Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

jaro4444

New member
jak potrzebne większe kąty to 55hx940 Panasonic. Jak głównie na wprost to 55xh90 sonego. Panas teoretycznie półka wyzej niż sony, bo to poziom niby xh95 ale z racji ips ma troszkę inny obraz, czerń nie jest aż tak czarna.
Taniej to znów Sony 55Xh80/81 na jasnym IPS derect led lub Panasonic 58hx810/20/30 ale na krawędziowym VA.


Jeśli to była odpowiedź do mnie to pytałem o 75" :)
 

jaro4444

New member
Kanapa jest w odległości ponad 4 m :)

Wiem jaki TV jest potrzebny jeśli chodzi o wielkość bo obecny to 65". Chodzi mi bardziej o konkretny model.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz ofertę specjalną i z kalibracją na Samsunga - razem z pakietem to kilkaset zł taniej dla niebieskich.
Sony 75Xh90 - to świetny model !
Masz też extra LG 75Nano 903 z kropkami kwantowymi.
 

mner

New member
A nie biorąc pod uwagę ceny, ale stosunek jakości do trwałości (niezawodności) to co byście polecali z niżej wymienionych (ewentualnie jakieś inne propozycje) :
- LG oled 65cx
- tcl 65x10
- sony 65xh9505
Oglądam głównie normalne kanały tv z dekoderów CP nc+ (film, serial, dokument, sport, nie oglądam info) + netflix, YT, zero grania.
 

trops55

Member
A nie biorąc pod uwagę ceny, ale stosunek jakości do trwałości (niezawodności) to co byście polecali z niżej wymienionych (ewentualnie jakieś inne propozycje) :
- LG oled 65cx
- tcl 65x10
- sony 65xh9505
Oglądam głównie normalne kanały tv z dekoderów CP nc+ (film, serial, dokument, sport, nie oglądam info) + netflix, YT, zero grania.

Nikt nie da ci jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytania. Jeżeli chodzi o niezawodność to zależy od konkretnego egzemplarza. Nawet odbiornik wygrywający wszystkie testy ma prawo się popsuć. Niestety i Mercedesy też się psują. Jeżeli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu, to najlepiej osobiście porównać je w salonie (oczywiście w miarę możliwości). Pobaw się ustawieniami i wybierz telewizor o obrazie, który najbardziej ci się podoba. Ja tak uczyniłem przed zakupem swojego oleda 934 ze względu na super skalowanie obrazu w przeciwieństwie do C9. W twoim przypadku, gdy oglądasz w większości kanały tv jest to najistotniejsze. Obrazy 4K na tych oledach będą na najwyższym poziomie.
 

mner

New member
No właśnie po wizycie w sklepie stacjonarnym mam większe dylematy. Co prawda nie było to porównanie 1:1 bo nie było LG cx a bx i nie było sony xh 95 tylko xh 80 i mniejszy xh90 i oczywiście nie było tcl x10 jedynie c815 (a to chyba zupełnie coś innego) . Niemniej wnioski mam takie na filmach z YT najlepszy obraz bx, materiał reklamowy na każdym dobry dodatkowy sony bardzo jaskrawe kolory. Natomiast materiał z tv naziemnej (niestety nie mieli z dekodera) na materiałach SD oled bx tragicznie (krawędzie rozmyte, brak ostrości i takie pływanie ruchomych postaci), sony dużo lepiej, na materiałach HD trochę lepiej, ale znów sony lepszy obraz. Sprzedawca twierdził ze kanały HD z naziemnej to nie to samo co z satelity i przez dekoder oled lepiej sobie da radę. Ale teraz pytanie, czy jeżeli chodzi o skalowanie materiałów słabszej jakości pomiędzy LG bx a cx jest jakaś znacząca różnica (różnią się chyba procesorem więc chyba przede wszystkim tu jest różnica) ? Jak wogole w tej kwestii radzi sobie LG, której firmy oledy radzą sobie z tym najlepiej (czy philipsy niższej serii czy tylko 9..., co z sony A8, panasonic )? Co to trwałości to wiem, że dużo zależy od szczęścia do konkretnego modelu, kiedy kupowałem plazmę też było dużo mówione o powidokach i wypalaniu, ale jakoś u mnie po prawie 27000 h pracy nic nie ma.... gdyby tylko była większa to bym tu nawet nie dyskutował...
 

