Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

TomekTeo

New member
Jeśli nie wjedzie większy to bardzo dobrych niestety nic nie dostaniesz.
Nie produkuje się teraz dobrych modeli 40".
Najmniejsze z bardzo dobrych to 43" - nie wejdzie ?

Ogranicza mnie szerokość - 1m zmieści się, wiec większość 43" powinno wejść.

TV jest dla babci i mamy która jest już na emeryturze, więc nie rozglądam się za jakimiś bardzo dobrymi - do oglądania kablówki szkoda kupować TV z HDR, czy Dolby Atmos - po prostu dekoder tego nie obsługuje. HBO, Netflix, Prime - od czasu do czasu pewnie włączą film/serial - ale też nie przesadzajmy. Lata lecą, wzrok nie ten ;).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli 43" się mieści to masz bardzo duży wybór.
Babcia będzie bardzo zadowolona, lata lecą ale dla wzroku im większy ekran tym lepszy!
W tej klasie najlepszy będzie Philips 43PUS 8506 masz za 2399 zł z pakietem dla babci.
Ma pełne wyposażenie, więc się u babci pokażesz - może jej zaprezenować też zdjęcia, czy jej ulubione filmy ze swojego smartfona.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O masz jeszcze w specjalnej promocji Philips 43PUS9235 z soundbarem - za 2599 zł ( kosztował na początku 4499 zł ) plus dodatkowo oczywiście pakiet .
 

metalmaniak1

New member
Pomoc w wyborze tv

Witam,
Proszę o pomoc w wyborze telewizora:
Witam proszę o poradę w zakupie nowego TV.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~16 m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od boku późnym popołudniem
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE48H6400
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Canal+ satelitarna, serwisy steamingowe, konsola PS5, mi box s 4k
10. Jakie urządzenia? , AMPLI RX-V475, konsola PS5, mi box s 4k i tuner canal+
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 8-10h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? raczej tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - tak kilkanaście godzin tygodniowo
16. Preferencje co do marki? może samsung?
17. Preferencje co do wielkości? Od 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ok. 4000 PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? co 5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak

Wstępnie interesuje mnie Samsung QE65Q80AAT co myślicie o tym wyborze a może polecacie coś innego?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

TomekTeo

New member
O masz jeszcze w specjalnej promocji Philips 43PUS9235 z soundbarem - za 2599 zł ( kosztował na początku 4499 zł ) plus dodatkowo oczywiście pakiet .


Dziękuję za podpowiedź. Oba Philipsy, które mi polecasz wpisują się idealnie w to czego szukamy.

Doradź jeszcze proszę, kojarzysz coś w podobnej specyfikacji znalazłoby się ze stajni Sony z Androidem (nie musi to być nowy model).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale Sony jest poza Twoją ceną.
Sony 43X85J za 3350 zł.
To jest i tak klasę niżej jak ten Philips serii 9, który jest w promocji.
 

Spasiu

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam mała zmiana planów ale przejdźmy do konkretów.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~20 m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? od boku, od rana do godzin popołudniowych
7. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba 42SL833 (do zmiany), Sharp 40LE830
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna, prime video
10. Jakie urządzenia? w przyszłości może ampli Yamaha HTR-4065 (RX-V473)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 8-16h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz surfować po Internecie? raczej tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie ale... w komentarzu
16. Preferencje co do marki? bez różnicy ale... w komentarzu
17. Preferencje co do wielkości? 55-65"
18. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 2/3 w dzień 1/3 w nocy
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok. 3,5k pln
20. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jak się popsują
21. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? będzie android to pewnie skorzystam

Telewizor głównie do TV naziemnej + prime video. Będzie pracował po 12-16h dziennie i tak jak pisałem 2/3 w dzien i 1/3 w nocy - ma zastąpić wysłużona Toshibę. Odnośnie audio i ampli na tą chwile Yamaha zostaje przy sharpie w drugim pokoju, może w przyszłości będzie podmiana.

Zależy mi na jakości obrazu - kolory, kontrast, skalowanie i z racji oglądania w dzień w miarę równomierne podświetlenie myślę że te 400-500 cd/m2 min. Obecnie wyraźny i ostry obraz z sharpa 40LE830 bardziej mi odpowiada niż toshiby do zmiany.

Teraz inne opcje - mile widziany android (chociaż na inne smartTV się nie zamykam), DTS, chromcast, matryca 100/120Hz i HDMI 2.1 (tu jestem w stanie odpuścić 4k 120Hz bo znalezienie modeli które wyświetlają to poprawnie przy 4:4:4 RGB 10-12bit jest lekko problematyczne a grać na tym TV raczej nie będę, chociaż gamingowe opcje też mile widziane bardziej pod PC niż konsole). Wiem że będzie ciężko i pewne opcje jestem wstanie odpuścić. Budżet nie jest zamknięty ale w 4k chciałbym się zmieścić a najlepiej w te 3,5k pln. W przyszłości przyjdzie pora na zmianę sharpa pewnie na OLEDA z większymi wymaganiami.
Niestety oglądanie TV na wystawie sklepowej z jakimś marnym sygnałem nie wiele wnosi ale kilka uwag już mam:

Sony XR55X90J - odrzuciło mnie winietowanie i dse.
Samsung - wszelkie QLEDY w tym 55-65Q77A brak DTS, chromecast, NEO55QN85A - wypalił mi oczy jasnością w sklepie.
Do obejrzenia i rozważenia zostały mi:
Philips 55PUS9206 i nowy Sharp 55EQ6

OLEDY w tym budżecie i przy pracy 16h dziennie raczej odpuszczę.
 
