 42X3000PG.

cena to 3605pln brutto, jak myslicie warto?

ps.
czym sie rozni 42X3000, od 42X3000P i 42X3000PG?
 

neo_plonsk

New member
Bylem wczoraj w saturnie i jeszcze raz popatrzylem na Phlipsa 52 pfl 96. Mial podany sygnal SD lub DVD nie jestem pewien ale co mnie przerazilo to straszne plamki na obrazie, wczesniej na prezentacji od Phlipipsa nie bylo tego widac. Plamki pojawialy sie juz przy odleglosci okolo 3m i blizszej. Czy to "zaleta" kazdego wiekszego modelu czy to kwestia ustawien ? WIem ze odleglosc mniejsza niz 4 metry przy tak wielkiej matrycy jest niezalecana ale nie pomyslalem ze obraz bedzie az tak sie rozlewal. Czy wiecie jak to jest z gwarancja? Ile daje Sony a ile Philips?
Ps. Ja naprawde jestem malo wymagajacy co do jakosci obrazu ale tutaj to bylo bardzo widoczne
 

Dio

New member
Kiflar:

trzymaj sie z dala od sony 37u3000 . Jestem wielkim fanem Sony, ale ten TV to porazka- smuzy i nie gra czerni oraz szum widoczny jest wszędzie.
Za taką kaske kupiłbym Toshibę 37r3500 lub Panasonica TH-37PV80 (plazma). Wydaje mi się jednak, że Panas byłby najlepszy.

Raskol:

patrz wyżej, z twoim budżetem możesz spokojnie kupić coś wiekszego i lepszego niż zaproponowałeś.
 

robert-1000

New member
WITAM PONOWNIE

Od dziś jestem posiadaczem SAMSUNGA LE40N87BD i oczywiście do kompletu dodałem N bo po podłączeniu do zwykłej cyfrowej kablówki tragedia wręcz koszmar.
Według mnie telewizorek bomba kanały HD i DVD wręcz idealne reszta różnie od dobrze po bardzo dobrze
naprawdę polecam

A co do promocji w Media Markt z odliczeniem watu to jest kit na wodę
Byłem w MM ze 4 dni temu i ten samsung kosztował 6999 zł.
Dziś byłem ponownie w MM i ten sam telewizorek kosztuje już 7999 zł i że jest promocja ( można odliczyć wat )
 
Ostatnia edycja:

wilczybobek

New member
Witam

Noszę się z zmaiarem kupna telewizora LCD HD. Narazie wiem tylko tyle xD i w związku z tym, że moja wiedza
na ten temat jest dość ograniczona mam kilka pytań ;]

1. Jaki telewizror z technologią HD byłby najlepszy tak do 4 tys zł?
2. Żeby w pełni wykorzystać jego możliwośći, zwykły odtwarzacz DVD nie bedzie wystarczający?
Chodzi o to, iż żeby odtowrzyć film HD potrzebny jest specjalny odtwarzacz tak?
Jeżeli tak to jaki model byłby najlepszy? - za jak najbardziej przystepną cene , widziałem w internecie "Toshiba HD-E1"
za 400-700 zł ale widziałem też odtwarzacze za 3 tys :D

z góry dzięki



 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wilczybobek -
1. za mało danych:
ale sprawdź:
37 X 3000 Toshiba
37 Lz 70 Panasonic
2.HD E1 - jest super.

robert-1000 - nic nowego ,MM w końcu - Nie dla Idiotów.
Do SD i kablówki - ostrzegałem!!!

raskol - Najpierw Sharp 32 Rd2

Misieq1991 -
JVC 42 V 80
Toshiba 42 Z 3030
 
Do góry