Petru23

Banned
bo lg średnio radzi sobie z SD. Sony i Panasonic najlepiej to ogarniają z czego sony lepiej czysci szymu tła kosztem ich szczegółowości. Panas znów zostawia materiał bardziej wiernym, zostawiając np ziarnistoś taśmy analogowej.
Będę miał na początku tygodnia sony 49xh85 do bezpośredniego porównania z 49HX940 panasonica. Skalowanie do 4k lepsze u Panasonica.
 

mner

New member
Szkoda tylko że Panasy 940 w interesującym mnie rozmiarze 65 cali to IPS, bardziej zależy mi na czerni i kolorach niż na kątach widzenia z uwagi na to że tv będzie z jednej strony przysłonięty kominkiem a z drugiej ścianą. Z uwagi na użytkowana plazmę Panasa szukałem oleda tej firmy, ale w mim zasięgu są raczej starsze wersje 960, których już nie można nigdzie dostać.
 

Petru23

Banned
No, żebyś się z tą czernią nie zdziwił ;)
W wątku o hx940 masz link do galerii. Aparat widzi więcej światła niż nasze oczy. Czerń i równomierność podświetlenia jest lepsza niż na wieku VA, na których światło wylewa się z krawędzi ;)
Co do kolorów to masz jedne z naj, właśnie dzięki ips.
 

Attachments

  • P_20210115_024558.jpg
    P_20210115_024558.jpg
    11,5 KB · Wyś: 28
Ostatnia edycja:

Marwo

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
15 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
między 2, a 2,5m, ale bardziej 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Przeważnie na wprost, ale w obrębie delikatnych kątów(zależnie od miejsca na kanapie)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Nie jest rozstrzygnięte, na ten moment ma stać, ale rozważam zawieszenie.
6. Jak słońce świeci w pokoju?
Okna są na południową stronę, jak słońce świeci to prosto na TV(stoi naprzeciwko okna)
7. Jaki masz obecnie telewizor?
SONY KDL-32W656A
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Głównie zależy mi na dobrym i szybkim smart TV(netflix, hbo go, spotify, YT), mile widziane wybieranie głosowe. Dobry głośnik(do odtwarzania muzyki np ze spotify) również mile widziany
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Telewizja kablowa HD+SD (przez kabel antenowy + moduł CAM)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
Laptop, planowany jest soundbar, w dalszej przyszłości może konsola
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
5-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Nie znam się na tym, obstawiam matową, niestety nie wiem jaką mam teraz.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Informacyjne, TVN Turbo, Domo+ i pochodne, muzyczne + netflix i hbo go(z podłączenia z laptopa)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?
głównie YT, Spotify no i netflix, hbo go. Surfowanie po stronach internetowych to raczej niespecjalnie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
PC możliwe, konsola jeśli już to w znacznie dalszej przyszłości. Gry na PC w weekendy po 2-3h wieczorkiem
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Znacznie więcej po pracy, od 17 do jakiejś 21, w weekendy też w dzień, ale zdecydowanie najwięcej popołudniami/wieczorem
17. Preferencje co do wielkości?
50" lub 55", inny rozmiar nie wchodzi w grę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Słabe i wolne działanie smart TV, słaba jakość obrazu, dziwne ustawienia głośności(czasem nie widać skali numerycznej, albo jest tak zakrzywiona, że na "10" jest za cicho a na "11" już TV wyje)
19. Preferencje co do marki?
Myślałem głównie nad Sony i Phillipsem, ale dopuszczam każdą dobrą propozycję
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Około 2500zł, ale bliżej 2500 niż 3000.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?
Wszystko zależy od ceny


Głównym powodem wymiany jest chęć posiadania czegoś większego z dobrym smartTV, które pozwoli na przyjemne korzystanie z TV bez podłączania laptopa(chyba, że do grania). Teraz jak podłączyłem komputer aby pograć to musiałem bardzo przybliżyć tv do kanapy aby wygodnie mi się grało.

Generalnie zastanawiałem się nad czymś od Sony i Philipsa, ale jeśli trafi się jakaś fajna opcja z innej firmy to również będzie brany pod uwagę. Co do wymiaru to początkowo miał być 50" bo się obawialiśmy, że 55" się nie zmieści, ale po przemyśleniu sprawy to 55" też wchodzi w grę.

