Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

arti17cf

New member
Rozważam o Philips 43PUS8535/12.
Myślę, że AMBILIGHT robiłby dobrą robotę podczas oglądania filmów przy zgaszonym świetle w sypialni.
Tylko jak z całą resztą specyfikacji tego TV na tle konkurencji?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie tylko ambilight zrobi na Tobie wrażenie, ale zarówno jakość jak i multimedia.
W klasie cenowej to najlepszy model z takim wyposażeniem.
A do sypialni ambilight daje połowę dodatkowej atmosfery !
Zaloguj się w Klubie HDTV , to masz specjalna ofertę i to z pakietem gratisów dodatkowo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
lakfie -Nowe oledy mają siedem zabezpieczeń.
Mam oleda i nie mam wypaleń i nie tylko ja.
Podpowiem Ci przy zakupie co trzeba dodatkowo zrobić.
Model 55 Oled w klasie 4 tyś zł:
- Toshiba 55X98 za 3899 zł ( plus prezent za 400 zł gratis )
- LG 55BX za 4499 zł ( plus słuchawki za 400 zł gratis)
- Philips 55Oled 754 za za 4699 zł plus zestaw hue za 499 zł - gratis
Plus do każdego dodatkowo pakiet gratisów dla niebieskich o wartości 500 zł
 

cabanmat

New member
Witam wszystkich userów :)

Panowie... szukam telewizora 32" dla seniora.
Telewizor będzie działał z DVB-T. Najlepiej aby jego wbudowany tuner obsługiwał przyszły standard DVB-T2 HEVC.

Z racji, że telewizor będzie dla seniora... nie musi być wyposażony w SmartTV ;)

Czy Sony KDL-32WD755 to jedyny słuszny wybór ? :)
Czy faktycznie telewizor jest Made in Japan ?

Panowie czym tak w w zasadzie różni się model Sony KDL-32WD755 vs. Sony KDL-32WD750 ?

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-32wd755.bhtml

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-32wd750.bhtml
 

garibaldi

Member
Witam serdecznie
Coraz większy mam mętlik w głowie co wybrać w zamian za wysłużonego PS51F8500. Na oku mam
LG 65Nano917/903
Sony KD65XH9096
Samsung 65Q80
Wszystkie w granicach 5000 zł. (+/- 500)


Głównie używam TV do Netflixa,hbo wiadomości,YT. za rok może będzie PS5. Obecny tv ze swojego pilota steruje mi poprzez nadajnik IR dekoderem NC+ i Yamahą (przez hdmi control, anynet, arc)


Zależy mi na niezawodności (ten ma już prawie 8 lat) i abym zachował obecną funkcjonalność kina domowego. Co byście z doświadczenia zaproponowali ?
Pozdrawiam
 

klosek78

New member
Cześć.

Szukam nowego tv do Salonu, Salon ok 25 m2. Telewizor ma wisieć na ścianie na wprost. Oglądanie z kanapy w odległości 4 - 5 m. Główne przeznaczenie kablówka, Neflix i ogólnie streaming. Może czasami spotify. Duże okna plus balkon po lewej stronie od tv, strona południowo zachodnia. Budżet do 5000 k. Co byście podpowiedzieli. Dzięki
 

Petru23

Banned
Nie ma znaczenia czy będzie to xh9096, 9077 czy 9005. Dwie ostatnie cyfry stanowią o kolorze ramki. Xh95 to topowy model sony i adekwatnie droższy.

Nawet xh80 będzie bardzo ok bo znacznie lepiej radzi sobie za dnia że światłem slonecznym. Miałem 55xh80 teraz mam u siebie xh90 także jakieś tam podstawy do takich stwierdzeń mam ;)
 

klosek78

New member
Nie ma znaczenia czy będzie to xh9096, 9077 czy 9005. Dwie ostatnie cyfry stanowią o kolorze ramki. Xh95 to topowy model sony i adekwatnie droższy.

Nawet xh80 będzie bardzo ok bo znacznie lepiej radzi sobie za dnia że światłem slonecznym. Miałem 55xh80 teraz mam u siebie xh90 także jakieś tam podstawy do takich stwierdzeń mam ;)


Dzięki, kolor ramki nie ma znaczenia, tv pewnie będzie używany może z 2 -3 h dziennie wiec nie ma to znaczenia aż takiego. Z drugiej strony nie ma sensu wydawania kasy na wyższy model skoro będzie tylko zbierał kurz kiedy jestem w pracy :)
 

skimi11

Member
cześć,

ostatnio kupiłem Samsung q80t 75 cali i Sony xh9077 65 cali. Oba zwróciłem do sklepu.
Dużo gram i ciągle oglądam sporty/mecze. Na q80t podczas meczu, czy ciemnych scen w grach nie widziałem nic więcej poza jasnymi i ciemnymi pasami na ekranie. W xh90 natomiast w jasnych scenach były widoczne ciemne plamy, które widać było dosłownie cały czas. Zwłaszcza jedna plama prawie na środku ekranu. Wiem, że to przez podświetlenia, więc albo mam bardzo wyczulone oczy, albo mam pecha co do paneli i dostaję takie egzemplarze...

