Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

korbiela

New member
Szukam telewizora 55" dla teściów (wiek 60+), TV używany będzie parę miesięcy w roku, głównie cyfrowa naziemna + Netflix, po 3h dziennie.
Oglądanie z 2 - 2,5 metra. Pokój zaciemniony.
Zerkam wyłącznie w stronę Samsunga, wybrałem kilka modeli serii 7, ale zupełnie się na tym nie znam, a ceny są w sumie podobne (zakres 1800 - 1900).
W serię 8 nie celuję, bo kosztuje ze 400 zł więcej, a przy tym zastosowaniu nie bardzo widzę różnicę.

Samsung UE55TU7002K
Samsung UE55TU7102K
Samsung UE55TU7122K
Samsung UE55TU7192U

Doradzicie coś, czy cokolwiek nie wybiorę będzie dobrze?
Widżę że wszystkie 4 modele mają 2 HDMI i 1 USB, dopiero seria 8 ma 3 HDMI i 2 USB.

Samsung UE55TU8002 - dostępny tylko na Allegro, brak w marketach
Samsung UE55TU8502 - dostępny za 2300 zł
 

Petru23

Banned
Szukam telewizora 55" dla teściów (wiek 60+), TV używany będzie parę miesięcy w roku, głównie cyfrowa naziemna + Netflix, po 3h dziennie.
Oglądanie z 2 - 2,5 metra. Pokój zaciemniony.
Zerkam wyłącznie w stronę Samsunga, wybrałem kilka modeli serii 7, ale zupełnie się na tym nie znam, a ceny są w sumie podobne (zakres 1800 - 1900).
W serię 8 nie celuję, bo kosztuje ze 400 zł więcej, a przy tym zastosowaniu nie bardzo widzę różnicę.

Samsung UE55TU7002K
Samsung UE55TU7102K
Samsung UE55TU7122K
Samsung UE55TU7192U

Doradzicie coś, czy cokolwiek nie wybiorę będzie dobrze?
Widżę że wszystkie 4 modele mają 2 HDMI i 1 USB, dopiero seria 8 ma 3 HDMI i 2 USB.

Samsung UE55TU8002 - dostępny tylko na Allegro, brak w marketach
Samsung UE55TU8502 - dostępny za 2300 zł

TU71xx, gdzie xx to oznaczenie dodatkowe stanowiące o kolorze, stopkach, wyposażeniu typu rodzaj pilota, rynek docelowy.
Bierz tu71, ma najlepiej ogarnięty ruch z wymienionych. Matryca na poziomie 450linii, czyli najszybsze 60hz. Brak dodatkowej niebieskiej diody (dual Led) dzięki czemu kolory nie są przekłamane.
W swojej cenie bdb oferta.

Na geex masz opisane te modele, przeprowadzone testy.
 

mareskor

New member
Przyszedł czas na zmianę. Szukam następcy 50 calowej plazmy samsung. Musi mieć min. 55 max. 60 cali. Czerń i jasność nie gorsze od plazmy (jeśli to możliwe). Oglądamy tylko telewizję naziemną i przez horizon.tv (z mini pc). Konieczny dobry dźwięk. Ciekaw jestem propozycji. Podobno sony grają fajnie, ale nie mam żadnych preferencji.
 

Petru23

Banned
Czyli masz identyczną sytuację co ja.
Sony HX80, zaufaj. Chyba, ze chcesz jak ja odsyłać 5 TV :)
Sony da Ci kąty i kolory z UPC najbardziej zbliżone do Plazmy. Do tego bardzo dobrze wyczysci kijowy sygnał SD. Dźwięk możesz sobie poustawiać łącznie z suwakami do zakresów ale nie jest to najwyższa półka audio. Przy PDP 42x20 miałem głośniki fujitsu, przy sony nawet ich nie wyciągałem. Ja oddałem XH80 głownie przez rozmiar i chęć sprawdzenia topowego panasonica, gdzie spodziewam się, iż jednak go odeślę i zamówię znów xh80 ale tym razem 49"
jeśli jednak ma być ta czarna jak skur**** czern to XH90 za tysiaka więcej.

