Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Petru23

Banned
Dzięki za podpowiedzi, stawiam na sony i teraz jest zagwozdka czy wybrać 9005 itp czy 9505.

Kumpel z rtv w ogóle namawiam mnie na tcl.


Warto iść w tą markę ?


Pozdrowienia.

Mam xh90 i nano90 odpalone oba na tym samym źródle. Między nimi różnice są tak znikome a zarazem tak duże, że nie umiem wskazać lepszego. Indywidualne preferencje decydują, uwierz.

Kiki polecił Ci LG. Tak jak się lubimy z nim wzajemnie (pozdrawiam go z tego miejsca ;)) tak zgadzam się z nim i też ja polecam.
 

klosek78

New member
Mam xh90 i nano90 odpalone oba na tym samym źródle. Między nimi różnice są tak znikome a zarazem tak duże, że nie umiem wskazać lepszego. Indywidualne preferencje decydują, uwierz.

Kiki polecił Ci LG. Tak jak się lubimy z nim wzajemnie (pozdrawiam go z tego miejsca ;)) tak zgadzam się z nim i też ja polecam.


Juz kupione 9505 :)


Wiec jak odpale to podziele sie wrażeniami.


Wasze zdrowie :cool::cool::cool: i dzięki za rady i cierpliwość.
 

dziendoberek

New member
hejka wszystkim. Czego szukam w TV:

- tylko 55 cali
- oglądany będzie z ok 2m w dzień i ok 4,5m w nocy (częściej noc). Czas grania: 8-10h
- będzie stał tyłem do okna / Okna na wschód więc mało światła ale bez żaluzji.
- oglądany na wprost, mały kąt
- matryca matowa? (taka była do tej pory) Jest u góry światło które może przeszkadzać.

- głównie seriale z kablówki i filmy z HDD lub CDA.pl i internet z podłączonego komputera, smart (raczej) nie będzie wykorzystywany. Tak jak i sam pilot - jest dekoder kablówki

>>> Bardziej zależy mi na ostrości, wyrazistości i ogólnej jakości obrazu np płynności bez przeplotów, bez przesycenia barw. Wyrazistym dźwięku (ale bez przesady - tata lekko przygłuchy).
- mało awaryjny model.
- max 3500zł (ale lepiej mniej)
 
Ostatnia edycja:

Pawelook

New member
Jest na peperze lg 903 z blenderem za 3150. Żeby nie ips to byłby ideał . Ale ma strefowe podświetlenie ,120hz, i co najważniejsze fabtycznny filmmaker . Do grania w czołówce .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

crash555

New member
Finalnie kupiłem mi led tv 4s 65". Okazało się że KD‑65XH8096 ma problemy z dostępnością, albo jest droższy od tego Xiaomi o 1500zł. Na razie jestem zachwycony, android chodzi niebo lepiej niż na mi box s. Bałem się bardzo opóźnienia, ale okazało się że jest i tak niższe od mojego tymczasowego tv 40" toshiby, do grania na padzie jak dla mnie jest spoko. Na pewno sony bił by tego Xiaomi, ale to 1500zł różnicy w cenie i ja mam niskie wymagania, przesiadłem się z projektora Optoma hd141x więc kolory, ostrość i tak się bardzo poprawiły.
 

12jojko

Banned
Dobra, bo mam zamiar pozbyć się 43PUS8505 i liczę na pozytywne zakończenie, czyli zwrot kasy, więc ponownie szukam jakiegoś TV - zakup prawdopodobnie w marcu. Na razie w głowie mam TCL C715 (C815 za drogi i ma Edge Led, co może powodować clouding), Hisense U7QF i któryś z Panasoniców w tym obrębie cenowym.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
ok 3,5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Przeważnie na wprost, ale w obrębie delikatnych kątów(zależnie od miejsca na kanapie)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Raczej stać, w przyszłości może zawiśnie.
6. Jak słońce świeci w pokoju?
Okna naprzeciwko TV.
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Philips 43PUS8505/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Dużo oglądam z dysku i na Netflix i Plexie, więc wszystko potrzebne, by to ogarniał bezproblemowo.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Cyfrowa telewizja naziemna, którą bardzo rzadko oglądam.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
Żadne.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Różnie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Nie wiem, która lepsza, dobra by była taka, która będzie odbijać światło, skoro okno naprzeciwko.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Głównie na Netflixie, HBO GO, Plex, Amazon i z dysku.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?
Tylko do oglądania na vod.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Dzień i wieczór.
17. Preferencje co do wielkości?
maks 50 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Powolny SMART, smużenie, słaby kontrast, prześwietlenia przy ramce, słaba czerń, słaba jakość obrazu głównie w nocnych scenach (lubię horrory) i wolałbym, żeby miał przyzwoite HDR.
19. Preferencje co do marki?
Obojętne, byle nie Philips.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
2500-2600.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu?
Jeżeli zmieści się w budżecie.
 
Ostatnia edycja:

Robik99

Member
Z większości postów wynika, że obecnie Philips to synonim "byle jakości" (w latach 90' ubiegłego wieku to były czołowe modele CRT ze zdublowanymi układami działające bezproblemowo kilkanaście lat) ❓
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
12jojko
- LG 49 Nano 863 z matrycą 100 Hz, kropkami kwantowymi.
- TCL 50 C725 Qled
- Toshiba 49U78
-
 

mner

New member
Tak na zakończenie mojej części tego wątku - ostatecznie kupiłem Sony 65XH9505.
Jestem mega zadowolony, obraz świetny, dźwięk ok (jak coś mam kino i wtedy jest mega), funkcjonalność dla mnie super (wszystko co się miało to się poparowało, pilotem od TV obsługuję dekoder itd). A z innych dylematów, które napotkałem w czasie przygotowania do zakupu tego modelu:
- ktoś mnie pytał o to więc odpowiem - u mnie nic obudowa nie trzeszczy i nie strzela (bez względu czy oglądam długo czy krótko),
- nie wyłącza się bez powodu
- pomarańczowa dioda z przodu rzeczywiście świeci, ale chyba musi jeśli chcemy mieć aktywny mikrofon (poprawcie mnie jeśli się mylę);
- nie widzę żadnych przyciemnionych rogów, ale może trzeba by jakąś testową plansze do tego - niemniej w normalnym użytkowaniu nic nie widać (a tym bardziej nic bym nie widział gdybym o tym nie przeczytał);
- oglądanie sportu - super (nie ma żadnego pływania, braku ostrości czy innych rzeczy typu plamy itp)
- nie kalibrowałem i jak na moje amatorskie oko obraz jest świetny - może być lepszy ??
Przy okazji macie jakieś schematy ustawień, żeby to sprawdzić??

Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie sugestie i podpowiedzi.
 
Do góry