Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Patryk22

Member
Witam. Ja mam pytanie czy jest telewizor warty uwagi ale 32 lub max. 40 cali do pokoju dziecka. Odpowiedzi w stylu dzieci nie powinny oglądać TV można sobie podarować i takim z góry dziękuję. Pokój ma 12 M2 i jest w prostokącie na wprost są okna, krótsza ściana to jakieś 2.5 metra. Uruchomiłem w domu serwer NAS z mediami, bajki dostępne takie jak dzieciaki chcą. Jak na razie mam tylko dziadka Sharpa 46 LE 830E z przystawką xiaomi stick 4k w salonie ale są dni kiedy nie mogę go podzielić na pół. Przypuszczam że będzie problem z taką przekątna. Nie chcę kupować marketowego "no name'a"

Pozdrawiam Kikiego, specjalnie parę lat temu pojechałem na targi "on off" bo były w Warszawie abym mógł z tobą pogadać o TV. Czasy plazm KURO od Pioniera. Dobrze się wspomina te czasy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To macie najlepsze modele w klasie , chociaż nie wiem czy 43" też się mieśic, cociaż ma mniejsżą ramkę niż modele 40" :
  • Philips 43PUS923
  • Philips 43PUS8807
  • Sony 43X85K

Niestety m odel 40" - to modele tylko marketowe.
Sprawdź proszę czy 43" bezramkowe się mieszczą.
Możesz wkleić zdjęcia ?
 

pp99

New member
Cześć.
Kupiłem philipsa 70pus8506 za 3,8t. zł jednak zastanawiam się nad zmianą na coś innego. Ten phil jest prawie ok, ale w kilku miejscach na czarnym tle są jasne plamy i mnie to trochę denerwuje (poprzedni samsung z niskiej półki, też z ekranem VA, nie miał tego problemu).
Co innego możecie polecić do 4-4,5t? Wielkość 70-75 cali (odległość od tv - 5-6 m).
Wziąłem philipsa bo chciałem ambliligt i android, ale mogę już z tego zrezygnować jeśli za te pieniądze dostanę lepszy ekran. Nie mam jakichś dużych wymagań bo i środki jak widać niezbyt wielkie.
Marka obojętna, choć odpuściłbym samsunga po tym jak poprzedni padł niewiele po gwarancji.
A może doradzacie zwrot i wymianę na ten sam model philipsa?
 

MFRD

New member
Dzień dobry wszystkim :)
Moglibyście polecić coś laikowi do salonu - 43 cale, najchętniej android, cena do 1800zł. Prawdę mówiąc chciałbym jak najtańszy, choć im więcej czytam tym bardziej okazuje się, że warto trochę dopłacić ;)
Oglądanie raczej przy delikatnym świetle, nawet wieczorem.
Miałem Philipsa 40pfl5007k/12 ale chyba płyta główna padła.
Z góry dziękuję!
 

obiektywek

New member
Dzień dobry.
Posiadam obecnie tv Panasonic TX-42AS650E i jestem
bardzo zadowolony z obrazu jaki „produkuje”.
Niestety został przeniesiony do innej lokalizacji i
wygląda w nowym miejscu jak znaczek pocztowy na pocztówce.
W związku z tym zmuszony jestem myśleć nad zmianą tv.
Wybór jak zwykle jest olbrzymi, a to nie pomaga.
Ogólnie nie chciałbym zamienić na urządzenie, w który będzie mi
brakowało czegoś co oferuje obecny sprzęt.
Ze względu na układ pokoju i miejsca pracy pożądane bardzo dobre
kąty widzenia (obecny Panasonic matryca IPS w pełni mnie pod tym względem zadowala).
System operacyjny TV raczej nie Android ( jestem już zmęczony wszechobecnością Googla ale oczywiście jeśli inne parametry będą w porządku to przełknę tę żabę).
Nie gram, sportu też w nadmiarze nie oglądam, głównie filmy z platform i nośników( dobrze by odtwarzał jak najwięcej formatów)
Z racji użytkowania Panasonica i przywiązania do marki skłaniał bym się do tego producenta,
choć oczywiście nie jest to warunek konieczny, Samsung – jakoś nie mam przekonania, ale też nie będę się wzdrygał, TCL niby parametry OK ale nie znam marki i troszkę obawiam się jakości,
LG odrzucam całkowicie, Philips – ostateczność, Hisense nie mam bladego pojęcia co to za firma.
Rozmiar: 55 cali minimum, 60 maximum.
Budżet to max 4500zł ale oczywiście niższe ceny mile widziane 
I jeszcze jedna uwaga: podoba mi się obraz z matryc IPS
Obecnie moją uwagę zwróciły telewizory :
  • Panasonic 55JX940E
  • TCL 55QLEDd860
Bardzo proszę o sugestie dotyczące powyższych jak i innych modeli telewizorów które
mogły by sprostać moim oczekiwaniom.
Jacek
 