W każdym razie moja siostra ma starszy model Sony xg85, który ma podświetlanie krawędziowe i jest czyściutki. Może nie ma takiego czarnego koloru, lub w filmie/grze słońce mi się mocno nie podświetli, pozostawiając inne elementy ekranu ciemniejsze, ale za to nic nie przeszkadza podczas grania/oglądania. Dlatego zastanawiam się nad telewizorami, które możliwe że takiego efektu brudnego ekranu mieć nie będą. Oledy do mnie nie przemawiają, chcę LCD.

Zastanawiam się nad q70t. A może kupić coś nanoled od LG? Jeśli nic nie znajdę to kupię ten starszy model Sony xg85.

Nie rozumiem jak nikt nie może mieć problemu z tym nierównym podświetleniem. Np. q80t oglądałem też w sklepach, byłem w Media Markt, Euro rtv agd i wszędzie widać te pasy na ekranie (tylko trzeba poczekać na odpowiednią scenę).
 

Petru23

Banned
Dzięki, kolor ramki nie ma znaczenia, tv pewnie będzie używany może z 2 -3 h dziennie wiec nie ma to znaczenia aż takiego. Z drugiej strony nie ma sensu wydawania kasy na wyższy model skoro będzie tylko zbierał kurz kiedy jestem w pracy :)

Wbrew pozorom kolor ramki ma znaczenie, bo wizualnie się to inaczej prezentuje. Po zgaszeniu światła znikają kontury i po prostu nie widać tv a sam obraz. A i jasna ramka jeszcze na wzor polerowanego Alu potrafi odbijać światło z tv. I z niby bezramkowego z założenia tv jest jednak z widoczna ramka. Mam teraz xh9005 z niby czarna ramka ale ma srebrna obwódkę cieniutką co mnie irytuje troszkę wieczorami, no ale to taki mój odchył ;)
 

Petru23

Banned
cześć,

ostatnio kupiłem Samsung q80t 75 cali i Sony xh9077 65 cali. Oba zwróciłem do sklepu.
Dużo gram i ciągle oglądam sporty/mecze. Na q80t podczas meczu, czy ciemnych scen w grach nie widziałem nic więcej poza jasnymi i ciemnymi pasami na ekranie. W xh90 natomiast w jasnych scenach były widoczne ciemne plamy, które widać było dosłownie cały czas. Zwłaszcza jedna plama prawie na środku ekranu. Wiem, że to przez podświetlenia, więc albo mam bardzo wyczulone oczy, albo mam pecha co do paneli i dostaję takie egzemplarze...

W każdym razie moja siostra ma starszy model Sony xg85, który ma podświetlanie krawędziowe i jest czyściutki. Może nie ma takiego czarnego koloru, lub w filmie/grze słońce mi się mocno nie podświetli, pozostawiając inne elementy ekranu ciemniejsze, ale za to nic nie przeszkadza podczas grania/oglądania. Dlatego zastanawiam się nad telewizorami, które możliwe że takiego efektu brudnego ekranu mieć nie będą. Oledy do mnie nie przemawiają, chcę LCD.

Zastanawiam się nad q70t. A może kupić coś nanoled od LG? Jeśli nic nie znajdę to kupię ten starszy model Sony xg85.

Nie rozumiem jak nikt nie może mieć problemu z tym nierównym podświetleniem. Np. q80t oglądałem też w sklepach, byłem w Media Markt, Euro rtv agd i wszędzie widać te pasy na ekranie (tylko trzeba poczekać na odpowiednią scenę).

Zobacz zatem Panasonic hx940. Krawędziowe podświetlanie z aktywnymi strefami (przesłony), które dają efekt zbliżony do array ale bez takich cyrkow. Nie ma to nic wspólnego z nano od LG. Masz wątek że zdjęciami. Panasonic rewelacyjnie to ogarnął.
 

skimi11

Member
Zobacz zatem Panasonic hx940. Krawędziowe podświetlanie z aktywnymi strefami (przesłony), które dają efekt zbliżony do array ale bez takich cyrkow. Nie ma to nic wspólnego z nano od LG. Masz wątek że zdjęciami. Panasonic rewelacyjnie to ogarnął.

założyłem też temat z moimi wątpliwościami co do full array led. Dzięki! Na pewno go sprawdzę, a w tym tygodniu będę jeździł po sklepach i mam nadzieję, że bądą go mieć na wystawie :)
 

klosek78

New member
Wbrew pozorom kolor ramki ma znaczenie, bo wizualnie się to inaczej prezentuje. Po zgaszeniu światła znikają kontury i po prostu nie widać tv a sam obraz. A i jasna ramka jeszcze na wzor polerowanego Alu potrafi odbijać światło z tv. I z niby bezramkowego z założenia tv jest jednak z widoczna ramka. Mam teraz xh9005 z niby czarna ramka ale ma srebrna obwódkę cieniutką co mnie irytuje troszkę wieczorami, no ale to taki mój odchył ;)




Rozumiem doskonale :)


BTW



znalazłem w media ekspert coś takiego 65XG9505 - rozumiem ze starsza seria, nie HX - warto brac za 4999 ? czy XF9005 lub media markt xh9077. Pozdrowienia

 
Do góry