Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rodzice nic nie muszą robić.
Nie prawda ,że muszą aktualizować.
Ktoś widać nie odrobił lekcji.
Teściowa ma i nic - oprócz oglądania - nie musi.
TCL w klasie cenowej będzie najlepszy dla nich, dodatkowo ma prostą obsługę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale podaj proszę warunki dla każdego pomieszczenia:
  • odległość od ekranu ?
  • z czego sygnał podłączony ?
  • jaka klasa cenowa ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie muszą nic jak nie chcą !!!

======================

Dla dziecka :
  • 50C805 mini led TCL 2899 zł
  • 48C21 Oled LG 4499 zł
  • 48Oled 707 Philips 4599 zł
Te są extra w klasie strony wyższej
Masz dla członków forum masz dodatkowo z pakietem gratisów

DO sypialni to wówczas zdecydowane oled lub chociaż mini led
  • 55oled707 za 5199 zł
  • 55LG C31 z 5499 zł
  • 55Oled 718 za 5299 zł

- 55C845 mini led - 4599 zł
plus dodatkowo z pakietem gratisów
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dla dziecka :
  • 48C21 Oled LG 4499 zł
  • 48Oled 707 Philips 4599 zł
Oled dla dziecka?
Świetny pomysł.
Jeśli dziecko jest w wieku "bajkowym" ,to po pół roku nie trzeba będzie włączać źródła sygnału bo rybka MiniMini na trwałe "zagości" na ekranie. ;)
Będzie szybciej i oszczędniej.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co rodzice na tym telewizorze będą oglądać? Telewizję naziemną? Mają też dostęp do anteny satelitarnej na Hod Birda ustawioną? Wówczas mógłbyś im stworzyć listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną FTA. Taka listę stworzysz tylko w Philipsie na Androidzie PUS8807, PUS8818, PUS8507, PUS8518
 

luck76

Well-known member
Nie muszą nic jak nie chcą !!!
======================

Dla dziecka :
  • 50C805 mini led TCL 2899 zł
  • 48C21 Oled LG 4499 zł
  • 48Oled 707 Philips 4599 zł
Te są extra w klasie strony wyższej
Masz dla członków forum masz dodatkowo z pakietem gratisów

DO sypialni to wówczas zdecydowane oled lub chociaż mini led
  • 55oled707 za 5199 zł
  • 55LG C31 z 5499 zł
  • 55Oled 718 za 5299 zł

- 55C845 mini led - 4599 zł
plus dodatkowo z pakietem gratisów
@kiki Proponujesz ciekawe, często godne uwagi telewizory, ale jak przyglądam się Twoim propozycjom to ktoś może odnieść wrażenie, że próbujesz za każdym razem forsować te same, często gorsze od konkurencji (np oled718 vs s95b) odbiorniki. Przypuszczam, że mogą być na tym forum tacy, którzy boją się zadać pytanie: Dlaczego?, obawiając się, że wykasujesz ich post, dlatego ja tego nie zrobię i zadam pytanie zupełnie inne - Dlaczego akurat wybrać te telewizory, o których dziś piszesz a nie te o których piszą inni. Dlaczego warto do pokoju dziecka rozważać oled albo miniLed a nie zwykły LCD. Dlaczego warto dla rodziców wybierać telewizory na otwartej platformie (G TV/A TV) a nie na zamkniętej (Tizen/WebOS/myhomescreen/Vidaa)? Dla jasności robię zrzut, na dowód, że nie łamałem regulaminu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wpisuj kłamstwa nie będzie problemów.
Nikt nie kasuje postów w tematyce.
Teraz też przeginasz i nie trzymasz się zwyczajnie tematu. Próbujesz mącić nie trzymając się tematu
Temat jest porada a nie anty porada.
Najlepsze wg mnie w klasie wyższej są mini LED ten i oledy.
Wg Ciebie to tani LCD.

