Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Siwy91

New member
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem właśnie i jestem pomiędzy 55c728 a 55nano853pa, oba w tej samej cenie. Aktualnie mam ue50h6400 i jest super, gdyby nie brak dvb-t2 bym nie zmieniał, no i jedynie nowszy smart by się przydał i minimalnie więcej cali. Czy może jakieś jeszcze modele w podobnej cenie?
 

QoTheGreat

New member
Witam
Poszukuje nowego telewizora do salonu. Poprzednio używałem plazmę LG 50" i byłem z niej zadowolony mimo słabych czerni i błyszczącego ekranu. Jak na tamte lata sprzęt ok i działa do dziś.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno 10cm po lewej stronie patrząc na ekran, ale będzie full zaciemnienie roletami.
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG plazma 50pn6500
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? - głęboką czerń, brak problemów z bloomem na napisach, jakaś namiastka powłoki antireflective 100/120hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? brak
10. Jakie urządzenia? komputer i amplituner 5.1
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? do kilkunastu godzin
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak, będzie używany też jako ekran komputera.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale i anime wszystko głównie z napisami, youtube itp.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? tak, ale nie przez oprogramowanie telewizora.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? cena
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? co 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
QoTheGreat
DO Twoich potrzeb ;
- TCL 75C728
- Philips 75PUS8505
- LG 75Nano 913
- TCL 75C725
Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum z pakietem dodatkowym gratisów o wartości 500 zł .
Jeśli pasuje możemy działać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Siwy 91 , z tych co podałeś wybrałby TCL 728.
Ma wyższy kontrast, głębię obrazu,wyposażenie, aplikacje, możliwości.
Masz w specjalnej cenie dla niebieskich członków forum z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .
 

glibo

New member
Poszukuje Tv dla rodziców i dla mnie do ok 2000zł
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? -2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? bokiem i na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stac
6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój od strony południa, okno po lewej stronie TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? sony 48 plazma
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? -by działało IPTV ,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVBT , canal+ przez hdmi
10. Jakie urządzenia? ewentualnie mibox
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? do kilkunastu godzin
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport , wiadomości , filmy ,telenowele
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ?? w poprzednim tcl brak iptv
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 ewentualnie moge troche dołożyć jesli bedzie warto
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? co 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? czasami tak : Netflix , youtube
 

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć.
Rodzicom zepsuł się tv i potrzebuję kupić coś na szybko.
Zależy mi na matrycy IPS, rozmiar 43"-50" cena około 2500. Tele naziemna i nc+.
Miałem już kupi LG 50nano813P ale doczytałem, że ma matrycę VA a myślałem, że nano są na ips ...
Ogólnie ciężko znaleźć info o matrycy a to jest podstawa, bo tv stoi w kącie pokoju i w zasadzie oglądanie zawsze pod kątem.
Dziękuję.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

tobot

Member
Rozbudowany temat, ale może i mnie ktoś podpowie, bo już mętlik w głowie.

1 - 65PML9506 vs XR-65X95J
lub ver tańsza:
2 - 65PUS9206 vs XR-65X94J

ważna każda odpowiedź :)
 

tobot

Member
tobot
To bardzo prosty wybór -Philips Mini Led 9506 !


Tylko tyle..? Aż tak prosty i jednoznaczny wybór? Bo? Dużo wybiega przed Sony? A pomijając podświetlenie miniLed i ambi, z którego nie korzystałbym? Co poza tymi dwoma argumentami jest lepsze w Philips'ie? - to do pkt-u 1., a z tańszej alternatywy? Który tv z pkt-u 2?
 

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
KonradK - LG 49 nano 803 ma matrycę IPS
Niestety jest on niedostępny w dużych sieciach.
Muszę zamówić z wstawieniem i uruchomieniem tv oraz zabraniem starego grata więc w zasadzie zostają 2 sieci które to oferują w miarę rozsądnych cenach.
Chyba jednak zamówię LG 50nano813.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

tobot

Member
tobot
To bardzo prosty wybór -Philips Mini Led 9506 !


Po systematycznej obserwacji forum (vide test i opinie pml9506/9636) raczej jestem rozgoryczony co do Philips'a. Fakt; co innego Wasz test, co innego świat i użytkownicy. Uważam jednak, że miniled jest w fazie rozwoju - jeszcze nie czas, może w nast. wydaniu. Zbyt wiele niedopracowań na dzisiaj.
Proszę w takiej sytuacji o wyrozumiałość i doradztwo: (wyrozumiałość szczególnie)



Sony XR-65X94J
Philips 65PUS9206
LG 65NANO923


?

 

tobot

Member
Przecie to Twój wybór. Masz wątpliwości - nic na siłę !
Jedyna porada - sprawdź na własne oczy .
Sorry, na dzień dzisiejszy, po systematycznej lekturze tego i innych forów daleki jestem od wywalenia prawie lub około 10 kzł. na coś z poważnymi niedopracowaniami/wadami z nadzieją, że może producent weźmie mnie i innych pod płaszczyk swojej opieki i kiedyś sprawi cud i uzdrowi to, co sam spaprał, tym bardziej, że tv nie jest fundamentem mojego życia. Od cudów jest zupełnie Ktoś inny i nie są one wywołane chęcią naprawy Jego błędów tylko naszego upartego egoizmu i przekonania o własnej wszechmocy, co skutkuje właśnie m.in. ciągłym nabijaniem samych siebie w bambuko.
Ale... skłonny jestem zaakceptować zady i walety tv jeśli zainwestuję połowę ww kwoty, stąd prośba o doradztwo z takiej właśnie półki cenowej ;)
 

tobot

Member
Czyli ile masz max kasy ?
:) Hm... tyle, ile potrzeba, żeby mieć spokój przez nast. 5-7 lat., może dłużej, o ile technologia wyświetlania będzie rozwijała się w takim żółwim tempie jak do tej pory, a producenci będą mydlić nam oczy i próbować nabijać nas w butelkę zachwytem nad własnymi wymysłami nijak nie przekładającymi się na rzeczywiste osiągnięcia :);) - sorry, czytając to (przede wszystkim) forum nie mam optymistycznych przemyśleń.
Co do kasy: zaczynałem od 4,5 - 5,5, później przez chwilę dobrnąłem do PML9506 :eek: , teraz skutecznie studzę swoje zapędy (zdaje się bezsensowne; nie ma idealnych wyświetlaczy - lub chcących tylko zbliżyć się do ideału) i wracam do wcześniej ustalonej granicy. Powiedzmy w extremum nie mam ochoty przekroczyć 6 kzł. Chciałbym 65' :) , głównie tv i filmy, zero grania, dźwięk z systemu stereo.

Nie!: oled, samsung


@kiki dzięki za Twoje zaangażowanie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym wybierał w takiej kolejności :
- TCL 65C825
- Sony 65XH9505
- LG 65Nano 913
- Philips 65PUS8546

Do każdego masz dodatkowo pakiet dla niebieskich.
 
Do góry