Aktualnie w MM masz 55hx95 za 4700, czyli jeden z dwóch najlepszych LCD na rynku obecnie, o ile nie najlepszy. Killer oledów, jak to go nazwali spece od marketingu. Drugi z najlepszych LCD jest do mnie w drodze. Panas hx940. Sony na VA (z powłąką zwiększającą kąty), panas na IPS. Jak chcesz poczekać to w poniedziałek bedzie u mnie. Sony XH95 można nawet w ciemno brać, bo nic lepszego się nie kupi w LCD
 
Ostatnia edycja:

mareskor

New member
Czyli masz identyczną sytuację co ja.
Sony HX80, zaufaj. Chyba, ze chcesz jak ja odsyłać 5 TV :)
Sony da Ci kąty i kolory z UPC najbardziej zbliżone do Plazmy. Do tego bardzo dobrze wyczysci kijowy sygnał SD. Dźwięk możesz sobie poustawiać łącznie z suwakami do zakresów ale nie jest to najwyższa półka audio. Przy PDP 42x20 miałem głośniki fujitsu, przy sony nawet ich nie wyciągałem. Ja oddałem XH80 głownie przez rozmiar i chęć sprawdzenia topowego panasonica, gdzie spodziewam się, iż jednak go odeślę i zamówię znów xh80 ale tym razem 49"
jeśli jednak ma być ta czarna jak skur**** czern to XH90 za tysiaka więcej.

Aktualnie w MM masz 55hx95 za 4700, czyli jeden z dwóch najlepszych LCD na rynku obecnie, o ile nie najlepszy. Killer oledów, jak to go nazwali spece od marketingu. Drugi z najlepszych LCD jest do mnie w drodze. Panas hx940. Sony na VA (z powłąką zwiększającą kąty), panas na IPS. Jak chcesz poczekać to w poniedziałek bedzie u mnie. Sony XH95 można nawet w ciemno brać, bo nic lepszego się nie kupi w LCD
Zapomniałem dodać, że chcę tani telewizor. Filmy i seriale oglądam na ekranie. Tak w ogóle to nie wiem po co mi 4K. TV chyba nie będzie w 4K? Ale nie mam przeglądu czy są modele full hd. I jeszcze off topic - chodzi mi o horizon.tv. Sygnał z kompa po hdmi pokonuje ok. 5 m. Wyraźnie widzę z bliska (20cm) jakby mrowienie na ekranie. Czy to efekt spadku jakości sygnału, czy tak horizon ma?
 

Petru23

Banned
tak jest z sygnałem nie 4k. Dlatego ja oddałem 55 bo za blisko byłem i widziałem właśnie te mrowienie. Tak tworzy się obraz. Dlatego 55" ogląda się z ok 2,5-3m przy sygnale FHD ;) I tak, mam dokładnie to samo. Sony XH sobie z tym bdb radzi.

Z FHD masz 50WF665 sonego. Z tanich za ok 2k również sony seria X70
 

Gregor66

New member
Czyli masz identyczną sytuację co ja.
Sony HX80, zaufaj. Chyba, ze chcesz jak ja odsyłać 5 TV :)
Sony da Ci kąty i kolory z UPC najbardziej zbliżone do Plazmy. Do tego bardzo dobrze wyczysci kijowy sygnał SD. Dźwięk możesz sobie poustawiać łącznie z suwakami do zakresów ale nie jest to najwyższa półka audio. Przy PDP 42x20 miałem głośniki fujitsu, przy sony nawet ich nie wyciągałem. Ja oddałem XH80 głownie przez rozmiar i chęć sprawdzenia topowego panasonica, gdzie spodziewam się, iż jednak go odeślę i zamówię znów xh80 ale tym razem 49"
jeśli jednak ma być ta czarna jak skur**** czern to XH90 za tysiaka więcej.

Aktualnie w MM masz 55hx95 za 4700, czyli jeden z dwóch najlepszych LCD na rynku obecnie, o ile nie najlepszy. Killer oledów, jak to go nazwali spece od marketingu. Drugi z najlepszych LCD jest do mnie w drodze. Panas hx940. Sony na VA (z powłąką zwiększającą kąty), panas na IPS. Jak chcesz poczekać to w poniedziałek bedzie u mnie. Sony XH95 można nawet w ciemno brać, bo nic lepszego się nie kupi w LCD
Petru23 a masz jakieś porównanie sonych xh90 wzgledem xh95?
 

mareskor

New member
Ograniczam poszukiwania:
ma być 60-65 cali do maks. 3000 zł
ma być łatwy w obsłudze
raczej tylko lg samsung tcl philips
musi być jasny z dobrym kontrastem
dlna konieczne
Poradzicie?
 
Ostatnia edycja:

mareskor

New member
Porównałem dzisiaj w sklepie lg 55oledcx3 i samsung 65q74t. I ciekawy mam wniosek. Myślałem o 65 calach, ale to będzie za dużo. Chyba przyjrzę się wyższym modelom 55 cali. Ale trzeba będzie dorzucić kasy i to sporo. Jak wróciłem do swojej starej plazmy to tylko bardzo dobre lcd ją może zastąpić.
 