Każdy może podać swoje propozycje
Czytaj dokładnie regulamin bo właśnie go łamiesz

Dziecko to też członek rodziny który zasługuje na lepszą jakość.
 

Pirer

New member
Siemka forumowicze :) Szukam TV'ka do salonu, 75 cali, budżet do 6,5k i z researchu wynika, że 75PUS8818 będzie najlepszym kandydatem. Nigdy nie miałem ambilighta, więc nie wiem z czym to się je i czy w ogóle warto. Druga sprawa to czytałem, że coś matryca niedomaga, szare paski, plamy itd.
Czy jednak lepszym wyborem będzie kupić np. KD-75X75WL (tylko tutaj już mamy 60hz, a różnica w cenie mała) lub nawet coś jeszcze tańszego od Samsunga np. UE75CU8002K lub UE75CU7192.

EDIT:
Z wymagań to nie mam jakiś wygórowanych, ma być bez wad, które raziłyby nawet ślepego :p Do oglądania netflixa/disneya i innych pierdów, nawet takich jak rolnik szuka żony. Ma też ładnie prezentować się w salonie.
Prośba o wyrozumiałość :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb faktycznie Philips 75pus8818 za 6299 z pełnym pakietem, będzie najlepiej się prezentował do tych potrzeb. Będzie się bardzo dobrze prezentować w salonie.
Tylko dobrze sprawdzają przed zakupem.
Najlepiej przy kalibracji.
 

hbdyz

Member
Siemka forumowicze :) Szukam TV'ka do salonu, 75 cali, budżet do 6,5k i z researchu wynika, że 75PUS8818 będzie najlepszym kandydatem. Nigdy nie miałem ambilighta, więc nie wiem z czym to się je i czy w ogóle warto. Druga sprawa to czytałem, że coś matryca niedomaga, szare paski, plamy itd.
Czy jednak lepszym wyborem będzie kupić np. KD-75X75WL (tylko tutaj już mamy 60hz, a różnica w cenie mała) lub nawet coś jeszcze tańszego od Samsunga np. UE75CU8002K lub UE75CU7192.

EDIT:
Z wymagań to nie mam jakiś wygórowanych, ma być bez wad, które raziłyby nawet ślepego :p Do oglądania netflixa/disneya i innych pierdów, nawet takich jak rolnik szuka żony. Ma też ładnie prezentować się w salonie.
Prośba o wyrozumiałość :p

Popatrz sobie na yt co daje Ambilight i odpowiedz sobie na pytanie, czy coś takiego potrzebujesz. :) Osobiście ja u siebie wcześniej sam naklejałem pasek led na tył tv, bo ze względu na wzrok potrzebowałem drugiego źródła światła przy oglądaniu tv wieczorami, a od niedawna na wynajmowanym mieszkaniu mam tv z Ambi i już wiem, że Ambilight będę miał w kolejnym tv, bo dla mnie to super sprawa (ale też ja nie oglądam tv po ciemku).

A co do jakości PUS8818, to ważne jest też to, jaki tv miałeś wcześniej - ja miałem jakiś niskobudżetowy tv, więc jak zobaczyłem jaki mam w mieszkaniu to po jakości obrazu myślałem, że to OLED, a jak spojrzałem na tył obudowy, to tam PUS8506. I od tego czasu zastanawiam się, czy warto wydawać kupę kasy na OLEDa 77'', czy może wziąć tańszego 85PUS8818. xd
 

hbdyz

Member
Wiem, że LED nie umywa się do OLEDa, ale raz, że jednak boję się trochę wypaleń w tv za 14k (a 95% treści, które oglądam, to filmy i seriale z napisami, więc napisy będą ciągle w tym miejscu), a dwa, to te 20 cm więcej będzie pewnie zauważalne. No i też chyba jednak chciałbym zmieścić się w 10k netto, a do tego skoro obecnie LED (PUS) mi jest wystarczający, to i później bym nie płakał za tym, że jednak nie wziąłem OLEDa. :p
 

