Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

g_felek

Member
Powiódł go swoją a jaką miał? Twoją? Ty jaką wiedziesz ścieżką?
Skąd wiesz, że pokazał to co chciał aby @g_felek zobaczył/
Co masz na myśli pytając "Oglądałeś porównania przy świetle czy przy świetle ?"
Kwestia kalibracji w sklepie? To prawda - najlepszym porównaniem jest to po kalibracji. Tym niemniej, telewizory wyjęte z pudełka powinny świecić jak najbliżej referencji.
Jeśli mnie zaprosisz do Twojego sklepu, chętnie Cię odwiedzę, żeby zobaczyć porównanie Side-by-side po kalibracji 75 calowych: C845 vs QN91B vs x90L w następujących materiałach: sygnał DVB-T: TVN HD, Polsat HD, TVP 2 HD; sygnał DVB-C i IPTV: Eurosport 1HD, AXN White SD, Canal+ Sport; streaming - SkyShowtime, BD - Bullet Train.
Jak pisałem z telefonu to chyba tłumaczenie strony coś mi robiło błędy.

Po mojej subiektywnej obserwacji uważam że mini-led ma wady w niskich cenach tzn. 4 cyfrowych, spędziłem w weekend czas w sony center i samsungu, spostrzeżenie jest takie że mini-led wymaga bardzo dobrego oprogramowania układowego i szybkiego ale i tak są problemy z wygaszaniem stref.
Pytanie do speców jak jest w momencie wykonania kalibracji bo podejrzewam że tamte nie były kalibrowane, ja na razie pozostanę na podświetlenia fald cenowo mi pasuje i poczekam aż stanieje technologia micro-led.
 

luck76

Well-known member
Jak pisałem z telefonu to chyba tłumaczenie strony coś mi robiło błędy.

Po mojej subiektywnej obserwacji uważam że mini-led ma wady w niskich cenach tzn. 4 cyfrowych, spędziłem w weekend czas w sony center i samsungu, spostrzeżenie jest takie że mini-led wymaga bardzo dobrego oprogramowania układowego i szybkiego ale i tak są problemy z wygaszaniem stref.
Pytanie do speców jak jest w momencie wykonania kalibracji bo podejrzewam że tamte nie były kalibrowane, ja na razie pozostanę na podświetlenia fald cenowo mi pasuje i poczekam aż stanieje technologia micro-led.
Nie ma sensu pchać się w „tanie” miniLED. Niezależnie jak mocno świecą. To tak jakby wymierać żarówkę led po jasności, nie bacząc na wskaźnik oddawania barw CRI, albo aparat tylko po wielkości i rozdzielczości matrycy nie patrząc na to jaki procesor obsługuje przetwarzanie i jak szybka pamięć to zapisuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście, że tak, wydawać by się mogło, że to oczywista oczywistość, a jednak...
Często coś, co niemal referencyjnie wypada w testach, tudzież zdobywa "pierwsze miejsce" u testerów, może się okazać dla konkretnych warunków fatalnym wyborem.
Zakupy trzeba robić tylko i wyłącznie pod siebie i pod swoje warunki lokalowe, nie pod kolegów z forum, czy bezmyślnie pod recenzje i suche tabelki z wykresami.
 
Panowie, cud się dokonał.. żonka nie ma focha na zmianę telewizora hehe, lata urabiania i drogich prezentów zrobiły swoje, jeszcze tylko nagniotki z kolan pousuwam i będzie git. I teraz tak, umówiłem się z obsługą i zamówiłem do sklepu TCLa 98P745 (pytałem się o niego kilkanaście.. dziesiąt postów wyżej), celem obejrzenia i ewentualnego sprawdzenia czy spełni moje oczekiwania, chciałem jeszcze 85C845 ale na chwilę obecną nie ma, więc tutaj muszę trochę poczekać. Moje pytanie to w co się wyposażyć, chodzi mi o materiały video (obrazy testowe), żeby pooglądać chwilę, potestować, zastanowić się czy to mi podpasuje i czy nie właduję się na minę. Czy takie materiały mogę gdzieś pozyskać ? Dodam, że nie jestem purystą wizualnym i kropek kwantowych nie dostrzegam jednak chciałbym być zadowolony z zakupu.
Trochę się boję tych 98 cali hehe
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow. to masz super żonę !

Ale modele 98" są trzy różne.
A ten 85C845 masz mini led.

Jaką masz odległość od ekranu ?
Jaki masz teraz telewizor ?
 
Nooo.. sam sobie znalazłem, a już nie będę zmieniał, przyzwyczaiłem się przez 35 lat hehe
98P745 są trzy różne ? Wiem, ze ten 845 to miniLed, dlatego też chcę go zobaczyć, No chyba, że ten kolos zrobi na mnie efekt łał i zachowam się jak małe dziecko, ze juuuż muszę go mieć.
Do ekranu mam jakieś 3,5 metra i w tej chwili to mocno kilkuletni letni, 58 calowy TCL.
 
Witam serdecznie. Moi drodzy 9 lat minęło od zakupu z Waszą pomocą SONY KDL-55W289B z którego tak naprawdę do dzisiaj jestem bardzo zadowolony.
Tak naprawdę zmiany wymaga rozmiar (chciałbym 65cali, albo większy ale niekoniecznie), jak również lepsze smart TV (w obecnym właściwie go nie ma). To co najczęściej oglądam na TV to sport (głównie piłka), nie gram w żadne gry itd... Najbardziej by mi pasował jakiś Sony lub Samsung (tak mi się wydaje), ale czekam również na inne propozycje. Będę wdzięczny za pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Salon 6,5 x 5
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 2, nieraz więcej
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i lekko po ukosie - narożnik
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Do południa (raczej wtedy nie oglądam TV)
7. Jaki masz obecnie telewizor? SONY KDL-55W289B
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? LAN/WiFi, HDMI
10. Jakie urządzenia? tuner SAT
11. Ile godzin dziennie ma pracować? Popołudniu - 2h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie (maksymalnie mecz 2h)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Zdarzy się (raczej YouTube)
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Sony, Samsung
17. Preferencje co do wielkości? 65" lub więcej (jeżeli się zmieszczę z czymś spoko w cenie to może być)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie piłki - ślad po niej pozostawiony
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po południu
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000 zł ...
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak jest mus , 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Nie często
 
Do góry