Petru23

Banned
Porównałem dzisiaj w sklepie lg 55oledcx3 i samsung 65q74t. I ciekawy mam wniosek. Myślałem o 65 calach, ale to będzie za dużo. Chyba przyjrzę się wyższym modelom 55 cali. Ale trzeba będzie dorzucić kasy i to sporo. Jak wróciłem do swojej starej plazmy to tylko bardzo dobre lcd ją może zastąpić.

10 lat ogladania plazmy, sprawdzone najlepsze modele w cenie 3-4k PLN. Dziś odetchnąłem z ulgą. Panas hx940. Jedyne czego mi brakuje to czerni i kontrastu z plazmy ale na pewno nie można powiedzieć, że jej nie ma. Musiałbym brac oled. Jak na razie jestem zachwycony skalowaniem i naturalnością obrazu - jakbym patrzył przez otwarte okno.

Szczerze polecam 55hx940 za 4k aktualnie. Ja wziąłem 49 obawiając się mankamentów obrazu z tv z bliskiej odległości, ale już wiem że przy takich możliwościach obróbki mogłem brać 55, co zapewne uczynię na dniach. Ale trzeba pamiętać, że to IPS. Jest kupa ustawień odnośnie kontrastu i czerni których jeszcze nie ruszałem. Polecam jednak kupić przez net i sprawdzic samemu.

A jeśli nie chcesz ips to Panasonic 58hx800 (810, 820, 830). Mimo 60hz bardzo dobre odwzorowanie ruchu. Kolory również bardzo ok. Skalowanie świetne.
Jest forumowicz, który kupił razem ze mną gx8xx, czyli starszy model (nie różnią się praktycznie od siebie) ale tak jak ja go oddał. Ja kupiłem q77t on 55xh90 sony. Jak to stwierdził, skalowanie i ruch lepszy na Panasonic. I że nie warto dopłacać aż 1000zl do sonego xh90.
 
Ostatnia edycja:

mner

New member
I co dalej po plazmie??

Chciałem przejść po 12 latach z plazmy Panasonica na inną technologię i tu pytanie oled z różnych źródeł czy mini-Led od tcl (x10), a może kompromis i sony xh9505??? Co wybrać??
 

mner

New member
Tak właśnie myślę, że sony jest dobrym i o wiele tańszym kompromisem, ale kusi mnie strasznie technologia mini led.. Niestety nie mam możliwości zobaczyć to cudo na żywo..
 

bellus

New member
To będzie pierwszy (albo pierwszy od bardzo dawna post). Więc część wszystkim.

Chce kupić pierwszy telewizor do nowego mieszkania. Obecnie nie mamy nic, oglądamy filmy na laptopie lub monitorze zewnętrznym. Baza jest więc niska.

- Budżet ok 4000 - chciałbym kupić telewizor, który da mi komfort na kilka lat. Nie muszę wydawać całego budżetu. Bardzo docenię radę w stylu "jak nie jesteś ekspertem to nie zobaczysz różnicy, po co przepłacać"
- Będziemy korzystać głównie z Netflix / HBO / Amazon Prime (80%), plus konsola (20%), ale raczej gry towarzystkie głównie, mniej Cyberpank czy inne.
- Kanapa jest w odległości ok 2,3-2,5 od ściany na której będzie TV
- Myślałem o 55 calach
- Będziemy oglądać głównie na wprost ekranu
- Telewizor powiesimy na ścianie, nie bedzie na niego padało bezpośrednio światło słoneczne
- Oglądalibyśmy TV pewnie dopiero po pracy, czyli po godzinie 18.00

Wstępnie myślałem o Sony KD-55XH9096, teraz w Euro kosztuje ok 3500. To dobry wybór? Czy szukać czegoś innego?
 
Sony ma problemy z samoczynnym restartowaniem się, gdyby nie to tv idealny, ja mam podobne wymagania i budżet i myślę nad panasonic 58gx830

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

jaro4444

New member
Philips 75PUS8505/12 czy jakaś inna alternatywa?
Czy obecne Philipsy mają te same problemy z oprogramowaniem co 2-3 lata temu? Co polecicie dobrego 75"?
 

Petru23

Banned
jak potrzebne większe kąty to 55hx940 Panasonic. Jak głównie na wprost to 55xh90 sonego. Panas teoretycznie półka wyzej niż sony, bo to poziom niby xh95 ale z racji ips ma troszkę inny obraz, czerń nie jest aż tak czarna.
Taniej to znów Sony 55Xh80/81 na jasnym IPS derect led lub Panasonic 58hx810/20/30 ale na krawędziowym VA.
 
Do góry