Pirer

New member
Do tych potrzeb faktycznie Philips 75pus8818 za 6299 z pełnym pakietem, będzie najlepiej się prezentował do tych potrzeb. Będzie się bardzo dobrze prezentować w salonie.
Tylko dobrze sprawdzają przed zakupem.
Najlepiej przy kalibracji.
No dobra, a jak z tą matrycą? Jeśli kupię tego philipsa kompletnie w ciemno z np. mediaexpert (bo chcę w raty 0%), to może być jakaś lipa, że nie będzie dało się tego oglądać? Jakieś szare paski itd.? Czy po prostu w głównej mierze chodzi o barwy, kontrast itd. Bo jak tylko to, to można zrobić kalibrację i wtedy nic nie dyskwalifikuje tego TV'ka :p
To jest w zasadzie jedyna rzecz, która wzbudza wątpliwość w zakupie. Bo jak mam dołożyć te 1,5k względem taniego samsunga i się rozczarować, to bez sensu - bo w cenie tego philipsa będę miał tv + soundbara, którego i tak muszę dokupić.
Popatrz sobie na yt co daje Ambilight i odpowiedz sobie na pytanie, czy coś takiego potrzebujesz. :) Osobiście ja u siebie wcześniej sam naklejałem pasek led na tył tv, bo ze względu na wzrok potrzebowałem drugiego źródła światła przy oglądaniu tv wieczorami, a od niedawna na wynajmowanym mieszkaniu mam tv z Ambi i już wiem, że Ambilight będę miał w kolejnym tv, bo dla mnie to super sprawa (ale też ja nie oglądam tv po ciemku).

A co do jakości PUS8818, to ważne jest też to, jaki tv miałeś wcześniej - ja miałem jakiś niskobudżetowy tv, więc jak zobaczyłem jaki mam w mieszkaniu to po jakości obrazu myślałem, że to OLED, a jak spojrzałem na tył obudowy, to tam PUS8506. I od tego czasu zastanawiam się, czy warto wydawać kupę kasy na OLEDa 77'', czy może wziąć tańszego 85PUS8818. xd
A wiesz jak to jest z oglądaniem czegoś na YT :p Samemu się trzeba przekonać na własnej skórze lub u kogoś, ale nikt ze znajomych nie ma.
Dodatkowym powodem jest rozświetlenie ściany, bo szafka rtv nie będzie miała żadnych ledów (chyba, że sobie sam przykleje - i pewnie tez tak zrobie). Myślę, że lamele za TV + rozświetlnie ambilight i będzie cacy. Pytanie czy mogę sobie ustawić własny kolor jednolitego podświetlenia? Bo widzę, że są jakieś predefiniowane, ale czy można sobie samemu dobrać barwę?
Jeśli chodzi o poprzedni TV to stary paździerz, jakiś SHARP 32 :ROFLMAO: Po prostu więcej siedzę przy komputerze, ale teraz po przeprowadzce trzeba zainwestować w jakiś mebel do salonu :) A no i okazyjnie oglądałem na Samsungu UE70AU8072, więc to może być odnośnik do tego Philipsa - lepszy/gorszy?
 

hbdyz

Member
@Pirer
"Samemu się trzeba przekonać na własnej skórze lub u kogoś, ale nikt ze znajomych nie ma."
Jak nie masz gdzie zobaczyć to trochę problem, bo chcąc ambilight to chyba godzimy się na gorszą jakość niż innych tv, więc jeśli miałbyś potem nie korzystać to trochę pech. :p

"Pytanie czy mogę sobie ustawić własny kolor jednolitego podświetlenia?"
Nie wiem czy są różne presety w różnych tv, bo mój PUS to jedyny, z jakim miałem styczność, ale mam takie opcje: śledzenie video, śledzenie audio, lounge light (tam jest 5 gotowców), śledzenie flagi.
 
Do góry