Darius0209

New member
Dzień dobry.
Szuakm tv do 2000 zł jako drugi tv gdyby ja albo partnerka miałoby ochotę obejrzeć co innego i w sumie gdybyśmy chcieli obejrzeć coś przed snem. Obecnie jako główny w salonie posiadam samsunga ue49m5672 i jeśli nowy tv byłby lepszy od mojego samsunga to stałby się jako główny w salonie a mój Samsung jako drugi w sypialni. Nie ukrywam im taniej tym lepiej. Głównie oglądamy filmy. Może być android. Fajnie byłoby gdyby miał też 49 cali jak obecny albo więcej. Pozdrawiam
 

vegeo

New member
Cześć,
Stoję przed wyborem telewizora .
Czy osoby bardziej w temacie moglby pomóc z wyborem ?
Wstepnie rozważam Sony z serii 75x90j ale nie jestem nastawiony na 100% na Sony .
1..Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 55 m^2 (salono-kuchnia)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4-4.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Ma wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno od zachodu, ale głównie oglądamy po zmierzchu
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony bravia z 2014r 48"
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Internet, naziemna
10. Jakie urządzenia? Zestaw audio,
11. Ile godzin dziennie ma pracować - około 4h dziennie
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, HBO, youtube
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Może kiedyś
16. Preferencje co do marki?  Brak
17. Preferencje co do wielkości? 75-85
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?Zawieszanie Menu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 6500-8000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? aż padnie poprzedni
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak - Netflix, HBO,Youtube

z góry uprzejmie dziękuję,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie przekraczalna to LG 50UP80003 za 1850 zł
Za nie wielką dopłatą 50PUS7956 za 2200 zł
Za dopłatą
  • 50C715 za 2299 zł
  • Sharp 50EQ6 2450 zł

Jeśli masz na dopłatę to kolejność odwrotna.
 

ElementsOne

New member
Witam serdecznie Szanowne Grono Forumowiczów.

Stoję przed wyborem pierwszego dużego TV do mieszkania i chciałbym się Was poradzić Drodzy Forumowicze jakimi modelami się zainteresować.



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25 m^2 (pokój z aneksem)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost lub lekko bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno po prawej stronie od TV strona południowa, są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung M5 32"
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Internet, Telewizja naziemna
10. Jakie urządzenia? Głośniki stereo
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4 godziny dziennie
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 50-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? plamy na czerni, nierówne podświetlenie, kiepska jakość dźwięku, opóźnienia w zmianie kanałów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 3000PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Pierwwszy zakup dużego TV do mieszkania
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak - Netflix, HBO, Amazon, Disney, Youtube

Z góry będę wdzięczny za wszelkie porady
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb sięgałbym teraz po :
  • Sharp 55EQ6 za 2799 zł
  • TCL 55 C725 za 2499 zł
  • Philips 55PUS7956 za 2499 zł
  • TCL 55P725 za 2299 zł
  • Philips 55PUS8007 za 2999 zł
I do każdego masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 
Do góry