W rej cenie 55xh8096 lub z końcówka 77. Mimo, że to ips to jest to jasny ips na podświetlaniu direct. Mam po uprzednim sprawdzeniu q77t oraz Panasonic hx810. Jestem w sumie zadowolony. Kolory bardzo ok, kąty widzenia rewelacyjne. Do tego bardzo niski imput lag i masz porządny proc do obrazu - x1.
Do tego sony bdb skaluje materiał, czyści świetnie tło z szumów i ma świetne kolory.
Niby mogę wymienić go na hx90 ale xh80 jesg na tyle dobry, że się bardzo waham.


Trochę po czasie, ale czy mógłbym jeszcze prosić o polecenie jakiegoś modelu 50"? W dodatku cały czas się zastanawiam nad różnicą między VA i IPS, czy w przypadku moich kryteriów to ma jakiekolwiek znaczenie?
 

Petru23

Banned
Z 49-50
Panss 50hx810/20/30
Sony 49xh80 lub 49xh85 - ale tam jest ten problematyczny android.
Panas 49hx940


IPS nie ma się co bać, o ile to nie lg ;) tak, wiem że lg dostarcza panele ips pozostałym ale co pozostali wiedzą, co z nim zrobić a lg nie. Ja używam tv do jasnego pomieszczenia i jak na razie 55xh80 sprawdzilnsie bdb z racji direct Led i wysokiej jasności ips. Teraz mam hx940 panasa 49 i jest ok. Idzie do mnie jeszcze 49xh85, zobaczę jak się sprawdzi.
 

mner

New member
Wracając do przeprowadzanego przeze nie wyboru tv, przy kolejnych "testach sklepowych" zauważyłem bardzo dobre skalowanie słabszych materiałów przez samsunga q90t (o wiele lepsze niż na LG oled), w zasadzie na innych źródłach też prezentował się bardzo dobrze. Co sądzicie o tym modelu w odniesieniu do sony xh9505 czy LG cx? Przeczytałem że nie ma Dolby vision, a wiem że netflix (który oglądam) to wspiera, ale czy warto się przy tym upierać?
 

Petru23

Banned
Jak to jest z podświetleniem w 55" w tych modelach. W sieci raz piszą, że edge a gdzie indziej, że direct.
I czy 940 jest wart dopłaty?



Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Krawędziowe jest w Panasonicach. W 940 jest 8 stref wygaszania, które działają tak jak powinny a nie jak to jest w lg. Kontrast wg testów 1600:1 dzięki strefom.

Czy warty dopłaty... W 8xx jest VA, w 940 ips. Nie wiem. Ja tam średnio jestem zadowolony aczkolwiek mam poronione wymagania. Na tyle, że mając 940 zamówiłem xh85 i jeszcze rozważam powrót do właśnie xh80/81 55" że względu na direct Led na ips i jasności ponad 400cd2/m

Pytanie jeszcze do czego doplacamy. 4k za 55" imo jest ok, dostajemy wszakże absolutny top (ale na ips)
 
Ostatnia edycja:

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krawędziowe jest w Panasonicach. W 940 jest 8 stref wygaszania, które działają tak jak powinny a nie jak to jest w lg. Kontrast wg testów 1600:1 dzięki strefom.

Czy warty dopłaty... W 8xx jest VA, w 940 ips. Nie wiem. Ja tam średnio jestem zadowolony aczkolwiek mam poronione wymagania. Na tyle, że mając 940 zamówiłem xh85 i jeszcze rozważam powrót do właśnie xh80/81 55" że względu na direct Led na ips i jasności ponad 400cd2/m

Pytanie jeszcze do czego doplacamy. 4k za 55" imo jest ok, dostajemy wszakże absolutny top (ale na ips)
Dobra, bo dużo informacji w 1 akapicie. Więc rozpiszę - czy się zgadza? 55".
Panas hx940 - IPS krawędziowy 8 stref.
Panas hx800/810/820 - VA
Sony xh85 - IPS direct
Sony xh80/81 - IPS direct
O tych piszesz?

Kurcze, z tych wymienionych najbardziej do mnie przemawia ....
Sony xh95 - VA z powłoką poszerzającą kąty widzenia :-D .

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry