Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Canciasty

New member
Dobry wieczór

Niestety padł nasz salonowy TV. Trzeba szukać czegoś nowego.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~18 m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? docelowo stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna są prostopadle względem ekranu, blisko ściany na przy której stoi TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? 55C9
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Internet
10. Jakie urządzenia? być może soundbar w przyszłości
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? od 2h w górę, bez limitu
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? YT, Streaming
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - tak, jeśli pojawi się konsola
16. Preferencje co do marki? żadnych
17. Preferencje co do wielkości? do 75
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? blooming
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~4500 max PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? w przypadku awarii
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak

Teraz od siebie: raczej wołałbym coś na VA, chyba, że IPS będzie mnie w stanie pozytywnie zaskoczyć. Raczej nie chcę do salonu OLEDa - ten TV będą używać również dzieci. Przez spory okres czasu może on stanowić tło. Wstępnie zaciekawił mnie TCL C825 z uwagi na bardzo przystępną cenę, wsparcie dla Dolby Vision, wysoką jasność (chyba, że tutaj wersja europejska ma znacząco gorsze parametry jak np. U8G) i całkiem niezłe nagłośnienie. Oglądałem QN91A, ale raczej nikłe szanse na znalezienie nowego w tej cenie + brak wsparcia DV, za to kusi maksymalna jasność. Ewentualnie coś od Philipsa, ciekawi mnie Ambilight, pytanie czy jest coś sensownego od tego producenta.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych warunków i potrzeb
Tcl mini LED 55c825
Philips 55pus 9206
Sharp 55eq7

LG 55c11
Philips 55 OLED 805
Mają już specjalne zabezpieczenia.
Jesteś niebieski więc masz specjalne ceny plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
 

Gumatotti

New member
Witam
Zastanawiam się nad zakupem LG 65863NA oraz Samsungiem 65Q77A. Czy możecie wskazać mi różnice przemawiające jeddznoacznie za jednym lub drugim?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz różne technologie, różne możliwości i różne potrzeby ( prawie skrajne)
Jakie masz warunki w domu ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych ?
Masz duże nasłonecznienie pokoju ?
Grasz w gry ( Dużo ?)
Na czym Ci najbardziej zależy ?
Ile masz max kasy ?
Korzystasz ze streamingu ?
 

Gumatotti

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?tak, ale głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stac
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna od wschodu i od południa, ale są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic As48650
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał?
- 4k, Smart TV, w miarę dobry dźwięk i obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Tv naziemna, internet
10. Jakie urządzenia? Kiedyś ps5
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy - Netflix, sport -pilka nożna, YouTube
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 1 godzina
16. Preferencje co do marki? Zastanawiam się nad LG 65nano863pa. Mam uraz do Philipsa i nie kupię go.
17. Preferencje co do wielkości? Min. 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Cichy dźwięk, słaby Smart TV, wolny system
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniu/wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500, ale gdyby udało się niżej byłoby łatwiej małżonkę przekonać
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Około 5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb :
- TCL 65C815
- Philips 70pus8535 ( warto sprawdzić)
- LG 65Nano 913
- Sharp 65EQ7 n0wy model
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę plus dodatkowo pakiet gratisów.
 

Gumatotti

New member
Tak i muszę przyznać, że zabiłeś ma ćwieka. Muszę;. Nich poczytać. Wcześniej prawie zdecydowałem się na LG 65nano863 a tu muszę zmienić trochę spojrzenie.
Jak rozumiem ten o którym piszę jest gorszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kolosalnych różnic nie ma, ale te co podałem są w wyższej klasie, mają lepsze multimedia, większe możliwości,lepszy kontrast. A więc i głębię obrazu.
Masz też systemy otwarte.
 

K.A.

New member
Telewizor

Cześć, mam problem z wyborem tv. Mogę prosić o fachową pomoc?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Nie mam pojęcia. Stoi tylko łóżko + szafa, więc mały. Może mieć chyba niecałe 20m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost, bo będzie naprzeciw łóżka. Ewentualnie bokiem jak nie będę siedzieć na łóżku, ale wtedy planuję go po prostu przekręcać na szafce (obojętnie czy podstawa będzie ruchoma).
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna są od zachodu, pomieszczenie dosyć jasne, ale można je zasłonić roletami.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał?
- 4k, Smart TV, dobry obraz, (oglądam w dzień i w nocy), będę pewnie głównie na słuchawkach, więc dźwięk mniej istotny. Disney+, hbo, prime video i Netflix do oglądania.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Internet, ale sygnał mam słaby ze względu na sporą odległość od miast. 50-70 Mbps - więcej nie osiągnę raczej.
10. Jakie urządzenia? Stary Xbox, w przyszłości może ps 5, ale nie gram nałogowo. Do tej pory do gier wystarczał mi stary tani monitor i było ok.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Tak na 2-3 filmy tygodniowo. Czasem jakieś filmiki z yt przed snem. Ale bez szału z czasem pracy.
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy i seriale i różne bzdety na YT.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie, od tego mam laptopa i telefon.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak. Ale nie dziennie. Raczej jak mam nowa grę to wtedy w nią gram po 5h dziennie przez jakieś 3 tyg, aż przejdę/znudzi się i odłączam Xbox i wracam do standardowych 2-3 filmów tygodniowo. Gry raczej tylko w okresie zimowym.
16. Preferencje co do marki? Chyba nie chciałabym chińskiego - dużo opinii o awariach i kiepskiej obsludze klienta. Aczkolwiek Hisense ma dobre opinie w Polsce, to sama nie wiem. Nie będę korzystała z Ambilight jeśli chodzi o Philips - nie przepadam za mrugajacymi szybko światłami. Nie planuje brać przedłużonej gwarancji, więc fajnie jakby z serwisem obsługi klienta chociaż minimalnie dało się dogadać w razie awarii (wiem, trochę złudne nadzieje).
17. Preferencje co do wielkości? Najbardziej chyba przyda mi się 50 cali, bo mam wadę wzroku i wtedy mogę dać większe napisy, nie zasłaniając nimi połowy ekranu. Aczkolwiek jak jest coś naprawdę godnego polecenia w 43 calach to też wezmę. Większy raczej będzie za duży do pokoju.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne działanie - często oglądam filmy po kilka razy, a wtedy oglądam "na wyrywki" czyli czesto przewijam nudniejsze sceny. Słaby obraz - do tej pory filmy oglądałam na laptopie, więc pewnie każdy tv to będzie zmiana obrazu, ale chciałabym jednak lepszy obraz niż w laptopie. Po to kupuje tv. Zbytnie przejaskrawienie kolorow, zbytnia sztuczna plytnnosc nie jest mile widziana. Fajnie jakby czarny nie był szary. Nie mówię oczywiście o głębie czerni jak w Oled, ale żeby jednak było widać że czarne to czarne a nie ciemno szare, albo czarne z jakimiś kółkami w innych kolorach, bo nie daje rady odwzorować go. Nie spodziwam się efektu wow w cenie jaką chcę przeznaczyć. Byleby kolory były żywe, fajnie odwzorowane, bez sztuczności, aby można było w spokoju pooglądać tv, a nie zastanawiać się, dlaczego ten kolor jest zielony, jak oglądałam ten film w kinie i był żółty.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Brak reguły. Zależy jak czas pozwoli. Ale w nocy zawsze z lampką obok, bo koszmarnie bolą mnie oczy inaczej. Nawet w telefonie z najniższą jasnością i wyłączonym niebieskim światłem nie jestem w stanie w nocy bez lampki korzystać dłużej niż 30 minut.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maks. 2700 zł. Chociaż nie ukrywam, że im mniej tym lepiej. Te 2700 to tylko dlatego, że zastanawiam się nad sharp eq6, ale właśnie cena i tak trochę mnie odrzuca, chociaż jeśli warto to jestem skłonna dać te 2700. Nie wiem czy jest sens kupować telewizor za taką cenę do tak znikomego użytkowania jak opisałam powyżej. Może są jakieś tv w lepszej cenie, które dadzą radę i wystarczą, a może jednak warto się szarpnąć na Sharpa , czy coś innego do 2700 🤔.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? To będzie pierwszy. Chciałabym go na minimum 3 lata.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, ale na telefonie. Tv ma służyć do oglądania serwisów streamingowych, ew. Grania co jakiś czas. Możliwe że podłącze antenę w przyszłości do tv naziemnej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz spore wymagania.
Kwota jedna mocno ogranicza wybór.
Do Twoich potrzeb warto sprawdzić
- Samsung 50Q67
- TCL 50C725
- Samsung 50LS01
- Philips 50PU38506
- TCL 50P725
- Toshiba 48U78
- TCL 50C715
Nie odżegnywałbym się od dobrej jakości w klasie cenowej.
Plus dla niebieskich masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć.
Potrzebuje kupić tv do drugiego pokoju, bo 1 tv na 4 osoby to robi się ciężko.
TV głównie do filmów, seriali. Disney +, Netflix itp. podłączony jedynie do internetu - preferuje kablem.
Używać będą głównie dzieci w dzień, wieczorem ja. Pauza to rzecz częsta.
Pokój jasny, duże okna na południe i zachód.
Kąty różne, zależy gdzie się położy, siądzie itp, najmniej prawdopodobne to idealnie na wprost.
Wielkość 55".
Aktualnie waham się pomiędzy
Sharp 55eq7 - najbardziej podoba mi się stylistycznie,
Philips 55pus9206,
Sony 55x90j - największy sentyment do tv i podoba mi się obraz.
Sharpa i Philipsa nie widziałem w akcji, po prostu czytam i Kiki je poleca.
TCL ma ze złej strony gniazda. Potrzebuje złącza od strony lewej patrząc na tv.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

wiesz

New member
Cześć,
szukam telewizora 50 cali w okolicach 2 tys. Zastanawiam się głównie nad TCL 50C725 i TCL50P735. Cena ich jest podobna a jednak jeden z nich jest QLED a drugi z tego roku. Którego bardziej polecacie? Ewentualnie co możecie polecić w tej cenie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~15 m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od południa z boku telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor? Ponad 10 letni Sony Bravia 40 cali
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka
10. Jakie urządzenia? Brak
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-2h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Myślałem nad TCL
17. Preferencje co do wielkości? 50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2200
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Bardzo rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak
 
Ostatnia edycja:
Do góry