Ostatnia edycja:

bleub

New member
Drodzy forumowicze, potrzebuję pomocy w nakierowaniu na przykładowe TV, które byłyby odpowiednie dla mojej osoby. Poniżej kilka informacji, w odpowiedziach na pytania. TV niezbyt mocno eksploatowane, trochę do wieczornego oglądania, trochę na pewno do grania. Ambilight wygląda interesująco ale nie jestem pewien czy to taki game changer, na który warto postawić. Warto? Nie jest tak że Philips ssie na innych płaszczyznach, i w ogólnym rozrachunku warto uderzyć w coś bardziej "optymalnego" jak np. samsung? CZy Ambilight nadaje się do grania? Ciekawi mnie ta opcja głównie z tego powodu.
Chciałbym chromecasta, dobry HDR, dolby atmos, niski imput lag i może HDMI 2.1, tak przyszłościowo na za 5 czy 10 lat.
Idzie coś wykombinować w zakresie 65-75 cali do 3,5 kafla?
Pozdrawiam!


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~20 m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od boku od 15, duuuże okna. Ale używany będzie głównie wieczorami.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś stary Samsung 32' 720p
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka + konsola/laptop + Youtube
10. Jakie urządzenia? , póki co komputer jest do grania, z czasem pewnie wpadnie któraś z obecnych konsol.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Żona może jakiś serial w ciągu dnia, a tak to głównie gry lub film, wieczorami.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? w sumie czemu nie, jeżeli byłoby to wygodnie rozwiązane np. za pomocą pilota
15. Czy zamierzasz grać w gry - tak, ~5h tygodniowo.
16. Preferencje co do marki? nope
17. Preferencje co do wielkości? Najchętniej 75', choć 65' lub 70' też styknie
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie chciałbym żeby system zamulał, mam mało czasu codziennie na takie przyjemności, więc chciałbym żeby wszystko sensownie hulało jak już siadam do TV wieczorkiem
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Górny pułap to najlepiej tak do 3,5k, ale jak bedzie warto doplacic to i 4k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? planuje ten zakup i na 10 lat, jeżeli nic rewolucyjnego po drodze się na rynku nie pojawi.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, chętnie YT wieczorkiem pooglądam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spasiu
Też brałbym 65".
U Ciebie też najpierw rozważałbym 65:
Z modeli 65" - masz więcej modeli :
- TCL 65C725
- Philips 65PUS7956
- LG 65Nano 913
- TCL 65C728
- Philips 65PUS8506
- Hitachi 65HZ6
- Sharp 65Q5
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę plus dodatkowo pakiet gratisów.
 

Spasiu

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie mocno rozważam nowego Sharpa 55EQ6, 65EQ6 to już niestety trochę ponad budżet i zahacza o LG OLED 55C11 którego brałem pod uwagę wcześniej z OLEDów :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie da się porównać EQ6 z Oled C11.
To nie ta klasa.
Oled gra zdecydowanie lepiej.
Masz w specjalnej cenie z pakietem dodatkowym.
 

ubity

New member
Witam Wszystkich.

Potrzebuję pomocy w wyborze telewizora 43 cale 3000-3500 zł

Do oglądania kablówki,YT ,Netflix. Odległość od telewizora max 2.5 metra.
Znalazłem dobre opinie o
Philips 43pu9235
Sony Kd43x85
Samsung QE43LS03A

Co byście jeszcze polecili zwłaszcza KIKI od którego mój sony 55xg9505 świeci znakomicie.


ps.Oled nie .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym sięgał po tego Philipsa 43PUS9235, Masz z soundbarem B&W i gra naprawdę świetnie. Jak będziesz niebieski , masz wówczas specjalną cenę z dodatkowym pakietem gratisów.
 

Łukasz ...

New member
Witam wszystkich
Chce kupic tv narazie dla mamy bedzie sluzyl tylko do ogladania nc+ itd nie bede na nim gral (za jakis czas kupuje tv dla siebie) . Odleglosc ok 2,5 metra, nie chce wiecej jak 50 cali kwota 3500-4000 tys plus minus . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych warunków masz extra modele :
- Philips 50PUS8546 za 2899 zł
- TCL 50 C735 za 2899 zł
- Samsung 50QN91 za 3999 zł
- Sharp 50EQ7 za 2799 zł

Z tych co powyżej - kolejność
Samsung
Philips
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo z pakietem
 
Do góry